EVENT: HO Fifa 13 Championships vanavond van start
Gisteravond en vannacht vond de tweede plaats van de HO Fifa 13 Championships. Vorige week op de tweede speeldag liepen de emoties hoog op. Ward Van Reeth vierde zijn debuut in deze hoogstaande competitie met een overwinning. Kevin 'Hulk' Van de Vyvere kreeg meteen een zware wedstrijd voorgeschoteld. Chelsea (Olivier Van Driessche) is voorlopig de enige ploeg met een 6 op 6. Chelsea speelt in groep B en klopte ondertussen Valencia en Juventus in de groep des doods. José Francisco leidt met PSG in groep A met 4 punten. In groep C leidt Borussia Dortmund (Simon Bogaert) ook met vier punten, één meer dan Atletico Madrid (Hannes De Landtsheer). En in groep D leidt het trio Bayern Munchen (Stijn De Coen), FC Barcelona (Kevin Van de Vyvere) en Tottenham (Hilaire Francisco), elk met drie punten. Eden Hazard is momenteel topschutter met vijf doelpunten.
ANALYSE: "De uitslag had er zeker anders kunnen uitzien", aldus Pieter De Landtsheer
Ook KFC HO Kalken II zag vorige zondag een einde komen aan een fraaie reeks wedstrijden zonder nederlaag. Het bezoek aan Yildiz Gent eindigde op een 4-3 nederlaag. "De verplaatsing naar Yildiz is er traditioneel een waar niemand echt naar uitkijkt", vertelt Pieter De Landtsheer, die zijn eerste doelpunt van het seizoen lukte. "Van ver zag het terrein er nog redelijk uit, maar na een grondigere inspectie moesten we onze menig herzien. Het lag er zwaar en drassig bij. Een stortbui tijdens de opwarming zorgde ervoor dat de ene helft een ware modderpoel werd. Dan al wisten we dat het moeilijk zou zijn om ons geliefkoosde tiki taka te kunnen brengen.
We begonnen aarzelend, zonder ook echte dreiging, maar zonder veel weg te geven. Rond het kwartier werden we geconfronteerd met de nadelen van voetballen in vierde provinciale, want na duidelijk buitenspel werd het 1-0. Op dat moment gingen we er nog van uit dat het ook voor de scheidsrechter niet altijd makkelijk is. Die mening zouden we 90 minuten later wel herzien. In elk geval schoten we wakker en we namen het heft in handen. We wonnen de duels en kregen een terechte strafschop na hands. De ideale gelegenheid voor Milos om alleen topschutter te worden en ook nu faalde hij niet. Lang konden we echter niet genieten van de gelijkmaker, want weer achtte de scheids zijn moment gekomen. Flagrant buitenspel van zowel de spits als de rechterflank liet Yildiz toe de 2-1 te maken. Een schande dat zo'n doelpunt werd toegekend. Het einde van de eerste heft was rommelig en het spel lag voortdurend stil, dus ook geen grote kansen meer. 2-1 bij de rust en vooral veel ergernis over de scheidsrechterlijke beslissingen."
"Feit is wel dat ook ons niveau omhoog moest en dat toonden we in het eerste kwartier na de rust. De bal ging vlot van voet naar voet en er werden een paar mooie combinaties op de mat gelegd. Zelf scoorde ik de 2-2 door een afvallende bal na een corner binnen te trappen. Eén van mijn mooiere, al zeg ik het zelf. Iedereen had dan het gevoel dat we erop en erover gingen, want Yildiz wist niet meer waar ze het hadden. Uit het niets werd het dan 3-2, deze keer niet vanuit buitenspel. Toch een tik, want dat verdienden we zeker niet op dat moment. Het werd nog erger toen Dieter 25 minuten voor tijd een lichte tweede gele kaart kreeg. Een kaart die hij nooit krijgt, indien de scheids weet dat hij al geel had gegeven. Dat zag je ook aan zijn reactie, maar het was te laat. Tot overmaat van ramp ging die vrije trap binnen. 4-2 en met een man minder. Het werd er niet simpeler op. Toch bleven we knokken. Het spel lag voortdurend stil. Tom kreeg nog een goeie kans met (jammer genoeg) zijn rechter en tien minuten voor tijd werd ons een duidelijke tweede strafschop ontnomen. Ward werd getorpedeerd (met de voet vooruit) toen hij van aan het penaltypunt wou trappen, maar de scheids deed alsof zijn neus bloedde. Een zwaardere kopie van de fout van Dieter werd hier niet bestraft. Ward lukte op aangeven van assistenkoning Ferry de 4-3, maar daar bleef het bij."
Zo werd het een frusterende namiddag, want we verloren voor het eerst na een mooie 9 op 9, tegen een ploeg die zeker niet beter was. Uiteraard waren we zelf minder dan de voorbije weken, maar zonder de mindere dag van de scheidsrechter had de match en ook de uislag er zeker anders uitgezien. We gaan de komende weken onze uitreputatie proberen op te smukken, te beginnen nu zaterdag op Vinderhoute B. Het zal niet makkelijk zijn met maar liefst vier geschorsten door de kaartenregen van afgelopen zondag, maar we gaan er alles aan doen om buitenshuis nog eens de drie punten te pakken. De derde periodetitel en de eindronde zullen er niet meer inzitten, maar uiteraard willen we nog elke wedstrijd winnen. Afwachten ook wie topschutter wordt, want sinds zondag staat Milos alleen op kop. Moet Ferry zich voor het eerst in drie jaar enkel tevreden stellen met de titel van assistenkoning of laat hij in de resterende matchen zien wie echt 'de grootste' is? Zijn ploegmaats zijn benieuwd en onbevooroordeeld."
UPDATE: na de 25ste speeldag voor HO I en de 27ste voor HO II
HO I * Jeroen Van Poucke (rug), Bram Cours (knie) en Lorenz De Grauwe (knie) waren niet inzetbaar door een blessure. Mathieu Maljers genoot van zijn vakantie in Egypte en Tom Troch was op sneeuwklassen met zijn school. Geen idee wie het meest bruin is. * Niemand was geschorst voor deze match. * Scheidsrechter Bart Tuytschaever goochelde met gele kaarten en toonde er maar liefst vijf aan HO in een uiterst sportieve wedstrijd: Bart Baute (derde), Hannes De Landtsheer (tweede), Olivier Van Driessche (tweede), Tim Herteleer (vijfde) en Ward Van Reeth (eerste). Bart Baute mist dus de uitwedstrijd zondag in Grembergen. * Het was het eerste verlies in vijf wedstrijden. * De matchbal werd geschonken door bouwmaterialen De Gelder uit Kalken en Keukens Rudy Vergeylen uit Kalken. Van harte bedankt voor de steun. * Er tekenden heel wat ex-spelers present op de Kruisen, zoals Gunther Matthijs, Bert Herregodts, Jeroen De Cock, Mike Laureys en tal van andere gewezen talenten. Ook ex-coach Rik Van Cauter was opnieuw van de partij.
HO II * Scheidsrechter Olivier Roegiers trok zes keer geel voor HO, waarvan twee voor Dieter Rogiers. Hij werd na 65 minuten uitgesloten. De andere vier waren voor Ferry Baes (vijfde), Jeroen Maes (zesde), Bertrand De Witte (derde) en Thomas De Mulder (derde). Maes, De Witte, De Mulder en Rogiers zijn dus geschorst voor de volgende wedstrijd tegen Vinderhoute zaterdagavond. De rode kaart van Dieter Rogiers is de zesde voor HO II dit seizoen. * Het lijstje geblesseerden bestaat uit de die hards Gunter Slock (enkel), Joeri Thiré (lies) en Tom De Roose (knie). * Voor het eerst sinds heel lang had coach Vincent De Backer positieve selectieproblemen. Gert Cocquyt was de enige die niet aan spelen toekwam. * Jelle De Pauw keerde terug bij de kern na een vrij weekend. * Het was de eerste nederlaag in zes wedstrijden. * Milos Van den Berge benutte zijn vierde penalty en is alleen topschutter met 16 doelpunten. Ferry Baes gaf zijn 15de assist. * In onderling overleg met beide trainers wordt de derby tussen KVV Laarne-Kalken B en KFC HO Kalken B afgewerkt op zaterdagavond 6 april om 19u, om de concurrentie met Parijs Roubaix te vermijden. * Secretaris Dirk Lauwaert ontving eindelijk ook het akkoord van Avrasya Gent om de wedstrijd van 14 april te starten om 16u in plaats van om 15u.
EVENT: lekkerbekken smullen op het jaarlijks steakfestijn
Krachtvoer voor topschutters
Twee dagen vollen bak was het dit weekend in de kantine van KFC HO Kalken. Niet alleen in de keuken trouwens. 'Lekkerbekken aller landen, verenigt u' was de leuze op zaterdag en zondag. De kritieken achteraf klonken allemaal weer zeer positief over de aangeboden delicatessen. Aan iedereen die kwam smullen en aan alle vrijwilligers die zich opnieuw belangenloos hebben ingezet: bedankt!
Een brok HO-geschiedenis aan tafel
Een flitsend opdienspookje geflitst
Het moet niet altijd de Lunchgarden zijn voor een sportmaaltijd
Afgelopen zondag zijn er enkele opnames gemaakt op de Kruisen om de nieuwe campagne te steunen van Kom op tegen kanker. Ook KFC HO Kalken steekt zijn tong uit naar kanker. Bekijk het filmpje op deze link: http://youtu.be/Bq-SAaSLPK0.
FOTO: de eerste goal van het seizoen voor Bart Baute tegen Robur
De kanonnen van de topschutters van KFC HO Kalken zwegen afgelopen zondag in Moerzeke. Maar gelukkig stonden Hannes De Landtsheer en Bart Baute op om hun ploeg over de streep te trekken met elk hun eerste doelpunt van het seizoen. (Foto's Marleen De Coene)
Het Nieuwsblad Vermeir scoorde gelukkig met een mislukte voorzet. De Wilde stelde gelijk via een fel aangevochten strafschop. Kalken kende pech met een volley van De Landtsheer op de lat. Pauwels ranselde een kopbal van De Coen uit de hoek. Thuy vond eerst Van Reeth op zijn weg, maar scoorde even later dan toch beslissende treffer. Doelpunten: 16' C. Vermeir 1-0, 35' K. De Wilde (strafschop) 1-1, 55' K. Thuy 1-2
Het Laatste Nieuws In een gelijkopgaande eerste helft kwam Kalken rond het kwartier via een doelpunt van Cliff Vermeir op voorsprong. Van op de stip stelde Koen De Wilde nog voor inrukken gelijk. Ook de tweede periode verliep verdeeld. Nog voor het uur zorgde bezoeker Thuy voor de winnende treffer.
Gazet van Antwerpen Na een evenwichtig begin zag Vermeir zijn voorzet binnenvallen. Bezoeker De Wilde wist een fel aangevochten strafschop te benutten. Direct na rust spatte een volley van De Landtsheer tegen de lat. Pauwels haalde een kopbal van De Coenuit de hoek. Thuy vond eerst Van Reeth op zijn weg, maar lukte even later dan toch de winning-goal.
TROFEE: Bart Baute is de speler van de maand februari
Bart Baute is de meest recente laureaat in de verkiezing 'Speler van het jaar' bij KFC HO Kalken in 2012-2013. De rijzige verdediger kon echt iedereen overtuigen, want alle stemgerechtigden gaven hem punten. Maar liefst 21 in totaal. Op basis van de prestaties in drie wedstrijden: thuis tegen Waasmunster, uit bij Schoonaarde en op verplaatsing tegen Rangers Opdorp. Hij wipt in de tussenstand naar de gedeelde tweede plaats, samen met Cliff Vermeir, op ruime afstand van Ward Van Reeth. De doelman kreeg geen punten. Olivier Van Driessche eindigde als tweede in dit referendum en schuift door naar de vierde plaats in de tussenstand. Ook Simon Bogaert verbetert zijn klassement gevoelig.
Ward Van Reeth werd de winnaar in de maanden september en oktober, in november was er geen stemming en in december heeft Cliff de meeste punten verzameld. In januari waren er nauwelijks wedstrijden, dus ook geen punten. Winnaar Bart Baute krijgt natuurlijk opnieuw een mooi cadeau, in samenwerking met Axel van Wijnatelier uit de Gaverstraat in Kalken. Dankjewel aan iedereen die heeft gestemd vorige week. 215 bezoekers brachten hun voorkeur uit.
CIJFERS & LETTERS: HO I - VVS Stekene en Yildiz Gent - HO II
KFC HO Kalken I - VVS Stekene:1-2
90' de laatste vrije trap van Yannick Boone gaat net naast 79' Meesdom knalt op de vuisten van Van Reeth 77' een bezoekende scrimmage belandt in hoekschop * bij HO ontbreekt de nauwkeurigheid in de laatste pass 55' 1-2 Kevin Thuy werkt een counter af 54' het schot van Cliff Vermeir gaat hoog over na een actie van Lorenz De Groote Scheidsrechter Tuytschaever is de man van de wedstrijd geworden. Hij stuurt een supporter (de geschorste trainer die de wedstrijd volgde achter de omheining) van het terrein. Hij mag de wedstrijd niet meer bijwonen en moet dus de match verder volgen op Sporting Telenet). Ook de thuisafgevaardigde wordt weggestuurd. Zijn dit dan twee fouten tegen het reglement? 48' bezoeker Kevin Thuy wordt gestuit door keeper Van Reeth 47' doelman David Pauwels haalt een kopbal van Stijn De Coen uit de hoek, HO meteen twee keer dicht bij de tweede voorsprong 46' een knappe volley van Hannes De Landtsheer tegen de lat
RUST 35' 1-1 Koen De Wilde benut een betwistbare strafschop 16' 1-0 Cliff Vermeir ziet zijn voorzet binnen vallen * evenwichtige beginfase zonder kansen
Yildiz Gent - KFC HO Kalken II: 4-3
87' 4-3 Ward Vandenberghe op aangeven van Ferry Baes 73' 4-2 X 71' tweede gele kaart voor Dieter Rogiers 59' 3-2 owngoal Dieter Rogiers 49' 2-2 Pieter De Landtsheer vlamt een weggekopte hoekschop van Ferry Baes in de rechterbovenhoek
RUST 39' 2-1 Salcak scoort na alweer niet opgemerkt buitenspel 25' 1-1 Milos Van den Berge benut een strafschop na handspel 15' 1-0 Emeksil
KERN HO I: Bart Baute, Simon Bogaert, Yannick Boone, Ben Colle, Stijn De Coen, Lorenz De Groote, Hannes De Landtsheer, Tim Herteleer, Stefaan Rogiers, Kevin Van De Vyvere, Olivier Van Driessche, Cedric Van Mierlo, Ward Van Reeth, Cliff Vermeir en Niels Verstraeten
* Jeroen Van Poucke - rug * Bram Cours - knie * Lorenz De Grauwe - knie * Mathieu Maljers - fotoshoot als model in Egypte * Tom Troch - skivakantie
