Zoeken in blog

Foto
GASTRONOMIE & TOERISME
Rendez-vous avec le Nord

Gastronomie & Toerisme verschijnt vijf maal
per jaar en is een realisatie van de vzw Horizon,
Astridlaan 90 b1, 8620 Nieuwpoort en vzw
Reizen & Smullen, Bassevillestraat 101, 8434
Westende, met als doel de horeca, het toerisme,
vrije tijd, lifestyle en interieur in al hun vormen
te promoten. De redactie bestaat uitsluitend uit
vrijwilligers. Al deze reportages zijn wekelijks te
beluisteren op de FM 106,1 Radio Beach, elke
vrijdagvoormiddag even na 10 u.

VERSPREIDING
Het magazine wordt gratis selectief verspreid
naar een bestand van levensgenieters,
gastronomen, reislustigen, managers,
zonnekloppers en natuurliefhebbers +
gratis verdeling via VVV-kantoren aan
de kust, Brugge, Gent, Veurne, Diksmuide,
Noord-Frankrijk en Zeeuws-Vlaanderen
en in een reeks geselecteerde winkels.
Wie een persoonlijk abonnement op adres
wenst kan dit mits overschrijving van
20 euro per jaar, over te maken op
het PCR-nummer 000-0483943-10
met vermelding "Abonnement 2009".

Hoofdredacteur
Georges Keters

VERANTWOORDELIJKE UITGEVER
REDACTIEADRES & SECRETARIAAT
vzw Reizen & Smullen (Travel & Gastronomy)
Bassevillestraat 101
8434 Middelkerke-Westende
Tel. 058 23 68 79
Fax: 058 23 10 90
Mobile: 0495 22 68 79
E-mail : Georges.Keters@skynet.be
PCR : 000-0483943-10

Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd
of openbaar gemaakt (op gelijk welke
manier) zonder schriftelijke toestemming van
de uitgever. Publicitaire teksten blijven buiten
verantwoordelijkheid van de uitgever.

Foto
Foto
Magazine Gastronomie & Toerisme
Gastro, Toerisme, Lifestyle, Interieur, Auto
17-10-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.REIZEN LAUWERS

Op stap met Reizen Lauwers

 

Cruise op de Romantische Rijn

 

Cruisen, een vakantiegenot waarvan iedereen wel eens wil proeven. Voor velen ligt de drempel iets te hoog en denkt men dat men eerst de Lotto dient te winnen vooraleer aan een cruise te denken. Niks is minder waar. Daarbij wacht nog de schrik van het water, van een deinend, rollend of stekkend schip en uiteraard van zeeziek zijn. Niets van dat alles! Cruisen, zowel op zee als op een van de vele schitterende rivieren, is zalig en ontspannend. En je varend hotel brengt je vlekkeloos elke dag ergens anders.

 

Wie niet direct de wereldse oceanen met Seabourn, Silversea, Windstar Cruises, Hurtigenruten of onder andere Holland America Line wil invullen, kiest voor een riviercruise. Rustig op de Moezel, Donau, Douro, Rhone, Seine of onder andere de Rijn genieten van het voorbij varende landschap, uitkijken naar de uitstapjes in elke aanlegplaats of zich amuseren op het zonnedek, met boek of verrekijker, dat is top. Voeg daarbij een schitterende keuken en je gastronomische dromen gaan zo in vervulling.

ROMANTISCHE RIJN

REIZEN LAUWERS stelt in zijn brochure enkele prachtige riviercruises voor, de een al mooier dan de andere. Om te proeven van zo’n riviercruise kozen we voor de Cruise op de Romantische Rijn met start en aankomst in het Franse Straatsburg. Vijf dagen optimaal genieten met Koblenz, Rüdesheim, Mannheim, Straatsburg en onder andere Heidelberg als leuke tussenstopjes. Ideaal, rustig en weg van alle drukte.

STRAATSBURG

Pleisterplaats van CroisiEurope is het Franse Straatsburg, de hoofdstad van de Elzas en de officiële zetel van het Europees Parlement. Deze jonge dynamische stad kan tegelijk bogen op een flink stuk historisch erfgoed met La Grande Ile als Unesco-trekpleister. Straatsburg verkennen doe je best te voet of met de fiets. Je ontdekt mooie plekjes waar je met de wagen niet direct bij kunt. Elk hoekje van Straatsburg is een bezoek waard met de kathedraal Notre-Dame de Strasbourg, het fraaie stadscentrum met tal van vakwerkhuizen en met als klap op de vuurpijl La Petite France, de oude stad met tal van vestingwerken op het water. Unieke locatie om even enkele eeuwen terug weg te dromen. Als je dan nog het geluk hebt dat alles onder leiding van een gids als Raymond te mogen beleven, dan is een bezoek aan Straatsburg onvergetelijk.

KOBLENZ

Onze tocht op de Romantische Rijn brengt ons vanuit Straatsburg naar Koblenz, oude stad geklemd tussen de Moezel en de Rijn, goed voor ruim 100.000 inwoners. Koblenz was eertijds een groots knooppunt voor handelsverkeer, vandaag wijnstad en toeristenparel met de vesting Ehrenbreitsein, na Gibraltar de grootste rotsvesting in Europa en onder andere de Deutsche Eck. Hier vloeit de Moezel en de Rijn in mekaar met daarbij het immense standbeeld van keizer Willem als grote trekpleister. Laat niet na even de Sint-Kastorkerk te bezoeken. Hier is liefst zes eeuwen aan gewerkt en is zeer speciaal omwille zijn ruitvormig dakwerk. Dames worden in Koblenz extra in de watten gelegd. Op het vlak van uitzonderlijke winkels heeft deze historische stad heel wat te bieden.

RÜDESHEIM

Rüdesheim is ooit de eerste uitstap van onze ouders geweest. Gekend voor zijn wijnen, Asbach Uralt, de Bromersburcht uit de 10de eeuw, de Booseburcht met zijn schitterende kantelen en vooral de onvermijdbare Drosselgasse met zijn ontelbare Weinstuben, wijnkelders en de onnavolgbare Siegfried’s Musikkabinette. Boven dit alles troont op een sokkel van 38 meter een 12 meter grote Vrouwe Germania als beschermengel van de Rijn, een monument te bereiken met een stoeltjeslift, goed voor een ritje heen en terug van twee maal tien minuten, 225 meter bengelend boven de Rijn. Doen.

Rüdesheim biedt evenwel nog meer. Dit romantisch wijnstad telt ruim 10.000 inwoners, haalt jaarlijks miljoenen toeristen binnen zijn gemoedelijke stuben en laat een middeleeuws centrum bewonderen. Vakwerkhuizen, nauwe straatjes en een wirwar van winkeltjes, zijn schering en inslag. Liefhebbers van kerstversierselen kunnen hun geluk niet op en mogen een bezoekje aan Käthe Wohlfahrt in de Oberstrasse 35 niet links laten. Santa Claus, zijn trouwe Rudolf en een brede waaier van kerstballen en stalletjes lachen u het ganse jaar toe.

HEIDELBERG

Als er langs de Romantische Rijn één stad is die je niet mag missen is het Heidelberg. Op een boogscheut van Mannheim ligt deze universiteitstad met zijn beroemde Alte Brücke en indrukwekkende Schloss te wachten. Gelegen tussen de uitlopers van het Odenwald en de Neckar rivier bruist deze liefderijke stad met zijn Ich hab mein herz in Heidelberg verloren onvergetelijk. Het werk van de Oostenrijkse componist Raimund Friedrich Vesely, beter bekend als Fred Raymond, is niet alleen wereldbekend, maar tegelijk dé schlager waarbij de harten van onze ouders en grootouders vandaag nog even harder gaan slaan…

Neem vooral ook wat tijd om het Schloss Heidelberg te bezoeken. Dit is een van de meest bekende ruïnes in Duitsland, dateert uit de 17de eeuw en is opgetrokken uit de bekende rode Neckartäler zandsteen, wat het geheel nog uitgesproken aantrekkelijk maakt.

Verlaat Heidelberg niet zonder een glimp op te vangen van het Deutsches Apotheken Museum, een der mooiste renaissancewerken in historisch Duitsland. Het geeft je een kijkje in de geschiedenis van de apothekerswereld door de eeuwen heen.

