Ik voel me betrokken bij club en stad - Guy Veldeman (KAV Dendermonde)
Dendermonde leed zondag op het veld van HO Kalken zijn eerste nederlaag van het seizoen. De paarsblauwen namen een goede competitiestart en dit eerste verlies wordt dan ook niet gedramatiseerd. De oudste club van de regio blijft in de top vijf en dat is de plaats die vooraf werd geambieerd. Een van de meest opgemerkte spelers binnen de club is zonder twijfel ex-prof Guy Veldeman, die in zijn nadagen van zijn voetbalcarrière een van de steunpilaren van de club is. De bijna 36-jarige Berlarenaar zorgt voor een brok ervaring. 'Ik wil me vooral nog amuseren en tegelijk proberen de groep iets bij te brengen', zegt Guy Veldeman. 'Ik voel me trouwens direct betrokken bij de stad en bij de club. Dendermonde is een club met traditie, beschikt naar provinciale normen over een prima infrastructuur en heeft een vernieuwde ambitie. Ik speel er in de eigen regio en ben tevreden dat ik weer op het middenveld kan voetballen.'
'Dat deed ik in het verleden ook wel maar de voorbije jaren speelde ik vooral als linksachter. Op die positie ben je nu eenmaal beperkter in je mogelijkheden. Ik probeer toch mijn steentje bij te dragen. Dat ik de patron van de club zou zijn, is zeker wat overdreven. Dat mag ik wel zeggen. We hebben een ploeg die de subtop moet kunnen spelen. Er zijn enkele spelers die met wat geluk een paar reeksen hoger kunnen voetballen. Op Kalken is het niet gelukt om echt bovenin te blijven meedoen en zo te strijden voor de eerste periode. Jammer maar helaas, maar zeker geen drama.' (Marc De Decker in Het Nieuwsblad)
UPDATE: KFC HO Kalken na de match tegen KAV Dendermonde
* Hannes De Landtsheer (hamstring) en Jonas De Bruycker (lies) geraakten niet speelklaar. Cliff Vermeir is in extremis uitgevallen met een schouderblessure. Stefaan Rogiers was op tijd terug van een trouwfeest in Spanje. Robin Praet tekende ook present in de basis na de zware wedstrijd in Klinge de week voordien. * Jonas Haentjens maakte zijn zesde en zevende doelpunt van het seizoen. * Moussa Ogab kreeg de enige gele kaart voor HO. Zijn tweede in deze competitie. Niemand is zondag geschorst. * Het was de eerste nederlaag van het seizoen voor Dendermonde. * Stijn De Coen verzamelde zijn eerste speelminuten in het eerste elftal dit seizoen. * De beloften Lorenzo Bonne, Lorenz De Grauwe, Tjorven Onselaere, Tim Verstraeten en Marco Bandombélé zijn out met een blessure. Desondanks kwam HO zaterdagmiddag in het spoor van de leider door een 1-3 uitoverwinning bij Dendermonde.
Coach Jens Afgevaardigde Ferry Baes Keeper Arjen, diepe spitsen Davor, Stijn en Ali, opkomende spitsen vanuit het middenveld Senne, Max-Emile en Michiel, controlerende achterhoede met Sander, Winter, Joppe, Keanu en Jorre
De schitterende coach was met de equivalente inzet en fairplay present. Het weer daarentegen zou duidelijk zijn kat sturen vandaag. De grasmat lag er extreem goed bij, al was de vraag of Overmere het elan van HO van de voorbije wedstrijden, zelfs nu met thuisvoordeel, zou kunnen doorbreken. HO, as always eigenlijk, begon aan dit duel met extreem goed combinerend voetbal. Dat resulteerde vanaf het eerste fluitsignaal in doelgevaar. De kansen volgden elkaar op en Max-Emile (10) verdeelde op een meesterlijke manier de passen. Davor kreeg al in de eerste minuut de bal. Baes Junior zat duidelijk goed en stevig in zijn vel en maakte genadeloos het eerste doelpunt.
Tweede minuut dan: aanval opgezet door Keanu en alweer afgerond door Davor. Max-Emile duwde daarna van op het middenveld de voorlinie hoog op en rolde een halve verdediging op. Hij lanceerde Davor op links met een uitgemeten pas en net als De Bruyne tegen Andorra bracht hij de bal toch nog gevaarlijk richting doel. Uit de rebound kon Sander de 0-3 binnenschieten. In dezelfde minuut volgde nog een afgeblokt schot van Winter en een voorzet die door Stijn ongelukkig op de doellat werd geprikt. HO bleef komen, met in de zesde minuut een interceptie van Keanu, via Michiel professioneel tot bij Stijn en die schoof de bal met links onder de keeper. 0-4. Even later volgde nog een voorzet van Sander die de goal van de eeuw miste door de bal rechtstreeks met de hiel in de handen van de keeper te mikken. Schitterend gedaan. Sander kende ook pech bij een uiteenspattend schot op de lat. Op de tiende minuut een ingrijpen van Jorre, tot bij Davor en die bediende Max-Emile. De 0-5 was een feit (met pijn in het hart van menig toeschouwer met een lichte sponsoring van FCB, cfr. beloofde uitrusting). In dezelfde minuut keerden de rollen om: van Max-Emile naar Davor en na een schitterend schot werd het 0-6.
In het tweede kwart verdween de gestructureerde aanval wat bij HO en de trainer koos resoluut voor de eer om de nul van de tegenstander op het bord te houden. In het derde kwart gingen de hemelsluizen helemaal open. Davor en Max-Emile werden zowel van achteruit als van opzij door iedereen in positie gebracht om de score op te drijven richting 0-10. Maar het was nog even wachten, want ook Ali -al vechtend en zwoegend richting doel-, Sander, Winter -met een individuele actie- probeerden te scoren. Na ruim een halfuur reden Max-Emile en Davor weer perfect op de tandem en Davor was de afwerker met dienst. 0-7 en HO weer gelanceerd. 30 seconden later opnieuw Davor die zich als eerste van een hoog opstuwende ploeg losmaakte van zijn tegenstander en de 0-8 binnenschoof. Kort daarop zette Joppe twee man in de wind, Winter leverde de bal in bij Davor en de rest hoeft weinig commentaar ... de speler in vorm zette de 0-8 op het bord.
Overmere speelde ongestructureerd en gezien de score nog met weinig overtuiging. Om onze superkeeper Arjen geen kou te laten vatten, mocht hij zich van de coach in de spits uitleven. Sander nam de taak van doelman met verve op zich. Vooraan verliep de actie via Davor en Max-Emile die eervol de bal nog eens doorschoof naar Jorre waardoor een dolblije en een te lauweren Jorre de 0-9 op zijn conto mocht plaatsen. Toen even later Senne de bal van in de hoek met de juiste curve voor doel bracht, duwde Michiel genadeloos de bal binnen voor de 0-10.
En de voetballes bleef duren. Jorre bracht mooi voor in de loop van Davor en hij gaf opnieuw de keeper het nakijken, 0-11. In het slot van de wedstrijd kwamen er nog wat doelpunten bij: Davor rondde de zoveelste actie van Max-Emile af. Max-Emile liet zijn tweede van de dag optekenen en het trio Arjen - Jorre - Senne waren er ook dichtbij. Michiel en de hardwerkende Stijn vonden via Winter de gretige Senne en hopla 0-14. Bravo Senne! Senne ging zelfs op zoek naar de 15de treffer, maar hij botste op de keeper. Senne nam daarna revanche met een streep in de rechterbovenhoek. Eindstand 0-15.
Bij deze wedstrijd zijn minimum twee terechte en objectieve opmerkingen te geven: 1. hoed af voor de trainer en voor het team HO U12. Voor de ploeg die hier vandaag met plezier elkaar ondersteunde, voor elkaar liep en nadacht teneinde zowel de spitsen als de verdedigers de gunst te geven om te scoren. 2. er zal een workshop opgezet worden onder het werkpunt 'schoenen knopen waarop uiteraard ook andere ploegen mogen inschrijven. 12 spelers hebben zon 233 keer hun schoenen geknoopt = iets te veel.
Tot slot nog een emotioneel chapeau aan allen voor de prachtige uitvoering. (Guy De Wandel)
EVENT: geslaagd tweedaags mosselfestijn op de Kruisen
Het was een drukte van jewelste zaterdag en zondag op de Kruisen, maar KFC HO Kalken kan zeker tevreden terugblikken op het tweedaags jaarlijks mosselfestijn in de kantine. De kritieken over de kwaliteit van de mosselen en de frietjes oogstten veel lof, de bediening was in orde en qua opkomst behoorde deze editie tot de toppers. Iedereen van harte bedankt!
FEEST: Bjorn en Nele verwelkomen met Julot een tweede zoon
Hoofdtrainer Bjorn Veeckman en zijn vrouw Nele De Landtsheer zijn voor de tweede keer papa en mama geworden. Na Lowiec mochten ze een tweede zoon verwelkomen: Julot, 4kg005 en 52 cm groot. Een dikke proficiat aan de trotse ouders. Opa Herman zal net op tijd terug zijn uit Bosnië om zijn kersvers kleinkind te bezoeken.
Er is ook droevig nieuws in de familie De Landtsheer, want gisteren heeft RC Wetteren-Kwatrecht de samenwerking met zijn trainer Maarten De Landtsheer beëindigd. Racing heeft amper vier punten in bevordering en leed zondag zijn vijfde opeenvolgende nederlaag. De gewezen Hogeropper loodste Wetteren naar de vierde klasse en slaagde er vorig seizoen in om het behoud te verwezenlijken. Het was zijn eerste opdracht als hoofdcoach van een eerste elftal.
FOTO: teampresentatie KFC HO Kalken met nieuwe uitrusting
We hebben er even moeten op wachten, maar de twee gloednieuwe uitrustingen zijn er. Gisteren tegen Dendermonde konden de vele toeschouwers al onze wit-rode outfit bewonderen. Onze topmodellen Cliff Vermeir, Hannes De Landtsheer en Jonas de Bruycker liepen op het moment van de foto op de catwalk in New York en Parijs.
Het Nieuwsblad Van Reeth redde met een beenveeg de eerste kans voor Stevens. Ogab en Van Poucke dreigden. Na de perfecte aanval vond Van Poucke Haentjens. Die maakte in het vierde kwartier zijn tweede na aangeven van Verhoeven. Dendermonde drukte maar Baute en Fiers ruimden alle lange ballen op. Doelpunten: 41' en 57' J. Haentjens 1-0 en 2-0
Het Laatste Nieuws In een gelijkopgaande eerste helft kon Haentjens net voor inrukken scoren. Nog voor het uur sloeg Haentjens een tweede keer toe. Kalken hield daarna de rangen goed gesloten en won verdiend.
Gazet van Antwerpen Met een voetreflex hield Van Reeth Stevens van een vroege treffer. Kalken antwoordde met een poging van Ogab. Hoger Op dreef de druk op. Kort voor rust wist Haentjens een knappe aanval af te ronden. Iets voor het uur werkte diezelfde Haentjens een diepe bal van Verhoeven af. De gasten eisten daarna het balbezit op, maar deden daar te weinig mee om de lokale defensie in verlegenheid te brengen.
CIJFERS & LETTERS: HO - Dendermonde & Oordegem - HO II
KFC HO Kalken - KAV Dendermonde: 2-0
* de nieuwe truitjes hebben geluk gebracht. Knappe prestatie van HO. Proficiat! 90' WISSEL 3 HO: Moussa Ogab out, Lorenz De Groote in 88' tweede gele kaart, dus rood voor Raphael Ville na een fout op doelman Ward Van Reeth. Dendermonde met z'n tienen. 87' gele kaart Jorden Verheire (D) 86' WISSEL 2 HO: Jonas Haentjens out, Stijn De Coen in 85' gele kaart Raphael Ville (D) na een afgekeurde goal voor Dendermonde wegens buitenspel 81' knal van Fritz Achaleke in de vangnetten achter de goal 77' plaatsbal met links van Arne Blanckaert naast de winkelhaak 76' WISSEL 2 KAV: Guy Veldeman out, Raphael Ville in * voorlopig kuisen de torens Bart Baute en Kevin Fiers alle lange ballen op centraal in de Kalkense defensie 75' gele kaart Timothy Cobbaert (D) * nog geen allesverpletterende druk van Dendermonde, HO komt wel te weinig in balbezit 71' WISSEL 1 HO: Jeroen Van Poucke out, Arne Blanckaert in 64' WISSEL 1 KAV: Maxim Stevens out, Jorden Verheire in 62' Ward Van Reeth gebruikt zijn vuisten op een knal van Olivier De Waele 58' GOAL 2-0 Jonas Haentjens werkt de perfecte lange bal af van vriendje Mathieu Verhoeven, netjes in de rug van de bezoekende defensie. 48' gele kaart Moussa Ogab (K) in een sportieve wedstrijd
RUST 41' GOAL 1-0 Jonas Haentjens zorgt voor de perfecte afwerking na een schitterende aanval in één tijd. Begonnen bij Stefaan Rogiers, via Moussa Ogab en dan de perfecte voorzet van Jeroen Van Poucke. Klasse. * opvallende aanwezige in de basis bij Dendermonde is gewezen profvoetballer Guy Veldeman, bij SK Berlare nog lang ploegmaat van Robin Praet. 29' daar is de goal, op voorzet van Moussa Ogab, maar Jonas Haentjens komt een schoentip te kort om de bal binnen te glijden. Nog altijd 0-0. 26' scherpe vrije trap van Geert Van Hoyweghen gepakt door Van Reeth * HO komt even aandringen met een kopkans voor Moussa Ogab op een vrije trap van Jonas Haentjens. 17' kopbal van Jeroen Van Poucke op een corner van Moussa Ogab van de lijn gehaald door Gregory De Grauwe * Evenwichtige beginfase met dus één grote kans voor beide teams. * HO speelt voor het eerst met de nieuwe uitrusting, met dank aan de firma Outseen uit Kalken. 7' ook de thuisploeg is nu gevaarlijk, via een plaatsbal van Moussa Ogab, eveneens een mooie parade van de doelman 4' eerste reuzekans voor Maxim Stevens van Dendermonde, mooi vrijgekapt, maar een beenreflex van Ward Van Reeth brengt redding * Leen Martens is een late invalster als hoofdscheidsrechter. Ze fluit de wedstrijd op gang. * Hannes De Landtsheer en Jonas De Bruycker geraakten niet speelklaar. Cliff Vermeir is in extremis uitgevallen met een schouderblessure. Stefaan Rogiers is op tijd terug uit Spanje. Robin Praet tekent ook present na de zware wedstrijd vorige zondag in Klinge. * Het mosselfestijn was met bijna 500 eters een groot succes. Lovende kritieken voor de koks en de kwaliteit van de frieten en de mosselen. Bedankt aan iedereen, zeker ook de vrijwilligers van de club.
FC Oordegem - KFC HO Kalken II: 1-5
Volgens onze spion ter plaatse een prachtige prestatie van onze tweede ploeg. In de voorbije zes wedstrijden amper vier doelpunten gemaakt en nu vijf in één duel. Het vertrouwen groeit, want derde wedstrijd op een rij zonder nederlaag. Een dikke proficiat!
90' GOAL 1-5 Kevin Van Nieuwenhuyse 86' GOAL 1-4 Jesper Bracke 75' 1-3 via een benutte strafschop 73' GOAL 0-3 Milos Van den Berge rondt een aanval af via Siebe De Vleeschouwer en Tom De Roose.
RUST 44' GOAL 0-2 Ruben Hoogewijs na een prachtige aanval 26' GOAL 0-1 Bernd Van Rysselberghe scoort op een hoekschop van Ruben Hoogewijs
* De wedstrijdbal wordt geschonken door Filip Hebbelinck voor het onderhoud en de aanleg van voetbalvelden uit Lokeren, electricien Tom Braeckman uit Kalken en Confiserie Luc Rottiers, ook uit Kalken. Van harte bedankt voor de steun aan de club! * Door de tweede dag van het jaarlijks mosselfestijn begint de match pas om 16u. * Als alles correct verloopt dan maken we vandaag kennis met de gloednieuwe uitrusting van HO Kalken. Dinsdag kon je die al even bewonderen in Het Laatste Nieuws, nu dus in levende lijve op de Kruisen. Met dank aan Philip Bracq van de firma Outseen en natuurlijk aan al onze hoofdpartners. * Hannes De Landtsheer is zeker nog vijf weken out met een spierscheur, opgelopen in de wedstrijd tegen Destelbergen. Jonas De Bruycker is opnieuw twijfelachtig met last aan de lies. * Dendermonde is nog altijd ongeslagen met drie overwinningen en drie gelijke spelen. Het staat op de gedeelde derde plaats met 12 punten. Vorige zondag versloeg het Lochristi met 2-0. * KAV Dendermonde: door zijn dubbele gele kaart is Meert geschorst. Van Hoyweghen is opnieuw speelgerechtigd.
* De wedstrijd kan je vanmiddag volledig live volgen op de blog. * Volgende zondag trekt HO naar Heikant, de nieuwkomer die het zo goed doet in zijn debuutseizoen in tweede. * De beloften versloegen gisteren Dendermonde met 1-3, de vierde overwinning op een rij. "Tot minuut 77 stonden we 1-0 achter", geeft coach Vincent De Backer wat meer uitleg. "Dan maakte John gelijk op een hoekschop van Mathieu Maljers. En we sleepten de overwinning in de wacht door de 1-2 van Stijn De Coen (op aangeven van Jonathan Steurbaut) en de 1-3 van Mathieu Maljers (op pass van Stijn De Coen)." Amper 12 namen op het scheidsrechtersblad door de blessures van de jonge rakkers Lorenzo Bonne, Lorenz De Grauwe, Tjorven Onselaere, Tim Verstraeten en Macro Bandombélé. HO komt mee aan de leiding, samen met Schoonaarde en Rangers Opdorp.
* HO II maakt de verplaatsing naar Oordegem op de zevende speeldag. De Kalkenaars zijn twee weken ongeslagen. * Gert Cocquyt en Thomas De Mulder blijven afwezig door een blessure. Ward Vandenberghe werkt verder aan zijn comeback. * Dieter Rogiers en Thomas De Bosscher zijn nog voor langere tijd buiten strijd. * Oordegem is vijfde met 13 punten. Onze tegenstander won zijn drie uitwedstrijden, maar thuis werd het een 4 op 9, met een 1 op 6 in de laatste twee thuisduels. Vorige zondag won Oordegem wel bij het sterke Lochristi. * De beloften behaalden een tweede opeenvolgende overwinning door SK Merelbeke te verslaan met 3-2. Kevin Van Nieuwenhuyse, Jasper Rottiers en Jesper Bracke maakten de doelpunten. HO staat op de gedeelde zesde plaats met 9 punten.
* Jonas Haentjens heeft de pronostiek van de tweede ploeg gewonnen. Claude Van Nieuwenhuyse en Mathieu Verhoeven hadden evenveel wedstrijden juist voorspeld, maar vergaten de schiftingsvraag in te vullen. In de algemene tussenstand blijft Gunter Slock aan de leiding. * Sportievelingen of minder sportievelingen kunnen weer aanpikken bij een nieuwe reeks van 'Start to run'. Dat heeft loopgoeroe Danny Clincke ons laten weten. Voor de eerste afspraak moet je dinsdag aan de sporthal zijn. Meer info op www.bloggen.be/runningdanny. * Vorige week is Julia Bogaert overleden, één van onze buren op de Kruisen, maar vooral de tante van (ex-)spelers Geert en Patrick Bogaert. Gisteren namen familie en vrienden afscheid in de kerk van Kalken. Sterkte aan de familie bij dit verlies. * Bestuurslid André Smetrijns is opnieuw opa geworden door de geboorte van Juno, het tweede kindje van Han Smetrijns. * Op 27-28-29 oktober organiseert USKA een herfststage voor keepers en veldspelers in St-Niklaas. Meer info bij onze keepertrainer Karel Van Poucke of www.uska.be. USKA is elke zondagvoormiddag te gast op de Kruisen voor extra trainingen. * Zaalvoetbalclub Vedett 90 Kalken organiseert op 8 november hun eetfestijn in de kantine van HO. Bij Vedett spelen heel wat jongens van Hogerop. * HO Kalken heeft opnieuw enkele partners blij gemaakt. De club schonk twee tickets voor België - Andorra en tien tickets voor de veldrit in Ronse en Oudenaarde. Als dank voor de steun die we van onze partners mogen ontvangen. Voor wat hoort wat! Wil jij ook iets winnen? Marc Roelandt lief behandelen, kan misschien werken ... . * Voor een (te) late verjaardagswens en -kus kan je terecht bij: ex-speler Birger Neyt, Tom Troch, Jo Temmerman, en Joris De Corte, bestuurslid Wilfried Boudeweel, spelersmama Nadine Rasschaert, speler Rune De Neve, partner Thierry Van Damme en ex-coach Piet Lippens. Vandaag leg je ex-speler Bart De Maesschalck en supporter Cindy Maras in de watten. Een dikke proficiat allemaal.
Ploeg met gezonde ambitie - Tim Vercauteren (KAV Dendermonde)
De vorige speeldag won KAV Dendermonde thuis tegen Lochristi met 2-0. Doelman Tim Vercauteren had een grote verdienste in die zege. "Bij een 1-0-stand kon ik een strafschop stoppen en nadien scoorden we een tweede maal", verlelt Tim Vercauteren (23). "Voor mij is dit seizoen het eerste bij de paars-blauwen na mijn verhuis uit Kallo. Ik heb van die transfer nog geen seconde spijt gehad. Bij de onderhandelingen bleek dat KAV veel ambitie had om binnen enkele jaren naar eerste provinciale te klimmen. Vandaar dat ik niet lang moest nadenken om een verbintenis te ondertekenen. De groep draait nu beter dan verwacht en dat moeten we zo zien te houden."