* Het duel wordt vanmiddag geleid door Bart Tuytschaever, geassisteerd door en Wesley Cool en Luc Blommaert. Van harte welkom in het Jozef Plaetinckstadion. * Door de tweede dag van nhet jaarlijks steakfestijn begint de wedstrijd pas om 16u. * De matchbal wordt geschonken door bouwmaterialen De Gelder uit Kalken en Keukens Rudy Vergeylen uit Kalken. Van harte bedankt voor de steun. * De wedstrijd kan je deze keer wel live volgen op de Facebookpagina en deze website. * Niemand is geschorst. * De heenmatch eindigde op een 2-1 nederlaag voor HO. * Stekene staat aan de leiding, met drie punten meer dan Rangers Opdorp. VVS leed dit seizoen amper drie nederlagen, waarvan eentje in de laatste 17 wedstrijden. Heel indrukwekkend! HO boekte een 10 op 12 in de laatste vier matchen. Het is de eerste thuismatch na vier duels op een rij buitenshuis. Hogerop won amper twee keer op eigen veld. Stekene leed slechts één nederlaag buitenshuis, op de openingsspeeldag in Schoonaarde. Stekene won vorige week het tweede periodekampioenschap. Het heeft thuis en uit (en dus ook in totaal) de beste verdediging van de reeks met 18 tegendoelpunten. * Stekene: huidig assistent-trainer Tom Velghe wordt volgend seizoen T1 van de B-ploeg in vierde provinciale. Stany Van de Velde werd aangesteld als nieuwe hulptrainer van het eerste elftal. Eind deze maand zal de nieuwe clubnaam bekend gemaakt worden. Tom Cloostermans (Kallo) komt volgende zomer de rangen versterken. Wesley Van Bocxlaer (SK Gerda) en Filip Rooms (White Boys) zoeken sportief andere oorden op. Jan Bulté stelt te hoge financiële eisen en is in beeld bij Schoonaarde en SK Gerda. Thijs Verbeek schuift intern door naar de tweede ploeg. * Zeven ploegen kunnen mathematisch gezien nog kampioen spelen: HO Kalken, Schoonaarde, Vrasene, Dendermonde, Lochristi, Opdorp en Stekene.
* Herman De Landtsheer is één van de drie genomineerden voor de Oost-Vlaamse trofee voor sportverdienste. Kunnen we samen een Hogeropper doen triomferen op het sportgala in Gent? Snel stemmen dan! Via de website van AVS, TV Oost en Radio 2. * Zes Hogeroppers (toch voor zover wij weten) mochten de voorbije weken enkele kaarsjes uitblazen en een flink stuk taart naar binnen smikkelen: bestuurslid Koen Vermeulen, spelers Kevin Van Nieuwenhuyse en Didier Vermeire, supporter Alain Fiers en David De Vos en partner Kris De Winter. Vandaag is het de beurt aan bestuurslid Luc Van den Berge. Wie iemand is vergeten te kussen deze week, kan dankzij deze rubriek de schade nog net inhalen. Proficiat! * Komende donderdag organiseert OIGO een infoavond in samenwerking met de Beroepsvereniging voor Gezondheidsbegeleiders (www.gezondheidsbegeleiders.be) over het thema Kanker voorkomen door gezonde voeding. Gastspreekster is mevrouw Marijke Merckx, op professioneel vlak werkzaam als gezondheidsbegeleider. Vanaf 20u bij Axel in het Wijnatelier in de Gaverstraat. De inkom is gratis, op voorhand inschrijven is wel verplicht, via info@oigo.be of bij Gerda Van Hulle.
KERN HO II: Maarten Afschrift, Ferry Baes, Gert Cocquyt, Pieter De Landtsheer, Thomas De Mulder, Jelle De Pauw, Betrand De Witte, Tom Lauwaert, Jeroen Maes, Matthias Roelandt, Dieter Rogiers, Kenzo Van De Cauter, Milos Van den Berge, Ward Vandenberghe en Gertjan Van Eeckhout.
* De match staat onder toezicht van scheidsrechter Olivier Roegiers. Veel succes! * Het lijstje geblesseerden bestaat uit de die hards Gunter Slock (enkel), Joeri Thiré (lies) en Tom De Roose (knie). * Voor het eerst sinds heel lang heeft coach Vincent De Backer positieve selectieproblemen. * Jelle De Pauw komt terug bij de kern na een vrij weekend. * De heenmatch eindigde op een 3-3 gelijkspel. Yildiz staat op de gedeelde zesde plaats, met zes punten meer dan HO. Het kon slechts één keer winnen in de laatste zes wedstrijden. HO is momenteel vijf matchen op een rij ongeslagen, de beste reeks tot nog toe. * Het terrein ligt in de Koestraat in Merelbeke. * Nog zeven ploegen kunnen mathematisch gezien kampioen spelen: Yildiz Gent, Nazareth-Eke, Avrasya Gent, Oosterzele, Balegem, Destelbergen en Zwijnaarde.
