Haguruka! Dat wil zeggen "sta op" in het Kirundi, de inheemse taal van Burundi. Maar het is ook een oproep om niet bij de pakken te blijven zitten en bewust te worden van het onrecht in de wereld. ( Maar bouwen samen aan een nieuwe toekomst).
Inleefdag?
Inderdaad, op donderdag 24 maart dompelen de kinderen uit de centrumschool te Kuurne zich in een andere cultuur en stappen eventjes mee in het leven van Honnête. Ze toont de kinderen hoe ze samen met haar familie, elke dag opnieuw door creatief te denken aan een toekomst bouwt.
Op haar tocht ontmoet ze mensen die haar leven veranderen en in haar mand verzamelt ze ervaringen die ze nooit meer zal vergeten. Met de bewustmakingsdag hopen de leerkrachten bij de leerlingen verwondering op te wekken voor de boeiende gelijkenissen en de verschillen tussen het leven van kinderen hier en in Afrika.