Verslagen van stratenlopen en joggings waar ik aan deelneem! Geert Frickelo
geboortedatum 24-08-1964
woonplaats: Oostkamp
Beroep: onderhoudsmekanieker bij Bekaert Aalter
11-09-2011
Verslag: St-Henricusloop op zaterdag 10 september 2011
Verslag: St-Henricusloop op zaterdag 10 september 2011.
Vorige week zaterdag was het snikheet deze week van hetzelfde laken een broek. Tropisch warm met een uitdrogende bries en een golvend parcours. Alle elementen waren aanwezig om er een uitputtingsslag van te maken. Bij inschrijving ter plaatse (7) kregen we direct een degelijk T-shirt aangeboden(zie foto1).
Er waren niet direct grote toppers onder de mannelijke lopers, maar bij de dames zag ik Veerle Dejaeghere samen met haar zus Sabine opwarmen. Uiteindelijk kwamen er 95 deelnemers aan de start maar er zouden maar 81 dapperen de wedstrijd uitlopen. Dit illustreert nogmaals de extreme omstandigheden waarin gelopen moest worden. Per ronde van 3,5km was er slechts 1 verfrissingspost voorzien. Dus konden we ons tijdens de wedstrijd maar 2 keer verfrissen en dat was toch wel te weinig. Men had beter nog een post voorzien met sponsen ergens op het parcours. Om 16.00u werd het startsein gegeven. Ik liep de eerste kilometers zowat in 15de positie. Het eerste deel was vooral bergop en tegen de goed voelbare wind in. Dan een deel met zijwind en dan hoofdzakelijk bergaf en meewind terug naar de start. Na 1 km werd ik voorbijgesneld door Dirk Mattheus die heel wat sneller is dan ikzelf. Maar dit was geen gewone wedstrijd en de warmte is meestal mijn bondgenoot. Aan het begin van de laatste ronde kon ik hem terug bijhalen, ik had de indruk dat hij zou proberen in de strook tegenwind om wat bescherming te zoeken achter mijn rug. Met wat ik nog over had plaatste ik een kleine versnelling, ik nam een paar meter en deze kloof werd steeds groter. Ik kon nog een paar lopers inhalen en ik strandde op 3 sec om een top tien plaats te bemachtigen. Ik werd 11de en liep de 10,5km in een tijd van 41min34sec goed voor een snelheid van 15,15km/h.
Bij de heren won veteraan Dominique Verbeke de wedstrijd. Zowel bij de heren als bij de dames heb ik de podiumceremonie gemist want deze werd kort na de wedstrijd gehouden toen ik mij nog aan het omkleden was. Ik heb dan maar de winnaar nadien op de gevoelige plaat vastgelegd(zie foto2).
Bij de dames was de winnares Veerle voor haar zus Sabine Dejaeghere. Beide sympathieke dames lieten zich gewillig fotograferen net na het podium(zie foto 3). Veerle stelde zelfs voor om samen met mij een foto te maken(zie foto 4). Na de wedstrijd kregen we, bij afgifte van ons borstnummer, nog een fles OMER (soort bier) of een fles wijn aangeboden (zie foto 5). Op naar de volgende wedstrijd volgende week in St-Kruis Brugge.
Groeten Geert
Wedstrijdkilometers in 2011: 397,5km + 10,5km = 408km
Trainingskilometers in 2011: 757,35km + 24km = 781,35km
Verslag: â34ste stratenloop van Koolskampâ zaterdag 03 september 2011.
Verslag: 34ste stratenloop van Koolskamp zaterdag 03 september 2011.
Het was warm, heel warm, om te lopen. Dit was zowaar de warmste dag van de voorbije zomer. Maar geen probleem,voor mij mag het gerust warm zijn, ik kan er goed tegen. Dus vertrok ik vol goede moed richting Koolskamp met de bedoeling om er een stevige prestatie neer te zetten. Na de inschrijving zocht ik wat verkoeling in de schaduw van de kerk. De jeugd kwam eerst in actie en daarna de jogging over 2 rondes van 2km. Om 15u30 was het dan onze beurt om 10 km te lopen. Er dienden 5 rondes afgelegd te worden van 2km. Er kwamen 102 dappere deelnemers aan de start. Ik kon zowat in 15de positie starten, zoals gewoonlijk laat ik mij niet verleiden om in de start, over mijn toeren te gaan. Zeker met deze weersomstandigheden en met het toch wel pittige parcours was het belangrijk om wat reserve in te bouwen. Tijdens de 5 rondes kon ik stelselmatig concurrenten remonteren. Ook Hugo Ballanck, die normaal een stuk sneller is dan ik, moest er aan geloven. Ik eindigde verassend op een 8ste plaats op 102 deelnemers. Ik liep de 10km in 39min 41sec goed voor 15,2km/h, hiermee werd ik 3de veteraan 40+. Helaas kwam slechts de eerste op het podium en ik moest tevreden zijn met de prijs bij inlevering van mijn borstnummer en de tombola. Ik won 5 liter half volle melk, een bol kaas, een mok en nog wat prullaria. Al bij al heb ik enorm genoten van deze wedstrijd, ook al omdat ik terug in contact ben gekomen met de familie Shank. Zij stralen het optimisme en jeugdige enthousiasme uit die mij een heel goed gevoel bezorgen!
Op de eerste plaats eindigde Thomas Dewulf bij de heren en de voor mij onbekende Annelies Deketelaere (6de plaats) werd eerste bij de dames (zie foto).
Groeten Geert
Wedstrijdkilometers in 2011: 387,5km + 10km = 397,5km
Trainingskilometers in 2011: 733,35km + 24km = 757,35km
Verslag: âDwars door Keiemâ zaterdag 27 augustus 2011
Verslag: Dwars door Keiem zaterdag 27 augustus 2011
Ongelofelijk maar dit was reeds de laatste wedstrijd van het 20ste houtlandcriterium 2011. In de voormiddag viel de regen met bakken uit de hemel. Kort na de middag begon het wat uit te klaren maar het zag er niet naar uit dat het helemaal droog zou blijven. De jeugdreeksen waren al aan de gang toen ik daar aankwam. Daarna volgde nog een jogging en om 15u30 was het onze beurt. Met 202 lopers en loopsters stonden we aan de start voor de 10,8km(10,5km volgens gps). Ik voelde mij zeer goed hoewel ik toch een paar kilootjes bijgekomen ben tijdens het verlof. Het parcours is vlak, het eerste deel gaat door het centrum wat draaien en keren, bij het 2de deel maken we een lus via de hoofdweg om zo terug te keren naar de kerk.
Ik zat goed vooraan in de start en ik bleef in de buurt van mijn naaste concurrenten. Tijdens de 2de ronde moest Patrick Lagrou afhaken en naderde ik zowaar veteraan3 Johan Rogge in het gezelschap van junior Jeremy Rens. Tussen deze 2 is er een leeftijdsverschil van maar liefst 51 jaar. Ik zag dat Johan moeite had om zijn veel jongere beloftevolle collega te volgen.
Ik nam een klein beetje voorsprong op hen beiden en ook op Charline Vanneste. Deze voorsprong kon ik behouden tot op de meet, ik eindigde op een 28ste plaats en 7de in mijn categorie. Ik liep de wedstrijd in een tijd van 40min 24sec goed voor 16km/h (15,5km/h volgens gps). Dit is meer dan een zeer mooie afsluiter van het houtlandcriterium mede doordat ik achteraf ook nog eens 100 won. Deze premie was bedoeld voor diegene die het wedstrijdrecord zou verbreken maar dat is helaas niet gelukt. Traditioneel wordt deze premie dan verloot onder de aanwezige deelnemers en ik was deze keer de gelukkige winnaar joepie!
Als naturaprijs kregen we allen een bol kaas en met de tombola won ik nog een T-shirt. We mochten zeker niet klagen, alleen jammer dat er geen grote zaal ter beschikking is van de organisatie want na de wedstrijd begon het terug te regenen en moest iedereen ergens gaan schuilen.
Bij de heren won Dieter Brouckaert (zie foto)en bij de dames won Hanna Vandenbussche (zie foto)
Groeten Geert
Wedstrijdkilometers in 2011: 376,9km + 10,8km = 387,5km
Trainingskilometers in 2011: 709,35km + 24km = 733,35km
Verslag: Stratenloop Wingene zaterdag 20 augustus 2011
Verslag: Stratenloop Wingene zaterdag 20 augustus 2011
Vandaag stond de stratenloop in Wingene op het programma. Een wedstrijd die meetelt voor het criterium Lopen in het Molenland 2011. Om 17u30 kwam de jeugd in actie in de verschillende reeksen. Om 18u10 was er een volksloop waar slechts 26 lopers en loopsters aan deelnamen.
Het was de bedoeling dat wij om 18u30 zouden starten maar doordat de organisatie de duur van de volksloop verkeert heeft ingeschat konden wij pas om 18u40 vertrekken. Met 111 lopers vertrokken wij om 3 rondes af te haspelen. Het was voor de eerste keer dit jaar erg warm om te lopen. De start werd gegeven aan de sporthal de tuimelaar. Gevolg hiervan was dat we via een korte aanloopstrook een scherpe bocht naar links dienden te maken en daarna een scherpe bocht naar rechts naar de openbare weg. Gelukkig waren er niet al te veel deelnemers en kon de start vlot verlopen. Eenmaal op de openbare weg kon iedereen zijn eigen tempo lopen. Het parcours bestond hoofdzakelijk uit lange rechte stukken, er was weinig wind en het was warm. Gelukkig was de bevoorrading van water en sponzen goed georganiseerd. 2 maal per ronde konden we ons verfrissen en dat was echt wel nodig. Ikzelf voel mij heel goed in deze omstandigheden. Ik liep de 10,8km in een tijd van 42min 05sec goed voor 15,4km/h. Daar ben ik terug zeer tevreden mee. Ik ben echter zeer diep moeten gaan om dit resultaat te bereiken. Als naturaprijs kregen we een flacon met douchegel wat echt maar magertjes is voor 8 inschrijvingsgeld. De winnaar bij de heren werd Tim Soenens maar die was al weg voor de prijsuitreiking dus geen foto van hem. Bij de dames won An Parmentier voor Charline Vanneste (zie foto1)
De prijsuitreiking achteraf werd wat ontsierd door de verwarring van de laureaten in de verschillende leeftijdscategorieën. Hierdoor liep de prijsuitreiking heel wat vertraging op. Zeker een puntje waar de organisatie dient aan te werken.
Na de prijsuitreiking was er nog een tombola (zie foto2) waar ikzelf een loopshirt gewonnen heb.
Groeten Geert
Wedstrijdkilometers in 2011: 366,1km + 10,8km = 376,9km
Trainingskilometers in 2011: 685,35km + 24km = 709,35km
Verslag: 13 de Kermisloop te Torhout op zaterdag 13 augustus.
Verslag: 13 de Kermisloop te Torhout op zaterdag 13 augustus.
Torhout is de voorlaatste wedstrijd van het houtlandcriterium. Ik was van plan om de strandloop in De Panne van afgelopen woensdag ook te lopen maar helaas ben ik ziek geworden. Daardoor vielen mijn plannen in duigen. In plaats van lopen was het dus gedwongen rust. Donderdag voelde ik mij al iets beter en heb ik terug voorzichtig geprobeerd om de trainingen te hervatten. Het ging redelijk goed maar ik was toch bang dat de kermisloop te Torhout wat te vroeg zou komen. Dus met heel wat onzekerheden aan de start van de 13km in de wijk Drie Koningen. De dames, de heren juniores en veteranen 60+ dienden slechts één ronde te lopen van 6,5km. In totaal kwamen voor beide afstanden 288 deelnemers aan de start. Het parcours in Torhout is naar mijn mening het mooiste van het criterium. Eerst lopen we door het domein van het kasteel DAertrycke, dan enkele kilometers via onverharde bospaden terug naar de bewoonde wereld en dan via een lang recht stuk terug richting aankomst. De regen van de laatste dagen zorgde er voor dat het nogal slijkerig was in het bos. Ik ben rustig gestart met de bedoeling om de wedstrijd uit te lopen om wat puntjes te sprokkelen voor het criterium. Eindelijk ging het nog zo slecht niet maar ik had niet de snelle benen van de voorbije weken. In de 2de ronde kwam ik bij Patrick Lagrou en ik besloot om bij hem te blijven. Ik ben uiteindelijk geëindigd op een 47 plaats op 159 deelnemers in een tijd van 52min 56sec goed voor 14,7km/h. Ik werd hiermee 14de in mijn categorie. Achteraf was ik vooral tevreden dat ik de wedstrijd zonder veel problemen kon uitlopen. Als naturaprijs kregen we een brood, 3 brikjes soya-drank, een pet en water. Er was nog een extra prijs voor borstnummers die eindigden op 2 maar daar was ik helaas niet bij. Er werden nog presto-lotjes verloot onder de deelnemers en er was ook nog een tombola. Helaas terug niets voor mij. Bij de heren ging de overwinning naar Christophe Clyncke en bij de dames won deze keer niet Charline Vanneste maar wel Hanna Vandenbussche. Jammer genoeg geen fotos deze keer van het podium want de batterij van mijn fotoapparaat was leeg!
Groeten
Geert
Wedstrijdkilometers in 2011: 353,1km + 13km = 366,1km
Trainingskilometers in 2011: 677,25km + 8,1km = 685,35km
Verslag van âjogging Impeâ te Lede, zondag 7 augustus 2011.
Verslag van jogging Impe te Lede, zondag 7 augustus 2011.
Het ene verslag volgt op het andere, deze keer trok ik naar Impe, een deelgemeente van Lede. Via de E40 afrit ErpeMere en dan wat zoeken om het kleine dorpje te bereiken. Ik vond nog een parkeerplaatsje nabij de kerk en niet ver daarvandaan was de inschrijving in het plaatselijke schooltje. Bij betaling van 5 kregen we een invulformulier waarbij we konden kiezen tussen 3 afstanden (4.3, 8.5 of 12.7km) oftewel 1,2 of 3 ronden. Om 15u30 stonden in totaal 320 lopers aan de start. Er stond behoorlijk wat wind en het parcours zag er niet al te vlak uit. Er werd gestart op een brede lange weg, dus tijd genoeg om positie te kiezen. De eerste bocht naar links voerde ons langs landelijke kronkelende wegen tussen de maisvelden. Hierbij stond de wind meestal op kop. Op het einde van het landelijke gedeelte kwam er terug een bocht naar links en moest er geklommen worden, geen scherpe helling maar toch een heel stuk vals plat. Dan terug een bocht naar links en met de wind in de rug en bergaf richting aankomst. Dit, voor mij, 3 keer want ik had, samen met 65 andere lopers gekozen voor de langste afstand. Uiteindelijk werd ik 15de in een tijd van 49min 22sec goed voor 15,4km/h. Gezien het parcours en de wind mag ik hier terug heel tevreden over zijn. Als naturaprijs kregen we een zak met allerlei soorten yoghurt. Bij aankomst kregen we ook een enveloppe met daarin een nummertje voor deelname aan de rijk gevulde tombola (zie foto prijzentafel) waarbij iedereen prijs had. De winnaars werden ook niet vergeten, telkens werden de eerst 3 seniores en veteranen zowel dames als heren voor iedere afstand naar voor geroepen om een drankje of bloemetje in ontvangst te nemen. Op de 12,7 km won Geert Godderis bij de heren en Marlene Vandenbroeck bij de dames.(zie fotos)
Ik was aangenaam verrast door deze wedstrijd en door de goede organisatie. Op naar de volgende wedstrijd, de beachrun in De Panne op woensdag 10 augustus.
Groeten
Geert
Wedstrijdkilometers in 2011: 340,4km + 12,7km = 353,1km
Trainingskilometers in 2011: 663,25km + 14km = 677,25km
Verslag van de 26ste jogging van de Tassche te Ardooie!
Verslag van de 26ste jogging van de Tassche te Ardooie!
Dit is reeds de 10de wedstrijd van het houtlandcriterium. Voor de dames, de heren juniores en de veteranen 60+ moesten er 3 rondes gelopen worden van 3,1km. Voor de anderen (waaronder ikzelf) 5 rondes goed voor 15,5km in totaal. De weersomstandigheden waren voor mij ideaal, het was windstil en niet overdreven warm. Om 19.00u stonden we met 208 atleten aan de start. 126 om 15,5km te lopen en 82 om 9,3km te lopen.
Het is een snel parcours en ik voelde mij goed. Ik liep samen met Patrick Lagrou die de laatste tijd ferm verbeterd is. Achter ons vormde zich een groepje dat in ons spoor bleef hangen. In de laatste ronde werd ik nog voorbijgesneld door 2 lopers uit het groepje achter ons. Helaas waren het 2 concurrenten uit mijn reeks veteranen 1. Ze pakten dus wat puntjes terug op mij, daardoor ben ik 1 plaatsje gezakt en sta ik 7de in de rangschikking. Ik liep terug een zeer goede wedstrijd naar mijn gevoel. Ik liep de 15,5km in een tijd van 1u 1min en 19sec.
Goed voor een gemiddelde snelheid van 15,17km/h.
Als beloning voor dit alles kregen we een bol kaas (Père Joseph) van 375gr en een keukenhanddoek met schoteldoek.
Bij de heren won Dieter Brouckaert en bij de dames Charline Vanneste. (zie fotos)
Omdat ik nog in verlof ben wil ik er van profiteren om enkele extra wedstrijden te lopen. Zo ga ik zondag 7 augustus naar Impe (Lede) en woensdag 10 augustus naar De Panne.
Groeten
Geert
Wedstrijdkilometers in 2011: 324,9km + 15,5km = 340,4km
Trainingskilometers in 2011: 663,25km + 14km = 677,25km
Na wat zoeken en omrijden vond ik eindelijk de wijk Landuit waar de jogging zou plaatsvinden. Een parkeerplaatsje vinden dichtbij de inschrijvingen was moeilijk want er was ook een drukbezochte rommelmarkt op hetzelfde moment. Op internet had ik al gezien dat dit niet echt een grote wedstrijd was. Er waren in de vorige edities zon honderd lopers en loopsters in totaal. Dit was reeds mijn 4de wedstrijd in één week tijddus was het afwachten wat het zou geven. Voor slechts 3 konden we ons inschrijven in de feesttent om 5km (1ronde) of 10km(2rondes) te lopen. Om 15.00 kwam de jeugd aan de beurt en om 16.00u was het dan aan ons. Voor de 10km kwamen er 51 lopers aan de start en voor de 5km 42.
Het was een vlak en snel parcours met lange rechte stukken, maar niet overal was het even duidelijk waar we moesten lopen. In de eerste ronde kon je nog een voorganger volgen maar in de 2de ronde werden de verschillen groter zodat er niet altijd iemand zichtbaar voorop liep. Ondanks de vierde wedstrijd in één week tijd had ik toch een goed gevoel tijdens het lopen, de bevoorrading met water onderweg was ook goed want het begon al wat warm. Voor mij dus ideale omstandigheden om een snelle wedstrijd te lopen. Halverwege de 2de ronde kreeg ik te horen dat ik op een 10de positie liep en ik was vastbesloten om dit niet meer uit handen te geven. Ik eindigde uiteindelijk op de 10de plaats in een tijd van 36min 17sec, volgens de uitslag zou ik dan 16,5km/h gelopen hebben maar gelukkig bestaat er nog zoiets als de GPS (Garmin) om de juiste afstand en snelheid te kennen. De 10km was in werkelijkheid 9,5 en dan liep ik 15,7km/h dit ziet er al wat meer realistisch uit. Als beloning kregen we een tombolalotje waarmee ik een pizza-mes mee naar huis mocht nemen. Er werd ook nog een reis naar de Franse Alpen uitgeloot maar die ging helaas niet naar mij. De 10km werd gewonnen door Richie Azombo bij de heren en door Joke Coysman bij de dames.
Groeten
Geert
Wedstrijdkilometers in 2011: 315,4km + 9,5km = 324,9km
Trainingskilometers in 2011: 661,25km + 2km = 663,25km
Vandaag stond er terug een strandloop op het programma. Deze keer was Wenduine de plaats van het gebeuren. Het was koud en winderig op de dijk. Ik had hier in het verleden al eens gelopen maar ondertussen was het parcours al heel wat veranderd. De start was nog altijd op dezelfde plaats aan het wielingenzwembad(zie foto). De inschrijvingen waren in de cafetaria(zie foto)van het cultureel centrum naast het zwembad. In de bijbehorende grote zaal konden we ons omkleden en na het lopen was er de mogelijkheid om een douche te nemen in het zwembad.
Bij de inschrijving kreeg iedereen een enkelband met een chip voor de tijdsregistratie. Om 19.00u werd de eerste start voor de jeugd gegeven. Om 20.00u was het dan de beurt aan de 287 lopers van de 10 mijl en 10 minuutjes later ging de 6 mijl ook van start.
De 10 mijl ging eerst over het strand richting De Haan met de wind in de rug. Na 7km hadden we het stuk strand achter de rug en liepen we terug richting Wenduine langs de koninklijke baan. Voorbij de zeedijk van De Haan doken we een duin en bosgebied in. Veel op en neer, draaien en keren en oppassen voor boomwortels en putten. Het leek vanaf dat moment eerder op een natuurloop met al die hindernissen. Kwam daar nog eens bij dat we de traagste lopers van de 6 mijl begonnen in te halen. Dit was niet altijd gemakkelijk vanwege de smalle paadjes. Zeker niet ideaal om een toptijd te lopen maar als training goed meegenomen. Ik had terug een goed gevoel tijdens het lopen. Ik liep de 16km (15,41km volgens de GPS) in een tijd van 1u 3min en 28sec, goed voor 14,6km/h volgens de GPS.
De winnaar bij de heren werd Pieter Vermeesch(zie foto podium heren) en de winnares werd Ria Thienpont
De volledige uitslag is terug te vinden op volgende webside:
Verslag 31ste MASSA-JOGGING te KOKSIJDE - 27/07/2011
De naam massajogging was hier zeker op zijn plaats. Zon 1200 lopers en loopsters stonden aan de start voor 5 of 10km.
De weersomstandigheden vielen terug zeer goed mee. De start werd om 20.00u gegeven. We liepen eerst een lang recht stuk naar het strand langs een brede weg. Dus plaats genoeg voor iedereen. Eenmaal op het strand liepen we richting Oostduinkerke langs het water. Onderweg moesten we wat golfbrekers dwarsen (zie foto 1) en enkele plassen zeewater waren ook niet te ontwijken. Op de heenweg voelden we toch de wind die schuin in ons nadeel blies. Er waren heel wat goede lopers aanwezig, het zou dus heel moeilijk zijn om in de eerste 30 te eindigen om punten te sprokkelen voor het kustcriterium.
Na het keerpunt van de 5km was de groep voor mij al heel wat minder groot. Ik liep toen in ongeveer 45ste positie. Op het keerpunt van de 10km kregen we een stempel als bewijs dat we wel degelijk via het keerpunt teruggegaan zijn. Terugkeren was heel wat aangenamer met de wind in de rug. Het was leuk om de lange sliert lopers en loopsters te zien die nog naar het keerpunt onderweg waren. Ik kon mijn tempo, goed vast houden en ik eindigde uiteindelijk op een 42ste plaats in een tijd van 44min. Hierbij moet wel gezegd worden dat het volgens de GPS 11km was en op het strand gaat lopen ook niet zo vlot als op de weg. Terug ben ik heel tevreden over dit resultaat. Als beloning kreeg ik een stevige rugzak en een paar sportkousen. Bij de heren won Francis Van Steebrugge en bij de dames Charline Vanneste. (zie uitslag onderaan)
Vrijdag loop ik nog de 10 mijl in Wenduine en zondag misschien ook nog in Nazareth.
ZONDAG 31 JULI 2011 : NAZARETH-EKE
Afstanden : 5 - 10 km
Start : 16.00 u
Waar : Feesttent, Dries, Eke-Landuit
Organisator : Feestcomité Landuit
Groeten
Geert
Wedstrijdkilometers in 2011: 288,4km + 11km = 299,4km
Trainingskilometers in 2011: 659,25km + 2km = 661,25km
Ik ben in verlof dus ik heb veel tijd om te lopen en deze week heb ik besloten om er een doorgedreven training van te maken met trainingen in de fitness gecombineerd met wedstrijden. Mijn doel is om op vrijdag 5 augustus een goede 15,5km te lopen in Ardooie voor het houtlandcriterium! Ondertussen geniet ik natuurlijk van iedere wedstrijd die ik loop. Vandaag was dat in Maldegem-Kleit. Heerlijk loopweertje en snel parcours. Niet al te veel deelnemers dus een goede tijd en een top tien plaats zaten er zeker in. Eerst werden de verschillende jeugdreeksen afgehaspeld en ik moet zeggen er was heel wat enthousiasme en de organisatie was uitmuntend. Om 18u30 was het dan de beurt aan ons. Men kon kiezen tussen 2,5km, 5km of 10km zijnde 1,2 of 4 rondes. Op mijn afstand, de 10km, kwamen 57 deelnemers aan de start. We dienden 4 rondes van 2,5km te lopen. Ik werd uiteindelijk 6de in een tijd van 37min 33sec goed voor 15,98km/h, de eerlijkheid gebied mij wel te zeggen dat de afstand volgens de GPS iets minder was dan 10kml nl. 9,82 km en dan liep ik 15,7km/h. Daarmee ben ik natuurlijk ook zeer tevreden. De 10km werd gewonnen door Bart Bleyaert bij de mannen en door Roossie Van Der Jeught bij de dames (zie uitslag). Als afsluiter was er nog een uitgebreide tombola waar iedereen prijs had, ikzelf won een schietlood.
Hieronder nog een foto van de uitgebreide prijzentafel en de uitslag. Morgen nog naar de fitness en dan woensdag in Koksijde 10km, donderdag naar de fitness en vrijdag in Wenduine(16km)!
Leve de vakantie!
Groeten
Geert
Wedstrijdkilometers in 2011: 278,4km + 10km = 288,4km
Trainingskilometers in 2011: 640km + 19,25km = 659,25km
Dit is reeds de 9de wedstrijd van het loopcriterium van het Houtland. Er was veel regen voorspeld maar het is in Bekegem droog gebleven. Het was niet te warm, er stond niet al te veel wind, dus een ideaal loopweertje om de 15km af te haspelen.
De dames, de heren veteranen 3 (+60) en de juniores dienden slechts 2 ronden af te leggen goed voor 7,5km. Om 15u30 gingen we dan gezamenlijk van start, er waren 242 deelnemers in totaal. De eerste ronde hield ik wat reserve maar naarmate de wedstrijd vorderde voelde ik mij steeds beter. Over de bevoorrading hadden we zeker niet te klagen want op 3 plaatsen per ronde konden we een bekertje water drinken of over onze kop gooien. In de voorlaatste ronde kwam ik aansluiten bij een groepje van een 5tal lopers. In de laatste ronde zette ik mij op kop en ik ben op kop gebleven. Ik kon zelfs nog een sprintje plaatsen op het laatste hoewel ik daarbij geen plaatsen gewonnen heb. Het gevoel was vandaag zeer goed. Ik werd 27ste en 8ste in mijn categorie. Ik liep de 15km in een tijd van 58min 15sec goed voor 15,45km/h. Ik ben eens benieuwd wat mij dit zal opleveren in de tussenstand van het houtlandcriterium. Ik sta momenteel 8ste bij de veteranen1 maar als ik het zo een beetje bekijk zal ik misschien wel enkele plaatsen stijgen in de rangschikking! De wedstrijd werd gewonnen bij de heren door Dieter Brouckaert en bij de dames door Charline Vaneste.(zie fotos)
Ik ben momenteel in verlof en als alles verloopt zoals geplant loop ik volgende week 3 wedstrijden, maandag in Maldegem Kleit 10km, woensdag in Koksijde 10km en vrijdag in Wenduine(16km)!
Groeten
Geert
Wedstrijdkilometers in 2011: 263,4km + 15km = 278,4km
Verslag 12de NOORDZEE strand-en duinenloop te Blankenberge
Verslag 12de NOORDZEE strand-en duinenloop te Blankenberge
Het was echt hondeweer, het was winderig en de regen viel met bakken uit de hemel. Ik heb nog wat getwijfeld of ik wel zou aanzetten of thuis gezellig naar de ronde blijven kijken. Uiteindelijk toch besloten om richting Blankenberge te rijden ondanks de barre weersomstandigheden. De inschrijving was nabij het sea-life center in de inkomhal van het zwembad. Gelukkig was er voor de lopers parking gereserveerd want het was er zeer druk. Slechts 3 inschrijving, maar hier heb je niet die gezellige sfeer achteraf zoals in het houtlandcriterium. Inschrijven, lopen, naturaprijs en terug naar huis. De start was voorzien om 16u30, ik bleef zolang mogelijk in de auto zitten om droog te blijven. Maar uiteindelijk moest ik er toch door, 20 minuutjes voor tijd begon ik aan mijn opwarming in de striemende regen. Stipt om 16u30 vertrokken we dan met 167 dappere lopers en loopsters aan onze zware tocht. Eerst wat door de duinen op en neer om dan via een trap naar het strand toe te lopen richting zeebrugge. Ik moet eerlijk zeggen dat ik niet veel last ondervond van de wind want die kwam van opzij. Op dit zware parcours kon ik mij toch goed handhaven dankzij de trainingen in het fitnesscentrum die mij heel wat sterker hebben gemaakt. Ik werd 20 ste (zie uitslag hieronder) in een tijd van 33min 23 sec goed voor een gemiddelde snelheid van ongeveer 14,5km/h. Als naturaprijs kregen we een oranje draagtas om frisdrank koel te houden. Al bij al een goede training om donderdag 21juli 15km te lopen in Bekegem!
Groeten
Geert
Wedstrijdkilometers in 2011: 255,4km + 8km = 263,4
Trainingskilometers in 2011: 604km km + 24km = 628km
Dit is reeds de 8ste wedstrijd van het houtlandcriterium. Er kwamen 240 lopers aan de start en de afstand was voor iedereen gelijk namelijk 9km. Het was niet te warm maar er stond toch een venijnige wind waardoor een toptijd moeilijk haalbaar was. Iets na 16.00u werd de start van de wedstrijd gegeven. Ik kon starten vanop de derde rij. In de eerste ronde was het moeilijk om op te schuiven vanwege teveel mensen op een bochtige parcours. Vanaf de 2de ronde was het deelnemersveld al heel wat uitgedund en kon ik langzaamaan enkele concurrenten voorbij steken. De korte rondes (4 in totaal) zorgden er voor dat we heel wat mensen moesten dubbelen in de laatste ronde. Maar uiteindelijk kon ik opnieuw tevreden terug kijken op mijn wedstrijd. Ik werd 36ste en 9de in mijn categorie veteranen 1.
Ik liep de 9km in een tijd van 33min en 31 sec goed voor een snelheid van 16,11km/h. Volgens de gps echter was de afstand iets minder nl. 8,8km en dan liep ik 15,9km/h. Ik ben zeer tevreden met dit resultaat, tot nu toe is dit mijn beste loopjaar ooit. De wedstrijd werd bij de mannen gewonnen door Tom Vanslambrouck(zie foto1) en bij de vrouwen door Lies Deruddere(zie foto2). Om 18.00u begon men met de prijsdeling. Iedere deelnemer en deelneemster mocht, in volgorde van aankomst, een prijs uitkiezen. (zie foto3 prijzentafel). Ikzelf koos een klokradio uit de prijzentafel.
Volgende week loop ik in Blankenberge en op 21 juli loop ik de 9de wedstrijd van het houtlandcriterium in Bekegem!
Groeten
Geert
Wedstrijdkilometers in 2011: 246,4km + 9km = 255,4km
Zoals aangekondigd liep ik in Moerbrugge (deelgemeente van mijn thuishaven Oostkamp) een wedstrijd over 9km die meetelt voor het Beerelcriterium. Een criterium ingericht door de gemeentebesturen van Oostkamp en Beernem! Het was ideaal loopweer dus een snelle eindtijd was zeker te verwachten. Wat opviel was dat er heel wat deelnemers waren bij de jeugd over deverschillende afstanden. De jogging daarentegen kon slechts rekenen op 45 deelnemers. Om 20.00u stond ik, samen met zon 128 lopers, klaar om de 9 km aan te vatten. Ik vertrok zo wat in 15de positie en ik kon vrij vlug opschuiven naar een 13de plaats. Op het einde van de 2de ronde kon ik nog iemand bijbenen maar die bleef koppig in mijn spoor volgen. Ik probeerde hem af te schudden en reeds na de eerste poging had ik een gaatje. Ik lag dus op een 12de plaats en ik was niet van plan om deze plaats nog af te staan. Uiteindelijk ben ik geëindigd op de 12de plaats in een tijd van 34min en43sec goed voor 15,8km/h. Dit zal mij terug heel wat punten opleveren voor het Beerelcriterium. Hopelijk kan ik op die manier nog een top 10 plaats uit de brand slepen! De naturaprijs na afloop van de wedstrijd was niet veel zaaks. We kregen een zak met een minihanddoek, een stuk chocolade, een energiereep, een spel kaarten en een fruitsapje. Volgend weekend loop ik in Koekelare terug een 9km hopelijk gaat het dan nog even goed als nu! Hieronder nog de uitslag met de winnaars per reeks in het vet gedrukt!
Op zaterdag 25 juni ging de 15de saladekermisloop te Egem door. Dit is de 7de wedstrijd van het houtlandcriterium en traditioneel ook een zware wedstrijd in meestal tropische omstandigheden. Dit jaar echter viel de temperatuur heel goed mee, maar er stond toch een goed voelbare wind. Om 1700u gingen we van start, voor de dames en heren juniores en heren veteranen 3 stonden er 3 rondes op het programma. Voor de heren seniores en veteranen1 en 2 waren dat 4 ronden goed voor 11,6km volgens de organisatie en11,3 volgens de GPS.
Ik was goed mee in de start en ik kon bij het ingaan van de 2de ronde beginnen aan mijn traditioneel inhaalmaneuver. Ik kwam junior Jeremy Rens tegen en ik besloot om hem wat uit de wind te zetten. Samen hebben we de volgende 2 ronden nog heel wat concurrenten voorbij gestoken. Jeremy werd uiteindelijk 3de junior en stond dus op het podium. Ikzelf moest nog een extra rondje afwerken en ik eindigde in een tijd van 43min 37sec op een 27ste plaats en 9de in mijn categorie. Ik liep volgens de GPS 15,5km/h en volgens de officiële uitslag 15,9km/h. Terug heel wat puntjes voor het houtlandcriterium gesprokkeld. Mijn beoogde top 10 plaats komt zeker niet in het gedrang. Als naturaprijs kregen we een fles wijn, 500gr pannenkoeken en een krop sla. De winnaar bij de heren was, de voor mij onbekende, Tim Soenens (zie foto). Bij de dames was de winnares Charline Vanneste (zie foto). Volgende week vrijdag loop ik in Moerbrugge (deelgemeente van mijn thuishaven Oostkamp) een wedstrijd over 9km die meetelt voor het Beerelcriterium. Een criterium ingericht door de gemeentebesturen van Oostkamp en Beernem!
Groeten
Geert
Wedstrijdkilometers in 2011: 227,1km + 10,3km = 237,4km
Het was winderig en fris maar gelukkig is het droog gebleven in Ruiselede. De inschrijvingen, 8 ter plaatse, waren in een jeugdhuis nabij de start. Eerst werden de jeugdwedstrijden afgewerkt en dan was het afwachten hoeveel volk er aan de start van de jogging van 5 en de prestatieloop van 10 km zouden komen. Vorig jaar waren er heel wat lopers teleurgesteld omdat al de mooie prijzen naar de eerste 10 dames en eerste 10 heren gingen. Voor de grote groep lopers was er toen slechts 1 fles sportdrank voorzien.
In de folder van de editie 2011 stond dat er voor iedereen een naturaprijs voorzien was en nog een tombola onder de aanwezige deelnemers. Deze loopwedstrijd viel ook een beetje ongelukkig een dag na de nacht van West Vlaanderen die traditioneel zeer veel lopers lokt. Het was al te zien aan de jogging veel volk zou er vandaag niet afkomen. Slechts een 50tal joggers kwamen er aan de start. Dan de prestatieloop, ook, hier slechts een 50tal loper die om 19.00u van start gingen voor 4 rondjes van iets meer dan 2,5km. Er was één duidelijk favoriet nl Ghima Woldu die de wedstrijd met grote voorsprong heeft gewonnen. Ikzelf zat in een derde groepje, een top tien plaats zat er misschien in. De eerste 10 hadden prijs dus wie weet? Ons groepje bestond aanvankelijk uit 3 personen en als ik laatste eindigde zou ik toch nog 9de worden dus het zag er goed uit. In het begin moest ik aanklampen maar iets na half wedstrijd bleven we nog met 2 over. Dus 8ste plaats zat er in. In de laatste ronde moest mijn kompaan Steven ook de rol lossen, ook kon ik nog Alexander Eggerick bijbenen die blijkbaar nog aan het revalideren was. In die laatste ronde zag ik dat er nog een opgave was van iemand die nog voor mij liep. Zo werd ik 5de en is dit één van mijn beste plaatsten ooit in een wedstrijd! Ik liep de 10,4km (volgens garmin) in 39min 40sec goed voor 15,7km/h, in de officiële uitslag spreekt men over 10km en dan heb ik slechts 15,16km/h gelopen. Op de eerste foto kunnen jullie de uitslag nog eens doornemen. Als naturaprijs kregen we een handdoek, een sportdrank en een bon voor 2,5liter roomijs (zie foto2). Voor mijn 5de plaats kreeg ik een brood, een boodschappentas en een keukenschort van jupiler(zie foto3).
Volgende week ga ik naar Egem om er aan de saladekermisloop deel te nemen.
Groeten
Geert
Wedstrijdkilometers in 2011: 216,7km + 10,4km = 227,1km
Ik was van plan om vrijdagavond deel te nemen aan de vuurtorenloop in Oostende. Ik wou rechtstreeks van mijn werk naar Oostende rijden als het weer tenminste geen spelbreker zou zijn. Om 17u30 goot het nog pijpenstelen en het zag er niet naar uit dat het snel zou ophouden. Dan maar overgeschakeld op plan B en in plaats van naar Oostende naar Oostkamp om een pittige training in de fitness af te werken. Toen die was afgelopen om 19u30 zag ik dat de lucht opgeklaard was en dat de zon er begon door te komen. Ik had dus verkeerd gegokt en ik vond dit weekend ook geen geschikte wedstrijd meer op de kalender om aan deel te nemen. Dan maar op zondag naar het provinciaal domein Bulskampveld getrokken om een duurloop te doen van 19km aan een gemiddelde van 13km/h. Dit zal mij trainingskilometers terug een beetje op peil brengen. Volgend weekend ben ik van plan om in Ruiselede de molendorploop te lopen. Vorig jaar liep ik die al eens maar ik was niet zo tevreden over de organisatie, hopelijk doen ze dit jaar beter.
Een verslag mag je zeker verwachten op dit blog.
Groeten
Geert
Wedstrijdkilometers in 2011: 206,9km + 9,8km = 216,7km
Verslag âGrote stratenloopâ van 3 juni 2011 te Zwevezele.
Verslag Grote stratenloop van 3 juni 2011 te Zwevezele.
Zwevezele is reeds de 6de wedstrijd van het Houtlandcriterium, er zijn in totaal 12 wedstrijden dus we zijn halfweg. De zon was van de partij, het was warm en er stond toch wel een straffe wind. Wetende dat het parcours in Zwevezele nogal pittig is en dat we 2 dagen geleden een wedstrijd gelopen hadden in Jabbeke was het afwachten wat het zou geven. Terug werd er een onderscheid gemaakt en moesten de dames, juniores heren en veteranen 3 (60+) slechts 3 rondes lopen goed voor 7,4km. Wij mochten 4 ronden voor onze rekening nemen goed voor 9,8km. Om 19u30 gingen in totaal 229 lopers van start. Eerst bergaf dan bocht naar links om de eerste keer de pittige heuvel op te lopen. Dan een stuk door het park om dan een goede kilometer vals plat omhoog en tegen de wind te lopen.
Ik kon mijn vriend Johan Rogge bijbenen en ik kon in het spoorvan de latere winnares van de dames Charline Vanneste blijven. Ook zag ik dat enkele lopers die beter geklasseerd staan dan ikzelf niet zo ver voor mij uit liepen. Helaas heb ik ze niet kunnen bijhalen maar ik ben toch heel tevreden over deze wedstrijd. Ik liep de 9,8km in een tijd van 38 min 7sec. goed voor 15,5km/h. Na een verkwikkende douche konden we wat bekomen in de tent op het marktplein. Het is daar ieder jaar ook kermis dus er was heel wat sfeer en ambiance. Daarbij kwam nog de voetbalwedstrijd België-Turkije die op een groot scherm gevolgd kon worden. Iets na 21u begon men met de prijsuitreiking. Davy Stieperaere won bij de heren (zie foto) in een tijd van 32min 20sec (18,3km/h) en zoals eerder al gezegd won Charline Vanneste( zie foto) bij de dames. Er werden nog heel wat flessen Cava uitgereikt aan de laureaten van de nevenclassementen. Na de prijsuitreiking was er nog de tombola (zie foto van de tombolaprijzen) waarbij ik een T-shirt van sport-line heb gewonnen.
Groeten
Geert
Wedstrijdkilometers in 2011: 206,9km + 9,8km = 216,7km
Verslag 19de Permekeloop te Jabbeke woensdag 1 juni 2011
Op de vooravond van het verlengde weekend stond voor mij de 19de Permekeloop op het programma. Dit is reeds de 5de wedstrijd van het Houtlandcriterium. Terug waren de loopomstandigheden vrijwel ideaal. Er moesten door de heren seniors, masters 1 en 2 vijf rondes afgelegd worden goed voor 12km. De dames, de masters 3 en de juniors dienden slechts 3 rondes af te werken. Het nadeel van veel kleine rondjes is dat je op den duur allemaal door elkaar loopt. Zo heb ik bijvoorbeeld enkele tragere lopers 2 keer gedubbeld en werd ikzelf ook nog eens gedubbeld door de leider in de wedstrijd.
Om 19u30 werden de 320 lopers en loopsters op gang geschoten. Het gevoel was net als de voorbije weken zeer goed. Er werd snel gelopen en er waren terug heel wat toppers zowel bij de dames als bij de heren van de partij. Ik liep de 12km volgens GPS in een tijd van 45min en 48 sec. goed voor 15,8km/h. Uiteraard ben ik hier heel tevreden mee. Ik eindigde hiermee op een 41ste plaats en 12de in mijn categorie. Daarmee sprokkel ik terug heel wat puntjes om mijn beoogde top tien plaats bij de veteranen 1 in het houtlandcriterium veilig te stellen.
Nu maar hopen dat we voldoende kunnen recupereren om tegen vrijdagavond in Zwevezele terug fit te zijn.
Bij de heren stond er geen maat op Stijn Fincioen, hij won makkelijk in een tijd van 36min 26sec goed voor 19,8 km/h(zie foto). Bij de dames was Ria Thienpont de sterkste zij won voor Nathalie De Clercq en Charline Vaneste(zie foto)
Er was na de prijsuitreiking nog een tombola voorzien (zie foto) maar helaas geen prijs voor mij.
Groeten
Geert
Wedstrijdkilometers in 2011:194,9km + 12km = 206,9km