MS SYMPHONY & CROISIEUROPE

Straatsburg is de pleisterplaats van de rederij CroisiEurope. We   klimmen aan boord van de MS Symphony, een van knappe rivierschepen van de ruim 40 schepen rijke CroisiEurope-vloot. Het schip is gebouwd in 1997 en meet 110 m bij een breedte van 10,14 m. Het telt 79 kajuiten, goed voor 160 passagiers.

CroisiEurope pakt uit met een ALL IN pakket aan boord. Een cruise omvat dan ook alles: vol pensioen vanaf het diner op de eerste dag tot het ontbijt op de dag van ontschepen. Daarbij komt nog dat alle dranken aan tafel en aan de bar (wijn, bier, water, koffie, thee, fruitsap – uitgezonderd Champagne en wijn aan de kaart – de ganse trip lang inbegrepen zijn. Voor de geïnteresseerden, er is gratis WiFi aan boord. Troeven die men zelden anders vindt.

Onderweg krijgt men de gelegenheid (tegen betaling) om mee op stap te gaan aan de wal. Een ervaren gids brengt u graag tot het centrum van de aanlegplaats en leert je alles omtrent het reilen en zeilen in bijvoorbeeld Bernkastel, Traben Trabach, Cochem, Bonn, Keulen of waar dan ook op Duitse wateren. In Frankrijk is het genieten van de mooiste steden als Bordeaux, Lyon, Parijs, Avignon, Sête, Marseille. De Loire, Rhone en onder andere de Garonne laten u intussen genieten van het schitterende landschap dat – gezeten op het zonnedek – aan het oog voorbij trekt. Dat en nog veel meer is in detail te beleven op www.croisieurope.be



               CRUISEN NAAR DE KERSTMARKTEN

 

Wie dit jaar nog aan boord wil klimmen en een riviercruise wil invullen kan dit nog in december met de Cruise naar de Duitse Kerstmarkten, vierdaagse cruises (drie nachten) met vertrek op zaterdag 10, dinsdag 13 en vrijdag 16 december 2016. Men vaart met de MS Rhine Princess.

 

                     OUDEJAARSCRUISE OP DE RIJN

 

Wie Oud naar Nieuw wil meemaken op een rivierschip, REIZEN LAUWERS helpt u graag aan boord van de MS EUROPE, een van de vele parels van CroisiEurope. Vertrek op woensdag 28 december  2016 (zes dagen, vijf nachten) en aankomst op 2 januari 2017 met aanlegplaatsen in Amsterdam, Nijmegen, Keulen, Köningswinter, Rüdesheim, Mannheim en onder andere Straatsburg.

 

MEER INFO en GRATIS BROCHURE

REIZEN LAUWERS

Bel:  070 35 08 18

 

 

Tekst & Foto’s:  Georges KETERS

















Geef hier uw reactie door
Uw naam *
Uw e-mail
URL
Titel *
Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
  Persoonlijke gegevens onthouden?
(* = verplicht!)
Reacties op bericht (0)



Archief per maand
  • 08-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 12-2019
  • 11-2019
  • 10-2019
  • 09-2019
  • 07-2019
  • 05-2019
  • 01-2019
  • 12-2018
  • 11-2018
  • 10-2018
  • 09-2018
  • 08-2018
  • 07-2018
  • 02-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 09-2017
  • 08-2017
  • 07-2017
  • 06-2017
  • 05-2017
  • 03-2017
  • 02-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 11-2016
  • 10-2016
  • 09-2016
  • 08-2016
  • 07-2016
  • 05-2016
  • 03-2016
  • 02-2016
  • 01-2016
  • 12-2015
  • 11-2015
  • 10-2015
  • 09-2015
  • 07-2015
  • 05-2015
  • 04-2015
  • 02-2015
  • 12-2014
  • 11-2014
  • 10-2014
  • 09-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 04-2007
  • 01-2007

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!

    Mijn aanraders
  • Restaurant Renty
  • Toersime Vlaanderen
  • Oostenrijk


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs