Vandaag kwam Xappa op bezoek samen met z'n baasje. Xappa is een blindegeleidehond. Als we nu de plastic dopjes van drankflesjes sparen kunnen er nog veel meer honden opgeleid worden om visueel gehandicapte mensen te helpen. DOEN hé. Xappa en z'n baasje bedanken ons alvast voor de dopjes die we reeds spaarden. Nu gaan we er nog over vertellen in de andere leerjaren. Vanaf nu dop, dop, dopper de dop!
Ook met het sparen van de Disneypunten gaat het vlot. We hebben reeds 365 punten. Morgen staan er 10 punten in de krant.
Vanaf donderdag 12 november 2009 kan je in de Gazet van Antwerpen puntjes sparen om met je klas naar Disneyland Parijs te mogen gaan . Twee vierde leerjaren die de meeste puntjes hebben mogen dan in de maand mei naar Parijs . De puntjes staan vanaf donderdag 12 november 2009 in de krant tot en met zaterdag 21 november 2009 .
Vraag nu reeds aan alle opa's en oma's , nonkels en tantes , krantenlezende buren of vrienden , op het werk van mama en papa , op de voetbalclub , ... of ze punten voor onze klas willen sparen . Of vraag in uw krantenwinkel, bij de bakker, ... om er spaarpotje te mogen zetten zodat alle klanten hun puntjes daar in kunnen steken .
Honderden jaren geleden gaf de Keizer der Keizers van China de opdracht een plan te tekenen voor de nieuwe Keizerlijke Tuin der Tuinen. Wie het mooiste plan tekende, een plan dat de Keizer aan het dromen kon krijgen, zou als beloning een levensgroot standbeeld krijgen in goud. Uit alle delen van het uitgestrekte rijk kwamen plannen binnen. De keizer bekeek ze allemaal. Sommige vond hij maar niks, waarna het plan onmiddellijk in een draagbaar kacheltje werd verbrand. Andere vond hij wel iets hebben. 'Leuk,' zei hij. Soms zei hij:' Pfffffffffft.' Of: 'Tja.' Een enkele keer gaapte hij. Bij één plan bleef hij lang staan. 'Hm', zei de Keizer. Niemand wist wat hij bedoelde. Hield de Keizer van het plan of vond hij het maar niks? Maar de Keizer draaide zich om en ging de kamer uit. Zijn kamerheer haastte zich naar de Keizer. 'Ik had zo graag een plan gezien dat me aan het dromen zou brengen', fluisterde de Keizer. De kamerheer liep de kamer weer in en riep: 'Snel! Sneller!!! We moeten zo snel mogelijk een mooi plan krijgen voor de Tuin der Tuinen, anders wordt de Keizer ongelukkig en wie weet wat er dan met ons gebeurt!' Iedereen liep zo snel als hij kon naar buiten, door de uitgang van het Paleis der Paleizen, naar alle marktpleinen van het rijk. 'Een plan', riepen ze. 'We willen NU een plan voor de nieuwe Tuin der Tuinen!'
Wel, nu is het aan ons! Samen met de klasgenootjes ontwerpen wij de Tuin der Tuinen. We maken een maquette met 18 tuintjes, elk tuintje is apart en toch wordt het één grote tuin zodat de Keizer der Keizers steeds een plekje vindt om weg te dromen. En de juf zorgt voor een plaatsje voor de nachtegaal. Daarnaast houden we een dagboek bij van hoe we te werk gingen en natuurlijk trekken we weer heel wat foto's. Dit alles mailen we voor 18 december naar de Mega Scholen Wedstrijd van de Zondag (elke zondag gratis bij uw warme bakker). En wie weet winnen we wel een prijs uit de prijzenpot. Amuseren, fantaseren, dromen,schrijven en knutselen zullen we alvast doen!
Je hebt je ouders niet zelf gekozen. Maar stel dat je dat wel kon, wie zou er dan op je verlanglijstje staan? In Supermam gaat de 10-jarige Oscar op zoek naar een nieuwe mama. Zijn zoektocht zit vol verrassingen, aanstekelijke melodietjes en grappige ontmoetingen. Maar ondanks alles blijft de supervraag: wie wordt de mam van Oscar? Dit is het gegeven van een knappe jongerenvoorstelling die we maandagnamiddag gaan zien in de Rode Zaal van het Fakkelteater. Wie niet blijft ineten is ten laatste om 13 u.50 in de school. Vergeet vooral je buzzy-pazz niet (als je die hebt!).
Gisterenavond mochten de kinderen van het eerste leerjaar naar de school komen voor een heuse Halloweentocht in het park. Samen met hun mama en papa luisterden ze naar griezelige verhaaltjes, smulden heksendrankjes en kregen later lekkere pompoensoep. Het moment om onze sfeerlichtjes, die we knutselden voor de bosklassen, nog eens te gebruiken. De juffen en meesters van het eerste leerjaar zorgden weer voor heel wat sfeer. En wie herkent de mama van Noémi op de foto's?
Na onze sponsortocht door Merksem leerden juf Tessy en juf Kirsten ons djembé spelen. Bij meester Glenn kregen we allerlei opdrachten en nadien knutselden we in de klas een Congolese hanger.
Gisteren leerden we paddenstoelen vouwen. Vandaag had Mariem er een heus knutselwerkje van gemaakt. En we deden haar allemaal na. Leuk, in plaats van de juf gaf Mariem les.
Vorige keer leerden we yahtzee spelen met de bovenste helft van het scoreformulier. Vandaag speelden we yahtzee met het volledige formulier. Niet altijd zo eenvoudig maar wel erg leuk.
De laatste kinderen lieten zich van hun beste kant horen met de vingerpopjes. In het kader van Congo bakten we bakbananen. Niet vergeten: sponsorkaart en geld meebrengen.