Een pup die op je springt, daar is niets ergs aan, in tegendeel, de meeste mensen vinden dit tof want de pup doet dit meestal nadat hij hen even niet gezien heeft en zie nu eens 'hoe blij hij is dat hij hen ziet'!
Meestal aaien ze nog eens over zijn kop waardoor ze het opspringen dus eigenlijk belonen.
Hoe verleidelijk het ook is om dit toe te laten, besef dat een hond geen verschil kent tussen propere en vuile kledij en hij zal blijven opspringen 'als hij blij is om jullie te zien' met grote ergernissen als gevolg. Besef ook dat sommige schattige, kleine pups grote honden worden die je omver kunnen springen als het hen nooit is aangeleerd zoals het hoort: de 4 poten op de grond!
Het is dus van groot belang om dit van kleins af aan goed aan te leren.
Hoe doe je dat? Als de hond opspringt, dan negeer je de hond volledig: je bekijkt hem niet, raakt hem niet aan en zegt er ook niets tegen. Van zodra zijn 4 pootjes op de grond staan, beloon je hem uitbundig. De hond leert hiermee dat dat het gedrag is dat je van hem verwacht. Het kan even duren eer de pup dit door heeft, maar consequent blijven is de boodschap en je geduld zal beloond worden!
Dit kan ook toegepast worden wanneer je in de zetel zit en de pup springt op je benen. De hond vraagt hiermee aandacht en als je die geeft, zal hij dit gedrag nooit stoppen. Leer je hond enkel aandacht te geven als jij wil en ga niet in op aandacht die hij zelf opeist. Je past hier dezelfde regel toe als hierboven: springt de hond op je benen terwijl je neerzit, negeer je hem volledig en pas als zijn poten op de grond staan, maak je hem duidelijk door beloning dat het dat gedrag is dat je van hem verwacht.
Good luck!
|