haiti is in nood
red haiti
Inhoud blog
  • Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    09-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Hoeveel slachtoffers er zijn is onduidelijk, omdat de situatie momenteel nog moeilijk in te schatten is. De meeste telefoonlijnen werken niet meer en ook de elektriciteitsvoorziening is niet overal beschikbaar.

    Steun de hulporganisaties en doe een gift


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    09-02-2010, 19:02 geschreven door bvb-vanbogaert  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
     
    Aangemeld als Lucien | Afmelden | Mijn registratie | Deze pagina als startpagina

    Zoekertjes


    Din

    9

    Feb

    18:59

    Nieuws uit uw gemeente

    Kalender, sport, verenigingen, poll

    13/01/2010

    Aardbeving nieuwe klap voor straatarm Haïti

    Reeds 0 reacties | reageer zelf

    Aardbeving nieuwe klap voor straatarm Haïti

    Aardbeving nieuwe klap voor straatarm Haïti

     Extra
    'Meer dan honderdduizend doden na aardbeving Haïti'
    Airbus met B-Fast-Team vertrokken
    Oproep: Help Haïti!
    Aardbeving op Haïti was voorspeld
    Weinig informatie over Belgen in Haïti
    Vlamingen in Haïti getuigen over aardbeving
    Hulporganisaties zamelen geld in
    Zware naschokken geregistreerd in Haïti

    PORT-AU-PRINCE - De verwoestende aardbeving van dinsdag is een nieuwe klap voor Haïti, dat al veel ellende te verduren heeft gehad. Binnenlandse instabiliteit, moordzuchtige dictators, meer dan dertig staatsgrepen en een schijnbaar eindeloze reeks orkanen en andere natuurrampen in de 206-jarige geschiedenis van Haïti hebben al aan vele duizenden mensen het leven gekost. Haïti is dan ook een van de armste landen van de wereld en volledig afhankelijk van buitenlandse hulp.

    De aardbeving met een momentmagnitude van 7 was de zwaarste in Haïti sinds 1770. De eerste berichten over de gevolgen van het natuurgeweld zijn beangstigend.

    Geschiedenis van zware aardbevingen

    De aardbeving voltrok zich op een breuklijn die verantwoordelijk wordt gehouden voor zeven grote aardbevingen tussen 1618 en 1860, zegt Harley Benz van de U.S. Geological Survey. Volgens historische gegevens werd Port-au-Prince ook in 1860 door een aardbeving getroffen. Deze beving veroorzaakte een tsunami.

    De tot dusverre zwaarste aardbeving in de moderne tijd op het eiland Hispaniola, waar Haïti deel van uitmaakt, was een beving met een momentmagnitude van 8,1 in 1946, die aan 1790 mensen het leven kostte. Ook deze aardbeving werd gevolgd door een tsunami. Het epicentrum lag in de Dominicaanse Republiek, maar de gevolgen ervan strekten zich uit tot in Haïti.

    Succesvolle slavenopstand

    Haïti is in 1804 ontstaan, na de eerste succesvolle slavenopstand in de wereld. Franse troepen gaven zich over aan het slavenleger, dat werd geleid door Jean-Jacques Dessalines. Opeenvolgende leiders stortten het land echter in een verlammende wanorde, waar het nog steeds van moet herstellen.

    De politieke onrust bracht de Verenigde Staten ertoe in 1915 mariniers naar Haïti te sturen. De bezetting duurde tot en met 1934. In 1937 werden bijna achttienduizend Haïtianen afgeslacht langs de grens met de Dominicaanse Republiek in opdracht van de Dominicaanse dictator Rafael Trujillo.

    Dictators en fraude

     

    In 1957 kwam François ’Papa Doc’ Duvalier aan de macht. Dit was het begin van een 29 jaar durend schrikbewind. Tienduizenden werden vermoord onder leiding van Duvalier en zijn zoon Jean-Claude ’Baby Doc’ Duvalier.

    Het duurde tot 1990 voordat Haïti zijn eerste democratisch gekozen president kreeg: Jean-Bertrand Aristide, een priester uit de sloppenwijken die een grote inspiratiebron was voor een groot deel van de arme bevolking. Maar Aristide werd in 1991 bij een coup afgezet en duizenden Haïtianen namen als bootvluchteling de wijk naar Florida.

    De Amerikaanse president Bill Clinton stuurde in 1994 ruim twintigduizend soldaten naar Haïti om Aristide weer in het zadel te helpen. Aristide werd in 2000 herkozen als president. Zijn verkiezingsbeloften kwamen echter niet uit. Uiteindelijk werden Aristide en zijn partij beschuldigd van fraude bij de parlementsverkiezingen, het verduisteren van miljoenen dollars aan ontwikkelingshulp en het uit de weg ruimen van tegenstanders. In een bloedige opstand in 2004 werd Aristide opnieuw afgezet.

    Vicieuze cirkel

    Twee jaar geleden smeekte de nieuwe president van Haïti, René Préval, de wereld om een lange-termijnoplossing voor het land te bedenken. Hij zei dat een ’paradigma van liefdadigheid’ de vicieuze cirkel van armoede en rampspoed niet kan doorbreken. 'Als de eerste golf van humanitaire compassie is geluwd, worden we, zoals altijd het geval is, aan ons lot overgelaten. Na een nieuwe catastrofe zullen we dan opnieuw, alsof het een ritueel is, dezelfde mobilisatie van hulp zien', zei hij. Hetzelfde kan vandaag de dag worden gezegd.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    09-02-2010, 19:01 geschreven door bvb-vanbogaert  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Paniek door naschok met kracht van 6,1

    HLN update  Haïti is opnieuw getroffen door een aardbeving. De schok had een kracht van 6,1 op de schaal van Richter. Het epicentrum lag op amper 60 kilometer van de verwoeste stad Port-au-Prince. De aardbeving deed zich omstreeks 6:03 uur plaatselijke tijd voor op een diepte van 9,9 kilometer.

    Mensen liepen in paniek de straat op, weg van de reeds ineengestorte gebouwen in de hoofdstad. De reddingswerkers zijn "onmiddellijk vertrokken om Port-au-Prince uit te kammen" op zoek naar eventuele nieuwe slachtoffers, melden de Verenigde Naties.

    Haïti werd precies een week geleden ook al getroffen door een zware aardbeving. Verwacht wordt dat zeker 100.000 tot 200.000 mensen om het leven gekomen zijn.

    "Afschuwelijk lang"
    "Het hele gebouw begon te schudden en het duurde afschuwelijk lang", vertelt een journalist van CNN die ter plaatse verslag uitbrengt. "Achter mij beseften mensen op straat ook wat er gebeurde en ze begonnen te rennen. Intussen is alles weer rustig, maar we moeten afwachten of er geen nieuwe slachtoffers zijn."

    Schade opmeten
    De hulpverleners controleren in Port-au-Prince of er geen bijkomende gebouwen ingestort zijn en er niet opnieuw mensen onder het puin bedolven raakten, zo liet de woordvoerster van het Office for the Coordination of Humanitarian Affairs (OCHA), Elisabeth Byrs, weten.

    "Een helikopter van de VN steeg meteen op om Petit-Goâve te overvliegen en de omvang van de schade te meten", aldus Byrs. Petit-Goâve is een stad die op 2 kilometer van het epicentrum van de nieuwe beving ligt. Vooral voor de situatie in Jacmel werd gevreesd, aangezien die stad nog dichter bij het epicentrum lag dan Port-au-Prince. Voorlopig zijn er geen berichten over nieuwe slachtoffers.

    Intussen spreekt de Europese Commissie over zowat twee miljoen daklozen. Volgens de Commissie zijn er rond de 1.000 EU-burgers vermist in Haïti; 35 Europeanen kwamen bij de aardbeving om het leven. (afp/gb/adb)


    Voor wie nog niet gestort heeft, of voor wie nog eens een steentje wil bijdragen, hebben we een nieuw initiatief: we roepen al onze lezers op om 1 euro te schenken voor Haïti. Dat doet u door simpelweg een sms met de boodschap SOS te sturen naar het nummer 4666. Voor elke SMS wordt 1 euro integraal geschonken aan de hulpverlening door het Rode Kruis.

    Het Rode Kruis en HLN.BE konden een akkoord bereiken met de drie operatoren (Proximus, base, Mobistar) zodat de opbrengst volledig naar de hulpverlening door het Rode Kruis in Haïti gaat.

    20/01/10 12u29

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    09-02-2010, 18:58 geschreven door bvb-vanbogaert  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Bel-Air in Port-au-Prince nog een 22 jarige man levend vanonder
    het puin gehaald. Zijn toestand is stabiel

    Hij raakte bedolven onder meubels, die hem van brokstukken afschermden.
    Om te overleven dronk hij zijn eigen urine.



    Behalve 111.499 doden eiste de aardbeving in Haiti volgens de meest recente
    cijfers ook 190.000 gewonden. Meer dan 50.000 gezinnen zijn dakloos.
    In de vorige balans van de Haïtiaanse overheid werd nog gewag
    gemaakt van 75.000 doden en 250.000 gewonden.

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    09-02-2010, 18:57 geschreven door bvb-vanbogaert  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Er zouden massaal veel doden zijn. Sommige bronnen spreken van
    honderden of zelfs duizenden doden. Er liggen zeker nog
    duizenden mensen onder het puin bedolven.

    De VN vreest evenwel dat er nog veel meer slachtoffers zijn. Het VN-
    hoofdkwartier, een gebouw van 5 verdiepingen, is immers ingestort.
    De chef van de VN-missie is vermist.

    Bij de vele dodelijke slachtoffers zijn ook verschillende blauwhelmen. De
    Verenigde Naties zijn erg actief op Haïti, en hebben er een vredesmacht
    van zo’n 9.000 blauwhelmen. Tot nu toe zijn er al zeker 8 Chinese,
    4 Braziliaanse en 3 Jordaanse blauwhelmen bij de slachtoffers geteld.

    Een correcte inschatting van het aantal slachtoffers of de situatie is moeilijk
    omdat niemand een goed overzicht heeft van de situatie ter plekke. De meeste
    telefoonlijnen liggen ook plat en niet overal is elektriciteit beschikbaar.

    Door de aardbeving zijn tientallen gebouwen ingestort: huizen, scholen,
    kantoren en een ziekenhuis. Tienduizenden mensen zijn dakloos en
    brachten de nacht in open lucht door, ook al

    Er zouden massaal veel doden zijn. Sommige bronnen spreken van
    honderden of zelfs duizenden doden. Er liggen zeker nog
    duizenden mensen onder het puin bedolven.
     uit vrees voor naschokken
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    09-02-2010, 18:50 geschreven door bvb-vanbogaert  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen 12/01/2010 – De zware aardbeving van
    7,3 op de Schaal van Richter op Haïti
    (de zwaarste daar in twee eeuwen)
    heeft een catastrofale ramp veroorzaakt.
    Heel wat gebouwen in de dichtbevolkte
    hoofdstad Port-au-Prince zijn ingestort.

    De aardbeving gebeurde om 22.53 uur
    Belgische tijd en werd gevolgd door
    twee naschokken met een kracht
    van respectievelijk 5,9 en 5,5.

    Er werd onmiddellijk een tsunamialarm
    uitgevaardigd voor de gehele regio,
    behalve voor Porto Rico en
    de Maagdeneilanden.

    Het epicentrum lag op 15 km ten westen van de hoofdstad Port-au-Prince en op
    een diepte van 10 km, meldt het Amerikaanse seismologische instituut USGS.
    Het gaat om de zwaarste aardbeving op Haïti in 200 jaar.

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    09-02-2010, 18:28 geschreven door bvb-vanbogaert  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Effects of Peru's earthquake on the road to Pisco
    www.youtube.be
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    09-02-2010, 18:25 geschreven door bvb-vanbogaert  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Haiti beeft

    de dood bekommert zich
    in geweeklaag
    over stenengruis
    van een verloren stad

    bevend op haar grondvesten
    scheurde de hel open
    doemde het immense zwarte gat
    van verderf op

    huilt Haïti de tragedie
    in een tranendal
    van menselijk leed
    door rampspoed getroffen
    wij hopen dat je ons helpt
    en dat we ons  haiti terug krijgen
    geef ons levend water
    mag god ze zegenen

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    09-02-2010, 18:24 geschreven door bvb-vanbogaert  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    ga op deze pagina zeker eens kijken dit is een mooi liedje voor haiti vind ik he
    je hebt er twee
    www.lied voor haiti.be
    of www.youtube.be/halleluja gabriel rios en natalia.com







    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    09-02-2010, 18:15 geschreven door bvb-vanbogaert  
    08-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    een ding jan-anne is geen site dat is een site voor schilder decoratie en zo voort  sorry  daar voor dat er dat op staat
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    08-02-2010, 19:36 geschreven door bvb-vanbogaert  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    eigelijk familie van mijn oma
    ik ga nu een site geven
    www.jan-anne.nl
    daar moet je maar eens op kijken

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    08-02-2010, 19:35 geschreven door bvb-vanbogaert  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    familie van mij is vollebak wafels aan het bakken voor haiti

    Bijlagen:
    http://jan-anne.nl   


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    08-02-2010, 19:29 geschreven door bvb-vanbogaert  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    help haiti

    Bijlagen:
    imagesCAGN95EB.jpg (2.3 KB)   


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    08-02-2010, 18:57 geschreven door bvb-vanbogaert  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    good bye my lover good bye my friend
    dit liedje heeft eigelijk daar niks mee te maken maar ik vind van wel


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    08-02-2010, 18:56 geschreven door bvb-vanbogaert  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    denk niet aan belgie belgie is niet in nood haiti wel
    wel meer dan duizend mensen dood
    denk daar eens aan
    en de helft daar van is gehandicapt
    voor de rest van hun leven kinderen
    die geen ouders meer hebben
    die geen thuis meer hebben
    denk daar aan
    wij belgen leven mee met haiti











    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    08-02-2010, 18:53 geschreven door bvb-vanbogaert  
    07-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    haiti is in nood help ze na een maand moet je toch nog niet op geven voor haiti
    kijk naar wat er nu gebeurt khoop dat jullie helpen
    help haiti
    wat denk je daar van  ik kijk naar de wereld en help haiti


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    07-02-2010, 19:14 geschreven door bvb-vanbogaert  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.halleluja








    Bijlagen:
    http://youtube.be/halleluja gabriel rios en natalia.com   


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    07-02-2010, 18:59 geschreven door bvb-vanbogaert  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.halleluja
    halleluja staat voor vrede en voor vriendschap
    ik begrijp niet hoe ze dat liedje voor haiti
    hebben gekozen jij ook niet ik wel
    ze willen haiti terug zo als het vroeger was

    Bijlagen:
    http://youtube.be/halleluja gabriel rios en natalia.com   


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    07-02-2010, 18:36 geschreven door bvb-vanbogaert  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Proficiat!
    Proficiat!

    Uw blog is correct aangemaakt en u kan nu onmiddellijk starten! 

    U kan uw blog bekijken op http://www.bloggen.be/halleluja

    We hebben om te starten ook al een reeks extra's toegevoegd aan uw blog, zodat u dit zelf niet meer hoeft te doen.  Zo is er een archief, gastenboek, zoekfunctie, enz. toegevoegd geworden. U kan ze nu op uw blog zien langs de linker en rechter kant.

    U kan dit zelf helemaal aanpassen.  Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens daar in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Klik vervolgens op 'personaliseer'.  Daar kan u zien welke functies reeds toegevoegd zijn, ze van volgorde wijzigen, aanpassen, ze verwijderen en nog een hele reeks andere mogelijkheden toevoegen.

    Om berichten toe te voegen, doet u dit als volgt.  Surf naar http://www.bloggen.be/  en log vervolgens in met uw gebruikersnaam en wachtwoord.  Druk vervolgens op 'Toevoegen'.  U kan nu de titel en het bericht ingeven.

    Om een bericht te verwijderen, zoals dit bericht (dit bericht hoeft hier niet op te blijven staan), klikt u in plaats van op 'Toevoegen' op 'Wijzigen'.  Vervolgens klikt u op de knop 'Verwijderen' die achter dit bericht staat (achter de titel 'Proficiat!').  Nog even bevestigen dat u dit bericht wenst te verwijderen en het bericht is verwijderd.  U kan dit op dezelfde manier in de toekomst berichten wijzigen of verwijderen.

    Er zijn nog een hele reeks extra mogelijkheden en functionaliteiten die u kan gebruiken voor uw blog. Log in op http://www.bloggen.be/ en geef uw gebruikersnaam en wachtwoord op.  Klik vervolgens op 'Instellingen'.  Daar kan u een hele reeks zaken aanpassen, extra functies toevoegen, enz.

    WAT IS CONCREET DE BEDOELING??
    De bedoeling is dat u op regelmatige basis een bericht toevoegt op uw blog. U kan hierin zetten wat u zelf wenst.
    - Bijvoorbeeld: u heeft een blog gemaakt voor gedichten. Dan kan u bvb. elke dag een gedicht toevoegen op uw blog. U geeft de titel in van het gedicht en daaronder in het bericht het gedicht zelf. Zo kunnen uw bezoekers dagelijks terugkomen om uw laatste nieuw gedicht te lezen. Indien u meerdere gedichten wenst toe te voegen op eenzelfde dag, voegt u deze toe als afzonderlijke berichten, dus niet in één bericht.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken over de actualiteit. Dan kan u bvb. dagelijks een bericht plaatsen met uw mening over iets uit de actualiteit. Bvb. over een bepaalde ramp, ongeval, uitspraak, voorval,... U geeft bvb. in de titel het onderwerp waarover u het gaat hebben en in het bericht plaatst u uw mening over dat onderwerp. Zo kan u bvb. meedelen dat de media voor de zoveelste keer het fout heeft, of waarom ze nu dat weer in de actualiteit brengen,... Of u kan ook meer diepgaande artikels plaatsen en meer informatie over een bepaald onderwerp opzoeken en dit op uw blog plaatsen. Indien u over meerdere zaken iets wil zeggen op die dag, plaatst u deze als afzonderlijke berichten, zo is dit het meest duidelijk voor uw bezoekers.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken als dagboek. Dagelijks maakt u een bericht aan met wat u er wenst in te plaatsen, zoals u anders in een dagboek zou plaatsen. Dit kan zijn over wat u vandaag hebt gedaan, wat u vandaag heeft gehoord, wat u van plan bent, enz. Maak een titel en typ het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks naar uw blog komen om uw laatste nieuwe bericht te lezen en mee uw dagboek te lezen.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met plaatselijk nieuws. Met uw eigen blog kan u zo zelfs journalist zijn. U kan op uw blog het plaatselijk nieuws vertellen. Telkens u iets nieuw hebt, plaats u een bericht: u geeft een titel op en typt wat u weet over het nieuws. Dit kan zijn over een feest in de buurt, een verkeersongeval in de streek, een nieuwe baan die men gaat aanleggen, een nieuwe regeling, verkiezingen, een staking, een nieuwe winkel, enz. Afhankelijk van het nieuws plaatst u iedere keer een nieuw bericht. Indien u veel nieuws heeft, kan u zo dagelijks vele berichten plaatsen met wat u te weten bent gekomen over uw regio. Zorg ervoor dat u telkens een nieuw bericht ingeeft per onderwerp, en niet zaken samen plaatst. Indien u wat minder nieuws kan bijeen sprokkelen is uiteraard 1 bericht per dag of 2 berichten per week ook goed. Probeer op een regelmatige basis een berichtje te plaatsen, zo komen uw bezoekers telkens terug.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met een reisverslag. U kan een bericht aanmaken per dag van uw reis. Zo kan u in de titel opgeven over welke dag u het gaat hebben, en in het bericht plaatst u dan het verslag van die dag. Zo komen alle berichten onder elkaar te staan, netjes gescheiden per dag. U kan dus op éénzelfde dag meerdere berichten ingeven van uw reisverslag.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met tips op. Dan maakt u telkens u een tip heeft een nieuw bericht aan. In de titel zet u waarover uw tip zal gaan. In het bericht geeft u dan de hele tip in. Probeer zo op regelmatige basis nieuwe tips toe te voegen, zodat bezoekers telkens terug komen naar uw blog. Probeer bvb. 1 keer per dag, of 2 keer per week een nieuwe tip zo toe te voegen. Indien u heel enthousiast bent, kan u natuurlijk ook meerdere tips op een dag ingeven. Let er dan op dat het meest duidelijk is indien u pér tip een nieuw bericht aanmaakt. Zo kan u dus bvb. wel 20 berichten aanmaken op een dag indien u 20 tips heeft voor uw bezoekers.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken dat uw activiteiten weerspiegelt. U bent bvb. actief in een bedrijf, vereniging of organisatie en maakt elke dag wel eens iets mee. Dan kan je al deze belevenissen op uw blog plaatsen. Het komt dan neer op een soort van dagboek. Dan kan u dagelijks, of eventueel meerdere keren per dag, een bericht plaatsen op uw blog om uw belevenissen te vertellen. Geef een titel op dat zeer kort uw belevenis beschrijft en typ daarna alles in wat u maar wenst in het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks of meermaals per dag terugkomen naar uw blog om uw laatste belevenissen te lezen.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken uw hobby. U kan dan op regelmatige basis, bvb. dagelijks, een bericht toevoegen op uw blog over uw hobby. Dit kan gaan dat u vandaag een nieuwe postzegel bij uw verzameling heeft, een nieuwe bierkaart, een grote vis heeft gevangen, enz. Vertel erover en misschien kan je er zelfs een foto bij plaatsen. Zo kunnen anderen die ook dezelfde hobby hebben dagelijks mee lezen. Als u bvb. zeer actief bent in uw hobby, kan u dagelijks uiteraard meerdere berichtjes plaatsen, met bvb. de laatste nieuwtjes. Zo trek je veel bezoekers aan.

    WAT ZIJN DIE "REACTIES"?
    Een bezoeker kan op een bericht van u een reactie plaatsen. Een bezoeker kan dus zelf géén bericht plaatsen op uw blog zelf, wel een reactie. Het verschil is dat de reactie niet komt op de beginpagina, maar enkel bij een bericht hoort. Het is dus zo dat een reactie enkel gaat over een reactie bij een bericht. Indien u bvb. een gedicht heeft geschreven, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze het heel mooi vond. Of bvb. indien u plaatselijk nieuws brengt, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze nog iets meer over de feiten weet (bvb. exacte uur van het ongeval, het juiste locatie van het evenement,...). Of bvb. indien uw blog een dagboek is, kan men reageren op het bericht van die dag, zo kan men meeleven met u, u een vraag stellen, enz. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.

    WAT IS DE "WAARDERING"?
    Een bezoeker kan een bepaald bericht een waardering geven. Dit is om aan te geven of men dit bericht goed vindt of niet. Het kan bvb. gaan over een bericht, hoe goed men dat vond. Het kan ook gaan over een ander bericht, bvb. een tip, die men wel of niet bruikbaar vond. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.


    Het Bloggen.be-team wenst u veel succes met uw gloednieuwe blog!

    Met vriendelijke groeten,
    Bloggen.be-team

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - ( Stemmen)
    07-02-2010, 18:19 geschreven door  
    Archief per week
  • 15/02-21/02 2010
  • 08/02-14/02 2010
  • 01/02-07/02 2010
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !
    agenda

    Belangrijke data in mijn agenda


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs