Van het geheime vervolgverhaal wordt één groot boek gemaakt, met de handgeschreven en gesigneerde teksten van de auteurs en de prenten van de illustratoren. Vanaf zondag 20 maart trekt er elke dag een auteur of illustrator naar een bib of school om live aan het verhaal verder te werken.
Het unieke exemplaar wordt de laatste dag van de Jeugdboekenweek, zondag 3 april, verstopt op een geheime plek. Elke dag van de Jeugdboekenweek geven we hier een tip over die verstopplaats. Ga mee op zoek en win het boek!
5 dingen heb je nodig om te kunnen drukken. Wie kan ze morgen nog opnoemen? Na een korte stadswandeling en een rondleiding in het museum trokken we nog even naar Linkeroever om te eten en te spelen.
We vlogen, euh, fietsten, er vandaag weeral in. Morgen bezoeken we het Plantijn-Moretus museum. We komen in uniform. Rugzakje meebrengen met bokes, drankje en eventueel een koek. Alles is gratis en gebeurt tijdens de lesuren.
Een topdag werd het! We zagen iedereen die wou de catwalk passeren: de stoersten, de liefsten, de origineelsten, de sportiefsten,... Ons klasnummer mocht gezien worden. Knap, dat staken de kinderen helemaal zelf ineen! We kregen ook nog eens twee pannenkoeken van 'Ouders Groenendaal'... Ik herhaal: een topdag!
Blijf tijdens de vakantie onze klasblog maar volgen: er komen nog carnavalfoto's!
Vandaag bezochten we het kasteel: van kop tot teen, oftewel: van zolder tot kelder. Mijnheer Van Herck wist ons heel wat te vertellen over het internaatsleven, de priesters en later de zusters die kookten voor de priesters. We kwamen heel wat geschiedenis te weten i.v.m. de kogelsgaten, de zwem- en roeivijvers, .. Dank je wel!
Hip, hip, hip, hoera! Vandaag wordt Ticha 10 jaar! We mochten weer meevieren met een lekkere, zelfgebakken supercake. Wij kunnen het bevestigen: Tichas' papa is een beste kok.
Het Vleeshuis werd gebouwd in 1250 om er geslachte dieren te verkopen. Sinds 1500 werden de dieren er geslacht en versneden. De helling van het Steen richting Vleeshuis staat als de 'Bloedberg' bekend. Nu is het Vleeshuis een museum. En wij mochten genieten van 'De klank van de Stad'. We gingen op ontdekking door eeuwen muziek en dans in de stad.
Vandaag bezochten we het Vleeshuis. We gingen daar zelfstandig aan het werk met een PDA-computer als digitale gids in de hand. Wil je het nog eens bekijken? Kijk dan op de link (rechts) op onze klasblog. Dank je wel meester Jan voor de foto's.
Omdat we vandaag Valentijn vieren verzorgden Morgan, Caitlin, Kaat en Inass de knutselles. Natuurlijk knutselden we 'Hartjes'. Niet vergeten: vanavond lief zijn en even helpen ...
De naam Noureddine wordt weinig gebruikt. Er zijn niet veel Noureddines en hun naam wordt vaak anders geschreven.
Mijn mama dacht dat ik garagist wou worden en dat is ook zo. Als ik geboren was noemde mama mij eerst cent omdat mijn mama rijk is. Of Cédric en dat ik voetballer zou worden.
Mijn naam is eigenlijk Bassel, het betekent 'sterke man'. Ik vind mijn naam 'Bassim' wel mooi. Mijn familienaam is El Fadili maar ik weet niet wat dat betekent.
Ik heet Soufiane, ik hou van voetbal. In Marokko zijn er veel voetballers die Soufiane heten.Die zijn ook snel en daarom spelen ze dat.
Heel veel gekke figuren heten Walter. Ik vond mijn naam al niet zo tof en dan werd hij nog gebruikt voor heel rare mannetjes..... Zo kunnen jullie begrijpen dat we nu een groot geheim hebben en dat ik veel liever de ....... ben.
Mijn naam is Anissa en begint met de eerste letter van het alfabet. Ze noemen mij altijd Aniske. Mijn familienaam is Moumni en dat is ook de familienaam van mijn papa, mama, zus en broer.
Er zijn veel mensen in mijn familie die net zoals ik Mariem heten. Mijn broertje noemt mij mamie omdat hij mijn naam niet kan uitspreken.
Anouar is de naam van een man in Marokko die heel lief en beleefd was. Hij gaf veel snoep en speelgoed voor mij. Mijn mama vond dat een mooie naam. Jammer genoeg is die lieve man gestorven.