Foto
Inhoud blog
  • Hongaren worden (nog geen) polyglotten door Andras Csengö
  • Heilige Hongaarse Koning Stefan door Andras Csengö aangevuld met eigen foto's van de nationale feestdag
  • 20 augustus
  • Gaat de Hongaarse Forint de komende 12 maanden omhoog of omlaag? door Andras Csengo
  • Waar Beethoven zijn favoriete plek had - Het kasteel Brunsvik in Martonvásár
  • Hongarije, het enige land ter wereld dat al 100 jaar aan zichzelf grenst… door Andras Csengö
  • M6, Mooiste Magyaarse Autosnelweg? door Andras Csengo
  • Hongaarse universiteiten mogelijk geprivatiseerd: “Ze willen de intellectuele macht overnemen”
  • Traditionele Hongaarse Gedichten van Pasen voor het "besproeien" van de dames op 2de Pasen
  • 15 maart 1848, het begin van de Onafhankelijkheidsoorlog
    Archief per jaar
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 1975
  • 1974
  • -0001
    MIJN FAVORIETEN
  • EVERBEEK- BOVEN
  • AKASZTO
  • KOCSOLA
  • OPBRAKEL
  • BRAKEL
  • THE CROWD
  • ENCOUNTERS
  • HALACSARDA
  • TOURISME BRAKEL
  • GOD IN HONGARIJE
    VRAAGBAK
  • ALLES OVER HONGARIJE
  • TOERISTISCHE DIENST HONGARIJE
  • HET WEER
  • K M I
  • WEERBERICHTEN HONGARIJE
  • MEDIA
  • HET LAATSTE NIEUWS
  • HET NIEUWSBLAD
  • DE TIJD
  • 2de HANDS
  • E-BAY
  • CHEW
  • HONGARIJE VANDAAG
  • BALATON ZEITUNG
  • BUDAPESTTIMES
  • CULTURE. HU
    ROUTEPLANNER
  • MICHELIN
  • MAPPY
  • GOOGLE MAPS
  • E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Foto
    Zoeken met Google


    Startpagina !
    Blog als favoriet !
    HONGAARS - VLAAMSE club, BRAKEL Be
    Belevenissen in het land van de Magyaren - Kalandok a magyarok országában.
    Deze blog gaat over Hongarije (Magyarország), voor velen onder ons een vrij onbekend land, ver van mijn deur. Daarom tracht deze blog ons een beter inzicht te geven in dit land, zijn tradities, zijn cultuur, de anekdotes, de lokale gebruiken en evenementen, het landschap en vooral zijn boeiende geschiedenis . - Ez a blog Magyarországról szól, sok külföldi szemében egy ismeretlen ország, amely messzén áll az otthonunktól. A weboldal sok érdekes kérdést megmagyaráz erről az országról, a hagyományairól, a kultúrájáról, viccekről, a helyi hagyományokról és eseményekról, a tájról és mindenekelőtt Magyarország feltűnő történetéről mesél.
    28-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Akasztó in de sneeuw, ook hier is de lente nog niet zicht - Akasztó hóban, még itt a tavasz nem látható

    Akasztó. In heel Europa is blijkbaar de natuur en/of het weer danig in de war. Veel te lage temperaturen voor de tijd van het jaar, sneeuw her en der, heuse vorst zelfs overdag....Ook hier in Akasztó konden we de dans niet ontspringen. Zoals uit een vorig artikel bleek werden de 15 maart vieringen hier serieus verstoord maar dat was nog maar kattegespin vergeleken met wat enige tijd later kwam. Een dag en een nacht sneeuw had een serieus resultaat, in cm sneeuw, uitgedrukt...Voor het eerst sedert we voor het eerst in Hongarije waren (circa 25 jaar geleden) werden we geconfronteerd met sneeuw-. Dit is een artikel waardig...dus een heuse sneeuwwandeling en daarna een tocht met de auto in de omgeving met de camera in aanslag . Hierover gaat dit fotoverslag.

    Het fotoverslag.



    Rita, goed ingeduffeld en de sneeuwwandeling kan beginnen. En onderweg lekker "socialiseren"...



    Sneeuw of geen sneeuw de postbode bezorgt, zoals steeds, de post. Voilà te voet en met de slede...je moet er maar aan denken.



    En zo vonden we de dichtsbijzijnde "brievenbus" van de Hongaarse posterijen.



    De kleuters uit de lokale kleutertuin trokken er op uit, flink ingeduffeld, voor een fikse winterse wandeling in de Szent István straat. Hier gaat men de sneeuw niet te lijf met tonnen zout, neen later werd de straat gewoon geruimd en voor een stuk zelfs manueel.



    Het dagverblijf voor gepensioneerden en gehandicapten lag er zo bij...



    De 'turul' vogel van het Trianon monument, in het centrum van het dorp heeft ook zijn portie sneeuw gehad.



    In de lokale superette is het reeds Pasen, althans volgens de decoratie binnenin.



    Het monument van de herder met zijn trouwe herdershond zag er zo uit na die fikse sneeuwbui.



    Een sneeuwmuts en dito sjaal zouden we dit kunnen noemen..zou dat warm zijn?



    En toch is Pasen in zicht, aan sommige huizen kan men dit waarnemen. Dit beeld in de sneeuw is wel ongewoon...



    Dit kunnen we dan een "laagje" sneeuw noemen of een "dik pak" in ons lokaal dialect.



    Een aantal kloeke kerels maakten zowaar een sneeuwman op het dorpsplein, vlakbij het Trianonmonument. In de achtergrond een van de twee "crèmeries" ofte koffie- en ijssalon, die ons dorp rijk is.



    Wijngaarden in de sneeuw, dit is eens iets anders dan diezelfde wijngaarden in de blakende zon.



    Een van de vele  lokale wegen in de directe omgeving, de sneeuw ligt er nog maar de weg is mooi vrijgemaakt zonder gebruik van al dat zout, waarmee wij zo gul - al te gul - mee omspringen.



    Die begrijpen er  niets meer van, een pas teruggekeerd koppel ooievaars, vinden zowaar sneeuw in hun nest. Deze dieren hebben het nu wel lastig om voedsel te vinden. Ze kwamen dan ook later aan dan vorige jaren.



    Mooie plaatjes schieten in de omringende puszta gebieden is nu niet moeilijk.



    Dit jaar ligt de puszta er vrij nat bij, wat eigenlijk wel normaal is, doch dit jaar zagen we poelen op plaatsen waar dat voordien niet het geval  was. Het was inderdaad een vrij natte winter. Deze foto kunnen we ook landschapspoëzie noemen.



    Dit slotplaatje verenigt heel wat Hongaarse aspecten: een traditionele pomp met bijhorende drinkbak, gebruikt om in de zomer het vee te drenken en een troep ganzen (zowel Grauwe Gansen, als Kolganzen) die nu overal in de puszta pleisteren. Vele van deze ganzen broeden hier zelfs in de directe omgeving. Ook in de zomer kan dit gebied vrij nat zijn. Het is in feite een natuuroverblijfsel van een gebied waar het socialistische bewind, destijds rijst wilde verbouwen.

    Slotbeschouwing: ook wij snakken naar de lente die dit jaar blijkbaar maar niet wil komen en we kijken uit naar Pasen en de tradities hier in het land van de Magyaren.

    Bron: eigen ervaring, eigen foto's.



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    T -->

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!