Vorige week was een slechte week. Michel was misselijk, heeft moeten overgeven en heeft weinig gegeten. Ondanks alle medicijnen die hij heeft genomen tegen de bijverschijnselen. Veel verder dan zijn bed, de zetel, de tuin en de tuin van de buren is hij niet geraakt. Ook bezoek en telefoontjes had hij liever niet deze dagen.
Deze morgen zijn we terug naar de kliniek gegaan. Voor de kleine chemo. Bij de verpleegster was het resultaat van de week afzien te zien: Michel was 1,8 kg afgevallen. De dokter is ook langs geweest voor het gesprek. De misselijkheidsmedicijnen worden opgedreven. Hopelijk helpt dit. Momenteel wachten we op de uitslag van het bloed. Hopelijk zijn de waarden goed. Want ondanks de bijverschijnselen is dit wat we willen: chemo om te stabiliseren.
De bloedwaarden waren goed! Chelle heeft dus chemo gehad, samen met een extra spuit tegen misselijkheid en braken. En in de namiddag voelde hij zich redelijk goed, en at hij ook redelijk. Gisteren heeft hij slechts kleine beetjes gegeten, maar het bleef erin. En momenteel is het belangrijk dat hij een beetje kan aansterken. Maar hij voelt zich nog steeds misselijk. En heel soms geeft hij een beetje over.
Vandaag heeft hij na het ontbijt de vloer geveegd. Voor mij is dat een teken dat hij zich wat beter voelt (of dat het huis vuil is ;-). Sinds ik met mijn arm in het gips lig wegens een tenniselleboog, zijn die huishoudelijke taken wat moeilijker voor mij. Maar samen komen we er wel! Volgende woensdag mag de gips er al terug af. En ik heb graag dat hij af en toe wat bezig is. Dat is goed voor zijn spieren en goed voor zijn moraal. En de tijd gaat vlugger voorbij.
Nu gaat hij naar de kinesist vertrekken. Hij wil te voet gaan, heen en terug. Ook dat kan ik alleen maar aanmoedigen, want de laatste weken is hij amper de straat op gegaan. En op straat deed hij ook af en toe babbeltjes met dorpsgenoten. Want door thuis te zitten verlies je veel sociale contacten. Gewapend met zijn gsm om me te bellen als het niet gaat, is hij vertrokken.
In de namiddag verwachten we bezoek, en vanavond komen Moeke en Peter. De dag zal goed gevuld zijn.