Helemaal gratis is ook zon benefietsingle niet. In het geval van de Leonard Cohen-cover van Natalia en Gabriel Rios blijven er drie moeilijk te omzeilen kosten: de productiekost, de auteursrechten voor componist Leonard Cohen en de BTW-heffing van 21%.
Wat Cohens auteursrechten betreft wordt onderhandeld met zijn Amerikaanse uitgever. Of Cohen bereid is in dit geval zijn auteursrechten te laten doorstorten naar 12-12, wordt pas later duidelijk.
Richtprijs voor de fysieke single is vijf euro, waarvan ongeveer drie euro rechtstreeks naar het goede doel gaat. Indien de overheid zijn BTW eenmalig zou laten, bleef er per single vier euro over. Alleen al aan de verkoop van de cd-singles zonder downloads kan de overheid nu 15.000 euro overhouden.
Bericht: GVA



