Foto
Inhoud blog
  • Busójárás: een festival in Mohács
  • BUEK - Gelukkig Nieuwjaar- Búèk üdv 2024
  • Reactie van Vladimir Ronin op het artikel: Zijn de Hongaren een Turks volk?
  • Zijn de Hongaren een Turks volk?
  • We vonden de zoon van József Stadler en zijn gezin: "We erfden een auto en een leeg stuk grond van onze vader"
  • Voetbal in het midden van het niets - 25 jaar geleden ontdekt J Stadler dit spelletje - Een merkwaardig verhaal van een merkwaardige man in Akaszto
  • Who are the Székelys? Meer info over dit Hongaarse volk
  • "Chinees "vredesplan" voor Oekraïne? Laat me niet lachen! door Andras Csengö
  • Újévi kívánságok
  • The Female Soldier - Dit ikonische beeld van een "heldin" is een symbool van de opstand van de Hongaren in 1956
    Archief per jaar
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 1975
  • 1974
  • -0001
    MIJN FAVORIETEN
  • EVERBEEK- BOVEN
  • AKASZTO
  • KOCSOLA
  • OPBRAKEL
  • BRAKEL
  • THE CROWD
  • ENCOUNTERS
  • HALACSARDA
  • TOURISME BRAKEL
  • GOD IN HONGARIJE
    VRAAGBAK
  • ALLES OVER HONGARIJE
  • TOERISTISCHE DIENST HONGARIJE
  • HET WEER
  • K M I
  • WEERBERICHTEN HONGARIJE
  • MEDIA
  • HET LAATSTE NIEUWS
  • HET NIEUWSBLAD
  • DE TIJD
  • 2de HANDS
  • E-BAY
  • CHEW
  • HONGARIJE VANDAAG
  • BALATON ZEITUNG
  • BUDAPESTTIMES
  • CULTURE. HU
    ROUTEPLANNER
  • MICHELIN
  • MAPPY
  • GOOGLE MAPS
  • E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Foto
    Zoeken met Google


    Startpagina !
    Blog als favoriet !
    HONGAARS - VLAAMSE club, BRAKEL Be
    Belevenissen in het land van de Magyaren - Kalandok a magyarok országában.
    Deze blog gaat over Hongarije (Magyarország), voor velen onder ons een vrij onbekend land, ver van mijn deur. Daarom tracht deze blog ons een beter inzicht te geven in dit land, zijn tradities, zijn cultuur, de anekdotes, de lokale gebruiken en evenementen, het landschap en vooral zijn boeiende geschiedenis . - Ez a blog Magyarországról szól, sok külföldi szemében egy ismeretlen ország, amely messzén áll az otthonunktól. A weboldal sok érdekes kérdést megmagyaráz erről az országról, a hagyományairól, a kultúrájáról, viccekről, a helyi hagyományokról és eseményekról, a tájról és mindenekelőtt Magyarország feltűnő történetéről mesél.
    10-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De nieuwe miss België heeft Hongaarse roots - Az új Miss Belgium Magyar gyökerekkel

    Brakel-Akasztó. Haar naam Annelies Törös – in feite is die naam "von Törös" - zegt dat 100%, alleen in de Hongaarse taal vindt men zoveel accenten op een naam. Edwin van Schie (van Most Magyarul) stuurde mij via FB nog meer gegevens over de naam Törös....die komt blijkbaar frequent voor. Haar vader heeft nog familie in  Budapest of elders maar is in België geboren.  Hij is nog steeds het Hongaars machtig. Annelies Törös, een 19-jarige (Antwerpen maart 1995) - met Hongaarse roots - uit de Antwerpse (is ook Miss Antwerpen) deelgemeente Berchem, mag zich een jaar lang het mooiste meisje van België noemen. Zij haalde het voor de West-Vlaamse 23-jarige Leylah Alliet, en Charlotte Vanbiervliet, ook al een West-Vlaamse en 19 jaar oud. De nieuwe Miss België is 1,77 meter, en daarmee een van de grootste kandidates. Ze zit in haar tweede jaar Communicatiebeheer, en houdt van fitness, shoppen en uitgaan. Zij heeft ook ervaring met modellenwerk en zal Belgenland vertegenwoordigen op Miss Universe.

    Annelies Törös is zonder twijfel een schoonheidskoningin, maar dat de nieuwe Miss België ook van adel is (haar voorouders zouden dat rond 1200 geworden zijn en rond 1600 een baronnentitel), weten we nu ook. Haar grootvader, de Hongaar Karoly Von Törös (1942 - studeerde in Szeged en leeft nog steeds in Hongarije m.n. in Kecskemét), doet het verhaal. Hij zou van adel zijn en was een bekende waterpolospeler (Hongarije heeft iets met waterpolo) en zwemtrainer van enkele bekende zwemmers (S Appelboom en B Becue) uit ons land  -  Opm: Karoly Von Törös, in België vroeger goed gekend als zwemmer, trainer van Antwerpse ZC en waterpolospeler bij Maccabi Antwerpen, was in Berlijn aanwezig als nationaal coach van Zuid-Afrika - was daar bijzonder succesrijk  tot 2012 - en als persoonlijk trainer van de 17-jarige Sarah Poewe, in maart 2000 in Athene op de wereldkampioenschappen kortebaan laureate op de 50 en 100 meter schoolslag en op de olympische spelen in Sydney vierde op de 100 meter schoolslag. Hij is nu nog steeds zwemcoach - Hij zou in de zestiger jaren naar België zijn gekomen (vermoedelijk wel iets te maken met problemen van zijn eigen vader). De nieuwe miss houdt ook van de gebakjes van haar Hongaarse grootmoeder (in haar jeugd een ballerina en de kleindochter trad in haar voetsporen) en, ik spreek uit ervaring, Hongaarse dames zijn straf in het bakken allerlei lekkers met al even exotische namen. Hongarije is trouwens ook een land van "zoete muiltjes". Bewijs de vele koffiehuizen ofte "cukrászda" tot in de kleinste dorpen met daarenboven een ongelofelijk aanbod van ijs...Met haar grootvader heeft de nieuwe miss niet zoveel contact. Zij was reeds diverse malen op bezoek in het land van haar voorouders. Dit alles leerden we na een leuke telefonische babbel met de miss.



     

    Leylah Alliet (studente Marketing uit Roeselare)- Annelies Törös- Charlotte Vanbiervliet 

     

                                                                                                              Grootvader Karoly von Törös beroemde sportcoach op vele plaatsen

    Meer info via:

     https://www.facebook.com/pages/Miss-Belgium-2015-Finalist-29-Annelies-T%C3%B6r%C3%B6s/283286685194589?fref=ts

    Bron: diverse krantenartikels en dito foto’s en https://www.facebook.com/annelies.toros?fref=ts + https://mbasic.facebook.com/vontoros + https://www.youtube.com/watch?v=E_7DSxw3khk + http://www.gva.be/cnt/oid113913/archief-zwemmen-becue-moet-planning-omgooien + http://www.swimcoach.co.za/wp-content/uploads/2013/06/Bio_Karoly_von_Toros_coaches_career.pdf + http://nl.netlog.com/karolyvontoros; telefonisch interview met de betrokken miss



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (4)

    29-01-2015
    miss België in het Hongaars

    Hallo,

    Blijkbaar is het dus toch in orde gekomen...graag gedaan....sivessen zouden de Hongaren zeggen

    mvg

    eric van cauwenberge

    29-01-2015 om 17:45 geschreven door Eric Van Cauwenberge


    26-01-2015
    Wikipedia

    Is in orde, dank hiervoor.

    http://hu.wikipedia.org/wiki/T%C3%B6r%C3%B6s_Annelies

    Mvg.

    David

    26-01-2015 om 23:11 geschreven door David Berghs


    25-01-2015
    uw vraag omtrent Wikipedia en miss België

    Hallo,

    Ik stuurde uw reactie naar de betrokken miss door, zij moet ongetwijfeld iemand vinden om dit te vertalen naar het aartsmoeilijke Hongaars...hopelijk reageert zij...

    mvg en dank voor de reactie

    Eric Van Cauwenberge

    op FB en LinkeIN

    25-01-2015 om 20:29 geschreven door Eric Van Cauwenberge


    22-01-2015
    Miss België 2015 Annelies Törös

    Een goed artikel ! Als vrijwillige medewerker van wikipedia had ik hier graag een oproep gedaan om een vrijwilliger te zoeken die de Hongaarse taal machtig is.

    Dit om een Hongaarstalige  wikipediapagina aan te maken voor onze nieuwe Miss Belgie met Hongaarse roots. Nederlands, Frans en Engelse versie zijn reeds online.

    Alvast erg bedankt hiervoor.

    David Berghs

    Nedrlands: http://nl.wikipedia.org/wiki/Annelies_T%C3%B6r%C3%B6s

    Frans: http://fr.wikipedia.org/wiki/Annelies_T%C3%B6r%C3%B6s

    Engels: http://en.wikipedia.org/wiki/Annelies_T%C3%B6r%C3%B6s

    Hongaars: Ontbreekt nog.

    22-01-2015 om 08:52 geschreven door David Berghs




    T -->

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs