Nieuwe minicruisebestemming van P&O Ferriesxml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
.
Op stap in marktstad Beverly
De minicruise bestemmingen van P&O Ferries hebben er een nieuw broertje bij. Op woensdag 20 mei en vrijdag 5 juni kan men alvast in primeur kennis maken met het lieflijke marktstadje Beverly, op een steenworp van Hull.
De minicruise Beverley is een arrangement met vertrek uit Zeebrugge om 18 uur en dat twee nachten aan boord omvat en één dag ter plaatse in Beverley. Vertrek bij aankomst van de ferry aan de terminal in Hull om 8u30. De aankomst in Beverley is gepland omstreeks 9u15. Vrije tijd tot 14 uur. Vandaar vertrek naar Burton Constable Hall. Aankomst 14u30. Ook daar is er voldoende tijd voor het bezoek aan de hall en de tuinen. Terugkeer om 16u45 naar de P&O-terminal in Hull.
VERTREKDATA
Woensdag 20 mei (donderdag 21 mei is met Hemelvaartsdag een vrije dag in België) en vrijdag 5 juni. Voorlopig werden nog niet meer data vastgelegd.
De prijs voor deelname bedraagt 69 euro in een 4-persoonscabin of 79 euro in een 2-persoonscabin. Inbegrepen in deze prijzen zijn naast de cabins ook alle bustransfers in Engeland en de entree tot Burton Constable Hall.
MARKSTAD BEVERLY
Beverley draagt een roemrijk verleden. De locatie was lange tijd een belangrijk pelgrimsoord omdat John of Beverley, de in 721 overleden bisschop van York die later heilig verklaard werd, hier begraven ligt. De volumineuze proporties van de Minster vinden hier ook grotendeels hun verklaring in.
Economisch lag de bloei van Beverley vooral in de periode van de 12e tot de 15e eeuw. De toenmalige middeleeuwse samenleving werd er onder meer vervoegd door heel wat Vlaamse ambachtslui. De straatnaam Flemingate, ter hoogte van de Minster, is een blijvende herinnering hieraan. Voor een duik in het niet zo verre verleden kan de historische pub The White Horse zorgen. Belangrijk is voorts, zeker voor de shoppers, dat de Britse pond tegenwoordig historisch laag staat t.o.v. de euro. Meer info: www.inbeverly.co.uk
BURTON CONSTABLE HALL
Burton Constable Hall is reeds ruim vier eeuwen het wijds landgoed op het grondgebied van Skirlaugh van de familie Constable. Het park zoals het er nu nog bij ligt, werd aangelegd omstreeks 1770 en is een creatie van de befaamde landschapsarchitect Capability Brown.
Ook het interieur van het landgoed is overwegend 18e eeuws (en 19e eeuws) in zogenaamde Elisabethaanse stijl. Dertig kamers zijn open voor het grote publiek, waaronder heel wat ongewone vertrekken zoals de China-kamer.
Met ingang van dit jaar werden overigens een aantal nieuwe ruimtes opengesteld. Eén ervan kenmerkt zich door de vele curiosa die er in opgesteld staan. Meer info: www.burtonconstable.com
CRUISEGEVOEL AAN BOORD
Deze bezoeken zijn natuurlijk slechts een gedeelte van de uitstap. Het element Cruise, verdeeld over twee avonden (heenreis en retour), is de belevenis op zich reeds waard. De rijke tafelen van de restaurants zijn een vaste waarde. De ambiance stijgt meestal ten top tijdens de disco-avonden met live optredens en gelegenheid tot dansen. Voor wat ingetogener naturen zijn er de pianobar en/of de speeltafels. Voor wie maar niet genoeg van shopping krijgt staat de kwaliteit van de eigentijdse winkels aan boord borg. De prijzen liggen er daarenboven 20% lager dan in België
Voor alle informatie en reservaties omtrent deze nieuwe en andere bestemmingen, arrangementen en kortingen kan men terecht op http://www.poferries.be tel. 070/70 77 71 en uiteraard ook via alle reisbureaus.
(Georges Keters)

|