Inhoud blog
  • Op vakantie naar zee!, deel 5
  • Schatten van de zee
  • Op vakantie naar zee!, deel 4
  • Op vakantie naar zee!, deel 3
  • Op vakantie naar zee!, deel 2
    Categorieën
  • Hiep hiep hoera! (27)
  • Leuke uitspraken! (55)
  • Onze avonturen! (154)
  • Wie zit er in de grassprietjesklas? (30)
  • Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Welkom bij de grassprietjes!

    07-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maja is ziek!
    Gelukkig kenden we nu ons lichaam al een beetje. Want nu werd Maja toch wel ziek zeker! Maandag hebben we een mooi verhaal over ziek zijn gehoord 'Een panda voor Wimpie' en we probeerden in onze doktershoek Maja weer beter te krijgen. Ook in onze apothekershoek werd er veel verkocht. We wogen elkaar, bekeken of de oogjes nog goed konden kijken,... Ook maakten de vierjarigen een werkje over een pop die gevallen was. We moesten kijken wat we eerst moesten doen: afwassen, ontsmetten, pleister plakken. En de driejarigen maakten een mooi ziekenbedje met allerlei kleeffiguurtjes. Dinsdag leerden we over de wachtkamer met het boek 'Vijfde zijn'. We leerden rangtelwoorden en speelden patiënten die bij de dokter op bezoek kwamen. Een heel leerrijk en leuk lesje: wat zeg je tegen een dokter?, welke instrumenten moet de dokter dan nemen om te onderzoeken?, wat schrijft de dokter voor?, hoe zeg je bedankt?, moet je centjes betalen?,... En aan het einde van de dag gebeurde er iets ergs! Juf Marleen had haar nagel heel erg pijn gedaan. Deze werd snel verzorgd door juf An. Gelukkig kon zij dit zo snel want juf Sanne was van een stoel gevallen in het leraarslokaal en had een schaafwond, een bult, een pijnlijke arm,... en dan wou juf Ann thee maken voor juf Sanne en natuurlijk verbrandde zij haar met het warme water. Drie juffen gewond! Dus de kinderen hebben heel wat geleerd over EHBO! "Water, water, water, de rest komt later!" Gelukkig waren alle juffen weer op de been de volgende dag! Woensdag werd Els in de poppenkast ziek. Ze speelde doktertje met Jan en ze moest pilletjes nemen van dokter Jan. Dit waren natuurlijk geen echte pilletjes, maar snoepjes. Ze heeft er zoveel gegeten dat de echte dokter moest komen. Die Els toch! Woensdag kwam ook beer Tolo op bezoek bij Maja. Maar die hing zelf vol pleisters. Hij vertelde ons wat er gebeurd was. Samen met beer Tolo ondekten de grassprietjes verder hun spel in de doktershoek. Donderdag hebben we nog eens gefeest, want Saartje was jarig! We zongen veel verjaardagsliedjes maar we leerden deze week ook een ander liedje: Plik, plak pleister. Zo werd de tekening van Gillian vol gekleefd met pleisters, want hij had overal pijntjes. Snel plik, plak pleister erop en tranen weg, ik ben niet klein! Donderdag namiddag is een eerste groepje van onze vierjarigen naar het medisch onderzoek geweest. We hebben Maja meegenomen omdat ze zo ziek was. Ze werd gewogen, gemeten, ze moest diep ademen,... Net hetzelfde deed zij wat wij allemaal moesten doen. Er waren geen traantjes! En het was best spannend met de bus naar de dokter! Maandag gaat onze tweede groep naar de dokter. Vrijdag bekeken we nog eens welke nieuwe woorden we nu allemaal hebben geleerd deze week: stethoscoop, pleister, apotheek, verpleegster, dokter, spatel, windel,... En we sloten onze week af met een heel grappig filmpje over 'Dokter Kwispel' van Babette Cole. Hopelijk volgende week iedereen weer beter!








































    07-02-2011 om 13:35 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    29-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ons lichaam!
    "Hoofd, schouders, knie en teen!" Zo klonk het deze week in onze klas. Maandag hebben we Gillian op een groot papier gelegd om hem helemaal af te tekenen. We bekeken ons lichaam en benoemden wat we kenden. Ook tekenden we allemaal onszelf eens. Iedereen is anders... dat merkten we daarbij op. Ook het verhaal van Rikki vertelde ons dit. Hij heeft één slap en één recht oortje, maar hij blijft wel ons vriendje! We douchten onszelf met een namaakdouche in de poppenhoek en we speelden muzikale wasspelletjes met washandjes. Ook een pop werd gewassen, afgedroogd en weer aangekleed. Dit werd heel zorgvuldig en met de grootste zorg gedaan! We leerden ook over gezonde en ongezonde zaken: tanden poetsen, of lekker snoepen, buiten spelen of TV kijken,... We weten nu wat gezond is voor ons lichaam en hier werden ze zelf ook veel aandachtiger voor tijdens het eten van een fruitje i.p.v. een koek. Vaak werd de schuld op papa gestoken: papa drinkt cola, papa kijkt veel TV, papa snoept vaak,... ja papa's ik heb nogal wat gehoord deze week hoor! HIHI! Ook hebben we veel uitbeeldspelletjes gedaan en veel gezongen. We leerden stap voor stap hoe we ons aankleden: niet eerst de schoenen hé! En op vrijdag doken we samen in het verhaal 'Het ei van mama' van Babette Cole. Een heel leuk boek over waar kindjes vandaan komen... met een grappig gesprek toch gevolg!




























    29-01-2011 om 14:50 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    22-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Deel 4 foto's 'Er ligt een krokodil onder mijn bed!'
    Wil je nog meer foto's over dit slaap- en krokodillenavontuur. Kijk dan op de schoolsite bij 'Naar bed, naar bed...'
















    22-01-2011 om 16:36 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Deel 3 foto's 'Er ligt een krokodil onder mijn bed!'









































    22-01-2011 om 16:34 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Deel 2 foto's 'Er ligt een krokodil onder mijn bed!'









































    22-01-2011 om 16:31 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Er ligt een krokodil onder mijn bed!
    Maandag doken we samen in het verhaal 'Er ligt een krokodil onder mijn bed!' van Ingrid & Dieter Schubert. Dit is een verhaal over een klein meisje die Peggie heet. Zij moet gaan slapen, maar vindt een krokodil onder haar bed. Papa geloofd haar niet. Toch is er een krokodil in haar kamer. Karel, gelukkig een lieve krokodil, waarmee ze allerlei avonturen beleefd! Dus in onze klas kwam er meteen een gezellig slaaphoekje en alle kinderen hadden voor krokodillen gezorgd. Deze hebben we dan op een rij van klein naar groot gesorteerd. Dit was niet eenvoudig... maar wat een lange rij! Ook krokodillen spelletjes, verhalen, genutselde krokodillen,... allemaal kwamen ze bij ons op bezoek in de klas. We maakten deze week ook een krokmasker, om onszelf eens in een echte krokodil te laten veranderen! Dinsdag deden we samen met de kikkerklas een grote reis rond de wereld in krokodillenland! Het was wel spannend hoor, want je mocht niet in het water vallen of je kreeg een flinke hap in je billen van die krokodillen. Maar het is ons allemaal gelukt! Woensdag spraken we eens over bang zijn in het donker. Blijkbaar zijn de grootste spoken-verjagers de mama's en papa's. De meeste griezels wonen onder het bed of in de kast. Allerlei truckjes werden besproken om al die griezels weg te jagen uit je kamer. Dit vormde een heel boeiend gesprek! Maar de beste oplossing vonden ze: onder je bed al je knuffels zetten, zodat er geen plaats meer is voor spoken. Donderdag kwam iedereen van juf Annemie, juf Marleen en wij naar de klas in pyjama. We hadden ook allemaal onze lievelingsknuffel meegebracht. Die werden natuurlijk eerst voorgesteld in de klas. Heel leuke namen voor die knuffelaars trouwens! Daarna hebben we allemaal pyjamaspelletjes gespeeld in de grote zaal. We dansten met onze knuffel, deden knuffelgymnastiek en knuffelden erop los! Knuffels uitwisselen met elkaar was voor sommigen nog een moeilijke maar leerrijke opdracht. We bekeken ook het verhaal van 'Monkie' en 'Er ligt een krokodil onder mijn bed' op video. En we leerden een spannende krokodillendans in de jungle. Vrijdag kwamen Peggie en Karel op bezoek voor de hele kleuterschool en genoten we van een toneelstukje. We hebben dan ook geleerd dat krokodillen uit eitjes geboren worden en legde dit proces op de juiste volgorde. En helemaal aan het einde van deze dag kwam er precies nog een krokodil op bezoek, maar dit was niet helemaal waar. Het was een gordeldier, dat lijkt een beetje op een krokodil. Dit gordeldier kwam ons vertellen dat we onze gordel moesten dragen in de auto want anders gebeuren er ongelukken!
    Krokogroetjes!








































    22-01-2011 om 16:27 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Deel 3 foto's thema 'Kronen!'
    Wil je nog meer foto's bekijken over dit grote verjaardagsfeest, ga dan snel naar onze schoolsite bij 'Feestweek in de kleuterschool!'.




























    22-01-2011 om 15:22 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vervolg foto's thema 'Kronen!'









































    22-01-2011 om 15:16 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kronen!
    Tibeau, Stan en Nino waren jarig... maar er was nog iemand jarig die week. Maja onze klaspop! Deze vier jarigen zorgden ervoor dat het een hele feestweek werd. Alles begon met een schatkaart. De kikkertjes en grassprietjes moesten samen een schat gaan zoeken. Deze grote zoektocht liet ons de hele kleuterschool afspeuren. Alle klasjes zijn we binnegeweest, we moesten goed kijken, luisteren en snuffelen. Tot we eindelijk twee schatten op onze tocht tegenkwamen. Het waren twee verjaardagskisten: één voor Pelle (klaspop kikkerklas) en één voor Maja! In die verjaardagsdozen staken leuke verjaardagsliedjes, een kroon, een slinger,... Maar we moesten alles nog afmaken. De slinger was maar kort, de kroon nog niet versierd,... We maakten meteen een brievenbus voor Maja. Die werd dan aan onze deur gehangen en elke ochtend kreeg Maja een brievenbus vol kaartjes, briefjes, tekeningen, knutselwerken en zelfs cadeautjes! En elke dag sloten we af met een verjaardagsverhaal dat in onze verjaardagskist zat. We versierden de klas met ballonnen en maakten zelf slingers van strookjes papier. We maakten taartjes uit plasticine en iedereen ontwierp zijn eigen jarige. We tekenden hiervoor een mannetje en knipten zelf een kroon. Dit gaf mooie en feestelijke resultaten! Maar niet enkel een jarige draagt een kroon. Ook nog maar net is er een nieuwe Miss België gekroond en ook koningen dragen een kroon. We zochten de foto's van de koning en de koningin op in onze school en bewonderden hen en we speelden ook met kronen in de klas.Uiteindelijk was het dan zover; Maja kreeg vrijdag haar kroon en blies ook vier kaarsjes uit op onze verjaardagstaart. En ook de lieve mama van Saartje zorgde voor een lekker zelfgebakken cake tijdens de speeltijd! Onze kleine koks zorgden voor heerlijke toastjes met aardbeienconfituur en choco zodat we er in de namiddag een groot feest van konden maken! De twee Jullekes van juf An en juf Annemie waren ook jarig, dus het was feest in de zaal voor vier klaspoppen! We dansten, zongen en smulden erop los! Gelukkig verjaardag!!!








































    22-01-2011 om 15:12 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    13-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kerstmomenten met de kleuterschool
    Wil je foto's zien van ons gezamenlijk kerstmoment elke ochtend met de hele kleuterschool?
    Kijk dan op de schoolsite bij de kerstpagina!

    13-01-2011 om 20:20 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    07-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nog meer kerstfoto's!
    Enkele links naar prachtige foto's van het kerstfeest van de hele school en dat van de kleuterschool!
    Bedankt aan Peije!

    Bijlagen:
    http://www.ziezoo.be/fotoos/VBS/kerst-2010/   
    http://www.ziezoo.be/fotoos/VBS/kleuterkerst/   

    07-01-2011 om 16:55 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    29-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto's Kerstmis (deel 2)























    29-12-2010 om 18:05 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kerstmis!
    Twee weken kerst! Kriebelige kerstkriebels kriebelden in onze buik! Daarom versierden we onze klas en maakten we het er gezellig. Dat deden we door de eerste maandag kerstversiering waar te nemen en we hebben dan ook ineens onze mooie kerstboom gezet. Ook Rikke zette thuis zijn kerstboom in een verhaal. Maar naast dat versieren en gezellig samen zijn, werd er ook hard gewerkt aan onze nieuwjaarsbrief. We gaven met echte lippenstift mooie kusjes op onze brief... leuk dat dit was met die rode lippen! Ook maakten de vierjarigen een stralende kerstboom als voorblad voor al hun werkjes en de driejarigen maakten een gezellige en lieve kerstman.
    Tijdens het poppenspel bij Els en Jan nodigde Els haar oude buurman uit om mee te komen vieren. Want je moet tijdens kerstmis heel erg lief zijn voor elkaar. Dit leerden we ook tijdens de ochtendmomentjes dat we met alle kleuters samen doorbrachten in de zaal. Onze lege stal in de zaal bleef niet meer leeg, we luisterden naar het kerstverhaal, we versierden een grote kerstboom, we zongen liedjes, bliezen kaarsjes uit op de adventskrans, luisterden naar mooie verhalen en genoten van een mooi poppenspel over een sterretje.
    Ook genoten we in de klas van een heel bijzondere verhalen. Zo hebben we donderdag ons verdiept in het verhaal 'Het meisje met de zwavelstokjes'. We luisterden naar het verhaal, praatte erover, deden een kaarsjeszoektocht en bekeken het verhaal ook in filmversie. De kinderen genoten van het verhaal en er kwamen een heleboel vragen los over arm zijn, vriendelijk en lief zijn voor elkaar, iemand verloren hebben,... Eigenlijk was dit een heel bijzondere dag.
    Onze eerste vrijdag sloten we af met een hele knutseldag! De kikkertjes van Juf Marleen en de grassprietjes kregen bezoek van allerlei helpende mama's. Alle kinderen mochten zelf kiezen welk knutselwerkje ze zouden maken om mee naar huis te nemen. Ze konden kiezen tussen 5 knutselwerkjes: Jezus in zijn kribbe uit brooddeeg, een grote kerstboom met een stalletje erbij, een groot stalletje, een engeltje of een hokus spokus ster om voor het raam te hangen. Ze kozen heel bewust en er was geen ruzie. Iedereen ging aan de slag. Een hele dag werd er geknutseld in vijf kleine groepjes. Dit was heel leuk met prachtige rezultaten!  Bedankt aan alle helpende handen!
    De maandag van de tweede week bezochten we met heel de kleuterschool de kerk en het stalletje in ons dorp. Koud maar zeker de moeite!
    Tijdens deze laatste week hebben we nog hard geoefend voor onze nieuwjaarsbrief, gepuzzeld, gespeeld met een kerststal, genoten van verhalen, telspelletjes gedaan met kaarsjes,... en gefeest! Kerstfeest met de kleuterschool, waarbij we een prachtig kerstspel kregen, gespeeld door de 5 jarigen! En vrijdag hadden we nog een groot kerstfeest met de ganse school. Al feestend de vakantie in... Prettige feesten dus!








































    29-12-2010 om 18:03 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    11-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dansje 'ze kunnen zeggen wat ze willen'
    Als je op onderstaande link klikt, dan kan je het dansje zien dat de grassprietjes geleerd hebben.
    Veel plezier!

    Bijlagen:
    http://www.youtube.com/watch?v=WYW1gJIMbfo   

    11-12-2010 om 19:27 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wilde dieren!
    Enkele weken geleden lieten we de grassprietjes zelf beslissen over wat we zullen leren. Ze kozen toen voor 'ridders en prinsessen'. Als tweede keuze lieten ze het thema 'wilde dieren' horen. Dus vanaf dinsdag zijn we op ontdekking gegaan in de jungle om te leren over wilde dieren. Zo werden er eerst dieren gesorteerd. Welke dieren zijn nu echt wilde dieren en welke niet? Want je hebt ook boerderijdieren en huisdieren. En we zagen die dag ook al een stukje van de film 'jungle book'. Tijdens de week schilderden we de manen van een leeuw met vingerverf en er werden lange slangen gemaakt door parels te rijgen. Woensdag verdiepten we ons in het verhaal 'De ark van Noach'. We luisterden naar het verhaal en hebben het zelf uitgebeeld met onze ark waar allerlei dieren op klommen. We leerden ook het liedje 'de krokodil en de oerang oetan'... iedereen mocht mee op onze ark. Donderdag kwam het tweede deel van jungle book eraan. Baloo de beer was toch de leukste, daar waren we het allemaal over eens! Ook spannende stukjes kwamen in het verhaal voor: Ka de slang, Chirkaan de tijger,... gelukkig liep het verhaal goed af! We speelden een memory waarbij ze het dier en zijn vacht moesten vinden. Ze konden dit al redelijk zelfstandig, wat een leuk zicht was. En we zagen ook dat kleine kangoeroe niet uit de buidel wou van mama kangoeroe. Dit was een verhaal van Guido van Genechten. Daarna dansten we er op los op het liedje 'Ze kunnen zeggen wat ze willen maar de olifant heeft de allerdikste billen van het hele land!'. Plezier allom! Vrijdag leerden we ook nog allerlei dierennamen bij. Zo waren er enkele moeilijke zoals een struisvogel, toekan, gorilla, antilope,... Maar sommigen verrasten me wel met hun kennis!

    Grrrrrrrrrrrrroetjes zei de leeuw!






































    11-12-2010 om 19:21 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sinterklaasfeest! (foto's deel 2)









































    11-12-2010 om 18:40 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sinterklaasfeest!
    Sinterklaas kwam op bezoek in de klas op maandag 06 december. We zongen een mooi liedje voor hem en kregen heel wat lekkers! Er durfden sommigen hun tutje zelfs af te geven! Flink hoor! En onze klas werd weer wat rijker gevuld met speelgoed zoals een ijskast voor in de poppehoek, hamertje tik, houten spelletjes en het gezelschapsspel van rupsje nooitgenoeg.








































    11-12-2010 om 18:35 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    06-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto's Sint & Piet (deel 4)













    06-12-2010 om 14:47 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto's Sint & Piet (deel 3)









































    06-12-2010 om 14:46 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto's Sint & Piet (deel 2)









































    06-12-2010 om 14:43 geschreven door Juf Brigitte en Juf Sanne  


    Categorie:Onze avonturen!


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Archief per week
  • 04/07-10/07 2011
  • 20/06-26/06 2011
  • 13/06-19/06 2011
  • 06/06-12/06 2011
  • 30/05-05/06 2011
  • 23/05-29/05 2011
  • 09/05-15/05 2011
  • 02/05-08/05 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 04/04-10/04 2011
  • 28/03-03/04 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 14/03-20/03 2011
  • 28/02-06/03 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 14/02-20/02 2011
  • 07/02-13/02 2011
  • 31/01-06/02 2011
  • 24/01-30/01 2011
  • 17/01-23/01 2011
  • 10/01-16/01 2011
  • 03/01-09/01 2011
  • 27/12-02/01 2011
  • 20/12-26/12 2010
  • 06/12-12/12 2010
  • 29/11-05/12 2010
  • 15/11-21/11 2010
  • 08/11-14/11 2010
  • 01/11-07/11 2010
  • 25/10-31/10 2010
  • 18/10-24/10 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 04/10-10/10 2010
  • 27/09-03/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 06/09-12/09 2010
  • 19/07-25/07 2010


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!