KRANTEN: voorzitter Steven De Wolf in Het Laatste Nieuws
Supporters nog verwennen - Steven De Wolf (KFC HO Kalken)
Alhoewel HO Kalken met tien op twaalf de laatste weken vrij goed bezig is, zijn ze toch een vrij grijs seizoen aan het afhaspelen. En dat was niet echt de bedoeling, want HO wilde resoluut voor de titel gaan. "Dat is ondertussen verleden tijd. We spreken dit seizoen geen ambities meer uit. Het enige wat we in de resterende wedstrijden nog willen is ons trouw publiek verwennen", zegt voorzitter Steven De Wolf.
Met zeges op Robur, VSV, Rangers Opdorp en een gelijkspel op Schoonaarde, vier uitwedstrijden, is HO Kalken de laatste weken zeer sterk bezig. Toch staat HO nog altijd in de grijze middenmoot. De reden is niet ver te zoeken. De Kalkenaars, die vorig seizoen op een haar na de promotie naar eerste provinciale misten, en ambitieus aan dit seizoen begonnen, geraakten maar niet uit de startblokken. De minder goede prestaties en resultaten leidden tot het ontslag van coach Piet Lippens. Ook Andy Gits, die blijkbaar niet zo goed in de groep lag, werd al na een paar weken doorgestuurd. Sindsdien heeft Björn Veeckman, iemand uit eigen midden, de sportieve touwtjes in handen. Ook onder Veeckman kende HO ups en downs, maar de laatste weken zit Kalken in een opgaande spiraal. "Voor mij begint in het voetbal alles met een goede organisatie. Die is er bij Kalken altijd geweest. We waren seizoenen lang een van de minst gepasseerde verdedigingen", zegt voorzitter Steven De Wolf. "Maar plots was die stabiele defensie er niet meer. Niettegenstaande we in vergelijking met vorig seizoen versterkt waren, liep het niet echt vlot. Nu staat de ploeg opnieuw beter op punt. De stabiliteit is terug. Er wordt vanuit een goeie defensie opbouwend voetbal gespeeld. Met resultaat."
Over kampioen spelen wordt er bij HO Kalken uiteraard al lang niet meer gesproken. Het enige wat Veeckman en co. nog doen is een gooi doen naar de derde periode. "We spreken geen ambities meer uit", pikt Steven De Wolf in. "Zondag ontvangen we leider Stekene. We gaan, net zoals in de vorige wedstrijden, opnieuw ons best doen om een zo goed mogelijk resultaat te halen. Ook wat de derde periode betreft, houden we de lippen op elkaar. Geen stoute uitspraken meer. Het enige wat we zeker nog willen doen, is onze supporters verwennen. We hebben redelijk veel en vooral trouwe supporters, die zowel thuis als op verplaatsing de ploeg steunen. Die supporters zijn dit seizoen nog te weinig verwend geweest. We staan bij hen nog in het krijt. Vanaf volgend seizoen willen we opnieuw een rol van betekenis spelen, meedraaien in de top vijf. Er gaan een paar jongens weg. Het vertrek van Yannick Boone is een verlies, maar met de komst van Arne Blanckaert (RC Wetteren), Jonas De Bruycker (Destelbergen), Kevin Fiers (Laarne), Pieter Lavens (Destelbergen), Jens Van der Putten (Terjoden-Welle) en Jean Ahorukomeye (RC Wetteren) zijn de leemtes al ruimschoots opgevuld", besluit De Wolf. (Met dank aan Dirk De Wever in Het Laatste Nieuws)
KRANTEN: VVS Stekene voor het duel met KFC HO Kalken
En nu voluit voor de titel - Kevin Thuy (Straatje Stekene)
Ook ploeg-in-vorm FC Destelbergen moest er in Stekene aan geloven. Straatje voetbalde een uitgesproken 4-0 score bij elkaar, verzekerde zich van het tweede periodekampioenschap en zette zijn titelaspiraties kracht bij. "Wat zich als een niet te onderschatten opdracht aankondigde, is al bij al een vlotte zege geworden", reageerde Kevin Thuy, die met twee goals de winst mee gestalte gaf. "Blijkbaar scoren we in de wedstrijden waar we voor worden gewaarschuwd extra vlot. Zo wonnen we toch ook met 0-4 op Lochristi en met 5-0 tegen Dendermonde. Ook nu was het lastig tot dat eerste doelpunt. Eens de tegenstander moet komen, kunnen we ons geliefkoosde spelletje met snelle omschakeling spelen. Zelf ondervind ik dat als diepe spits het best. Tegen een versterkte verdediging opboksen is niet gemakkelijk, maar krijg ik ruimte, dan kan ik mijn ding doen. In de laatste vier matchen wist ik toch vier keer te scoren. Een persoonlijke opsteker na mijn door blessures in het water gevallen heenronde. Toen hielden een liesblessure en een gebroken middenvoetsbeentje me lang aan de kant. Dat we het aan de tweede periode gekoppelde eindrondeticket konden binnenhalen, is mooi, maar ondertussen hebben we een hoger doel: we gaan nu voluit voor de titel. Wie op zeven matchen van het einde aan de leiding staat, moet die ambitie durven uit te spreken. Niet dat we het kampioenschap zomaar zullen binnenhalen. Hoewel wij al het fantastische aantal van 52 punten bij elkaar voetbalden, hebben we nog altijd maar een beperkte voorsprong op onze directe achtervolgers. Ook Lochristi en Opdorp kunnen immers schitterende resultatenreeksen voorleggen. Het wordt sowieso een spannende strijd waarin onze tegenstanders er zeker op gebrand zullen liggen ons een hak te zetten. Zo is er volgende week de altijd moeilijke uitwedstrijd op Hoger Op Kalken. Maar we gaan ook de komende weken onze eerste plaats met hand en tand verdedigen. Met het project van de nieuwe Stekense voetbalclub in de steigers zou het toch mooi zijn naar eerste te kunnen promoveren", aldus Thuy.
