die lieve goede Sint! We brachten een bezoek aan de bibliotheek van Sinterklaas en gingen op zoek naar het verdwenen boek. Onder het motto 'Iedereen komt als je Leo roept' hielp meester Leo ons en brachten we de opdracht tot een goed einde. We hebben ons dan ook super geamuseerd en zijn dankbaar voor al dat lekkers en moois!
Aan alle 19 kapoenen en hun ouders! Voor de wensen, het bakken van de taarten & koekjes, het versieren van de klas, het zingen, de kaartjes... Kortom de warmte en de vriendschap die ik vandaag van jullie kreeg! Dikke zoen van de juf. En ook dit fotoverslag komt op de schoolwebsite want jullie hebben dubbel en dik jullie best gedaan!
Want we hebben heel wat bijgeleerd vandaag! Met veel trots zullen onze kinderen het hun ouders wel eens tonen. Benieuwd of de mama's en papa's ook zo vlot zijn op twee wielen ;-)
Om half 12 verzamelden we op de kleuterspeelplaats. Daar wachtte de hoofdpiet ons op. We dansten samen en luisterden naar zijn belevenissen. Zo vertelde hij dat het boek van de Sint verdwenen is... Nu kregen wij, het vierde leerjaar, toch wel de belangrijke taak om affiches te ontwerpen en te verspreiden in onze Rotselaarse winkels. Aan het werk dit weekend zou ik zeggen! En hang er zeker ook eentje voor je raam van je huis, hoe meer er hangen, hoe beter! Onze schoolvrienden van de kleuterschool en van de andere leerjaren gaan ook aan de slag om de oproep aan hun huis op te hangen.
Voorlezen... het leukste kwartiertje van de dag! Tijdens de voorleesweek luisteren we elke dag een kwartier naar een voorgelezen verhaal. Vandaag werden we extra verwend want naast het kwartier voorlezen door de juf kwamen enkele leerlingen uit het zesde leerjaar 2x een kwartier voorlezen.
We bekeken vandaag online een filmpje over dino's waarover we vraagjes moestenoplossen. Een eerste voorbereiding op onze W.O.-toets die eraan komt. Klik hieronder op de link om het filmpje opnieuw te bekijken en het liedje te beluisteren.
Iemand een idee waarom hier bepaalde woorden onderlijndzijn???
Op maandag leerden we nog heel wat over Wapenstilstand, op dinsdag hadden we het over de dag van de Dynastie, op woensdag gingen we op het internet op zoek naar weetjes over het koningshuis, op donderdag namen we in de Meander deel aan 'Alles met de bal' en vandaag leerden we heel wat over de dinosauriërs. Over een drukke week gesproken... Wie kan nu zeggen of de onderstreepte werkwoorden persoonsvormen zijn en of ze in de tegenwoordige of in de verleden tijd staan want dat leerden we dan weer vandaag... Tijd om uit te rusten, jullie krijgen drie dagen weekend, want maandag is hetpedagogische studiedag! Hopelijk tot zondag op de spaghettidag van het zesde leerjaar!
Even melden dat de foto's van de herfstwandeling en de halloweensoep ook op onze schoolwebsite staan ondertussen. Weldra volgt het fotoalbum van de uitstap naar Brussel!
Vandaag trokken we met de 35 kinderen van het vierde leerjaar naar Brussel. In de voormiddag brachten we een bezoek aan het Bellevue Museum waar we heel wat bijleerden over alle koningen van België. Tijdens de namiddag bezochten we het natuurhistorisch museum waar we ons verdiepten in de geschiedenis van de dino's. Een superleuke dag was het! En morgen is het wapenstilstand en we weten nu ook waarom we dan een dagje vrij hebben.
Meer dan 350 mensen, groot en klein, stapten mee met de halloweenwandeling die het oudercomité organiseerde! Knap gedaan lieve ouders! Natuurlijk werden er ook 4B'ers gespot onder die kostuums.
Wat een overheerlijke soep hebben wij gemaakt die laatste dag voor de vakantie! Thuis ook eens proberen he kinderen, samen met mama en/of papa natuurlijk! Smakelijk!
Ze is in zicht... de herfstvakantie! Nog 1 dagje en dan een week lang uitrusten na 2 maand hard werken. Het belooft alvast een fijne laatste schooldag te worden met het koken van hallo-weensoep en allerlei leuke halloweenopdrachten in het vooruitzicht.
Vandaag hebben we de week waarin we werkten rond kansarmoede afgesloten met de Deense speelfilm 'Karla's wereld'. Deze film won een prijs van de professionele jury op het Europees Jeugdfilmfestival Vlaanderen. We hebben ervan genoten en ook stilgestaan bij dingen die niet voor iedereen vanzelfsprekend zijn...
Onder een stralend herfstzonnetje wandelden wij vrijdagnamiddag door de Heikantse bossen. Naast allerlei weetjes (waarom vallen de blaadjes van de bomen, welke vruchten en blaadjes behoren bij welke boom, ...) was er ook tijd voor heel veel plezier! Weldra enkele sfeerfoto's terug te vinden op de school website! Voor deze foto zetten wij alvast ons beste laarsje voor! ;-)
Bijna 1 op 6 kinderen en jongeren in België leven in armoede! Dat is onaanvaardbaar en alarmerend!
Tijd om er met z'n allen eens bij stil te staan!
Zo ook in onze school. Aan de schoolpoort hingen symbolisch enkele witte lakens en in onze klas luisterden we naar het verhaal over Lopke.
De juf lichtte verschillende aspecten van armoede toe en wij vertelden honderduit onze ervaringen en indrukken rond kansarmoede. Tot slot mochten we een portret maken van Lopke. De foto hiernaast is een illustratie van onze Judith.
Morgen werken we een aspect van het verhaal creatief uit in groepjes.
Op school is het meestal een vrolijke drukte. Vandaag verzamelden we echter allemaal op het graspleintje om het droeve nieuws te vernemen dat juf Gaby overleden is. Juf Gaby was jarenlang de juf van het tweede leerjaar, de oudste kinderen van onze school zaten nog bij haar in de klas. Van klein tot groot toonden na mooie woorden van meester Leo hun respect door een minuut stilte te houden... Het gaat je goed daarboven lieve juf! XXX
Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in ons gastenboek
agenda
1/9 Eerste schooldag - 5/9 Zwemmen + Info-avond - 12/9 Open Monumentendag - 20/9 Zwemmen - 30/9 Meanderloop
3/10 Zwemmen 7/10 geen school 17/10 Dag Verzet tegen armoede 18/10 Zwemmen 28/10 Rapport 29/10 Herfstactiviteit 1/11 Begin herfstvakantie