Al lange tijd heb ik een gevoel dat ik niets als doel heb in mijn leven. Ik wil dit elke dag veranderen, maar dit gaat niet zomaar. Tot twee dagen geleden. Volledig zonder vermoeden, werd me gevraagd of ik meter wou worden. Ik heb me in geen jaren meer zo speciaal gevoeld. ik zal even in detail vertellen wat er die voormiddag gebeurd is.
Het zoontje van men broer (diezelfde broer) kwam een dagje overnachten. De dag erna kwam men broer samen met zijn vrouw langs om hem op te pikken. Toen ze binnenkwamen zag ik dat zij een zag meebinnen brachten. Ik was die dag heel erg opgetogen, gewoon omdat ik het een zeer mooie dag vond. Ze komen binnen en er wordt koffie gedronken en gepraat over vanalles-en-nog-wat. Plots komt mijn broer uit de living, ik zag in mijn ooghoek dat hij iets vast had, maar ik had geen idee wat. Ik voel mijn broer naderen en hij duwt een envelop onder mijn neus. Op die envelop stond mijn naam. Er gingen zoveel gevoelens door me heen en ik wist niet wat er gebeurde. Waarom krijg ik een kaartje? Wat gebeurt er allemaal? Ik ben toch niet jarig? Er is toch niets gebeurd op school? Er raasde een trein van vragen door mijn hoofd. Ik besloot de envelop meteen open te doen (ik ben nogal nieuwsgierig). Ik haal er een kaartje uit met daarop 'speciaal voor jou'. Nog steeds was er de vraag "Wat is dit?". Toen ik het kaartje opendeed, zag ik dat er een foto van een foetus was ingekleeft. Nog steeds was het vaag voor me. Ik voelde wel al een overweldigend gelukkig gevoel omdat men broer een nieuw kindje verwacht samen met zijn mooie vrouw. Ze waren al lange tijd aan het proberen om een tweede kindje te krijgen. Tevergeefs hebben ze het kindje toen op 2 maand verloren.
Nu dwaal ik even te ver af, terug naar dat moment. Met het zien van de foto en het lieve tekstje eronder, begon ik spontaan lichtjes te wenen van geluk. Op die moment besefte ik nog niet welk gevoel ik 5 minuten erna zou voelen. Ik kreeg plots een cadeautje. Ik krijg graag cadeautjes maar dit cadeautje zal me altijd bijblijven. Als wenend deed ik het cadeautje open en dat bevatte een glas wijn en een fles drank. Op dat wijnglas stond vermeld "Wil jij mijn meter worden?". Dat gevoel was voor mij het van het. Hoe zalig kan een mens zich voelen. Ik mag op mijn 20ste, tegen de geboorte 21 jaar al meter worden van (sowieso) een prachtige kindje. Voor jullie is dit misschien niet zo speciaal om te lezen maar na de dingen die ik al heb meegemaakt, is dit een van de mooiste momenten in mijn leven!
|