De beste culinaire wensen voor een jaar vol van Bourgondische geneugten.
Laat in 2008 maar jouw smaakpapillen over de gehele wereld zwerven en verruim op deze manier jouw eetcultuur.
Maar vergeet vooral niet dit gedeelte van je ziel en zaligheid aan tafel te delen. Want alleen dit verrijkt het leven.
Vandaag serveer ik een licht gerechtje voor na de feestdagen. Tosti met zalm
Nodig voor 4 personen
1 potje Boursin Knoflook & Fijne kruiden, 75 ml melk, 8 sneetjes witbrood en 100 gram gerookte zalm.
Bereiding: Verwarm de ovengrill voor. Roer in een kom de Boursin Cuisine los met de melk en bestrijk de sneetjes brood met driekwart van het Boursinmengsel. Leg 4 sneetjes brood met de besmeerde kant naar boven op een ingevette bakplaat en verdeel de plakjes zalm erover. Leg de andere sneetjes erop. Schuif de tosti's ca. 15 cm onder de hete grill en rooster ze in 2-3 minuten goudbruin. Keer ze en rooster de andere kant in 2-3 minuten bruin. Strijk de rest van de Boursin erover uit en laat de tosti's in nog 1-2 minuten licht kleuren.
Weekoverzicht alle artikels van 24 tot en met 31 december
Weekoverzicht van 24 t.em 31 december overzichtelijk alle artikels geschreven door: Yvette uit Kuurne en nog veel meer. Maak zelf de keuze welke schakelaar je aanklikt.
Wil je nu al weten wat er voor 2008 in de sterren staat?
Jaarhoroscoop voor 2008 "de steenbok"
Ai ai ai, steenbok, je verjaardag in januari is het enige lichtpuntje in een voor de rest rampzalig jaar. Geniet er van en probeer de overige 364 dagen de schade te beperken door binnen te blijven. Je mag vooral ook geen enkele vraag om promotie, vakantie-idee, huwelijksaanzoek of onzedig voorstel uitspreken, want alleen afwijzing en hoongelach zullen je deel zijn.
De komende dagen krijg je de andere sterrenbeelden geserveerd.
Recordverkoop oesters voor oudejaar en het opensteken
Het opensteken van oesters in vier stappen.
Met oud en nieuw eten we dit jaar massaal oesters. De verkoop boomt traditioneel in december, maar dit jaar is er sprake van een echte recordverkoop. De Zeelandse handelaars kunnen de vraag vanuit België nauwelijks bijhouden.
Het opensteken van oesters is in het begin een lastige klus. Maar oefening baart kunst. Als men éénmaal de slag te pakken heeft, is het opensteken een koud kunstje.
Stap 1 : Houd de oesters met één hand tussen een dubbelgevouwen theedoek (dikke ovenwant, tuin- of werkhandschoen kan ook) zo vast dat de platte schelp boven zit.
Stap 2: Steek met een oestermes of een stevig puntig mes in het scharnier tussen de twee schelphelften. Wrik het mes voorzichtig naar binnen en maak met een korte draaibeweging de schelp open.
Stap 3: Snijd de boven- en onderschelp langs de kier losjes van elkaar. Houd de oester goed recht om te voorkomen dat het vocht eruit loopt, maar zet niet te veel kracht op de oester.
Stap 4: Verwijder de platte schelp en snijd de oesters in de bolle oesterschelpen los. Haal eventueel gruis weg.
Heb je de oesters nodig om te verwerken in een warme bereiding of om te gratineren, leg de gesloten oesters in een stoommandje en laat ze ongeveer 4 minuten stomen. Ook kunnen ze een in een vergiet boven een laagje water in een afgesloten pan worden gehangen. De oesters staan dan een beetje open en zijn makkelijk open te maken.
In Spanje kennen ze een traditie die uit het begin van de 20e eeuw stamt. Deze traditie heet 'Las Uvas de la
Suerte' (druiven voor geluk).
Iedereen krijgt een schaaltje met twaalf druiven. Op het moment dat de klok op de Puerta del Sol in Madrid op middernacht begint te slaan, wordt er "druifgehapt" . Eén druif per klokslag. Dit moet geluk en voorspoed geven voor het Nieuwe Jaar.
Het idee ontstond toen er aan het begin van de 20e eeuw een keer een erg omvangrijke druivenoogst was. Vanaf dat moment is het uitgegroeid tot de traditie.
De klok op de Puerta del Sol is op de televisie te zien. Nadat de druiven naar behoren zijn verwerkt, wordt er getoost op het nieuwe jaar met heerlijke, (ava (Spaanse schuimwijn).
En dan wordt er, zoals overal, uitbundig gefeest tot de vroege ochtend.
ifeliz Ano Nuevo 2008 ! De beste wensen voor 2008 !
Champagne wordt vooral geschonken als er iets te vieren valt.
Het is een heerlijk aperitief en hij kan ook aan tafel worden geschonken bij vis en wit vlees.
De naam "Champagne" wordt nogal eens misbruikt.
omdat veel mensen alle mousserende wijnen zo noemen. "Champagne" kan echter uitsluitend afkomstig zijn uit het gelijknamige wijngebied in noordelijk Frankrijk. nabij Reims. Het etiket van de fles vermeldt ook duidelijk deze herkomstbenaming. Dus als er geen "Champagne" op staat. hebt u een andere mousserende wijn te pakken! "Champagne" wordt bereid volgens een speciaal procédé. de "méthode champenoise". In het Champagnegebied zijn 3 druivenrassen toegestaan: pinot noir. pinot meun ier en chardonnay. De wijngemeenten zijn verdeeld in de klassen:
Grands Crus. Premiers Crus en 'overige'. Op veruit de meeste champagnes treft men géén jaartal aan. Dit komt doordat deze worden gemaakt van een mengsel van wijnen van verschillende jaargangen. Buiten deze "gewone" champagnes onderscheidt men nog enige andere types zoals de "Millésimé" of "Vintage" die wel een jaartal heeft en gemaakt wordt van wijn van één uitzonderlijk oogstjaar. De "Champagne rosé" wordt gemaakt door vermenging van rode en witte wijn. waarna net als bij andere champagnes de tweede gisting op fles volgt. Champagnes zijn er in verschillende smaken. De belangrijkste zijn: brut (droog). extra dry (tamelijk droog). sec (half zoet) en demi-sec (zoet).
Kalfsgebraad met cannelloni van gedroogde ham en krab
Receptje: lekker van bij ons
Aantal personen: 4
Ingrediënten 600 g gebakken kalfsgebraad, 200 g Noordzeekrab, 8 flinterdunne plakjes gedroogde ham ½ krop ijsbergsla, 2 wortelen, ¼ knolselder, 1 dl maïsolie,het sap van een halve citroen 1 el suiker, 4 el gesnipperde bieslook een assortiment scheutjes (bv. luzerne en prei),peper en zout voor de dressing: 3 el mayonaise, 2 el yoghurt, peper en zout
Bereiding Snijd de geschilde wortelen en selder met behulp van een keukenmandoline in dunne plakjes. Snijd ze vervolgens in heel dunne lange reepjes. Doe de groenten in een kom en marineer ze met de olie, het citroensap, de suiker, peper, zout en de gesnipperde bieslook. Door het citroensap gaan de wortelen en de selder wat garen. Leg telkens 2 plakken ham dakpansgewijs over elkaar op een werkvlak. Bedek met groenten en krab en rol strak op. Zet de rolletjes in de koelkast tot je gaat serveren. Meng de ingrediënten voor de dressing. Snijd de ijsbergsla in reepjes en het kalfsgebraad in dunne plakjes. Leg wat sla in het bord en bedek met het vlees. Snijd de cannelloni schuin in twee stukken. Leg ze bovenop het gebraad. Werk af met scheutjes en de yoghurtdressing.
De Nederlandse volkszanger Frans Bauer wordt vandaag 34 jaar.
Als klein jongetje uit Roosendaal wilde hij maar een ding: zanger worden. En daar is hij zeer goed in geslaagd, een graag geziene zanger zowel in Nederland als hier bij ons in Belgenland.
Nog een paar dagen en er is weer een jaar voorbij. dan is het weer tijd om even achterom te kijken en een balans te maken.
Hoe zal jij je het afgelopen jaar herinneren? Zal je voor eeuwig en altijd weten dat 2007 het jaar was met de allerlangste regeringsonderhandelingen die ons land ooit kende? of zal je binnen twintig jaar nog weten dat in 2007 een rookverbod werd ingevoerd in onze restaurants. De Tour de France werd een ellendig verhaal over doping, het leek er even op dat er geen renner meer zou zijn die zonder smet Parijs zou halen.
2007, dat was het jaar dat mensen (nou ja) in Sint-Niklaas weigerden om zich te laten trouwen door schepen Wouter Van Bellingen omdat hij een zwarte is. Het jaar dat Van Bellingen tijdens een gigantisch groot feest op de grootste markt van Europa 626 koppels symbolisch hertrouwde als verzet tegen het rascisme.
Boris Jeltsin, Dirk Van Esbroeck en Luciano Pavarotti vertrokken naar de eeuwige jachtvelden en Nocolas Sarkozy werd president van Frankrijk.
Probeer de laatste dagen feestend en genietend door te komen. Denk aan de fijne dingen van het voorbije jaar en probeer de minder aangename zaken te vergeten. Dat het voor iedereen die je liefhebt een heel fijn 2008 mag worden.
Om 2007 af te sluiten gaan we een kijkje nemen hoe landgenoten die stammen uit de migratie de feestdagen doorbrengen.
De eindejaarsperiode is voor iedereen een feest, maar dan telkens een tikje anders.
Zo vieren zij Kerst en Nieuwjaar. Wu Chang Ying vindt de culturele verschillen tussen haar geboorteland China en haar thuisland België best interessant. Ze woont achttien jaar in België en runt twee restaurants in het Leuvense. Intussen viert ze thuis bescheiden Kerstmis, maar het absolute hoogtepunt is en blijft het Chinees Nieuwjaar.
Momenteel is China economisch aan het groeien. Min of meer alles, goede maar ook slechte dingen van de Westerse cultuur, nemen ze over. Toen ik nog in China woonde, zag ik haast nooit kerstbomen. Nu is het er zoals hier: in de straten zie je kerstbomen en kerstmannen. Ik heb drie zonen. Voor hen zet ik een kerstboom en koop ik cadeautjes. We eten gezellig samen met de kinderen, maar meer niet. Voor de Chinezen is het Chinees Nieuwjaar heilig. Dit jaar valt het op 7 februari en vieren we het jaar van de rat. Het Chinese Nieuwjaar valt telkens op de eerst volle maan in de winter. Volgens een oude legende liet Boeddha twaalf dieren bij zich komen.
Die vormen onze horoscoop: rat, tijger, konijn, draak, slang, paard ... Chinezen zijn erg bijgelovig. Om een gelukkig zoet jaar tegemoet te gaan, moet je de dag voor het nieuwe jaar veel snoepen. Vanaf 8 februari mag je twee weken niet naar de kapper of je haren wassen. Je huis schoonmaken mag evenmin, want dan verwijder je het geluk. We vieren eigenlijk twee keer Nieuwjaar, maar op 31 december is het erg druk in het restaurant. Het Chinese nieuwjaar vieren we uitgebreid. De meeste Chinezen zitten in de horeca. Wanneer de zaak sluit, beginnen we te feesten.
De Chinees heeft voor alles een symbool. Vis zal altijd op de feesttafel staan, want dat betekent overvloed. Dim surn, kleine gestoomde hapjes, symboliseren rijkdom. Ze verwijzen naar de munten van vroeger. Sommige dingen neem ik over. Zo houd ik grote schoonmaak zodat we proper aan het nieuwe jaar kunnen beginnen, maar twee weken mijn haar niet wassen, zie ik niet zitten.
Seny Trouvé uit Gent is geboren in het Afrikaanse Guinee.
Zijn liefde voor muziek bracht hem tien jaar geleden naar België. Met zijn vzw G'Bassikolo wil hij de West-Afrikaanse cultuur doorgeven en stimuleren in ons land. Kerstmis en Nieuwjaar, dat is voor hem feesten met veel muziek.
Guinee is overwegend een mosIimland, in enkele streken is er een kleine gemeenschap christenen. In die gemeenschappen, en enkel in de lagere school, wordt Sinterklaas gevierd. Het komt dus zelden voor. We vieren ook geen kerstmis maar wel nieuwjaar. In Guinee eten we dan samen met vrienden, we bezoeken familie, geven elkaar cadeautjes, dansen en zingen.
Niet dat we dan iets bijzonders koken. We maken wat lekkere kip klaar. Er wordt vooral veel gelachen en er is veel ambiance. Natuurlijk herinner ik me nog mijn eerste Kerstmis in Belgie. Het was even wennen, maar ik heb me snel aangepast. Sneeuw is er natuurlijk niet, in Guinee is het dan regenseizoen. In december vertrek ik naar Guinee om de feestperiode daar door te brengen. Bijna elk jaar ga ik in december terug.
Soms blijf ik hier, maar ginder is het toch toffer. Mijn djembé laat ik dan thuis, want in Guinee zijn er genoeg. Als ik een nieuw instrument nodig heb, koop ik trouwens altijd ginder bij gespecialiseerde ambachtslui die ze voor me maken in het hout en de versieringen die ik wil.
Algemeen Vresse-sur-Semois is het belangrijkste vakantiestadje aan de Naamse Semois en het bekendste kunstcentrum aan de Beneden-Semois. Het is een rustig, vredig en aangenaam plaatsje, dat bovendien nog oog en hart heeft voor gastronomische geneugten. De omgeving wemelt van natuurschoon, niet alleen langs de schilderachtige Semois, maar ook in en langs de dorpen op de hoogten, die de vallei beheersen.
Geschiedenis Hoewel in 1977 samengebracht binnen de gemeente Vresse-sur-Semois, hebben de dorpjes Alle-sur-Semois, Bohan, Membre, Nafraiture, Sugny en Vresse elk hun eigen geschiedenis. Oorspronkelijk maakte Alle-sur-Semois deel uit van het Ardeens "pagus" en werd bij het Verdrag van Verdun (843) ingelijfd in het apanage van Lotharingen, vervolgens bij het Verdrag van Meersen (870) in dat van Karel de Kale en ten slotte in dat van Lodewijk III de Jonge (879).
Alle bleef tot het einde van het Ancien Régime een onafhankelijk gebied, waar het hoog gerecht samen werd uitgeoefend door het opperste gerechtshof van Bouillon en door het provoosthof van Orchimont. De kerkelijke gemeente viel dan weer onder het bisdom van Reims tot de Franse revolutie. De geschiedenis van Bohan was eerst nauw verbonden met die van het graafschap en daarna met het provoostambt van Orchimont. De heerlijkheid van Bohan bleef tot het einde van de 16de eeuw deel uitmaken van het apanage van de gelijknamige familie. Gelegen bij de overbrugging door de Romeinse heerweg Reims-Keulen over de Semois, ontwikkelde Membre zich oorspronkelijk op haar linkeroever, waardoor ze onder het bisdom van Reims viel. Het ganse Ancien Régime lang bleef Membre, 'lid' in het Frans (vandaar de naam), van de heerlijkheid en van de kerkelijke gemeente van Bohan. Na de familie Bohan (1287) volgden die van de la Marck (1527), en daarna de familie du Bois, bijgenaamd Fiennes (1560).
Tot het eind van de 13de eeuw bekend onder de naam Fraiture (fractie of sectie), was Nafraiture een landerij van het domein van Louette-Saint-Denis en behoorde tot de schenking in 946 van de graaf Eibert de Florennes aan de monniken van Waulsort, die tot de Franse revolutie nauwe banden onderhielden met hun Ardeense bezittingen. Het gehucht Sugny werd in de 17de eeuw getekend door het proces van vier vrouwen die ervan waren beschuldigd vloeken te hebben uitgedeeld en de heksensabbat te hebben gevierd met Satan. Ze werden gewurgd en verbrand. De bevolking van deze dorpjes leefde voornamelijk van de veeteelt en de landbouw, en meer bepaald van de tabaksteelt. Verschillende drogerijen getuigen nog van deze bedrijvigheid.
Ingrediënten 3 à 4 eendenborsten, tijm, zwarte peper uit de molen, zout.
Voor de pickles van kumquats: 500 g kumquats (dwergsinaasappel), 350 ml witte wijnazijn, 500 g suiker, 1 kaneelstokje, 15 kruidnagels, 6 pimentbessen,(all spice of Jamaicaanse peper).
Bereiding Voor de pickles van kumquat: 2 weken op voorhand: Vierendeel de kumquats en ontpit ze. Doe ze in een pot en voeg water toe tot alles net onderstaat. Breng aan de kook en laat 10 minuten sudderen. Haal de kumquats met een schuimspaan uit het kookvocht en houd apart. Voeg de suiker, azijn, kaneel, kruidnagel en pimentbessen toe aan het vocht en laat even opkoken. Voeg de kumquats terug toe en laat 25 minuten zachtjes sudderen. aal de kumquats er terug uit en doe ze warm in een steriele glazen bokaal of weckpot. Overgiet met de jus tot ze terug onderstaan. Sluit de pot af en laat 2 weken trekken. De dag zelf: Leg de eendenborst op de vleeskant en snijd langs de zijkant het overtollige vet weg. Kerf het resterende vetlapje wafelgewijs in. Kruid beide kanten royaal met tijm, peper en zout. Verhit een pan zonder vetstof en bak de eendenborst eerst langs de vetkant. Draai om en bak aan de vleeskant. Houd het vlees warm en laat het even rusten voor een extra mals resultaat. Snijd de eendenborst in fijne schijfjes en serveer met lauwe kumquatpickles. Dien op met waterkers of tuinkers en amandelkroketjes. Tips: 1. Voeg eventueel wat Grand Marnier of Cointreau toe aan de kumquats. 2. Giet na het bakken van de eend het vet af en deglaceer de pan. Giet de jus over de schijfjes eendenborst alvorens te sauseren met de kumquatpickles. 3. Serveer gestoofd witloof en/of prinsessenboontjes als extra groentegarnituur. 4. Gebruik de kumquatpickles ook in combinatie met wildpasteien, ganzenlever, kwarteltjes of parelhoen.
De jaren 2006 en 2007 zijn volgens gegevens van het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) de warmste jaren in tenminste drie eeuwen.
Welk van de twee jaren in Nederland nu het warmste was, zal pas op nieuwjaarsdag bekend zijn. Het verschil is zo miniem dat het een millimeterspurt wordt, stelt weerman Eddy De Mey. In België zijn de waarnemingen pas in 1833 begonnen, maar onze noorderburen zijn daar al sinds 1706 mee bezig, weet De Mey.
Lyon-Grenoble De jaartemperaturen van 2006 en 2007 komen overeen met de normale jaartemperaturen voor het gebied tussen Lyon en Grenoble, in het zuiden van Frankrijk, klinkt het bij het KNMI. Opmerkelijk is dat acht van de tien warmste jaren die de laatste 300 jaar zijn voorgekomen, dateren van na 1988. Onderzoekers van het KNMI zien in de opeenvolging van warme jaren een bevestiging van de trend naar warmer weer. De belangrijkste factor achter de recente hoge temperaturen is de langzame opwarming van het klimaat. Volgens klimaatscenario's voor 2050 gaat de temperatuur de komende decennia gemiddeld verder omhoog, zowel 's zomers als 's winters. De grilligheid in het weer verandert niet.
December kouder Het scenario voor de komende periode is onzeker, aldus nog De Mey. Zes computermodellen die de atmosfeer voor de volgende drie maanden (januari tot en met maart) berekenen, komen tot uiteenlopende visies met een lichte voorkeur voor "iets warmer dan normaal". Dat de winter onder het record van de vorige zal blijven, is zo goed als zeker. December (eerste maand van de meteorologische winter) kende alvast al een kouder verloop dan vorig jaar. Een achterstand die januari en februari samen niet meer goed kunnen maken.
bedankt voor de bezoekjes en de wensen voor de Kerst
"Aan iedereen een aangenaam weekend"
Mijn Kerstweek is in alle opzichten geslaagd, we zijn gaan ontstressen in Nafraiture (Vresse sur Semois) in één van deSemois huisjesRising Sun een aanrader voor iedereen.
De volgende weken kan je meegenieten tijdens de winterse wandelingen, winterse sfeerbeelden en bezienswaardigheden in de Vallei van de Semois.
Warm hart voor Sint-Denijs. drie jaar is het inmiddels geleden dat Gella Vandecaveye afscheid nam van het judo.
Hoewel: dat moeten we ook niet te letterlijk nemen, want sinds eind 2006 is de naar Gent uitgeweken Kortrijkse topsportcoördinator bij de Vlaamse judofederatie.
Gella combineert haar taak bij de Vlaamse judofederatie met een job als pr-vrouw bij Passage Fitness First én geregelde bezoekjes aan haar familie in Zuid-West-Vlaanderen. "Ik mag dan wel niet meer in de streek wonen, ik blijf ze een heel warm hart toedragen."
Wat herinner je nog van je jeugdjaren? Heel veel hoor. Ik werd geboren in Kortrijk, maar woonde de eerste 16 jaar in BelIegem. Toen al had ik een heel sterk eigen willetje. Zeker in de basisschool was ik de gemakkelijkste niet. Raar maar waar: mijn beste vriendin toen was een Waals meisje dat bij ons Nederlands kwam leren. Zij was het braafste meisje van de klas, ik het grootste woelwater, maar het klikte wonderwel. Op de speelplaats schroomde ik me er niet voor met jongens te bakkeleien.
Dan lijkt de stap naar het judo gauw gezet? Toch liep dat enigszins anders. Samen met twee buurjongens vulde ik mijn vakanties met omnisportkampen. Het kwam erop aan elk zoveel mogelijk deelname-uren te verzamelen. Ook aan het zesde leerjaar bewaar ik uitstekende herinneringen. Onze juffrouw Chantal, die ik nu soms nog terug zie, was een heel toffe. Mijn oma had toen een tabakszaak in BelIegem. Samen met vriendjes of vriendinnetjes kraakten we toen vaak een sigaar in twee en rookten elk de helft op, zonder ons te verslikken! We vonden het ook heerlijk om met een loodjesgeweer de kerstverlichting in de straten kapot te schieten. Het rebelse heeft er dus altijd ingezeten.
Hoe moeilijk was het om studies met topsport te combineren? De eerste vier jaar humaniora volgde ik aan het Don Boscocollege, daarna trok ik naar het KTA van Brugge op internaat. Ik volgde er sportwetenschappen. Er waren toen nog geen top- sportscholen, maar dit was een volwaardig alternatief om onderwijs met sport te combineren. In die periode begon judo een steeds grotere rol in mijn leven te spelen. Ook daarin geraakte ik trouwens verzeild via mijn buurjongens. Ik leerde de basis van de sport gedurende acht jaar in judoclub Zwevegem, waar we met Roeland De Croo een prima jeugdtrainer hadden. De combinatie werd pas een hel in het hoger onderwijs. Net in het eerste jaar van mijn studies communicatiewetenschappen brak ik op sportief vlak door, met onder meer die wereldtitel. Ik had geen zin om mijn studiejaren te spreiden en koos voor de korte pijn, maar werd intussen van hot naar her gesleurd en overspoeld door persbelangstelling. Uiteindelijk heb ik met dat diploma niks gedaan, maar ik wou het graag voor mezelf.
Na je succesvolle judocarrière heb je naadloos de stap gemaakt naar dat andere leven. Ik ging graag in op een aanbieding van fitnessketen Passage Fitness First, die me als atleet al een tijdlang had gesponsord. Het is een heel leuke en gevarieerde job die ik afwissel met mijn job bij de Vlaamse judofederatie. Samen met een dynamische bestuursploeg ben ik er
als topsportcoördinator in geslaagd een deftige structuur uit te zetten, met capabele mensen op de juiste posities. Alleen ontbreekt het momenteel wat aan het noodzakelijke talent in onze visvijver.
Opmerkelijk: ook na je carrière vorm je een onafscheidelijke tandem met Eddy Vinckier. Onze relatie is uniek. Na 16 jaar als trainer en als atleet lief en leed te hebben gedeeld, behartigt Eddy nu nog mijn belangen. Waar ik ben, is hij ook. We hebben ons lot aan elkaar verbonden. Ook hij werkt achter de schermen bij de judofederatie. Soms knarsetanden we wel eens omdat er erg veel administratie en bureaucratie moet doorsparteld worden om iets gedaan te krijgen, maar uiteindelijk doen we het allebei met erg veel liefde .
Hoe sterk is je link met Zuid-West-Vlaanderen nog? Ik woon in Gent, maar zak minstens één keer per week naar mijn ouders in Sint-Denijs af. Met veel plezier, want ik kom er nog erg graag. Een West-Vlaming kan en wil zijn roots nu eenmaal niet verloochenen. Gelukkig kom ik in Gent veel oud-streekgenoten tegen, die hier net als ik zijn blijven plakken na hun studies. B.V
Nog op zoek naar een leuk cadeau voor de kinderen?
Pantoffels voor het goede doel
Deze grappige pantoffels zijn ontworpen door Shoe Discount en de Cliniclows. De opbrengst gaat integraal naar het enthousiaste team van de Cliniclowns.
Magie Verantwoordelijke Luc Cleenders van Shoe Discount is bijzonder opgetogen over het initiatief. "De werking van de Cliniclowns ligt ons zeer nauw aan het hart. Zij brengen een stukje magie bij zieke kinderen. En dat is voor ons goud waard".
Organisatie Sinds 1994 zijn de Cliniclowns actief in een heleboel ziekenhuizen. Het team bestaat inmiddels uit 16 clowns in 20 Belgische ziekenhuizen. Met hun grappen bieden ze zieke kindjes een moment van afleiding en ontspanning. Dat maakt dat ze minder gespannen zijn de behandelingen moeten ondergaan en daardoor minder pijn ervaren. Zowel kinderen die langdurig als kortstondig in het ziekenhuis verblijven, hebben recht op een bezoekje van de Cliniclowns.
Prijs De pantoffels worden verpakt in een schattig rugzakje. Voor 7 euro zijn ze te koop in één van de vestigingen van Shoe Discount.lvl
De nieuwjaarsfeestjes komen eraan. Recepties en etentjes op het werk zijn leuk,
maar kunnen heel wat schade berokkenen. Het is zeer bevrijdend om alle remmen los te gooien, maar kan zeer beschamend zijn om de dag nadien weer op het werk te komen. Enkele tips.
Drink met mate Maak plezier, maar verlies je waardigheid niet. Wees voorzichtig en matig met alcohol. Wie een glaasje te veel opheeft, verliest vaak alle controle. Een dronken onderonsje met je overste kan serieuze gevolgen hebben. Drink gerust enkele glaasjes wijn, maar tracht niet te mengen met andere alcoholhoudende dranken. Juiste signalen Flirt niet met de collega waarvan je weet dat hij een oogje op je heeft. Tijdens feestjes geven we makkelijk de verkeerde signalen. Wees beleefd, maar afstandelijk als je geen verdere bedoelingen hebt. Nog beter, neem je partner mee als dat mogelijk is. Zo ben je meteen verzekerd van een flirtvrije avond. Is een bepaalde collega te opdringerig, met een grapje maak je beslis duidelijk dat zijn aandacht je niet erg blij maakt. Geen ruzie Zie je de kans groot om die moeilijke of lastige collega aan te vallen? Niet doen, tijdens werkfeestjes doe je tegen niemand moeilijk. Los dit nadien op. Laat die lastige collega je niet met rust, maak vooraf met andere collega's enkele afspraken en vraag, indien nodig, hun hulp met kleine signaaltjes. Gepast gedrag Meest belangrijke regel: verlaat het feestje nooit met iemand waarmee je niet in een lastige situatie wil terecht komen. Al jouw gedragingen worden heus wel door iemand bekeken en gesignaleerd.lvl