Zaterdag ging de wedstrijd in Sint Gillis Waas van start met 41 deelnemers en dit onder een stralend zonnetje.
Het mooie nazomer weertje zorgde ervoor dat de supporters nog een terrasje konden meepikken, dit zorgde terug voor de nodige ambiance!
Het was een mooie en snelle wedstrijd, van de eerste ronde regende het aanvalspogingen.
Guillaume was bij elke ontsnapping attent en bepaalde mee het koersverloop.
Na enkele ronden vormt zich een kopgroep van een 12 tal renners, waarvan drie renners uit Wachtebeke, Guillaume, Arno De Wilde en Gilles De Vos.
4 ronden later komen nog 5 renners aansluiten met daarbij de Belgische kampioen Wouters Enzo.
In de voorlaatste ronde demarreert De Wilde Arno en nog een renner weg uit de kopgroep.
Dit is het signaal voor Guillaume en Pattyn Jeroen om in de tegenaanval te gaan, Pattyn Jeroen wordt volgend jaar zijn nieuwe ploegmaat bij VL Technics Abutriek.
Maar dan slaat het noodlot toe, terwijl Guillaume en Jeroen aansluiten bij de twee koplopers en een straat indraaien steken twee fietsers de openbare weg over en knallen Guillaume en Jeroen er in volle snelheid tegenaan.
Dit betekent voor Guillaume en Jeroen het einde van de koers!
Met als gevolg de nodige schaafwonden en vele kosten aan de fiets.
Het goede nieuws is dat De Wilde Arno (Wachtebeke) de wedstrijd verdient wint.
Nogmaals dank aan de talrijke supporters die aanwezig waren.