Inhoud blog
  • Hé jij! Ga eens acheruit!
  • clickertraining, wat is dat nu?
  • Info over Vrijheidsdressuur.
  • Voedsel Beleefdheid/weigering.
  • High Five Aanleren.
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Werken In Vrijheid
    Ieder paard met welke geschiedenis ook kan in vrijheid opgeleid worden.
    18-03-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hé jij! Ga eens acheruit!

    Als we aan het grondwerken zijn met ons paard, vind ik een regel enorm belangrijk: ‘jouw plaats is mijn plaats’. Als we deze regel eens vertalen naar de gewone mensentaal: ‘Ik sta hoger in rang dus jij moet een stapje voor mij opzij gaan.’

    Hoe zetten we dat nu om in de realiteit? Zowel in het grondwerk als onder het zadel heb je verschillende oefeningen die dit principe in werking zetten. Denk hierbij aan wijken voor druk, wijken op lichaamstaal, achteruit gaan voor druk en op lichaamstaal, maar ook onder het zadel heb je het zogenaamde wijken voor de kuit en natuurlijk draaien om de voor- en achterhand. Allemaal oefeningen die hetzelfde zeggen: ‘Ik ben jouw leider en als ik hier wil staan, moet jij een stapje aan de kant.’

    De leukste oefening vind ik persoonlijk het achteruit gaan op handgebaar, en ik ga deze vandaag dan ook uitleggen.

    In het grondwerk werk ik graag met fases. Fase 1 is een klein hulpje, fase 2 een wat groter hulpje, fase 3 een al serieuze hulp en fase 4 is de zogenaamde fase 4: een zeer grote hulp, maar ook de hulp die wordt gebruikt als je paard jouw grenzen niet respecteert. In het geval van het achtruit gaan is dat enorm met je arm zwieren waardoor de leadrope enorm in beweging komt.

    In dit geval heb je:

    Fase 1: jouw handgebaar

    Fase 2: Vanuit je pols schudden met de leadrope

    Fase 3: Vanuit je elleboog schudden met de leadrope

    Fase 4: vanuit je schouder schudden met de leadrope.

    Uiteindelijk gaan we elke fase af. Reageert je paard niet? Dan ga je een fase hoger. Reageert je paard wel? Stop dan direct en geef je paard een lang rustmoment. Belonen met voedsel kan, maar ik vind belonen met rust natuurlijker en zeker tijdens het grondwerk beter.

    © Anne-Sophie Van Gool

      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    Categorieën

    E-mail mij

    ellenestimemeijers@gmail.com


    Foto

    Laatste commentaren

    Over mijzelf
    Ik ben Ellen, Charlotte, Kim, Camille, Ella, Sharon., en gebruik soms ook wel de schuilnaam Freedom Horses.
    Ik ben een vrouw en woon in () en mijn beroep is Paarden trainen.
    Ik ben geboren op 01/06/2000 en ben nu dus 25 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: Paarden trainen en houden.


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs