Moergestel is een parcours dat mij niet ligt. Dat weet ik ondertussen al van de voorbije twee jaar. Voor de editie van 2014 heeft men het parcours drastisch aangepast, met heel wat stukken te rijden in een weide. De rijrichting in het bos is ongeveer tegenovergesteld van de vorige jaren.
Ik had vandaag niet zo'n goede start, en lag na een paar minuten wedstrijd al in ongeveer 15e positie. Na de aanloopstrook over het asfalt doken we de weide in. Deze lag echt slecht. Veel hobbels en stoppels gras, waardoor rijden hier vrij vermoeiend was.
Na de passage door de weide begon het circus in het bos. Ook in de aanpgepaste versie was het eigenlijk draaien rond elke mogelijke boom. De kombochtjes waren wel wat verbeterd (met harde laag), maar de bochten liggen voor mij veel, veel te kort.
Hierdoor stond ik gans de wedstrijd onder druk. Constant hingen er wel rijders in mij wiel, en vermits ik echt niet goed vooruit kwam in dit bos, probeerden die mij zo snel mogelijk te passeren. Zeker in de laatste anderhalve ronde was het genoeg voor mij. De moed zakte helemaal weg, ik kon bij niemand meer aanpikken, en er waren een tweetal momenten waar ik gewoon door een treintje ben gepasseerd.
Gelukkig kon ik in de laatste asfaltstrook nog terug een rijder inhalen (de man was volgens mij ofwel te diep gegaan, ofwel ziekjes gezien zijn eten blijkbaar gewoon terug de uitgang opzocht).
Ik heb hier vandaag wel 1000x bepaalde krachttermen in mijn hoofd gehad (drieletterwoord niet voor publicatie geschikt). Ik kan weeral een jaar nadenken of ik hier sowieso volgend jaar nog wil starten...
Resultaat (om snel te vergeten): 27e plaats (57 starters).
(Mooie fotoreportage van onze teamfotograaf Frits, klik op foto voor meer()
Stijn Leys is dit jaar steeds snel vertrokken bij de start, maar in Dessel was zijn start iets minder. Vandaar dat je wat meer beelden van mezelf en de andere Superior Bikers kan zien in zijn video!
Als ik even terug denk aan de voorbije jaren, is Dessel niet bepaald een parcours voor mij. Vrij technisch, met dan nog lange moeilijke zandstroken. Vandaag was het dus de bedoeling de schade zoveel mogelijk te beperken. Dessel is tevens ook de eerste zaterdagmiddag wedstrijd, en dit in combinatie met een echte zomerdag (zwoel en zowat 30°C op het middaguur) belooft dus een zware wedstrijd. Ik was vandaag ruim op tijd aanwezig, dus kon ik het parcours goed verkennen. De zandbak lukte in de verkenning vrij aardig, maar de laatste maal ging ik hier wel volledig over kop. Gelukkig geen averij opgelopen, en de MTB was ook nog in orde. Hier nam ik het besluit de zandbak steeds rechts te nemen.
Het parcours was een variatie op vorig jaar, met enkele nieuwe stukken erin (oa een lus over het de startstrook van het BMX parcours). Wegens de zeer brede startstrook, kon ik vandaag op de eerste rij starten. Ik was vrij goed weg (3e in de eerste 100m), maar na de bocht naar rechts knalden enkelen (waaronder Danny Schroyen, wat heeft die man power...) mij reeds voorbij.
Als 8e kon ik de moeilijke 180° bocht nemen naar het bos, en daarachter ontstond de file. Hierdoor kon ik wat afstand nemen van de achtervolgers, en zo kreeg ik wat respijt tegenover de technisch sterkere rijders.
Na een tijdje reed ploeggenoot Jelle Damen vlak achter mij, en deze volgorde hebben we een aantal rondes kunnen vasthouden. Jelle is echter door wat problemen met zijn zadel, en ook door een valpartij wat verder achterop geraakt.
In de derde ronde was inmiddels Brecht Thaens genaderd, en in (ja in!) de 180 gradenbocht naar beneden stak Brecht mij voorbij! Brecht excuseerde zich later nog voor de mogelijke hinder! Technisch sterk in ieder geval Brecht!
De laatste ronde kreeg ik het echt wel moeilijk, er was dan ook bijna nergens tijd om te recupereren en dit is bij zo'n weersomstandigheden een extra belasting. Daardoor passeerden nog een aantal achtervolgers.
Helemaal op het laatste stuk naast het BMX parcours ging ik dan nog even van het pad af, met een pijnlijke en geschaafde schouder als gevolg (even een boom geraakt...). Uiteindelijk eindigde ik vandaag op een 18e plaats. Beste resultaat in Dessel, meer zat er echt niet in.
Na de wedstrijd had ik echt wel veel tijd nodig om te bekomen, ik ben hier vandaag door het uitdagende parcours en door het weer echt wel zeer diep moeten gaan (gemiddelde hartslag lag 10 tellen hoger dan anders, en het maximum ging echt wel door het dak). Kortom, de zwaarste wedstrijd van het seizoen.
(Met dank aan onze teamfotograven van dienst Anton & Frits! Klik op foto voor meer!)
Voor en tijdens de Cimes de Waimes marathon kwamen we heel wat ATB Cross collega's tegen. Ook Stijn Leys, ondertussen wel bekend van de filmpjes, was aanwezig, en startte samen met ons. Stijn had zijn camera weer bij, en zijn impressie zie je via volgende link:
http://vimeo.com/96974513 . In het openingsfragment zie je de aanwezige leden van ons Superior Bikers Team.
Vandaag stond de Ardense marathon "Les Cimes de Waimes" op het programma. Na lang wikken en wegen (oa wegens regen van de voorbije dagen, overigens blijkbaar niet in het zuiden van het land...) gisteren besloten met Dave en Ronny naar Waimes te rijden. Dus vanmorgen nog ter plaatse ingeschreven. Daardoor hadden we een hoog startnummer, en moesten we in het laatste startvak starten, en dit pas om 10u05.
Na een klein aanloopstukje, begon al snel de klim in de steengroeve, wegens de drukte moesten we daar al voet aan de grond zetten. Wat verder (na 4 km) begon de echte opstopping. Een aantal technische singletrackstroken in een aantal opeenvolgende bossen zorgden ervoor dat we zeker in totaal een half uur tot zelfs langer stil stonden, of stapvoets verder konden. Geen leuk begin in ieder geval. Is het nieuwe parcours hier verantwoordelijk voor?
Nadien was het op weg naar de fameuze klim van de skipiste te Ovifat, deze had ik bijna volledig opgereden zonder voet aan de grond te zetten, totdat ik even te weinig druk op het voorwiel hield, waardoor mijn fiets ineens de weide indook. Even voetje aan de grond, daarna terug al fietsend naar boven.
We waren naar hier gekomen om samen de rit te rijden, en volgens afspraak wachten we elkaar mooi op telkens we boven op één van de "cimes" gekomen waren. Vanaf de skipiste was de file ook verdwenen, waardoor we de rest van de marathon weinig hinder van andere bikers hadden. In totaal bestond de marathon van 65km uit 6 "cimes" of 6 aangeduide beklimmingen, waarvan de klim naar Haute Sarts veruit de langste en lastigste was (ook al een heel eind in de wedstrijd).
Uiteindelijk zijn we met z'n drieën gefinished na 4u09min rijden (exclusief al het wachten onderweg, en exclusief de tijd voor de bevoorading). Het officiële resultaat is 5u18min. Plaats: 585e van de 786 finishers.
Vorig jaar reed ik in Hooge Mierde met de 7e plaats de eerste top 10 van het seizoen. Dit gaf vandaag voor de start de hoop (en/of de druk) om ook dit seizoen voor een eerste top 10 notering te gaan, vooral na de resultaten van de vorige 2 weken.
Hooge Mierde is klassiek een zeer snel parcours, maar dit jaar waren er enkele technische "snelheidsbrekers" aan het parcours toegevoegd, om de wat technischer rijders ook wat te gunnen.
Ik nam vandaag een goede start, en ging ongeveer als 8e de eerste single track van de aanloopronde in. Ondertussen was ik bij de start Nancy Bollansee gepasseerd. Zij was niet goed weg.
De eerste 5 rijders moest ik na de eerste ronde echter lossen, en even later zakte ik nog wat terug. Op een gegeven moment in de tweede ronde maakte Daivy Scevenels voor mij een foutje bij het ingaan van een single track, en ging onderuit. Toen in de volgende ronde op net dezelfde plaats Stijn Leys aan de kant stond met een lekke band, wist ik bijna zeker dat er vandaag een goed resultaat zou kunnen inzitten.
In de derde ronde is dan Nancy Bollansee samen met Benny De Dauw voorbij gereden, en op hun moest ik op dat moment een gat laten vallen. In de vierde en laatste ronde naderde ik terug op deze twee, en uiteindelijk ben ik terug voorbij Benny gereden. Op dat moment had ik het niet door, maar later snapte ik wel deze wat rare ingeving van Benny.
Zo eindigde ik op een mooie 5e plaats. Het had vandaag natuurlijk ook 8e kunnen zijn, maar bovengenoemde omstandigheden tellen nu eenmaal ook, en als het enigzins mogelijk is, ga ik voor het hoogst haalbare. Staat leuker op het "palmares" vind ik!
Zo, top10 binnen, hetgeen waar ik toch stilletjes op hoopte voor deze wedstrijd.
Nu twee weken geen wedstrijd, en dan op naar Dessel...
Na een jaartje onderbreking was er vandaag terug een ATB Cross wedstrijd te Reusel. Van een aantal jaren terug wisten we nog dat Reusel best wel vettige single tracks kan hebben, dus na de zware regenval van gisteren was het bang afwachten hoe het parcours er zou bijliggen. Gelukkig had het deze nacht niet meer geregend, en was het deze morgen ook nog droog.
Het parcours was identiek aan de vorige editie, er was enkel een zeer kleine startlus aan toegevoegd. Bij het verkennen werd het inderdaad duidelijk dat de regen zijn sporen had nagelaten. De tracks lagen er zoals verwacht vettig bij. Zeker de zeer lastige zone met ongeveer 10 mini grachtjes. Oppassen voor schuivers dus, zo'n vettig liggend parcours gaat me immers niet zo goed af.
De D-klasse was vandaag met 68 deelnemers weer goed vertegenwoordigt. De start was voor de eerste maal dit seizoen volgens klassement, en dit speelt wel in mijn voordeel. Voor de eerste maal dit jaar kon ik op de 2e rij starten (ipv op de 1e rij).
Ik was vrij goed weg, en na de eerste bocht naar links zaten we met de 3 Superior Bikers mooi op een rij (Jelle, Nancy en mezelf). Vanaf het begin had ik me voorgenomen mijn eigen tempo te rijden, en zo te zien waar we zouden uitkomen. Na een ronde of 2 zat ik ongeveer op de 15e plaats, en stelselmatig kon ik nog naar voor opschuiven (vooral op de rechte stukken). Daarna zat ik geruime tijd ongeveer 75m achter mijn voorgangers, maar ook ongeveer zoiets voor mijn achtervolger.
Bij het ingaan van de 5e en laatste ronde had ik de twee voorgangers terug in het vizier (op een 40m voor mij), en de supporters spoorden me aan om hier nog naar toe te rijden.
Dit is ook hetgeen ik gedurende die ronde heb gedaan, maar ik geraakte eigenlijk net niet ver genoeg. Dit lag ook deels doordat er nog een rijder (Bjorn Wouters) op mij aan het naderen was, en ik nam liever geen te grote risico's om mijn plaats niet kwijt te geraken.
Zo eindigde ik net na Gunther Van Passel en Van Den Bosch Brent op een mooie 12e plaats (beste seizoensresultaat).
Het parcours voor de wedstrijd te Hooge Mierde is nog wat gewijzigd. Men doet nu zo goed als alle mogelijke singletracks rond de Spartelvijver aan. In bijlage kan je de laatste update vinden (TCX of GPX formaat)!
Vandaag was het ATB Cross criterium te gast in 't Zand te Alphen, waar de WTV Alphen hun jaarlijkse wedstrijd organiseerden. Zoals ondertussen al klassiek in Alphen gebeurde de start via het "Le Mans" systeem. Dit gaf dus bij de D-klasse een geweldig lange rij mountainbikes. Vandaag stond ik als 2e op de startrij, dit doordat onze ploegmate Nancy iets te laat aan de start verscheen (dit is exact wat ikzelf vorig jaar ook meemaakte ).
Er werd aangekondigd dat we 5 rondes moesten rijden (over een verlengd parcours t.o.v. de E-klasse).
Op zich ben ik vrij tevreden over mijn start. Na een aantal honderden meters zat ik in ongeveer 7e of 8e positie, en dit heb ik tot iets na de eerste ronde kunnen volhouden.
Op een gegeven moment kwamen er dan een aantal "beteren" uit de achterhoede, en die zijn stelselmatig nog wel voorbij gekomen. Wat me op die momenten soms wel wat ergerde is dat deze dan even wat trager voor mij rijden, waardoor er nog meer uit de achterhoede konden komen opdagen.
Het vrij snelle parcours, afgewisseld met wat leuke single tracks, en de afdaling over het strand naar de vijver toe (zoals in de classique d'Alphen) ligt me eigenlijk wel, het is één van mijn favoriete bike plaatsen.
Ergens in de derde ronde maakte ik nog een foutje (op de beklimming net na het strand) en raakte daardoor nog een plaats kwijt (ik schoot door een onhandige beweging uit het klikpedaal, en maakte daardoor wat onzacht contact met de bovenbuis), maar later in de wedstrijd heb ik dit wel goedgemaakt door net voor het ingaan van de kuil nog een voorganger in te halen.
Uiteindelijk ben ik op de 13e plaats geëindigd, dit is mijn beste resultaat van dit seizoen tot nu toe!
Besluit van vandaag: leuk parcours, iets langer rijden dan gemiddeld (voor mij is dit OK), beste seizoensresultaat.
De derde ATB Cross wedstrijd van het seizoen. 22ste plaats gefinisht. Niet mijn lievelings parcours.
De wedstrijd werd vandaag in tegenovergestelde richting als vorig jaar gereden, met hier en daar nog wat nieuwe stukken erbij.
Vrij goed weg bij de start (8e de single track in), en de eerste ronde kon ik nog de voorgangers zien rijden. Nadien was het eigenlijk vooral een verhaal van ingehaald worden. Het parcours bestond uit lastige single tracks, vooral omdat deze zeer hobbelig lagen. Voor de rest een aantal zeer technische stroken (zeer kort draaien rond bomen, en dit is echt niet mijn ding). Sommige momenten had ik de indruk van "nu heb ik 100 meter voorsprong op de achtervolgers", en dan telkens bij zo'n een technische passage zaten er ineens een 3 à 4 tal in mijn wiel ("waar komen die dan ineens vandaan?" dacht ik dan...).
Komt daar nog bij dat de eerste 3 rondes mijn benen echt niet goed aanvoelden. Pas de laatste ronde ging dit beter, maar op dit moment was het beste er ook weeral af, dus dit maakte ook niet veel meer uit...
Zo als 22ste gefinisht (was nog nipt, want mijn voorganger was in de laatste passage op het grasveld zo traag aan het rijden dat ik bijna nog betrokken werd in de spurt voor de 23ste plaats).
Besluit: dit parcours komt op mijn zwarte lijst (niet leuk, slecht voor je rug, veel te korte draaipassages...).
In bijlage kan je een GPS file (GPX of TCX) downloaden van het parcours welke men waarschijnlijk tijdens de ATB Cross wedstrijd te Hooge Mierde gaat gebruiken. Er zijn een aantal aanpassingen t.o.v. vorig jaar gebeurd, mede door dat er een aantal "bergskes" weggegraven zijn. Dit parcours is nog niet volledig definitief, maar grotendeels zal dit zo gevolgd worden.
In Beverlo organiseerde men vandaag voor de allereerste maal een ATB Cross wedstrijd. Ik was een klein half jaar terug al eens mee het toekomstige parcours komen verkennen, maar was vandaag toch nog aangenaam verrast hoe men uiteindelijk het parcours had uitgetekend! Proficiat aan de organisator!
In de D-klasse waren er vandaag weeral genoeg deelnemers paraat (liefst 87 bikers), dit wordt misschien wel een tendens... Voor de race had ik voor mezelf een voorzichtige top 15 in gedachte. Voor de start maakte men ons duidelijk dat er één aanloopronde en vier volledige rondes moeten gereden worden op dit snelle maar toch technisch parcours met heel wat leuke klimmetjes.
Bij de start ging het alvast niet vlot voor mezelf. In plaats van snel te starten, sukkelde ik met mijn klikpedalen. Na 100m zat ik nog steeds niet goed vast... Ongeveer een 10-tal rijders waren zo voor mij weg. Toen we de eerste single track in doken vond ik dat trouwens niet zo erg meer. Vanuit deze positie had ik een beter overzicht, en minder "druk" van de eventuele bikers die anders voorbij zouden komen.
In de tweede ronde had ik dan regelmatig het gevoel dat er iemand tegen mijn achterband aan het rijden was (je kent dat typische geluid wel). Na eventjes een kleine blokkage van mijn achterwiel was het even verder helemaal "prijs", alles achteraan blokkeerde ineens. Ik stapte af, en zag in eerste instantie een losse snelspanner. Snel aandraaien dacht ik, dit lukte niet onmiddellijk. Ik zag toen dat eigenlijk het wiel helemaal losgekomen was! Dus snelspanner terug los, en wiel er proberen in te krijgen. Op zo'n moment tikken de seconden serieus weg, en zo maakt ik een terugval van de 10e of 11e plaats naar ongeveer de 40e positie.
Hier is mijn inhaalrace dan begonnen (gelukkig kon al snel enkele rijders terug voorbij, dit gaf terug wat moed). Toen ik uiteindelijk tijdens het einde van de 3e ronde ploegmaat Jelle zag, met daarvoor Frankie Spaenenburg, was ik terug volledig gemotiveerd. Frankie zou ik absoluut inhalen. Dus iets later over Jelle en daarna nog over Frankie. Nu was het kwestie nog even alles te blijven geven tot aan de finish...
Tot aan de finish dus. Daar aangekomen hoor ik de bel. Wat?? Nog een 5e volledig rondje? Ongeloof, maar dan toch maar verder rijden (kunnen organisaties in het vervolg het nog te rijden rondes duidelijk aangeven aub?). Tijdens deze "extra" laatste ronde zijn er nog heel wat posities gewisseld, sommigen kwamen mij nog voorbij (zoals Jelle), anderen ging ik nog voorbij... Bij de laatste spurt op het asfalt (eigenlijk niet volgens het ATB Cross voorschrift van een finish) was het nog vrij gevaarlijk, maar dat hoort er blijkbaar bij.
Na de wedstrijd heeft de organisatie besloten de uitslag op te maken op basis van de doorkomst bij de voorlaatste ronde (er waren blijkbaar veel rijders die verrast waren, zelfs even stopten na die zogezegde laatste ronde).
Dit leverde voor mezelf een 27e plaats op, voor Jelle en Frankie. Teamgenote Nancy eindigde 13e.
Dus...Tevreden? Eigenlijk gezien het volledige verloop: toch wel redelijk (alleen een les voor mezelf: kijk technisch goed alles voor de start na)!
Update: door de losgekomen QR heeft de band regelmatig het frame geraakt, met verkleurde (door de hoge temperatuur) verf aan de binnenzijde van de achterste vorkbuizen. Ook de achterste remschijf diende ik te vervangen, deze was krom.
Ook dit seizoen rijdt Stijn Leys met zijn camera rond tijdens de wedstrijd. Hierbij de link naar zijn beelden van de wedstrijd te Hapert (Superior Bikers in beeld!).
De kop is eraf. Het seizoen is vandaag gestart in Hapert. De organiserende club had voor vandaag een parcours gemaakt op en in de buurt van het wielercircuit in het sportpark. De organisatie was zeker in orde!
De D-klasse was zoals verwacht dik bevolkt, maar liefst 90 starters vandaag! Gelukkig mag ik voorlopig nog op de eerste rij starten, zodat de files en looppassages niet voor mij zijn!
Bij de start op het wielercircuit was ik goed weg, als ongeveer 5e deelnemer kon ik beginnen aan het onverhard. Dit onverhard waren heel wat singletracks bestaande uit losse bosgrond. Dit maakte het rijden zeker niet makelijk, zeker voor minder technische mensen (zoals mezelf ). Vanaf de eerste ronde voelde ik al onmiddellijk dat ik het vandaag vrij moeilijk zou krijgen. Verschillende deelnemers passeerden me dan ook.
In de tweede ronde werd ik gepasseerd door twee bikers van het Hepa team, en bij het "losse zand" beklimmingske (met boven onmiddellijk naar links), maakten zij een foutje waardoor ik ook af de fiets moest. Boven op het heuveltje geraakt ik dan ook niet goed weg (bij het even verder lopen had ik mijn rem nog wat ingedrukt). Door dit foutje konden er dus nog een paar voorbij.
Op dat moment begin je dan te jagen, waardoor de kans op foutjes nog toeneemt. Verder in die ronde ging ik dan ook in het mulle boszand te ver naar buiten in een bocht, waardoor ik met mijn stuur achter een boompje bleef haken. Vanaf toen was het voor mezelf wat over, waardoor ik toen besloot om proberen gecontroleerd de race uit te rijden.
Uiteindelijk finishte ik als 24e(totaal 87 finishers). Ploeggenoot Jelle Damen kwam na een knappe race (vanuit de achterhoede) vlak na mij aan.
Gemengde gevoelens bij het resultaat. Anderzijds ben ik niet het type rijder welke op zulk parcours goed rijdt (korte bochtjes, los zand,...).
Nu zondag is het zover, het 5e ATB Cross seizoen gaat van start. Dit jaar nog een maand vroeger dan vorig jaar, dit wegens het alsmaar groter wordende aantal wedstrijden. Zoals eerder al geschreven zijn er maar liefst 700 deelnemers ingeschreven (uitverkocht). Ik ben benieuwd hoeveel er daar nu zondag van aan de start staan, en zeker in de D-reeks, en natuurlijk ben ik ook benieuwd naar de "vorm" van de verschillende deelnemers in mijn reeks (zou een maand vroeger verschil maken?).
De nieuwe nummer bordjes zijn ongeveer hetzelfde als vorig jaar, enkel een ander en recht geplaatst lettertype! Zie bijgevoegd voorbeeld!
Nu nog hopen op goed weer voor zondag, dan kunnen we er weer massaal tegen aan!
Het zou best wel eens druk kunnen worden op de ATB Cross wedstrijden dit seizoen. Op de site van ATB Cross is te lezen dat alle 700 nummers de deur uit zijn. Er zijn bijna 200 deelnemers ingeschreven in de D-klasse. Afwachten natuurlijk hoeveel rijders er zullen opdagen op een wedstrijd dag, maar druk zal het in ieder geval worden! Gelukkig kan ik op de eerste 2 rijen starten (althans de eerste wedstrijden ), zodat ik hopelijk niet te veel last van de drukte zal hebben!
700 ingeschreven deelnemers en 17 of 18 wedstrijden, je zou kunnen stellen dat dit het grootste MTB wedstrijdcriterium is van de Benelux, en wie weet van Europa...
Ook ons Superior Bikers Team is zeer goed vertegenwoordigt dit jaar! Tot op één van de volgende wedstrijden!
Hierbij een aantal mooie YouTube filmpjes over de wedstrijd van gisteren. Goed voor een impressie!
Het eerste filmpje heeft erg mooie luchtbeelden (gefilmd met een drone), gemaakt door J.Klaassen. Het tweede filmpje geeft de start van groep 2 weer (groep +40 en dames), gemaakt door T.den Otter.
Vandaag stond de Classique d'Alphen op het programma. Het parcours was voor dit jaar lichtjes hertekend, met een ander aanloopstuk, en ook met een andere startprocedure. De -40 jarigen zijn eerst gestart, 5 minuten later de +40 jarigen en de dames.
Nadat dus de -40j gestart waren, was het nog even wachten, en toen konden wij vertrekken. Het startveld was over een vrij breed stuk opgesteld, en zelf had ik me achteraan in het midden gepositioneerd, samen met ATB Cross collega Frankie Spaenenburg.
Bij de start heb ik getracht zoveel mogelijk deelnemers te passeren, wetende dat bij de eerste doorgang op de eerste single track steeds een file ontstaat. Dit plannetje lukt vrij aardig, en daardoor heb ik niet echt stilgestaan bij het inrijden van de eerste single track.
Vanaf toen was het proberen mijn eigen ritme te rijden. Een tijdje heb ik nog in het wiel van Marc Van Loon gehangen, maar bij het de passage door het strandzand (bergop, en vrij lang, trouwens een nieuwe passage vanaf dit jaar) moest ik Marc laten gaan.
Het parcours was goed berijdbaar, op een redelijk vettig stuk (100m) na, waar de ondergrond sterk zuigend was, en natuurlijk de twee passages per ronde over het strandzand (al lopend, want rijden lukte me hier echt niet).
De laatste ronde was het vet echt van de soep, de verzuring begon meer en meer toe te slaan. Zo eindigde ik na een goeie 39km vlak voor Superior Bikester Nancy Bollansee. Een tijdje later liep ook Superior Biker Luc Van Herck binnen. Voor onze andere teamleden was de wedstrijd spijtig genoeg al vlug over, Dave met kettingbreuk, en Friedrich na een valpartij.
De uitslagen algemeen zijn niet beschikbaar op de site van WTV Alphen, alleen per categorie. Daarom in bijlage de uitslag van categorie 40-50 jaar. Hier en daar zitten er echter ook hier wat fouten in... Ik sta als 58e (op 90 finishers) in de leeftijdscategorie en 197e totaal (op 281 finishers).