"Zondag trekken we naar HO Kalken. Die wedstrijd willen we winnen. Iedereen in de groep is zich bewust van de waarde van de punten. Nu staan we ongeslagen op een gedeelde derde plaats en die positie willen we zo houden of zelfs verbeteren. Dan mogen we in Kalken geen uitschuiver maken, maar de ploeg zal er alles aan doen om dat te vermijden. Ikzelf ook. Tot vandaag kreeg ik tamelijk goede kritieken en dat geeft toch een boost voor de toekomst."
"Als we dit seizoen een periodetitel kunnen behalen, zal de ploeg en de entourage tevreden zijn. Het verliep de club al enkele jaren minder goed, maar die negatieve verrichtingen worden plots weggeveegd door een reeks positieve confrontaties. Natuurlijk moeten we de voeten op de grond houden en realistisch blijven, maar als we de goede trend verlengen en spelen zoals de vorige wedstrijden, mogen we ons aan goede resultaten verwachten. Ook in Kalken, alhoewel die club ook goed geklasseerd staat", besluit Tim Vercauteren. (Willy Fransaert in Het Laatste Nieuws)
Eerste klasse * Laurens De Bock van Club Brugge won zondagmiddag met 3-0 van Standard. Club is opgeklommen naar de vierde plaats op vijf punten van Anderlecht. Bockie stond de hele wedstrijd op het terrein.
Vierde klasse * RC Wetteren-Kwatrecht kon al zes wedstrijden niet winnen na de 1-3 thuisnederlaag vorige zondag tegen St-Niklaas. Trainer Maarten De Landtsheer heeft 1 op 15. Yannick Boone speelde de hele match, Lesley Hoorens viel in na ruim een uur. Wetteren staat op de gedeelde 13de plaats met 4 op 21. Morgen trekt de Rassing naar Menen.
Eerste provinciale * KVV Laarne-Kalken leed zijn tweede opeenvolgende nederlaag: 1-2 tegen Dikkelvenne. "De eerste helft was niet goed, de tweede helft kwamen we beter voor de dag en misschien verdienden we een gelijkspel. We zijn jammer genoeg onze bonus van negen punten kwijt nu. Zonde", luidde het bij verdediger Tim Van der Vloedt, die opnieuw 90 minuten tussen de lijnen stond. Cedric Van Mierlo zat niet in de kern. Het team van coach Gino Pauwels heeft een 10 op 18 en is vijfde. De fusieploeg maakt morgen de verplaatsing naar Voorde.
Tweede provinciale * St-Kruis-Winkel speelde in de A-reeks 2-2 gelijk bij Ursel. Mathias Verhelle scoorde opnieuw. "De vorm zit goed", kraaide Mathias van de pret na zijn derde goal in evenveel wedstrijden. Winkel pronkt met 13 op 18 op de gedeelde vierde plaats. * Bij St-Denijs is Stijn Van den Berge nog uitgeschakeld door een knieblessure. St-Denijs verloor thuis met 1-2 tegen Kleit en is gedeeld 12de. * In onze reeks ging Moerbeke met 2-1 onderuit bij Buggenhout. Hans Somers is nog out met een verrekking. Moerbeke is na een 1 op 15 met vier andere ploegen laatste met vier punten. "Er moet dringend nog eens gewonnen worden", weet Somie, "maar met Lebbeke treffen we alweer een degelijke tegenstander. Mijn activiteiten beperken zich nog steeds tot het op en af de verzorgingstafel klimmen bij de kine. Ik heb nog vijf weken om fit te geraken ;-)."
Derde provinciale * Edeboys verpletterde in de B-reeks het zwakke Vinderhoute met 8-0. Tom Troch zette zijn ploeg op het goeie spoor met de eerste twee treffers. Trochske, vandaag jarig, ging na 70 minuten naar de kant, uit voorzorg na een gele kaart. Maarten Praet en Osman Kamara bleven 90 minuten op het veld. Edeboys is nu alleen leider na het gelijkspel van Gijzel-Oosterzele. * VW Gijzel-Oosterzele geraakte niet verder dan 2-2 bij Melsen. De fusieploeg volgt op twee punten van Edeboys. Pieter Lavens maakte de 90 minuten vol. Door de blessure van de eerste en de tweede doelman is de club op zoek naar een vrije keeper. Kandidaten kunnen zich aanmelden via bartvanrenterghem@telenet.be. * KVV Schelde herpakte zich met een 3-0 zege tegen Nazareth-Eke. Schelde is negende met 9 op 18. Niels Verstraeten was de hele tijd basisspeler, Kevin De Backer tot minuut 74. * Trainer Piet Lippens boekte een 4-1 zege in de topper tegen VC Zwijnaarde. VSV Gent volgt als vierde op vier punten van de leider. * Steffen De Geyter en HT Zwijnaarde klopten Yildiz Gent met 3-1. Via een 6 op 6 is Zwijnaarde nu gedeeld 10de. Steffen, nog altijd jeugdtrainer bij ons, moest voor het eerst dit seizoen zowel op zaterdag als op zondag uitrukken. "Ik speelde 90 minuten bij de beloften", vertelt Steffen. "Goed voor een 2-2, we maakten onze doelpunten in het laatste kwartier. Toch een sterke prestatie vind ik, want we spelen met een pak nieuwe jongens en zonder echte keeper. Ik was te zien op drie posities: linksachter, rechtsvoor en centrale middenvelder. Zondag viel ik 10 minuten voor tijd in. We wonnen opnieuw verdiend. We waren de hele wedstrijd baas, op het kwartier na de rust na. Toen maakte Yildiz de aansluitingstreffer, maar verder kwamen ze niet. 6 op 6 dus en hopelijk zijn we nu vertrokken en kunnen we een aantal plaatsen in het klassement opschuiven, want deze ploeg is veel te sterk om onderaan te blijven hangen." * Heusden verloor thuis van Cercle Melle met 1-2 en wordt 13de met amper vier punten. Peter Matthijs moest na 74 minuten naar de kant. * In de D-reeks leed St-Gillis-Dendermonde een 2-1 nederlaag bij topploeg Burst en zakt naar de zesde plaats. Doelman Tom Praet had geen goed nieuws voor ons. "De topper op titelkandidaat Burst duurde voor mij exact 11 minuten", legt Sapraeto uit. "Toen ik mij in de baan van een schot gooide, kreeg ik van kortbij de bal keihard op de hand. Resultaat: duim ontwricht en gescheurde ligamenten. Hoe lang mijn inactiviteit zal duren, is op dit moment nog onzeker. De eerste diagnose spreekt van een viertal weken. En ook het verdere verloop van de wedstrijd ging gepaard met wat pech. We moesten de topper aanvatten met opnieuw een vijftal afwezigen (door werkomstandigheden en blessures), toch konden we de gehele wedstrijd gelijke tred houden met de thuisploeg. Die kwam na een kwartier wel op voorsprong, maar kort na de rust konden we vanop de stip de verdiende gelijkmaker aantekenen. Vanaf dat moment namen we de match ook in handen en de thuisploeg had het steeds moeilijker om haar gevaarlijk aanvalstrio (De Cooman - De Sa Faria - Hanssens) te bereiken. Tot een kwartier voor tijd de 2-1 eigenlijk uit de lucht kwam vallen. We kregen nog een drietal kansen op de verdiende puntendeling, maar verder dan het doelhout kwamen we helaas niet meer." * Wachtebeke speelde 1-1 tegen Haasdonk in de E-reeks. Coach Savas Kayim klimt naar de gedeelde tiende plaats met zes punten. Tim Herteleer kreeg net voor de rust de rode kaart. Meteen na de pauze mocht nog een thuisspeler vroegtijdig gaan douchen. Eerder had ook Haasdonk al een speler verloren na een uitsluiting. Mathieu Dumoulin zat niet in de kern. * SK Lokeren-Doorslaar heeft ook slechts zes punten na het 2-0 verlies bij Bazel. Aanvoerder Mike Laureys viel al na vijf minuten uit met een blessure.
Vierde provinciale * In onze B-reeks ging SK Wichelen zaterdagavond met 0-2 winnen bij Nazareth-Eke. Met 9 op 18 is coach Ivo Van Wayenbergh gedeeld zesde. * Bart De Maesschalck en Avanti Stekene B verloren met 4-2 bij Sombeke in de E-reeks. Bart werd gewisseld na een uur. Stekene is gedeeld 11de.
Nationale jeugd * De U19 van KAA Gent hielden KRC Genk in eigen huis op 0-0. Sander Van Bogaert speelde de hele wedstrijd. De Buffalo's zijn 13de met een 5 op 18. Matheo Audenaert verloor met de U13 met 4-1 van datzelfde Genk. Matheo staat de laatste weken centraal achteraan. "Een juiste uitslag tegen een super sterk Genk", aldus papa Tom. "De volgende acht wedstrijden zijn tegen op papier mindere tegenstanders dus ze mogen eens beginnen te winnen. Vandaag verwelkomen we Kortrijk." Gent is 11de in de stand. * Lotte De Wilde en Jessie Taets leden met het tweede team van KAA Gent Ladies een 1-3 thuisnederlaag tegen Famkes Merkem A. Gent is naar de achtste plaats gezakt met zes punten. * Levi Schack kreeg bij de U14 van Cercle Brugge een 9-0 nederlaag aangesmeerd in de derby tegen het ongeslagen en dodelijk efficiënte Club. Cercle zakt naar de gedeelde 13de plaats. Jules Vandekerckhove trainde vorige week al twee keer met zijn ploeg en ook met de beloften om de conditie op te bouwen. Hij zag zijn ploeggenoten van de U19 1-1 spelen tegen Club. Cercle is gedeeld zesde met 11 op 18. * Wout De Vleeschouwer won met de U14 van RC Gent-Zeehaven met 0-7 bij Zwevegem Sport en staat in het klassement op één punt van leider Waregem.
OPMERKELIJK: Kevin De Backer vraagt vriendin ten huwelijk
Deze week gelezen in Het Laatste Nieuws: Schelde-speler Kevin De Backer heeft zijn vriendin Kelly zondag ten huwelijk gevraagd. De Backer deed dat op een originele manier. Iedere speler had een letter op zijn shirt gespeld. 'Wil je trouwen met' stond er te lezen als de spelers in juiste volgorde naast elkaar stonden. Op het shirt van Kevin stond 'mij'. Vriendin Kelly was aangedaan, maar gaf toch haar ja-woord. Ze kreeg een prachtige verlovingsring en de champagne vloeide daarna rijkelijk.
VERSLAG: de U10 van KFC HO Kalken krijgen een pluim
Steffen De Geyter, de coach van de U10 van KFC HO Kalken, stuurde een klein verslag door, want hun prestatie verdient het. Noem het gerust een pluim voor het team.
HO speelde met Ine, Wout, Jorre, Aleksandro, Seppe, Mauro, Lucas, Rutger, Luna en Kjell. We begonnen aarzelend aan de wedstrijd. Ook al omdat snel bleek dat Destelbergen een sterke tegenstander is. De thuisploeg zette alles goed vast en gaf weinig tijd en ruimte om te voetballen. Daardoor werd het na de eerste twee kwartieren een verdiende 3-0 voorsprong. Maar wat de U10 van HO daarna toonden, heeft vriend en vijand in positieve zin verrast. Ze liepen voor elke meter, bal kwijt = zelf willen terugpakken. Samen spelen en enkele kansen afdwingen, die er helaas niet ingingen, want dat verdienden ze echt! De kopjes omhoog en blijven gaan, iedereen samen als een ploeg! Ik wil hen dan ook bedanken voor hun inzet, want hiervoor ben ik trainer en het doet me plezier dat ze alles geven! Als zelfs de trainer van Destelbergen achteraf zegt: "amai, sterke ploeg ze" dan kan je als trainer niets anders dan trots zijn! Volgende week opnieuw van dat en we gaan dit jaar weinig verliezen!
FOTO: het beslissende doelpunt van Robin Praet tegen KSK Klinge
Het was zondag zijn eerste doelpunt in deze competitie voor KFC HO Kalken, maar echt eentje om in te kaderen. Een klasseflits van Robin 'Robinho' Praet. Onze clubfotografe Marleen De Coene voelde het aankomen en legde de actie vast voor het nageslacht.
MATCHBAL: drie bedrijven steunden KFC HO Kalken tegen FC Destelbergen
We tellen af naar de volgende thuiswedstrijd, zondag tegen KAV Dendermonde. Een topper, want paars-blauw legde twee dagen geleden titelfavoriet Lochristi over de knie. Een match dus om naar uit te kijken. De aftrap is verzet naar 16u door het jaarlijks mosselfestijn in de kantine. Inschrijven kan nog altijd (zie hieronder)!
Voor de vorige thuiswedstrijd tegen Destelbergen kon de club rekenen op drie vriendelijke matchbalschenkers: de firma Outseen van Filip Bracq uit Kalken, de Fiat-garage De Mulder uit Wetteren en Kapsalon de Hoofdzaak uit Kalken. Van harte bedankt voor de steun! Wie tijdens één van de komende thuismatchen van KFC HO Kalken even in de belangstelling wil staan, stuurt een mailtje naar marcroelandt@hotmail.com.
ANALYSE: KFC HO Kalken II pakt zijn eerste overwinning in Merelbeke
Het is een beetje verdwenen in het ongeloof rond de thuisnederlaag van onze tweede provincialer (is het echt gebeurd?), maar KFC HO Kalken II pakte zondag wel zijn eerste driepunter van het seizoen. Op verplaatsing bij SK Merelbeke, met ex-prof Francky Frans nog altijd in doel, werd het 0-2. Een clean sheet er dus bovenop. "Ik vond het een verdiende overwinning", begint hoofdcoach Eddy Vispoel zijn analyse. "De eerste minuten waren voor de thuisploeg en Kenzo Vandecauter pakte uit met een goeie redding. Daarna hebben we de match in handen genomen en ons overwicht werd bekroond met twee doelpunten: het eerste van Nick Verstraeten op een hoekschop en daarna Ruben Hoogewijs na een mooie combinatie met Tom De Roose. Net voor de rust miste Milos Van den Berge nog een grote mogelijkheid, de match had dus bij de rust al beslist kunne zijn.
In de tweede helft eiste Merelbeke het balbezit op, maar ze creëerden weinig uitgespeelde kansen, op uitzondering van een kopbal op de lat. Op de counter waren we een paar keer dicht bij de 0-3, maar er vielen geen doelpunten meer. Deze overwinning is zeker een opsteker voor de komende weken. De vele geblesseerden werken aan hun terugkeer en ze mogen binnenkort aan hun wederoptreden denken. Dat stemt me hoopvol."
Schitterend voetbalweer. Schitterende sportiviteit. Schitterende inzet. Schitterende coaches en aan beide zijden een superteam aan de aftrap. Top dus. Doorslaar begon aan de wedstrijd met de handicap van drie basisspelers te moeten missen en bij de juist bijeengeraapte basisacht stonden twee U11-spelers op de grasmat. Niet getreurd, want deze 'gasten stelden op ons speelveld geenszins teleur in spitsvondigheid en techniek, gepaard met een dik pakket voetbalvaardigheid. Maar HO begon zo mogelijk nog gretiger aan de match, al zou het daar na 4 minuten niet echt voor beloond worden. Een goed gestructureerde aanval van Doorslaar en de 0-1 prijkte op het bord. Dit was iets te easy.
De kermisduivel stak even de kop op, maar HO duwde Doorslaar achteruit en omhoog waardoor de ene kans de andere in sneltempo opvolgde. Toen Max-Emile rond de 14de minuut voor de tweede keer in schietpositie kwam, was het prijs. 1-1, een prachtig resultaat van een machtig schot in de winkelhaak. Wat volgde, was een subtiel positiespel waarbij de flanken met Senne en Michiel Doorslaar flink bezig hielden en waarbij een goed spelende Winter de sleutel op de deur was van een door Sander en Keanu prima gestructureerde achterlijn. Het afspelen ging vlot en de smaak van de overwinning kwam weer in de mond. Algemene inzet en goed geordend positiespel op aangeven van de coach waardoor Stijn vlot combinerend de 2-1 op het bord kon zetten. Doorduwen was de boodschap en op het moment dat Max-Emile, na een schitterende balrecuperatie van Joppe en Keanu achterin, twee man opzijzette, een splijtende doorschuifpas richting Davor stuurde, schoot Davor vanop de achterlijn, vanuit een bijna onmogelijke positie. Bal tegen de keeper en binnen. 3-1. Knap gedaan! Toen even later Davor opnieuw kon aanleggen, duwde hij de 4-1 tegen het net.
De tweede helft begon zoals de eerste. Beide teams kwamen voetballend veelvuldig aan zet, maar een mature Arjen hield aan onze kant zonder veel problemen zijn net clean. Een 'peer als een speer van Sander zorgde voor de 5-1 waardoor Doorslaar uiteindelijk toch het hoofd begon te buigen. Op het einde van het derde kwart keek Doorslaar smachtend uit naar het eindsignaal. Iedereen mocht nu nog in schietpositie komen bij pitbull HO. Max-Emile zette opnieuw twee man aan de kant, Senne hield met Stijn en Michiel de ganse achterlijn aan de praat waarop Joppe opnieuw de keeper van Doorslaar het nakijken gaf: 6-1. De ietwat overdreven score zou nog oplopen. In de 57ste minuut dreef Senne nu zelf de score op naar 7-1 door een 'afgevertje van Davor en Baeske zelf werd door de blijvende drijfkracht van zijn team nog twee keer succesvol voor de Doorslaarse goal gebracht met respectievelijk eerst de 8-1 en iets later de eindscore van 9-1. Een grote overwinning, maar toch een dikke pluim voor SKL Doorslaar. Alsook voor de inzet van beide teams en vooral voor het vertoonde voetballend vermogen. (bedankt voor het verslag Guy De Wandel)
De bewegende beelden van het derde doelpunt tegen Rangers Opdorp kon je al bewonderen op onze Facebookpagina, dankzij communicatiebureau Pinanti. De fotoreeks hebben we natuurlijk ook dankzij onze pientere clubfotografe Marleen De Coene. Het begint allemaal met de inbreng van Jeroen Van Poucke die even later de bal panklaar legt voor Lorenz De Groote.
1. Baes, Caryn, Cools-Ceuppens, De Brabander, De Corte
TOPSCORER HO II (9w=>12g)
4. Bonne
3. Finck, Neus
1. De Vuyst, Van Nieuwenhuyse
ASSISTS HO I (9w => 11a)
2. Bonny, Caryn, De Brabander
1. Baes, Buyl, De Wilde, Vrijens, Wymeels
ASSISTS HO II (9w => 9a)
3. S De Vleeschouwer
2. De Coen
1. Bonne, De Geest, Neus, Van Nieuwenhuyse
KAARTENDANS I
GEEL (9w)
3. Caryn
2. Heirewegh, Van der Eedt, Vrijens
1. Bonny, Buyl, Cools-Ceuppens, Neve
ROOD (1)
1. Wymeels (Eppegem)
KAARTENDANS II
GEEL (9w)
3. De Mey
2. Buggenhout, J De Vleeschouwer, Neus, Ongena
1. Bonne, De Vuyst, Van Den Abeele, Vermeerschen
ROOD (0)
0.
2021-2022
HO I
* Nathan Baele
* Simon Baes
* Kelian Bonny
* Jasper Buyl
* Bjorn Caryn
* Brecht Cnockaert
* Stijn Cools-Ceuppens
* Joffry De Brabander
* Senn De Corte
* Yente De Jonge
* Gilles De Saegher
* Dieter De Wilde
* Siel Hauspie
* Yoran Heirewegh
* Enzo Neve
* Lukas Poppe
* Levi Schack
* Pieter-Jan Van der Eedt
* Bram Vrijens
* Jonah Wymeels
* T1 David Verhelst
* T2 Gilles Van de Slijcke
* KT Wouter Van Kerckhove
* kiné Glenn Van Malderen
* DLG Filip Nevejans
* scout Bram De Smedt
HO II
* Ali Akrouh
* Davor Baes
* Lars Bogaert
* Lorenzo Bonne
* Kevin Buggenout
* Stijn De Coen
* Nicola De Geest
* Sam De Mey
* Mats De Praeter
* Jonas De Vleeschouwer
* Siebe De Vleeschouwer
* Bavo De Vuyst
* Mauro Finck
* Ken Kuppens
* Peter Matthijs
* Warre Neus
* Jorre Ongena
* Winter Raman Geenens
* Lothar Ritière
* Aaron Schollaert
* Myrddin Snoeck
* Lennert Van Malderen
* Michiel Van Nieuwenhuyse
* Aaron Vereecken
T1 Dirk Nuytens
T2 Bart Vermeerschen
DLG Robin Simoens
kiné Freddy Schepens
CLUBTRAINERS Eerste ploeg: David Verhelst, Gilles Van de Slycke & Wouter Van Kerckhove
Tweede ploeg: Dirk Nuytens & Bart Vermeerschen Beloften: Lander Bracke U21: Marc Batselier
Vedetten: Mario Vion
Scholieren U17: Lander Bracke, Aaron Vereecken en Jorre Ongena Knapen U15: Jan Bulté en Robin Simoens Miniemen U13: Levi en Lee Schack Miniemen U12: Didier Combel en Tom Praet Preminiemen U11: Frauke Pauwels, Jens en Juul Preminiemen U10: Ben Colle, Seppe Denkens en Lara De Munter Duivels U9: Bjorn Veeckman en Pieter De Croock Duivels U8: Francis Dierickx en Kevin Buggenhout Duivels U7: Barn Van Laere en Kenneth Vlassenroot
Duivels U6: Kjell Clinckspoor en Camile Luwaert
Keepers: Eddy Stevens
Vlindertrainers: Kristof, Wout, Audrick, Tiebe, Jurgen en Robbe
Gemotiveerde jeugdcoaches zijn altijd welkom!
Sportieve cel: HO I: Ferry Baes, Bjorn Veeckman & Koen Vermeulen HO II: Lander Bracke TVJO: Roel Vandaele onderbouw: Gilles Van de Slycke middenbouw: Roel Vandaele bovenbouw: Lander Bracke
Kledij: Bart Clinckspoor Admin jeugd Joke De Landtsheer