Foto
Inhoud blog
  • Hongaren worden (nog geen) polyglotten door Andras Csengö
  • Heilige Hongaarse Koning Stefan door Andras Csengö aangevuld met eigen foto's van de nationale feestdag
  • 20 augustus
  • Gaat de Hongaarse Forint de komende 12 maanden omhoog of omlaag? door Andras Csengo
  • Waar Beethoven zijn favoriete plek had - Het kasteel Brunsvik in Martonvásár
  • Hongarije, het enige land ter wereld dat al 100 jaar aan zichzelf grenst… door Andras Csengö
  • M6, Mooiste Magyaarse Autosnelweg? door Andras Csengo
  • Hongaarse universiteiten mogelijk geprivatiseerd: “Ze willen de intellectuele macht overnemen”
  • Traditionele Hongaarse Gedichten van Pasen voor het "besproeien" van de dames op 2de Pasen
  • 15 maart 1848, het begin van de Onafhankelijkheidsoorlog
    Archief per jaar
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 1975
  • 1974
  • -0001
    MIJN FAVORIETEN
  • EVERBEEK- BOVEN
  • AKASZTO
  • KOCSOLA
  • OPBRAKEL
  • BRAKEL
  • THE CROWD
  • ENCOUNTERS
  • HALACSARDA
  • TOURISME BRAKEL
  • GOD IN HONGARIJE
    VRAAGBAK
  • ALLES OVER HONGARIJE
  • TOERISTISCHE DIENST HONGARIJE
  • HET WEER
  • K M I
  • WEERBERICHTEN HONGARIJE
  • MEDIA
  • HET LAATSTE NIEUWS
  • HET NIEUWSBLAD
  • DE TIJD
  • 2de HANDS
  • E-BAY
  • CHEW
  • HONGARIJE VANDAAG
  • BALATON ZEITUNG
  • BUDAPESTTIMES
  • CULTURE. HU
    ROUTEPLANNER
  • MICHELIN
  • MAPPY
  • GOOGLE MAPS
  • E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Foto
    Zoeken met Google


    Startpagina !
    Blog als favoriet !
    HONGAARS - VLAAMSE club, BRAKEL Be
    Belevenissen in het land van de Magyaren - Kalandok a magyarok országában.
    Deze blog gaat over Hongarije (Magyarország), voor velen onder ons een vrij onbekend land, ver van mijn deur. Daarom tracht deze blog ons een beter inzicht te geven in dit land, zijn tradities, zijn cultuur, de anekdotes, de lokale gebruiken en evenementen, het landschap en vooral zijn boeiende geschiedenis . - Ez a blog Magyarországról szól, sok külföldi szemében egy ismeretlen ország, amely messzén áll az otthonunktól. A weboldal sok érdekes kérdést megmagyaráz erről az országról, a hagyományairól, a kultúrájáról, viccekről, a helyi hagyományokról és eseményekról, a tájról és mindenekelőtt Magyarország feltűnő történetéről mesél.
    06-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DUTRA tractoren ontmoeting - Kiskőrösi Dutra Talákozó
    Kiskőrös. Dutra tractoren treffen.  Net zoals in België, zijn er in Hongarije ook fanaten die hun rijdend erfgoed bewaren.
    Deze tractoren hebben wel een speciaal uiterlijk, voor ons Westerlingen vrij onbekend. De motor is voor de vooras geplaatst en is volgens kenners de juiste evenwichtige verdeling. De meeste Dutra's hebben een heel pak aan tegengewichten in de wielen hangen, voor een nog betere tractie. Op het eerste zicht is deze tractor met zijn immens lange snuit niet erg wendbaar, maar door de korte plaatsing van de voorwielen heeft hij  een korte draaicirkel. De lengte van deze trekker speelt geen rol op de zeer grote velden in Hongarije, ook niet op de reuze coöperatieven (vroegere collectieve boerderijen).  Vandaag worden er geen Dutra's meer geproduceerd.
    De geschiedenis van Dutra: De "Dutra tractorenfabriek" was gevestigd op het Csepel eiland in de Donau onder Budapest. Die begonnen na de oorlog  met produceren van tractoren onder de naam HSCS- "Hoffer-Schranz",  later Rode Ster Tractoren Fabriek Budapest- "Vörös Csillag Tractorgyar Budapest".  later DUTRA "Diesel Universal TRActor", nadien veranderde de naam in RABA. Gebruikte motoren: Csepel, Steyer en Perkins. 
    Kiskőrös een stadje met circa 15.000 inwoners, waar diverse vaste jaarlijkse evenementen plaatsvinden, had dit gebeuren te gast.. Er is daar een lokale club actief. De zware trekkers verzamelden aan het bekende verkeersmuseum en deden dan een optocht door het stadje. Dit lokte heel wat kijklustigen.. Nadien waren er ploegwedstrijden en behendigheidsproeven voor diverse van deze machines. Over de tentoonstelling en de optocht brengen wij een fotoverslag.

    Het fotoverslag.


    Speldje voor iedere deelnemer, "Kiskorösi  DUTRA  Rendez-vous."

    Eerste benaming"Rode Ster Tractoren Fabriek".

    Vroege Dutra.
      
    Logo. Csepel, met de Rode Ster. Produceerde, tractoren, vrachtwagens, motoren, moto's en bussen.

    Dutra D4K

    D4K

    Imposante snoet.

    Dutra D4K 120 pk.

    Dutra 4400 65 pk.

    U-28

    U-28.

    Nog een 4400

    En nog eentje

    Vroege Csepel.Met als koosnaampje "Malvin". Met gloeikopmotor zoals bv. Lanz tractoren van Heinrich LANZ Mannheim AG, Duitsland.

    Beelden van de optocht.

    Beelden van de optocht.

    Klassieke Dutra. Beelden van de optocht.

    Beelden van de optocht.

    Als rijdende lintzaag.

    Van het schroot gered. Klasieke Dutra U 28

    We werken er aan!

    Deze wagentjes worden nog steeds als duiveltje doet al gebruikt. Ze zijn meestal van een een-cylinder diesel motor voorzien.Hongaarse gastvrijheid op zijn best, na mijn bewonderende blik, kreeg ik spontaan van de voor mij onbekende eigenaar een Pálinka aangeboden. Weigeren is vernederend.

    RABA Steyger (USA) licentie met Perkins motor. Deze kolossen worden steeds zeldzamer en moeten de plaats ruimen voor John Deere, Case en andere modernere tractoren

    Beelden van de optocht.





    Beelden van de optocht.



    Beelden van de optocht.

    Beelden van de optocht.

    Een zeldzame Steyer.

    Net als bij ons genieten de eigenaars van deze prachtige machines van de aandacht en het plezier samen te zijn onder gelijkgezinden.

    Foto's: Eric en RobertO.
    Tekst en opzoeken: RobertO.


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    T -->

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!