Vandaag terug present in een ATB Cross wedstrijd, en wel in onze "thuis" wedstrijd te Ravels. Ik had er niet echt een goed gevoel bij, vermits ik de laatste maand geen scherpe tijd over een rondje Ravels kon rijden, en dit wegens een voor mij onverklaarbare reden. 's Morgens droog richting Ravels. Tijdens de wedstrijd van de D-klasse, begon het echter te regenen. Deze toch wel serieuze bui, bleef ook nog bij onze startopstelling duren, waardoor we allemaal verkleumd en nat moesten starten.
Mijn startpositie was al niet denderend (wegens wat gemiste wedstrijden), maar ik was ook nog zeer slecht weg... Hierdoor stoven ze langs alle kanten voorbij. In begin is het in Ravels, met zijn enorm aantal singletrack bochten positie zoeken. Mijn inhaalrace kon dus beginnen.
Ondertussen bleef het de volledige eerste ronde nog regenen, en het parcours lag dan ook volledig onder de plassen. Wie Ravels kent weet wat dat betekent: na één rondje achterremblokken op! Dus dan maar zo veel mogelijk remmen met alleen de voorrem.
De eerste twee ronden was het opletten voor schuivers, zeker wanneer een onvoorzichtige deelnemer in een typische Ravelse bocht mij wou inhalen. Deze man ging door zijn dom inhaalmaneuver onderuit, en schoof bijna onder mijn fiets door. Gelukkig kon ik nog net recht blijven, en zo de wedstrijd verder rijden.
Tijdens mijn inhaalrace ging ik wat later o.a. achtereenvolgens Bart Mermans en Ferdi Gijbels voorbij.
In de loop van de verdere wedstrijd droogde het parcours langzaam op, en uiteindelijk lag het er op het einde goed bij, waardoor mijn rondetijden elke ronde verbeterden, maar echte toptijden zaten er vandaag ook niet in.
Volledig beplakt met het Ravelse zand, en zonder achterremmen kwam ik op de 25e positie over de finish (62 starters, wat veel is voor dit parcours), dus toch iets positief, want voor de derde maal op rij verbetering van beste seizoensresultaat.
|