Wiebo Wielergids
2016
Wiebo Wielergids 2016.pdf

Verzet Aspiranten

zie Wiebo Wielergids 2016 pag. 15

Wie rijdt waar?

WEDSTRIJDEN EN UITSLAGEN DOORSTUREN A.U.B.
Renners
Aspiranten
12-jaar

Aspiranten
13-jaar


CEDRIC BAUDEWIJNS
JARNE ANZEMPAMBER
NICOLAS DHOOGE
THIBO VAN HECKE


Aspiranten
14-jaar

JELLE BRONDEEL
ARTHUR DE BACKER
JADE LINTHOUDT
XIEBE KAES
KAMIEL DE WAELE

Nuttige Links

• Van den Hauwe CT - Gentse Velosport


• Wielerbond Vlaanderen (WBV)

• Koninklijke Belgische Wielerbond (KBWB)

Van den Hauwe Cycling Team - Koninklijke Gentse Velosport
ASPIRANTEN
WIELERSEIZOEN 2018
12-08-2015
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Piste Rumbeke 11 augustus

Vandaag trokken Katrijn en Willem naar de piste in Rumbeke om deel te nemen aan de meeting. Voor Willem zowaar zijn vuurdoop in de pistemeetings en dat dadelijk op de kleine (166m) en vooral technische piste van Rumbeke, dat kan tellen. Onze beide vertegenwoordigers hebben hun aanwezigheid echter niet ongemerkt gelaten.
Daar er in totaal bij de aspiranten slechts 4 meisjes kwamen opdagen verspreid over de 3 leeftijden werden ze bij de jongens in hun leeftijdscategorie ingedeeld, wel met apart klassementen zoals op de weg gebruikelijk is. Aldus rijden de ASP13 met 4 jongens en 2 meisjes en de ASP14 met 7 jongens en 1 meisje.
Eerste nummer is de baanronde wat op zo'n kleine piste extra explosief is. Katrijn klokt 12,80", het had beter gekund want ze miste wat de start, maar het blijft ruim de beste tijd bij de meisjes en bij de jongens zou dit ook de 4de tijd geweest zijn.
Voor Willem is dit de eerste keer dat hij een baanronde rijdt, snel nog wat raad gevraagd links en rechts, technisch niet de perfecte start, maar dan er alles uitgeperst en hij zet 12,73" neer, 6de tijd.
In de scratch plaatst Katrijn halverwege een vlijmscherpe aanval waarmee ze de groep helemaal openrijt. Enkel de 3 sterkste jongens benen haar nog bij en het kwartet raast verder over de piste en zet de rest op een ronde. In de sprint moet ze haar meerdere erkennen in de jongens maar ze wint zo toch opnieuw bij de meisjes.
Voor Willem is het terug uitkijken hoe hij de koerstaktiek zal verteren. Tweemaal zit hij achteraan in de groep als vooraan de sterksten wegrijden, maar tweemaal rijdt hij op zijn eentje het gat dicht en verovert zo heel wat respect bij het talrijke publiek, waaronder Patrick Sercu. In de sprint wordt hij zo 4de wat hem toelaat wat op te schuiven in de stand.

Na een korte break wordt het derde nummer afgewerkt, opnieuw een tijdrit, dit keer 500m uit stilstand, 3 rondjes dus. Katrijn doet er 46,58" over, een pak sneller dan haar concurrente en terug 4de tijd van alle ASP13. Willem perst er ook alles uit en komt binnen na 45,62", 5de tijd. Daarmee schuift hij op naar de 4de plaats in de tussenstand van het omnium, ex-aecquo met 2 anderen, de puntenkoers wordt dus beslissend.
In de afsluitende puntenkoers klinkt "renner van de Gentse Velosport" wel heel frequent door de speakers want zowel Katrijn als Willem laten zich opmerken. Katrijn mengt zich in elke sprint en vergaart zo telkens punten, zij zet ook een aanval op die enkele renners een verliesronde kost en samen met de 3 sterksten gaat ze de finale ronden in en wil ze van geen plooien weten, sterker nog ze wordt derde in de laatste sprint, resultaat is een nieuwe bloemtuil voor de overwinning in dit omnium en veel respect van het publiek dat haar aanvalslust wist te waarderen. Willem weet wat hem te doen staat: de top-3 van het pak zijn doorwinterde pistiers, iets te sterk voor hem en vooral reeds op een onoverbrugbare puntenkloof voor hem. Maar de rest achter zich houden betekent toch de beste zijn van de rest en dus de 4de stek. Hij moet 4 klassementsprinten afwerken en mengt zich snel in de debatten. Bij de eerste sprint wordt hij 5de en valt buiten de punten, dan laat hij zich even verrassen door een aanval maar weet het gat te dichten kort voor de tweede sprint waarin hij als 4de 1 puntje mee graait. Dat herhaalt hij in de 3de sprint en heeft zo volop uitzicht op de geviseerde 4de plaats. Wanneer de groep nog even bekomt van deze sprint acht hij zijn moment gekomen, onder het motto "de aanval is de beste verdediging" plaatst hij een vlijmscherpe aanval. De concurrentie aarzelt even en hij slaat een mooie kloof. Vol in de verzuring blijft hij alles geven en bij de tegenaanval op enkele ronden van het einde valt de rest in stukken uit elkaar, in de laatste ronde gaan eerst de latere winnaar en dan de tweede nog over hem maar mits een finale krachtinspanning weet hij toch de derde achter hem te houden en zo 2 punten aan zijn totaal toe te voegen. De 4de plaats in de totaalstand is daarmee een feit. Een glimlacht van oor tot oor bij Willem en zijn entourage want dergelijk resultaat op een eerste meeting was zeker niet verwacht. Dit rondjes draaien en aanvallen ligt onze Mellenaar duidelijk wel en smaakt zeker naar meer.
Resultaat van een namiddag in Rumbeke: veel fietsplezier voor de aanwezige jonge renners dankzij een perfecte piste en een even perfecte en bovenal sympathieke organisatie. Volgende week sluit men in Rumbeke de zomer af met een vierde meeting. 











Geef hier uw reactie door
Uw naam *
Uw e-mail
URL
Titel *
Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
  Persoonlijke gegevens onthouden?
(* = verplicht!)
Reacties op bericht (0)



Begeleiding

Hans De Meester
 hans.de.meester@telenet.be
 +32 477 / 372 316

Carl Van de Casteele
 carl.vandecasteele@skynet.be
 +32 491 / 562 700

Jonas Van Hecke
 vanheckejonas@hotmail.com
 +32 496 / 059 158


Contact / Blogmaster
aspiranten@gentsevelosport.be

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto


Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs