De GRoene Heuvellander
Foto

Inhoud blog
  • Zondag 20 maart 2016: Beloeil - Ath: GR 121 en GR 129
  • 3 maart 2016: GR-Donderdag Kleit: Streek-GR Uilenspiegel
  • Zondag 21 februari 2016: Zoutleeuw - Neerheylissem: Streek-GR Hageland
  • 10 januari 2016: Winterweekend Walcheren: Dag 2: Zondag
  • 9 januari 2016: Winterweekend Walcheren: Dag 1: Zaterdag

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     



    07-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe folder SMY
    De nieuwe folder van de Stichting Marguerite Yourcenar (SMY), een stichting voor natuurbehoud in het Vlaamse Heuvelland, is uit en oogt bijzonder fraai. Enkele informatieve teksten, heel veel mooie foto's en een frisse lay-out! Het jaarprogramma staat op een apart inlegbladje. Wie meer wil weten, kan surfen naar www.debron.be en genieten  van de natuurgebieden tussen Leie en IJzer. Moet je doen!
    Piet





    07-01-2009, 00:00 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (0)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    06-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vallende sterren!
    Gisteren las ik in De Morgen het interview met kersvers Minister Steven Vanackere, afkomstig uit Wevelgem. De aankomst van Gent-Wevelgem is in de Vanackerestraat! Ik heb er nog vlakbij gewoond, in het begin dat ik les gaf aan het Sint-Pauluscollege. In dat interview las ik over oppositie voeren in de politiek: "The duty of the opposition is to oppose, maar het is verstandiger om argumenten te gebruiken die zich niet tegen je keren als je zelf aan het roer staat". Voor waar wijze woorden. Op het einde van het interview heeft hij het nog over onze Ieperse ex-premier.
    Ik stond op de lijst van Groen! in de federale verkiezingen van juni 2007 en heb zo een kleine, bescheiden bijdrage geleverd tot de verkiezing van Wouter Devriendt uit Oostende. Kort daarna, begin grote vakantie trokken Els en ik te voet in vijf en een halve week van Sevilla naar Compostela langs de Via de la Plata. Onderweg dachten we dikwijls "Zouden we ALeen regering hebben?" Niet dus toen we tegen half augustus weer thuis waren. Vorig jaar trokken we met zijn twaalven van GR West-Vlaanderen in tien dagen rond de Mont Blanc. Toen er weer een deadline naderde, vroegen we ons af "Hebben we NOG een regering?". De nacht voor de laatste etappe sliepen we in de Refuge de la Flégère. Ik sliep beneden in het stapelbed en 'Nonkel Jozef' sliep boven. Toen hij midden in de nacht naar het toilet moest, wilde hij opstaan maar viel met een loshangende plank naar beneden. Geen erg. Bij het ontbijt zei er iemand: "Heb je die bons gehoord vannacht? Het was de regering die viel!" Toen we ergens tussen Le Brévent en Les Houches aan het afdalen waren, werden we per sms geïnformeerd: De regering was effectief gevallen en de premier was op weg naar de Koning die zijn ontlsag in beraad hield.
    Als je vallende sterren ziet, mag je een wens doen. Heb ik al gedaan!

    06-01-2009, 14:43 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (0)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    05-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Palestijnse moeders op de vlucht
    Je vraagt je soms af in welke wereld we leven. En wij hebben het dan nog zo goed hier. Wat moeten de mensen dan zeggen in de Gazastrook! Ik word kwaad als ik zie hoe het Westen, zowel de EU als de VS, Israël laat begaan. Israël dat altijd de VN-resoluties aan zijn (militaire) laars lapt, dat nog altijd nieuwe nederzettingen bouwt voor kolonisten op Palestijns grondgebied, dat een onwettige muur bouwt op grond die de hunne niet is en zodoende opnieuw Palestijns grondgebied inneemt.
    Israël denkt nog altijd dat het met geweld zijn eigen veiligheid kan verzekeren. Wat een illusie! Israël heeft recht op veiligheid maar op die manier zal het nooit lukken. Het moet iets doen aan de onrechtvaardige toestanden die er heersen. Laat landbouw en handel toe, maak dat de Palestijnen op een menswaardige manier kunnen werken zodat ze kunnen instaan voor hun gezin. Geef de jongeren de kans om te studeren zodat ze opnieuw kunnen geloven in een toekomst!
    Wat een schade nu al: niet alleen in gebouwen maar vooral in mensenlevens, in het kapotschieten van vertrouwen. Het is duidelijk dat de balans tussen slachtoffers aan beide kanten niet in evenwicht is. En toch kijkt het Westen de andere kant op en laat ze de Israëli's onder leiding van Defensieminister Ehud Barak maar begaan. En als je dan de onzin hoort die Tsipi Livni op bezoek bij Sarko in Parijs uitkraamde!!!Er dreigt helemaal geen humanitaire crisis: ze hebben voedselvoorraden en medicijnen in overvloed! Om het uit te schreeuwen! Barack Obama, waar ben je? Waarom zwijg je? Ons Europees lied "Alle mensen worden broeders" klinkt vandaag zo vals!
    Piet

    05-01-2009, 09:15 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (0)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    02-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Boven de 5000 euro!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De kaap van 5000 euro is gehaald: we zijn geeindigd op 5.135 euro! Met dank aan ALLE stappers en sponsors! Speciale dank aan VTI Roeselare voor het gratis gebruik van bus en chauffeur voor 3 dagen!
    In het begin vonden we 1500 euro al een mooi bedrag, wat later was 2500 een rond cijfer en toen begon het pas. Iedere avond maakten we een nieuwe balans op. Toen we in Gent aankwamen stond de teller op 4600 euro. En dan kwamen nog verschillende bedragen binnen op de bankrekening van GR W-VL. En gezien het ook feestdagen waren bij de bank, duurde het soms een paar dagen vooraleer het beloofde bedrag er effectief ook op stond. Nu eind goed, al goed! En dit voor een eerste keer. De reacties waren zo positief dat er al vragen zijn voor volgend jaar. Kun je zorgen voor een andere route naar Gent? Geen probleem: vb een stuk GR 5A naar de Kluisberg en dan de GR 122 naar Laarne en een restje GR 128 naar Gent of een stuk GR 5A Noord  van Oostende naar Brugge, dan de GR 129 naar Aarsele en opnieuw de GR 128 voor de feestelijke 'Intrede' in Gent. We zien wel. En vooral het initiatief wat vroeger aankondigen zodat er meer tijd is om sponsors te zoeken! Het belooft in ieder geval.
    Wie het radio-interview met Ayco Duysters nog wil horen, kan surfen naar www.stubru.be/programmas/musicatwork_nm . Toen wij de eerste dag, donderdag 18/12, al aan het stappen waren, werden we opgebeld in Wijtschate om 13.19 en na "I will follow" van U2 begon het gesprekje in het programma 'Music at work". Siska (of Saskia als je wil) Sofie en Thomas waren toen nog niet in het Glazen Huis.
    Mijn kleinzoon Aiko van 4 jaar en een half was hier met oudejaarsavond en vertelde dat hij opa gezien had bij het Glazen Huis op de TV en hij heeft me opgebeld toen we daarna in De Vooruit zaten in Gent voor een afscheidspintje. Aiko van Studio Westmalle en Ayco van Studio Brussel! Bedankt!
    Piet

    02-01-2009, 00:00 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (0)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    27-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De kaap van 5000 euro!
    Joepie, ik deed daarstraks mijn mailbox open en vond nog enkele belovende berichtjes: we zullen de kaap van 5000 euro overschrijden. Maandag maken we de afrekening en stort ik het bedrag door aan het Rode Kruis. In ieder geval nu al, in naam van GR West-Vlaanderen, hartelijke dank aan al wie meegewerkt heeft, meegestapt of gesponsord!!
    Piet

    27-12-2008, 07:52 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (0)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    26-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bij het Glazen Huis
    Het was me een drukte daar bij het Glazen Huis. Een geluk dat we Karel, ook van Westouter, kenden die voor Studio Brussel werkte.  Hij had ons bezoek al doorgegeven aan de 'planning', zo kregen we al om 15.15 ons micromoment. Normaal had ik die hoofdtelefoon moeten krijgen, vandaar dat ik in het begin de stem van Saskia of beter Siska niet goed hoorde. En het ging allemaal zo rap.
    De cheque stond op 4600 euro. Ondertussen zijn we al aan 4900 euro. Misschien komen er nog stortingen zodat we net de kaap van 5000 halen. Dat zou bijzonder leuk zijn.
    In ieder geval het is heel mooi geweest: uitstekend wandelweer want geen druppel regen, veel stappers en stapsters (80 waavan een tiental jongeren de laatste dag, 1 baby in het draagstel en 1 in de buggy en 2 honden), een héééééééél goede sfeer in de groep en véééééééééél euro's!
    Piet







    26-12-2008, 10:04 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (1)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    24-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Naar het Glazen Huis
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Veel volk vandaag: 30 volwassenen en 11 jongeren. het is frisser dan de vorige dagen maar niet geklaagd: we hebben in de 6 dagen geen regen gehad, wat een geluk! We zijn vrij snel uit de bebouwde kom van St.-Martens-Latem, stappen onder de brug over de E40 en volgen een hele tijd de Leie-oever in de prachtige Beelaertmeersen. Nog de spoorweg over en we middagpauzen al om half twaalf in Drongen in het enige café dat open is. Na de middag weer een mooi stukje Leie, naar de Drie-Leien en het voetveer van Afsnee. Een plaspauze in de Blaarmeersen en we zijn klaar om Gent in te nemen. Het is leuk om langs het water de stad in te trekken: Abdij van Bijloke, de Coupure, tot tegen de Graslei. Dan gaat het meteen naar het Zuid, via Klokke Roeland. Het is al bijzonder druk als we om 3 uur aan het Glazen Huis toekomen. Karel van Studio Brussel opgebeld om te zeggen dat we er zijn. Hij regelt voor ons het micro-moment. GR West-Vlaanderen krijgt één minuut alle aandacht en dit voor 4600 euro.
    75 stappers zijn er geweest. Sommigen stapten een of twee dagen. Ivan, Marijke en Els stapten vier dagen, Trees en Jenny vijf dagen. Het GR-kernkabinet met Dani, José, Karel en Piet stapte het hele traject. Het is mooi geweest: schitterend wandelweer, alles is vlekkeloos verlopen, de stemming onder de stappers was bijzonder aangenaam en de opbrengst is boven alle verwachting. Wat wil je nog meer?
    Wil je nog eens alle etappes bekijken, surf naar onze huisfotograaf op www.bloggen.be/josémillecam, het zal je niet spijten!
    Piet

    24-12-2008, 00:00 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (0)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    22-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Morgen de finale!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Alles verloopt naar wens. We zijn met 21 vertrokken uit Grammene met een mooi paadje langs de oever van een oude, afgesneden Leie-arm. Nog wat kanaal en we waren in Deinze-centrum.Voor de kerk ging het linksaf naar de Leie. Een hele tijd een geasfalteerd jaagpad gevolg tot aan het bruggetje van Astene. Dan trokken we op een verhoogde dijk doorheen het open landschap richting het kasteel van Ooidonk: een parel. Aan het einde van de dreef gingen we naar rechts maar het café lag naar links in Bachte-Maria-Leerne, dus... Toen we binnenkwamen zag ik meteen Jos Dewulf, een kameraad van vroeger (we zijn in dezelfde periode in Konge geweest) die ik in 35 jaar niet meer gezien had. Sinds kort had ik opnieuw zijn gegevens en heeft hij voor ons het café gezocht. Het was er netjes en de bediening was vriendelijk en vlot. Het café staat al bij de pitstops.
    Daarna gingen we richting Deurle met een prachtig beeld van Moeder Aarde. We stapten tussen de villa's, de ene al groter dan de andere, de andere al mooier dan de ene. En ook voorbij de Latemse kluis: en heel speciale architectuur. Voorbij het golfterrein lieten we de variante voor wat ze was (het zijn korte dagen), kwamen weer in open veld tot voor ons de mooie witte kerk van Latem opdook. Tijd voor de traditionele afsluiter.
    Ook de sponsoring verloopt naar wens. Ik heb vanavond een stand van zaken opgemaakt en we zijn de kaap van 4000 euro gepasseerd. Wie weet halen we de 5000 niet?
    De lijst voor de laatste etappe ligt klaar. Morgen de finale!
    Piet

    22-12-2008, 00:00 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (0)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    21-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De provinciegrens over!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen 26 stappers en stapsters plus hond Tibo aan de start vandaag in Pittem. De weersgoden zijn ons gunstig.Het werd een snelle tocht want veel asfalt, dus een lichtlopend parcours maar het bezwaart wel de voetzolen.  Tegen de middag zijn we aan de voet van de Poelberg. We krijgen warme soep en de bazin is uiterst actief. Katrien gaat met de hoed van José op sponsortocht bij de zondagse kaarters. We genieten van het uizticht boven op de Poelberg en de molen wenkt: een typische houten standaardmolen. We dalen af richting het Meikensbos: een nieuw bos (in wording) van ANB en voor ons een ware verpozing. Mooi zo! Aan de spoorlijn komen we aan de kruising met de GR 129: twee wandelbomen wijzen de goede richting. Wij trekken over de provinciegrens en gaan naar Deinze (maar niet naar Meubelen Weba) en Gent. We laten Wontergem rechts liggen en bereiken dan uiteindelijk Grammene. Het café 'In de Zwaan' gaat net open en we worden er vriendelijk ontvangen. We zijn van de laatste gasten want per 1 januari gaat het café onherroepelijk dicht. Het wordt afgebroken en moet plaats maken voor een flatgebouw. Zonde! Wat is een dorp zonder café. Jammer voor Dani: hij had net drie dagen geleden het café geplaatst bij de pitstops op de onze site.
    Nog twee keer slapen!
    Piet

    21-12-2008, 00:00 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (0)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    20-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Op naar de 3000 euro !
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag de derde etappe, van de Zilverberg in Rumbeke naar de kerk in Pittem. Vandaag zijn we met 21 stappers plus hond Sterre en  baby Merlijn in de voormiddag en  de 2-jarige Mattias plus mama in de namiddag. We vertrokken tegendraads aan vele Aktivia-mannen en vrouwen. Na een nieuwe stukje GR door de Kleiputten genoten we van het Sterrebos met zijn mooi kasteel. Tijd om de doortocht door Roeselare en omgeving kritisch te bekijken en een nieuw tracé uit te proberen. Het wordt een serieuze verbetering. Eens over A17, spoorweg en kanaal trokken we richting het Provinciedomein Rhodesgoed. Hier werden we bijzonder gastvrij ontvangen in de mooie schuur. En ze hebben er zelfs Orval! En dat bracht ons op het idee om de cafés mét orval te versieren met een geheime code in de pitstops!
    Na de middagapauze maakten we een lus doorheen het verrassend mooie domein. We trokken door het land van de diepvrieskoten. Er was er een in opbouw, precies een reuze vogelkooi: de buitenbekleding moet er nog aan. Tijd voor een doortocht door het Provinciedomein 't Veld in Ardooie. Landelijke wegen brachten ons in de buurt van de Brugsesteenweg, tijd om het GR-pad te verlaten richting centrum van Pittem.
    Wat is het heerlijk om je wandelschoenen uit te doen en te genieten van een stevige pint in compagnie!
    Vandaag heel wat volle sponsorbladen gekregen. Er kwam vandaag verrassend veel geld binnen zo dat we nu al boven de 2000 euro staan.
    Op naar de 3000 euro!
    Piet

    20-12-2008, 00:00 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (1)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    19-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schitterend weer op de tweede etappe
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag vrijdag en tweede etappe richting Glazen Huis in gent en schitterend weer. 10 stappers en stapsters namen de start: : zes van gisteren plus Lieve, William, Jenny en Jean-Pierre. We genoten meteen van de schoonheid en de rust van de Gasthuisbossen en plots... 5 reeën namen het 'hazenpad'.  Het Passendaleveld bracht ons tot in de buurt van Bellewaerde. Daarna volgde de rommel van de permanent bewoonde weekendverblijfjes van de Nonnenbossen: wie heeft dat ooit toegelaten???  Gelukkig werd die slechte indruk vlug gewist door het Bos van Den Doel. Nog het Kasteelpark en we kwamen aan in Zonnebeke voor de middagpauze.
    We vertrokken nu via de oude spoorwegbedding van de lijn Ieper-Roeselare. Het eerste stuk is geasfalteerd voor de zondagswandelaars (ze mogen hun schoenen niet vuil maken) die van het Streekmuseum naat Tine Cot willen wandelen. Overbodige kost in mijn ogen.  Voorbij de weg Broodseinde-Passendale volgt er dan een stuk dat bijna niet meer bewandelbaar is, vol plassen en modder: ruiters en atfers zitten daar ook op en het braamstruweel is zo breed (en je kunt die vastgrijpen in moeilijke momenten). Een oplossing zou kunnen zijn het braamstruweel anderhalve meter inkorten en voorbehouden voor voetgangers, de anderen kunnen dan op het huidige pad blijven. Van op de hoogte Beitem, die van Izegem en die van Dadizele en nog veel meer. Via rustige wegen kwamen we aan de kerk van de Zilverberg. Nog even nagenieten en napraten bij een lekkere pint of koffie.
    Piet

    19-12-2008, 00:00 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (0)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    18-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerste etappe achter de rug
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Om 9.30 verzamelden 12 GR-stappers aan Hill 60 in Zillebeke voor de eerste etappe: Freddy, Greta en Leo, Karel, Lieve, José, Dani en Trees, Robbe, Domien en Christiane en ikzelf. We werden met een bus van het VTI Roeselare naar de start in Kemmel gebracht. Dank aan de directie van het VTI Roeselare om de bus en chauffeur gratis ter beschikking te stellen!!!
    Na een groepsfoto bij het Gapertje in Kemmel  gingen we van start. We waren nog maar een goeie 10 minuten of daar verscheen de persfotograaf voor Het Laatste Nieuws. De Kemmelberg verschuilde zich in nevel. Na Wulvergem bracht een mooie veldweg ons naar boven, tot bij de Spanbroekmolenkrater of the Pool of Peace, een bezoekje waard. Het was er stil. We stapten verder door het Kampagnebos en tegen kwart voor een waren we in Wijtschate voor de middagpauze. De baas van Sint-Hubertus zette de radio op Studio Brussel! Om 13.18 werd ik opgebeld voor een kort interview en de beloofde plaatjes.
    We trokken verder naar het Provinciedomein De Palingbeek. Twee stukken van de GR 128 waren onbegaanbaar: het baggerslib van een uitgegraven gracht en van een nieuwe poel werden breed uitgesmeerd op het wandelpad: voor maanden niet meer te gebruiken!  Begriipe wie kan!!!
    We kwamen dan uit aan de unieke Caterpillarkrater: precies een slakom met niet veel water.
    De eerste etappe werd afgesloten met een biertje of een koffie in Hill 60, de startplaats voor morgen.
    Piet

    18-12-2008, 00:00 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (0)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    17-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.We zijn er klaar voor!
    Morgen staan we aan de aftrap! Om 9.30 verzamelen we aan Hill 60 in Zillebeke, nog zo'n plaats waar fel gevochten werd in de Grote Oorlog. Wij hebben geen vermoeden van wat er toen zich daar heeft afgespeeld. Ik kan je wel "De Heuvel" van Willy Spillebeen aanbevelen. Het boek verscheen in 2002 bij het Davidsfonds (ISBN 90-6306-457-8) Het is een prachtig boek over de waanzin en de wanhoop van de mens op het slagveld van de Eerste Wereldoorlog. Ik heb het boek in één adem uitgelezen toen ik in maart met mijn linkerbeen in het gips zat.
    We carpoolen dan naar Kemmel om te starten om 10 uur. We zullen langs twee bekende kraters passeren: the Pool of Peace in Wijtschate en de Caterpillar in het bos van de Vierlingen, net voor Hill 60. Op 7 juni 1917om 3u 10 ontploften 18 ondergrondse kamers met explosieven; 3u 10 was het uur nul omwille van de zichtbaarheid op het terrein daar.
    We zijn voorlopig met 14 voor de eerste etappe. Er komt een persfotograaf langs om 10 uur. Om 13.15 u belt Studio Brussel ons op voor een verslagje. We mochten een vijftal liedjes selecteren en de redactie van Studio Brussel heeft er 3 uitgekozen: "500 miles" van The Proclaimers, "Walk on the wild side" van Lou Reed en "I will follow" van U2.
    Voor de laatste etappe zijn er al 24 inschrijvingen. Ik ben benieuwd hoe dat glazen huis er uit ziet.
    Iedereen is nog welkom, liefst met zoveel mogelijk sponsorgeld. Het is immers voor het goede doel!
    De schoenen zijn gepoetst van vorige zondag (er was overal nog al wat zwarte aarde van op de terrils!!) en ingevet en de rugzak  wacht al
    We zijn er klaar voor!
    Piet.

    17-12-2008, 00:00 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (0)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    15-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voor Moeders op de Vlucht

    GR West-Vlaanderen is op de kar gesprongen van de actie Music for Life van Studio Brussel
    Voor wie het nog niet weet, het thema dit jaar is 'Moeders op de Vlucht' omdat miljoenen mensen op de vlucht zijn en 80% daarvan zijn moeders met hun kinderen.
    We stappen in 6 dagen van Kemmel naar het Glazen Huis op het Zuid in Gent langs de GR 128: precies 128 km! We laten ons sponsoren voor het goede doel aan 1 euro per km. het zou leuk zijn mocht iedere stapper '128 km' gesponsord krijgen. Voor wie dit leest en geen stapper kent, kan nog altijd storten op de rekening 738-3221103-46 van GR West-Vlaanderen met vermelding 'Music for Life' Alle baten helpen!
    We, het kerncomité van GR W-VL, zijn druk bezig om het vervoer van de stappers geregeld te krijgen. In principe verzamelen we telkens om 9.30 aan het eindpunt en carpoolen we naar de startplaats. Uitgenomen de laatste dag want in Gent is het probleem om een hele dag te parkeren en er is een Lijnbus ieder uur van het St-Pietersstation naar Sint-Martens-Latem. We zorgen ook telkens voor een café waar we onze (eigen) boterhammen mogen opeten.
    De reacties op het initiatief van de sponsortocht zijn heel positief. Hopelijk volgt de daad het woord! Wellicht zullen de eerste twee dagen kalmer  zijn dan de andere gezien het einde van het trimester in de scholen...
    Moeders op de vlucht is geen 'ver-van-mijn-bed-show' want er zijn vluchtelingen overal ter wereld. Politieke vluchtelingen, oorlogsvluchtelingen, en ecologische vluchtelingen binnenkort...
    Einde 1917 is mijn vader met zijn twee oudere broers en zijn ouders gevlucht van uit Westouter naar de streek van Dieppe. De drie broers werden opgevangen door zusters in een colonie in Varengeville, een klein dorp op de kliffen van de Seine Maritime. Toen ze in 1918 terugkeerden, was Westouter flink gebombardeerd en het dorp grotendeels verwoest. Wie nu de stad Ierper ziet, kan niet vermoeden welke drama's zich hier hebben afgespeeld. En het zijn altijd iemands vader of moeder of zoon of dochter, zingt Willem Vermandere. De vele oorlogsbegraafplaatsen in de streek liegen er niet om. Nu zijn ze plaatsen van vrede en rust.
    Nooit brengt een oorlog vrede!

    Piet

    15-12-2008, 10:25 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (0)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (1 Stemmen)
    10-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.11.11.11.Heuvelland en de Krant van West-Vlaanderen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Sinds een paar jaar proberen Els en ik Heuvelland weer op de kaart van 11.11.11. te zetten. Het vroegere comité is gestopt maar Westouter is blijven voortwerken met een 10-tal vrijwilligers. Dit jaar werden meer dorpen bereikt (Heuvelland telt er 8!). Daarom wilde Els de medewerkers bedanken via een artikel in de Krant van West-Vlaanderen. Haar perstekst luidde als volgt:
    "11.11.11.Heuvelland
    Met 'Het beste middel tegen armoede is waardig werk' trokken talrijke vrijwilligers van deur tot deur om wenskaarten, sleutelhangers en stiften te verkopen ten voordele van 11.11.11. De opbrengst van de straatactie bedraagt voorlopig € 2248,80 en daarbij komen nog een aantal overschrijvingen.
    11.11.11.Heuvelland dankt
    De Klijte: 13+ Heuvelland
    Dranouter: Pol Pattyn
    Kemmel: Imelda Gerard, Annemie Placlet, Iris Spruytte en Johan Vermeersch
    Loker: KLJ Loker
    Westouter: Sabine Behaegel, Trui Coppenolle, Cri Decock, Roland Delannoy, Maria Dubois, Els Geeraert, Piet Hardeman, Jenny Heyman, Jef Hoornaert, Lies Raes, Liliane Theeten en Maria Verhulst
    Wijtschate: Chiro Wijtschateren
    Wulvergem: De Pelgrim
    Vrijwilligers die volgend jaar mee willen werken, kunnen contact opnemen met Els Geeraert op els.geeraert@telenet.be of 057 44 56 57."

    Op de foto het artikeltje uit de Krant van West-Vlaanderen van verleden week. Jammer!! Het was precies de bedoeling om de vrijwilligers in het zonnetje te zetten en zo nieuwe mensen aan te trekken. Tot nu toe is Nieuwkerke een blinde vlek. Bij 'Heuvelland dankt' denken de mensen spontaan aan het gemeentebestuur maar die hebben niet de minste verdienste aan de actie. Naar het schijnt hebben we een Schepen van Ontwikkelingssamenwerking. Die kan meteen aan de slag want het is niet gemakkelijk om acht dorpen te mobiliseren.
    Piet

    10-12-2008, 17:14 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (0)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (3 Stemmen)
    09-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto
    Als je dubbel klikt op de foto hieronder, wordt hij nu groter en kun je meer van het landschap genieten. Doen!

    09-12-2008, 19:59 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (0)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    08-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het GRoene Heuvelland
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Om nog meer te kunnen genieten van de foto in de linkerkolom, een foto van José Millecam, zet ik hem nog even in het groot. De foto is getrokken van op de Katsberg. Op de kam zie je rechts de donkere vlek van de Zwarteberg, meer naar links de Rodeberg en nog verder naar links, wat apart, de Scherpenberg. Tussen Rodeberg en Zwarteberg priemt heel even in de nevel de Kemmelberg.
    We prijzen ons gelukkig om in dit landschap onze stek te hebben.

    Piet

    08-12-2008, 21:03 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (1)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    06-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mijn Lowa'szijn nog niet droog
    Mocht je de foto's niet gevonden hebben, ziehier de juiste locaties:
     http://picasaweb.google.be/josemillecam/Midweek04Dec2008
     http://picasaweb.google.nl/fredje1952/GRDonderdagstapperKruishoutem#slideshow/5276164554802554162

    Ik ben eigenlijk wat aan het experimenteren met controle c en controle v (tip van Marc uit Brugge)
    Piet

    06-12-2008, 14:55 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (0)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mijn Lowa's staan nog te drogen!

    Eergisteren, 4 december, was onze laatste donderdagstaptocht van het jaar. De meteo voorspelde weinig goeds. Toch waren 39 moedige stappers en stapsters om 10 uur op de afspraak bij de kerk in Kruishoutem voor een dagstapper van 25 km. De GR 129 vormde de ruggengraat van de dag. We waren nog maar pas uit de bebouwde kom of het begon te sneeuwregenen. Via het Lozerbos, Lozerdorp met het prachtige kasteel bereikten we Huise voor de middagpauze. We zijn even verlost van de kletsnatte paraplu's, poncho's en regenjassen. Na de middag trekken we naar het schilderachtige Mullem. De vallei van de Rooigembeek was zijn naam waard: water, water en modder. Zelfs de vele geplaveide paadjes waren niet altijd even droog. Bij de Schietsjampettermolen van Wannegem maken we nog een lus naar de Vadderhoek en genieten van het uitzicht op he kasteel de Ghellinck d'Elseghem. Ondertussen was het al een tijd gestopt met regenen en kwam warempel de zon nog even kijken.
    Terug bij de kerk van Kruishoutem: regenbroek af, veranderd van schoenen en sokken en nog even nagenieten bij eeen kop warme koffie!
    Mijn Lowa's staan nog te drogen!
    Foto's  van de dag kun je zien op de site van twee wandelvrienden: José Millecam zijn blog 'k lere were te voete lopen ! en Freddy Lesage zijn wandelhoekje.

    Piet

    06-12-2008, 11:00 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (0)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)
    05-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hallo hier zijn we!
    Vandaag 5 december 2008 is het een heugelijke dag: de verjaardag van mijn vrouw Els en de start van mijn blog 'de GRoene Heuvellander'. Het is de bedoeling om te vertellen over wat er reilt en zeilt in het Heuvelland en daarbuiten, hoe de natuur er bij ons voorstaat, over de vele
    GR-(dag-)tochten, over de kleinzoon en het leven op de Goeberg....

    Piet Hardeman

    05-12-2008, 15:54 geschreven door Piet Hardeman  

    Reageer (2)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    Archief per week
  • 21/03-27/03 2016
  • 29/02-06/03 2016
  • 22/02-28/02 2016
  • 11/01-17/01 2016
  • 14/12-20/12 2015
  • 30/11-06/12 2015
  • 23/11-29/11 2015
  • 16/11-22/11 2015
  • 19/10-25/10 2015
  • 05/10-11/10 2015
  • 21/09-27/09 2015
  • 07/09-13/09 2015
  • 29/06-05/07 2015
  • 22/06-28/06 2015
  • 08/06-14/06 2015
  • 25/05-31/05 2015
  • 04/05-10/05 2015
  • 27/04-03/05 2015
  • 09/03-15/03 2015
  • 09/02-15/02 2015
  • 12/01-18/01 2015
  • 15/12-21/12 2014
  • 08/12-14/12 2014
  • 24/11-30/11 2014
  • 17/11-23/11 2014
  • 20/10-26/10 2014
  • 29/09-05/10 2014
  • 22/09-28/09 2014
  • 15/09-21/09 2014
  • 08/09-14/09 2014
  • 01/09-07/09 2014
  • 25/08-31/08 2014
  • 09/06-15/06 2014
  • 19/05-25/05 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 28/04-04/05 2014
  • 31/03-06/04 2014
  • 24/03-30/03 2014
  • 17/03-23/03 2014
  • 24/02-02/03 2014
  • 10/02-16/02 2014
  • 13/01-19/01 2014
  • 30/12-05/01 2014
  • 16/12-22/12 2013
  • 02/12-08/12 2013
  • 25/11-01/12 2013
  • 11/11-17/11 2013
  • 21/10-27/10 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 26/08-01/09 2013
  • 08/07-14/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 10/06-16/06 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 01/10-07/10 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 06/08-12/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 26/12-01/01 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 29/08-04/09 2011
  • 20/06-26/06 2011
  • 13/06-19/06 2011
  • 06/06-12/06 2011
  • 16/05-22/05 2011
  • 09/05-15/05 2011
  • 02/05-08/05 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 11/04-17/04 2011
  • 04/04-10/04 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 14/03-20/03 2011
  • 28/02-06/03 2011
  • 14/02-20/02 2011
  • 31/01-06/02 2011
  • 17/01-23/01 2011
  • 03/01-09/01 2011
  • 20/12-26/12 2010
  • 13/12-19/12 2010
  • 29/11-05/12 2010
  • 22/11-28/11 2010
  • 15/11-21/11 2010
  • 25/10-31/10 2010
  • 18/10-24/10 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 30/08-05/09 2010
  • 09/08-15/08 2010
  • 02/08-08/08 2010
  • 19/07-25/07 2010
  • 12/07-18/07 2010
  • 21/06-27/06 2010
  • 14/06-20/06 2010
  • 31/05-06/06 2010
  • 24/05-30/05 2010
  • 03/05-09/05 2010
  • 22/03-28/03 2010
  • 15/03-21/03 2010
  • 08/03-14/03 2010
  • 22/02-28/02 2010
  • 08/02-14/02 2010
  • 01/02-07/02 2010
  • 25/01-31/01 2010
  • 11/01-17/01 2010
  • 04/01-10/01 2010
  • 21/12-27/12 2009
  • 14/12-20/12 2009
  • 07/12-13/12 2009
  • 30/11-06/12 2009
  • 23/11-29/11 2009
  • 16/11-22/11 2009
  • 09/11-15/11 2009
  • 26/10-01/11 2009
  • 19/10-25/10 2009
  • 12/10-18/10 2009
  • 05/10-11/10 2009
  • 14/09-20/09 2009
  • 07/09-13/09 2009
  • 31/08-06/09 2009
  • 24/08-30/08 2009
  • 10/08-16/08 2009
  • 03/08-09/08 2009
  • 06/07-12/07 2009
  • 29/06-05/07 2009
  • 15/06-21/06 2009
  • 08/06-14/06 2009
  • 01/06-07/06 2009
  • 18/05-24/05 2009
  • 04/05-10/05 2009
  • 27/04-03/05 2009
  • 20/04-26/04 2009
  • 13/04-19/04 2009
  • 06/04-12/04 2009
  • 30/03-05/04 2009
  • 23/03-29/03 2009
  • 16/03-22/03 2009
  • 09/03-15/03 2009
  • 02/03-08/03 2009
  • 23/02-01/03 2009
  • 16/02-22/02 2009
  • 09/02-15/02 2009
  • 02/02-08/02 2009
  • 26/01-01/02 2009
  • 19/01-25/01 2009
  • 12/01-18/01 2009
  • 05/01-11/01 2009
  • 29/12-04/01 2009
  • 22/12-28/12 2008
  • 15/12-21/12 2008
  • 08/12-14/12 2008
  • 01/12-07/12 2008

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Laatste commentaren
  • Een goede middag (Patricia)
        op Zondag 21 februari 2016: Zoutleeuw - Neerheylissem: Streek-GR Hageland
  • Oorlogsverleden (Ambigirl)
        op 4 juni 2015: GR-Donderdagtocht Notre Dame de Lorette: GR 127
  • Goed gedaan hoor (perry van empel)
        op 8 februari 2015: Diest-Zoutleeuw: Streek-GR Hageland
  • donderdagtocht Menen (Luc en Monica)
        op 2 oktober 2014: GR-Donderdagtocht in Menen
  • Villers-la-Ville (Annemie Vercruysse)
        op Zondag 19 oktober 2014: GR-Bustocht Ardenelle-Gentinnes-Lasne: GR 126

  • Blog als favoriet !



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs