Vandaag brachten we schriften en boeken in orde. Het boek van Frans moet gekaft worden omdat het erg vaak mee naar huis zal gaan. Maar kaften, hoe doe je dat ook al weer? De link naar dit filmpje brengt hopelijk duidelijkheid. Succes ermee!
Intussen alweer gestart! Het jaarthema 'Reken maar op ons!' verwijst naar ons KIVAthema . We vinden het natuurlijk nog steeds belangrijk dat iedereen zich goed voelt en op de steun van anderen kan rekenen. Verder gaan we dit schooljaar in de lagere klassen van start met een nieuwe wiskunde-methode. Ook in de hogere leerjaren staan er nieuwe dingen rond wiskunde op het programma.
Maandag deden we de laatste eindtoets van wiskunde. Dinsdag was een heel bijzondere dag: de hele dag kregen de leerlingen sexuele opvoeding. De meesten vonden het 'beter meevallen' dan ze verwacht hadden. Op woensdag nog het groeiboekje invullen en alle werkbladen en boeken bundelen om mee naar huis te nemen. Er was ook nog wat tijd over om spelletjes te spelen. Vandaag gingen we - samen met 5A - naar het Stadspark: eerst wat spelen in de speeltuin, daarna picknicken en tenslotte nog een partijtje minigolf. Iedereen werd getracteerd op een ijsje. Morgen is het dan écht tijd om afscheid te nemen... Zoals elk jaar is ook weer dit schooljaar voorbij gevlogen. Ook al waren jullie een pittige klas, ik ga jullie missen. Hopelijk hebben jullie fijne herinneringen aan dit schooljaar en onthouden jullie DE belangrijkste les van dit jaar: het enige dat je ECHT gelukkig kan maken, is LIEFDE. Ik wens het jullie allen van harte toe, het ga jullie goed!
Tinne (mama van Kasper uit 5A) liet ons gisteren kennismaken met 'monotype', een druktechniek waarbij slechts één afdruk kan worden gemaakt. Op een plaat wordt met inkt een afbeelding gemaakt, Terwijl de inkt nog nat is, wordt deze afgedrukt op het papier. Een tweede afdruk maken, is niet mogelijk. We leerden 3 verschillende technieken, de leerlingen gingen enthousiast en creatief aan de slag. Heel erg bedankt Tinne, het was supertof! Kijk je mee naar enkele resultaten?
Bij het hete weer van de voorbije week kregen de leerlingen volgende opdracht: bedenk een waterspelletje, breng zelf het nodige materiaal mee, geef de speluitleg en leid het spel in goede banen. Een boeiende en verfrissende ervaring!