Griezeldag Heb je al eens enge vingers gemaakt? Mmmm, die zijn lekker! Vers uit de oven moeten ze nog even afkoelen, maar geen nood. Ondertussen kan je enge, griezelige dingen maken voor de versiering van jouw kamer met Halloween. En als afsluiter ga je uiteraard lekker smullen van het Halloweenmenu dat is klaargemaakt! Breng je middaglunch en drankjes mee.
maandag 29 oktober 2012 van 10 tot 16.30 uur
code: EK0177
6 14 jaar
Bobbejaanland Ga je mee op uitstap naar het plezantste land? Een land vol met coole attracties zoals Speedybob en Aztek Express? Of ga je voor de rit van je leven in de nieuwste attractie Dizz? Aarzel dan niet en reserveer je plek voor 23 oktober in het jeugdcentrum. Let op, jouw inschrijving is pas definitief na betaling van 5 euro inschrijvingsgeld. Breng op de dag zelf een lunchpakket, enkele snacks en drankjes en wat zakgeld mee.
dinsdag 30 oktober 2012 van 9 tot 17.30 uur
code: EK0179
14 18 jaar
Digits 320 Digits 320 is een muzikaal inspiratieplatform voor jonge muzikanten en producers. Ben je creatief en ambitieus? Dan kan je via dit platform jouw zelfgemaakte mp3-bestanden inzenden om ze op een grotere soundsystem aan anderen voor te stellen. Digits 320 vormt zo een staalkaart voor de hedendaagse muziek van jonge muzikanten uit Ekeren en omstreken.
woensdag 31 oktober 2012 van 14 tot 18 uur
code: EK0175
14 16 jaar
Halloween Tienerfuif Te groot om als kind behandeld te worden? Te jong om een discotheek binnen te mogen? Niet panikeren, want voor wie dit jaar 14, 15 of 16 jaar wordt organiseert het jeugdcentrum een tienerfuif in Jeugdhuis Tel 18. Een fuif vol knallende muziek en flitsende lichten, maar volledig rook- en alcoholvrij. In deze periode is de dresscode uiteraard "Halloween". Verkleed je met een subtiel accent of doe het gewoon heel opvallend! Aan jou de keuze!
12 u we genieten van een feestelijk
middagmaal : *champignonroomsoep,
kalkoenbrochette met saus, warme groenten en aardappelpuree, dessert.
aansluitend
volgt het welgevulde showprogramma met :
Lisa Delbo, Willy
Sommers, Maichel Junior, Mathias, en natuurlijk mag Albert niet ontbreken om onze
lachspieren te oefenen.
18
u vooraleer huiswaarts te keren krijgen
we nog een avondlunch
Info en inschrijven bij fam. Rik
Echelpoels-Ongena, Dragondersstraat 21, 2030 Antwerpen ( 03/2956105 0495/672545
e-mail : gezinsbond.ekeren@telenet.be
Uw
inschrijving is definitief na storting van het verschuldigde bedrag op de rekening
BE19 7895 7357 9812 tnv Gezinsbond afd. Ekeren, p/a, Bund 91, 2180 Ekeren, met
duidelijke vermelding van :
Kerstshow
+ (ev) lidnummer, naam, + aantal personen.
Is jouw kleine spruit een meester koekjesbakker in
spé ? Ouders en grootouders mogen samen
met hun oogappel koekjes komen maken. Van
kneden tot uitsteken, van bakken tot smikkelen en smakkelen.
Waar ? : EVA-centrum, hoek Schutstraat / Kattenberg,
2180 Ekeren
Wanneer ? : op zondag 18 november van 14u tot
17u.
Voor wie ? : voor kinderen tot 12 jaar.
Deelnameprijs :
2,00 voor klein en groot. Niet
gezinsbondsleden betalen 4,00.
Meebrengen :
schort en keukenhanddoek.
Reserveren : bij Chris, Molenstraat 44, 2180 Ekeren ( 03/542.35.74 of Gerda, Dragondersstr. 21, 2030 Antwerpen ( 03/295.61.05 of gezinsbond.ekeren@telenet.be.
Op
zaterdag 22 september 2012 bezoeken we met onze afdeling
FLEURAMOUR, Passion for Flowers
in de Landcommanderij van Alden Biesen.
Bijzondere bloemen en boeketten op Fleuramour
Passie voor bloemen in een
feestelijke context staat centraal op Fleuramour.
In het sfeervolle kader van de
Landcommanderij Alden Biesen vind je er haut couture met prachtige feestjurken,
waaraan meesterbloembinders een meerwaarde geven met een speciaal aangepaste
florale creatie. Er worden allerlei
bloemrijke wedstrijden georganiseerd, en je kunt als gast genieten van een echt
bruidsfeest met bruidsshow.
Bezichtig de door Felix GeilingRasmus
prachtig aangeklede kerk en bewonder de creaties van het Fleur Creatief Team, die dit jaar werken met
exotische bloemen en zuiders groen.
Er valt
tijdens Fleuramour zoveel te beleven en te zien dat bezoekers hier makkelijk
een hele dag kunnen vertoeven. Kuier
rond op het marktje en neem ook eens de tijd om de vernieuwde permanente expositie over de geschiedenis van de Landcommanderij te
bezoeken. En tot slot, geniet van de
Limburgse heerlijkheden op één van de vele terrassen op en rond het domein.
Vertrek aan station Ekeren om 8u30 stipt en +/- 19u30
komen we daar terug aan.
Bus, inkom, chauffeur, verzekering =
Gezinsbondleden en cursisten van onze bloemschikcursus : 20,00 - Niet-leden :
25,00. Kinderen onder de 14 jaar
betalen enkel de bus : 14,00.
Inschrijven vóór 12/09 bij :
* Rik Echelpoels, Dragondersstraat 21, 2030
Antwerpen tel 03/295.61.05
Hoe kinderen loslaten en
toch voldoende beschermen?
Een
aanbod voor ouders met kinderen tussen 6 en 14 jaar
De muziekles stopt en het
is al donker. Kan je dochter alleen naar
huis komen?
Kan zoonlief al met de fiets
naar school zonder begeleiding?
Je moet snel een boodschap
doen en wil de kinderen alleen thuis laten. Vanaf welke leeftijd kan dat?
Kinderen
worden groter en willen meer op eigen houtje doen. Ze vliegen onder jouw vleugels uit. Dat is niet altijd gemakkelijk. Groot worden gebeurt met vallen en opstaan. Je hebt wel eens schrik dat je kind iets
overkomt. Soms is het sterker dan
jezelf. Je wil je kind loslaten, maar
toch voldoende beschermen. Verhalen uit
je omgeving en in de media kunnen je extra bang maken. Ouders en kinderen kunnen leren mekaar op een
gezonde manier los te laten. Aan het
einde van de kleutertijd komt dit groeiproces in een stroomversnelling.
Waar
: in t Klaske van zaal de Geesten, Waterstraat 12,
2180 Ekeren
Wanneer
: op donderdag 18 oktober 2012 om 20 uur
Deelname
is gratis !
Inschrijven
of info via : basisschool.bunt@telenet.be
Per tafel van 2 m. betalen leden 5,00 en
niet-leden 8,00
Standhouders kunnen plaatsen reserveren (max 1
tafel) :
leden van Gezinsbond Ekeren en Luchtbal vanaf
10 oktober
2012, alle anderen vanaf 17 oktober
per mail vanaf 7h00, uitzonderlijk bericht op
GSM.
Tafels reserveren en
info te verkrijgen bij
Fabienne Toussein, Jozef Ickxstraat 53, 2180
Ekeren
0472/75 25 82 fabiennetoussein@telenet.be
Gratis toegang voor iedereen !!!
Tevens mogelijkheid om allerlei info over
de Gezinsbond te vragen, filmtickets
aan te schaffen, kortingkaarten openbaar
vervoer te hernieuwen en/of aan te vragen, en lidgeld 2013 te betalen en/of te hernieuwen .
Alle dansfans van K3, M-Kids, Kabouter Plop, Nicki Minaj, Lady Gaga, nodigen wij vandaag uit. Laat je ons zien of je even goed of zelfs beter kan dansen dan je idool? In kleine groepjes probeer je allerlei danspassen uit op je zelfgekozen muziek. We sluiten af met een danswedstrijd.
·Kinderspelen en
infokraam op zondag 3 juni 2012 van 10 tot 18 uur tijdens de Ekerse Braderij in de Dorpsstraat.
·Kinderspelen en
infokraam op zaterdag 9 juni 2012 van 9 tot 18 uur tijdens het Luchtbal-Weekend in de buurt van het
Tampicoplein. Snorfotozoektocht tijdens de kindvriendelijke (buggy)wandeling van
3,5 km. Deelname: 1 / -12j.: gratis.
Zondag 27 mei 2012 is de hoogdag voor speelvogels! De binnenstad
van Mechelen wordt vanaf 10 uur omgetoverd tot een speelparadijs. Meer info op www.speeldag.be.
10 000 stappen per dag houdt u gezond. Wandel daarom mee op donderdag 7 juni 2012 door het natuurgebied Bospolder.
Vertrek en aankomst: Dienstencentrum Hagelkruis, Klein Hagelkruis 83, Ekeren, bereikbaar met lijnbus 720. Start om 13.30 uur voor wandeling van 7 of 5 km. Na afloop biedt het district Ekeren u een gratis drankje en versnapering aan.
De wandeling is een organisatie van Okra Ekeren Centrum met ondersteuning van het district Ekeren, de Ekerse dienstencentra van het Zorgbedrijf Antwerpen.
Deelnemen is gratis. Via dit formulier kan u zich inschrijven.
Uw validatie is niet correct. Controleer uw lidnummer en/of postcode en probeer opnieuw!
Het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten Antwerpen (KMSKA) heeft een indrukwekkende verzameling werk bijeengebracht van Nederlandse kunstenaars als Willem Paerels, Carel Wilmink of de Haagse School, en grote namen als Jan Toorop, Jan Sluijters, Karel Appel en Lucebert. De zestig getoonde schilderijen, aquarellen en tekeningen vertellen elk hun eigen verhaal, en er zijn bredere verbanden te ontdekken. De geschiedenis van de moderne kunst in Nederland, bijvoorbeeld. De 19e eeuw was een boeiende periode vol vernieuwing, getrokken door eigenzinnige kunstenaars. Er is ook aandacht voor de relatie die Nederlandse kunstenaars hadden met België. Sommigen van hen verbleven hier een tijdje of bleven zelfs wonen. Het bekendste voorbeeld is Vincent Van Gogh. En hoe komt zon collectie moderne kunst eigenlijk tot stand? Het KMSKA laat je kennismaken met haar mecenassen en partners.
Kinderen van 6 tot 12 aan de hand van het gratis Doe-boekje Hollandse Maatjes de tentoonstelling op een speelse en creatieve manier ontdekken.
Het KMSKA is gesloten voor renovatie, maar dankzij een uitzonderlijke samenwerking met de provincie Antwerpen is de collectie moderne meesters te bezichtigen in het prachtige kader van de Koningin Fabiolazaal.
Zomerse familierondleidingen Deze zomer start KMSKA met rondleidingen op zondag, speciaal op maat van families. Je bent welkom om met je hele familie (dus niet alleen het gezin) en je vrienden samen moderne kunst te komen ontdekken. Het wordt een parcours van ongeveer anderhalf uur met creatieve opdrachten, waarin je verhalen bedenkt, materialen ontdekt, tekent Jong en oud zoeken samen naar een oplossing en je beleeft een gezellige en inspirerende zondag!
De tentoonstelling loopt nog tot 29 augustus 2012 in de Koningin Fabiolazaal, Jezusstraat 28, 2000 Antwerpen. Open van dinsdag tot zondag van 10u tot 17u, zaterdag van 10u tot 18u; gesloten op maandag. De locatie is toegankelijk voor andersvaliden. De familierondleidingen gaan door op 1/8/15/22/29 juli en 5/12/19 augustus en starten telkens om 10.30 uur.
Ledenvoordeel:
Als lid van de Gezinsbond betaal je op vertoon van je lidkaart aan de kassa 3 i.p.v. 4 euro op een toegangsticket.
Jongvolwassenen tussen 19 en 25 jaar betalen 1 euro.
Je betaalt maar 2 i.p.v. 4 euro voor de familierondleiding en toegang tot het museum samen.
Kinderen en jongeren tot 18 jaar mogen telkens gratis binnen.
Bestellen:
Rondleidingen reserveren doe je via tel 03 242 04 46 of publiekswerking@kmska.be