Tip 1 Je denkt op je eerste dag: ik moet extra vroeg opstaan, anders haal ik het niet. Maar dat doe je dus wel. Het levende bewijs is dat ik nu dit bericht aan het typen ben. Als ik geen anderhalf uur over had zou ik nu wel met andere dingen bezig zijn.
Tip 2 Je kan je bagage beter in stukjes meenemen. Als je alles in 1 keer meeneemt krijg je toestanden zoals ik gisteren op het station. Het is echt geen pretje om met een tot de nok gevulde reistas 2 keer over te stappen op de trein.
Tip 3 Spreek af om samen de trein te nemen met iemand die de buurt wat kent. Als ik mijn lieve nichtje gisteren niet bij me had gehad, dan zou ik nu waarschijnlijk nog door de vreemdste buurten in Gent aan het ronddwalen zijn.
Het is mijn eerste dag nog maar als studente en nu kan ik jullie al 3 tips geven. Het enige dat ik hieruit kan opmaken is dat het een heel leerrijk jaar zal worden.
Nee, het begon niet allemaal deze morgen in mijn melkherberg. Want die heb ik namelijk niet. Het begon toen ik in het vijfde middelbaar op excursie ging naar Gent. Tot die dag was ik er vast van overtuigd dat ik ging studeren in Leuven. Die overtuiging bleek toch niet zo heel vast te zijn, want na 1 dag rond te lopen in Gent was ik verkocht. Dit zou mijn nieuwe thuis worden voor de komende vier jaar. In het beste geval dan toch. Er zijn ongetwijfeld veel mensen die langer doen over de studies van communicatiewetenschappen. Laat dat nu net niet mijn plan zijn. Ik moet wel slagen aangezien mijn ouders me zowat verplicht hebben om tijdens een enquĂȘte over mijn slaagkansen het bolletje van 100% te kleuren. Ik ga nu al gebukt onder zware prestatiedruk en het academiejaar is nog niet begonnen. Foei moeke en vake!
De grote vraag is nu: overleef ik dit jaar?
Voor het antwoord op die vraag, stay tuned!
Ps. Mijn eigen broer geeft me precies 1 jaar. De verrader!