Er is nog geen geruststellende kloof - Thomas De Bruycker (VVS Stekene)
'Hogerop Kalken is een ploeg die al vele jaren een vooraanstaande rol speelt in tweede provinciale. Bij ons brachten ze bij momenten ook heel goed voetbal, maar mij hoor je niet klagen', zegt Thomas De Bruycker. 'Tegen de ploegen uit de eerste kolom is Straatje altijd op zijn best, vraag het maar in Dendermonde of in Lochristi. Ik hoop dat het zondag in Kalken niet anders zal zijn. Ondertussen hebben we sinds vorige week de tweede periode op zak maar dat is in deze fase van de competitie niet zo belangrijk. Wij gaan voluit voor de titel. Het blijft razend spannend want de geruststellende kloof blijft uit omdat ook de ploegen achter ons amper iets laten liggen. (hmb)
Spelers hebben vertrouwen te koop - Eddy Van Bosbeke (Straatje Stekene)
Seizoenrevelatie en leidersploeg Straatje Stekene gaat op bezoek bij Hoger Op Kalken. "Die zijn goed op dreef met drie uitzeges op rij", weet trainer Eddy Van Bosbeke. "Kalken zou graag nog een prominente rol willen spelen in het derde periodekampioenschap na een tegenvallende campagne waarin de verwachtingen niet werden ingelost en met Piet Lippens, Andy Gidts en Björn Vekeman drie hoofdtrainers werden versleten. Bij Straatje Stekene is het een totaal ander verhaal. Wij draaien op volle toeren en haalden de jongste weken zwaar uit tegen Dendermonde (5-0) en Destelbergen (4-0). De groep staat conditioneel zeer sterk en door de schitterende resultaten hebben de spelers vertrouwen te koop. Straatje pakte ongeslagen de tweede periodetitel met een fenomenale zesentwintig op dertig. Iedereen beseft dat de titel elke week dichterbij komt. Lochristi volgt op vier punten en Rangers Opdorp telt virtueel zes verliespunten meer dan Straatje. De druk ligt bij hen terwijl wij ons nog minstens één misstap kunnen veroorloven. Voor de moeilijke verplaatsing naar Kalken kan ik terug rekenen op linksachter Niels Van Vlierberghe, die twee weken aan de kant stond met een enkelblessure", besluit Van Bosbeke, die dinsdagavond zijn overeenkomst verlengde met één jaar. (VBGB)
Stekense clubs op voet van oorlog
Gisteren gaven de verantwoordelijken voor het pro voetbalproject een stand van zaken. Die mededeling zette kwaad bloed bij Stekene Sportief. In plaats van samen te smelten lijken de twee clubs nu openlijk op voet van oorlog te leven. Marc De Kimpe, voorzitter van Stekene Sportief haalt in een reactie zwaar uit naar het project dat opgezet werd onder impuls van het gemeentebestuur. 'De informatie dat 14 bestuursleden van Stekene Sportief in het project gestapt zijn klopt niet. Wij hebben zelfs geen 14 bestuursleden. Ex-voorzitter Lieven De Cock is het enige zetelende bestuurslid die de overstap naar het nieuwe project maakt. De vier leden van het dagelijks bestuur die op de vergadering van het gemeentebestuur in december zogezegd Stekene Sportief vertegenwoordigden zijn meteen daarna ontslagen. Alle huidige bestuursleden stappen over in de nieuwe fusieclub Herleving Sportief Sint-Pauwels. Ook het feit dat er 11 seniors zouden overstappen klopt niet. Alleen Jess De Rudder, Laurens De Baere, Sven Prenen en Glenn Prenen hebben die keuze gemaakt. Vier spelers dus in plaats van 11. Vier anderen gaan naar YB Beveren en Bosdam Beveren, dan blijven er nog 17 spelers over in de A- en B-kern. Die gaan allemaal zonder uitzondering mee naar Sint-Pauwels, inclusief onze hoofdtrainer Jo Clauwaert. Pro voetbal is niet meer dan een schuilnaam voor het huidige Straatje Stekene. Wij zouden het dan ook zeer op prijs stellen dat de naam Stekene Sportief nooit meer aan het pro voetbalproject gelinkt zal worden.' (hmb)
Opstelling van de dag voor het dreamteam Coach Ferry Baes Afgevaardigde Sylvia Rogiers Doelman Arjen; achter Myrddin en Jorre; uitschuivende achters Stijn, Joppe en Jef; inschuivende middens Max-Emile en Senne en spits Davor Aanvang wedstrijd 11u
Na de grootse prestatie van vorige week lagen de verwachtingen zaterdag in dezelfde lijn. OK, de patatjes of de maïs bleken amper van het veld gerooid, maar finaal is zo'n grasloze modderige steppe voor iedereen gelijk. Coach Ferry had op het bord de nummer 3 op de positie van de 7 gezet en na nog wat verrassende verschuivingen kon er opgewarmd worden en kon de gewenning aan de agrarische ondergrond beginnen. Groot was de teleurstelling dan ook om te zien dat ons dreamteam niet echt aan voetballen toekwam. Een 'negatief beeld' van de beeldopname van vorige week. Na twee minuten al 1-0 voor een verdienstelijk combinerend FC Edeboys. Kalken speelde niet samen en kreeg de bal nooit weg, de thuisploeg zette goed druk. Na tien minuten werd het 2-0 toen de drie spitsen van Edeboys onze keeper Arjen in een schietkraam plaatsten. Vrijwel de hele eerste helft was het letterlijk en figuurlijk ploeteren. Leuk waren gelukkig nog de 'french cancan'-trappen van Jef, de vechtlust van Stijn, 'Jerommeke-Jorre', en het 'gestrooi' van voorzetten van op den tien van Max-Emile. In de laatste minuut van de eerste helft zat iedereen waarschijnlijk al met zijn gedachten onder het vuurtje in de kleedkamer, maar Edeboys wilde er nog een goaltje bij prikken. 3-0, de ruststand.
Wat kreeftensoep met wat Armagnac was beter geweest om de zenuwen te temperen, maar het bleef bij prei en tomaten in compagnie van 'the old man and the dog' in plaats van Hemingways '...the sea'. Het leverde altijd de meest smakelijke taferelen op. Komaan dan, back to football. In de tweede helft hadden we misschien één voordeel: een plas minder op onze kant. Of toch geen voordeel, want na vijf minuten kreeg een kansloze Arjen opnieuw het nakijken bij een collectief opgezette aanval van Edeboys. 4-0. Mooi was, zoals gezegd de strijdlust van Stijn waarbij de bal vakkundig en ongrijpbaar 'gewipt' werd over de keeper. 4-1 en HO weer in de wedstrijd. Na 16 minuten kwam Edeboys opnieuw gemotiveerd en sterk richting Arjen, strak afgerond en 5-1. Hier en daar begon men al te dromen van een warm 'douchken' en sommige spelers hadden zelfs met enige fierheid duidelijk een pad in het agrarisch veld ontdekt waardoor hun kledij modderloos opnieuw de zak in kon.
Even later bleef Stijn jagen op de bal waardoor Davor fraai kon afronden in de benedenhoek. 5-2. Match afgeflotten en dringend tijd, in de veronderstelling dat het de aanhoudende koude periode is die ons parten speelt, voor een afzondering à la Wiggings op Tenerife. Coach Ferry zal de onderhandelingen voor de budgetten aanvatten en Sylvia zal al uitkijken voor accommodatie, transport en serieus wat vertier voor de meereizende ouders. Misschien moeten we in de toekomst een betere prospectie doen waardoor we ons voorzien van studs van meer dan 8cm. Toch, dit MOET beter mannen. Een terechte uitslag en een proficiat aan het team uit Ten Ede. (Guy De Wandel)
KRANTEN: Yildiz Gent voor de confrontatie met HO II in Het Nieuwsblad
"Eindronde halen blijft het doel" - Patrick De Wulf (Yildiz Gent)
Yildiz Gent pakte een punt bij Balegem. 'Ondanks de afwezigheid van drie belangrijke spelers hebben we een goede prestatie neergezet', aldus trainer Patrick De Wulf. 'Het zware terrein was in het voordeel van de thuisploeg. We begonnen sterk aan de match, die evenwichtig verliep. Na de rust kwamen we op voorsprong, maar Balegem sloeg terug met een vrijschop. Wat mij betreft was het een correcte uitslag. Mijn spelers herpakten zich na een mindere periode. Iedereen zette zich opnieuw in voor de ploeg en dat leverde meteen een positief resultaat op. De eindronde halen blijft het doel. Op termijn mikken we op derde provinciale.' (Frank Rommelaere in Het Nieuwsblad)
FOTO: Hannes De Landtsheer met zijn eerste goal tegen Robur
Het heeft even geduurd, maar Hannes De Landtsheer heeft in Moerzeke dan toch zijn eerste doelpunt van het seizoen gemaakt. Maar de kwaliteit mocht zeker gezien worden. (Foto's Marleen De Coene)
EVENT: tweede speeldag van de HO Fifa 13 Championships
Vanavond staat de tweede speeldag op het programma van de HO Fifa 13 Championships. Met schitterende wedstrijden zoals Real Madrid - Paris Saint-Germain, Liverpool - Borussia Dortmund, Barcelona - Arsenal en Bayern Munchen - Tottenham. Na de training dus in de kantine van HO. De openingsspeeldag van dit toptornooi was een fantastisch succes, met wedstrijden van hoog niveau en een zalige beleving rond de arena. Er zijn nu enkel nog staanplaatsen beschikbaar in voorverkoop. Er is geen combiregeling!
Dit waren de uitslagen van vorige week donderdag:
Manchester United (Mathieu) - Napoli (Jonas): 1-0 Manchester City (Lorenz) - Juventus (Vincent): 2-0 Chelsea (Olivier) - Valencia (Ossy): 7-1 AC Milan (Bjorn) - Atletico Madrid (Hannes): 0-3
TRANSFER: Ahorykomeyne Jean Wycliffe is meest recente aanwinst
De sportieve cel van KFC HO Kalken heeft een nieuwe speler vastgelegd voor volgend seizoen. HO bereikte een akkoord met Ahorykomeyne Jean Wycliffe, roepnaam John! John is zeker geen onbekende. De aanvaller speelde in het verleden tegen Hogerop als spits van SK Oudegem en momenteel is hij bezig aan zijn tweede seizoen bij RC Wetteren-Kwatrecht. We wensen John van harte welkom bij onze familieclub. (Foto website RRCWK)
1. Baes, Caryn, Cools-Ceuppens, De Brabander, De Corte
TOPSCORER HO II (9w=>12g)
4. Bonne
3. Finck, Neus
1. De Vuyst, Van Nieuwenhuyse
ASSISTS HO I (9w => 11a)
2. Bonny, Caryn, De Brabander
1. Baes, Buyl, De Wilde, Vrijens, Wymeels
ASSISTS HO II (9w => 9a)
3. S De Vleeschouwer
2. De Coen
1. Bonne, De Geest, Neus, Van Nieuwenhuyse
KAARTENDANS I
GEEL (9w)
3. Caryn
2. Heirewegh, Van der Eedt, Vrijens
1. Bonny, Buyl, Cools-Ceuppens, Neve
ROOD (1)
1. Wymeels (Eppegem)
KAARTENDANS II
GEEL (9w)
3. De Mey
2. Buggenhout, J De Vleeschouwer, Neus, Ongena
1. Bonne, De Vuyst, Van Den Abeele, Vermeerschen
ROOD (0)
0.
2021-2022
HO I
* Nathan Baele
* Simon Baes
* Kelian Bonny
* Jasper Buyl
* Bjorn Caryn
* Brecht Cnockaert
* Stijn Cools-Ceuppens
* Joffry De Brabander
* Senn De Corte
* Yente De Jonge
* Gilles De Saegher
* Dieter De Wilde
* Siel Hauspie
* Yoran Heirewegh
* Enzo Neve
* Lukas Poppe
* Levi Schack
* Pieter-Jan Van der Eedt
* Bram Vrijens
* Jonah Wymeels
* T1 David Verhelst
* T2 Gilles Van de Slijcke
* KT Wouter Van Kerckhove
* kiné Glenn Van Malderen
* DLG Filip Nevejans
* scout Bram De Smedt
HO II
* Ali Akrouh
* Davor Baes
* Lars Bogaert
* Lorenzo Bonne
* Kevin Buggenout
* Stijn De Coen
* Nicola De Geest
* Sam De Mey
* Mats De Praeter
* Jonas De Vleeschouwer
* Siebe De Vleeschouwer
* Bavo De Vuyst
* Mauro Finck
* Ken Kuppens
* Peter Matthijs
* Warre Neus
* Jorre Ongena
* Winter Raman Geenens
* Lothar Ritière
* Aaron Schollaert
* Myrddin Snoeck
* Lennert Van Malderen
* Michiel Van Nieuwenhuyse
* Aaron Vereecken
T1 Dirk Nuytens
T2 Bart Vermeerschen
DLG Robin Simoens
kiné Freddy Schepens
CLUBTRAINERS Eerste ploeg: David Verhelst, Gilles Van de Slycke & Wouter Van Kerckhove
Tweede ploeg: Dirk Nuytens & Bart Vermeerschen Beloften: Lander Bracke U21: Marc Batselier
Vedetten: Mario Vion
Scholieren U17: Lander Bracke, Aaron Vereecken en Jorre Ongena Knapen U15: Jan Bulté en Robin Simoens Miniemen U13: Levi en Lee Schack Miniemen U12: Didier Combel en Tom Praet Preminiemen U11: Frauke Pauwels, Jens en Juul Preminiemen U10: Ben Colle, Seppe Denkens en Lara De Munter Duivels U9: Bjorn Veeckman en Pieter De Croock Duivels U8: Francis Dierickx en Kevin Buggenhout Duivels U7: Barn Van Laere en Kenneth Vlassenroot
Duivels U6: Kjell Clinckspoor en Camile Luwaert
Keepers: Eddy Stevens
Vlindertrainers: Kristof, Wout, Audrick, Tiebe, Jurgen en Robbe
Gemotiveerde jeugdcoaches zijn altijd welkom!
Sportieve cel: HO I: Ferry Baes, Bjorn Veeckman & Koen Vermeulen HO II: Lander Bracke TVJO: Roel Vandaele onderbouw: Gilles Van de Slycke middenbouw: Roel Vandaele bovenbouw: Lander Bracke
Kledij: Bart Clinckspoor Admin jeugd Joke De Landtsheer