(met dank aan Sven Leys voor de foto's)
30 meter...
Dit is de afstand die ik vandaag afgelegd had na de start van ons 61 rijders groot peloton. In het geharrewar bij de start kwam ik ten val. Na verbaasd terug recht gekrabbeld te zijn, zag ik dat iedereen al bijna 100m verder was. Dus allerlaatst weg, en vanaf het begin in de achtervolging op de rest van het deelnemersveld. In de singletrack zone na de start had ik natuurlijk vlug de staart terug te pakken (na enkele verkenners van de volgende reeks te passeren). Ik kon zowaar daar al een enkeling voorbij.
Als je het parcours van Kessel kent, dan weet je dat er nadien een lang recht stuk komt, waar dit jaar de wind stevig te keer ging. Vervolgens over de brug de smalle kassei gang onder het fort in, naar de uiterst smalle doorgang. Met mijn lange fiets, met breed stuur onmogelijk te nemen zonder uit de klikpedaal te gaan. Tijdens de vele stevige beklimmingen (3 per ronde, dus 15 in totaal) kon ik gelukkig wat meters goedmaken.
Na dat ik het volledige Cyber12 team had opgeraapt, passeerde ik nog eens 3 rijders tijdens de laatste ronde. Helaas maakte ik 200m voor de finish nog een fout bij het nemen van de hindernis de bocht voor de drop, waar deze 3 hun kans zagen mij terug te passeren.
Zo eindigde ik op plaats 49 in plaats van een vandaag haalbare plaats 46 (op 61 starters).
Mooi uitputtend parcours, drukkend weer en na de 4e val van dit seizoen toch nog vrij tevreden over de remonte.
|