De oostkantons (Eupen-Malmedy) liggen op een boogscheut van Houffalize. Ze werden na de eerste wereldoorlog geannexeerd door België na de nederlaag van de Duitsers.
Sankt Vith werd (net als Houffalize) tijdens de tweede wereldoorlog volledig platgebombardeerd door de geallieerden.
In het stadje kan je een mooie wandeling volgen met borden die je de sfeer laten opsnuiven voor en tijdens de tweede wereldoorlog.
Er is ook een museum over de geschiedenis van de regio.
Ook in 2025 heeft (vermoedelijk) het zelfde paartje torenvalken de nis aan de zijkant van het huis uitgekozen als nestplaats.
Het jaar ervoor, na het uitvliegen van de jongen, werd op zolder met een houten constructie de nestplaats wat groter gemaakt en een 'kijkgaatje' voorzien. Op die manier kan de nestplaats geobserveerd worden zonder het ouderpaar te storen.
Voorzichtig en stil via de zolder de achterkant van het nest betreden en de observatie(s) tot het minimum beperken aub !
Foto's genomen van op zolder : zicht op van de achterkant van het nest : 3 eieren aanwezig, één jong zo net geboren....Mama houdt alles in de gaten.
In juli zijn de jongen uitgevlogen en werden nog een 14-tal dagen in de nabijheid van het huis bijgevoederd. Hun geroep naar de ouders was frequent te horen. De ouders vlogen toen af en aan met prooidieren voor hun jonge kroost.