Deze week gaan we nog even verder zaaien en planten.
We hebben al tuinkers gezaaid en die komt al heel goed uit. Van zodra de tuinkers groot genoeg is, gaan we een slaatje maken met deze erop.
We hebben pompoenpitten geplant, maar daar is helaas nog niets van te zien.
En ons experimentje met de witte tulpen was ge-wel-dig.
We hadden telkens een wit tulpje in water met een kleurstof gedaan en tegen het einde van de dag hadden de witte bloemen, ja, zelfs de blaadjes al de kleur van het water aangenomen. We vonden het fantastisch.
Vrijdag gaan we het over het vormsel hebben, want op zaterdag 4 mei doen Bernard, Eline en Alexander hun vormsel in de kerk van Bilzen.
Woensdag is het 1 mei, dus heeft iedereen nog een extra dagje vrijaf.
Hieronder het weekschema voor deze week:
THEMA: ZAAIEN EN PLANTEN
UUR
Maandag
Dinsdag
Woensdag
Donderdag
Vrijdag
08.45 09.10
Zwemmen
Comm.en taal:
Onthaal
1
M
E
I
V
R
I
J
Comm. en taal:
onthaal
Comm. en taal:
onthaal
09.10 09.35
Wiskunde
*getalbeelden tot 7
leggen
*hoeveelheden tot 7
tekenen/stempelen
* WB getallen tot 7
schrijven/stempelen
Relationele Vorming
Wiskunde
*patronen
verderzetten
*getalbeelden tot 7
leggen
*hoeveelheden tot 7
tekenen/stempelen
* WB getallen tot 7
schrijven/stempelen
09.35 10.00
LO
10.00 10.25
Communicatie en
taal
Auditief
taalgebruik
Communicatie en
taal
Gedicht moederdag
10.40 11.05
Comm en Taal:
Onthaal W.O./huish. Act.:
koekje eten
Nederlands
Functioneel lezen
*letter L
*woorden zoeken met
L
*letterherkenning
*auditieve en
visuele synthese
Huish. Act.
Balletjes in
tomatensaus met puree
Godsdienst
Het vormsel
(Bernard, Alexander
en Eline doen zaterdag 4 mei hun vormsel)
11.05 11.30
Ned.- Functioneel
taalgebruik: boodschappenlijst
11.30 11.55
WO/Wiskunde
Averbode
Boekjes tellen en
ronddelen
Nederlands
Functioneel lezen
*letter L
*woorden zoeken met
de letter L
*letterherkenning
*auditieve en
visuele synthese
11.55 12.20
WO/Huish Act.
Boon planten
Eetmoment/ W.O./Huish. Act. (afwassen)
13.20 14.10
W.O./Huish. Act.:
Winkelen
Dagafsluiting
M.V.
Knutselen voor
moederdag
(een
groot geheim dus)
W.O
M.V.
De vormelingen gaan
oefenen in de kerk voor hun vormsel.
Deze week is alweer de laatste voor de paasvakantie en het zal een beetje een andere week zijn dan normaal.
Woensdag gaan Bernard, Alexander en Eline met de rest van de vormelingen naar de kleuterschool in het centrum om daar de kleutertjes te helpen in de klas en om daarna al enkele liedjes te oefenen voor hun vormsel. Ikzelf zal meegaan en de vormelingen van juf Jessica zullen ook met mij meegaan. Juf Jessica zal dan in de klas blijven met de rest van de jongens en meisjes.
Donderdagnamiddag gaan we in Hoeselt naar de lammetjes kijken omdat dit perfect in ons thema past.
En vrijdag is dan helemaal anders dan normaal. We vieren de verjaardag van Arisa met een pannenkoekje en tijdens de middag gaan we met alle jongens en meisjes van de leefklassen en alle kleuters een paasbrunch organiseren. We hopen ook op mooi weer zodat we erna de paasspelletjes allemaal buiten kunnen doen.
We hebben met onze klas het zilveren boek gewonnen omdat we zoveel boeken gelezen hebben. Jullie hebben dat super-goed gedaan ... dat is ook aan mama en papa te danken ... dus ook voor jullie een dikke dankjewel! Het leesproject mag dan wel voorbij zijn, maar jullie mogen natuurlijk wel allemaal blijven lezen ;-)
Deze week starten we met het thema 'Lente/Pasen. Tijdens de rekenles gaan we tellen met eendjes, tijdens taal gaan we met lente-woorden spelen en tijdens WO leren we er natuurlijk nog over. We gaan deze week en volgende week ook nog snoepzakjes maken die tijdens de paasvakantie ten voordele van onze school (nieuwbouw) verkocht zullen worden.
Verder zou ik jullie er nog aan willen herinneren dat deze week de (eerste) betaling van de bosklassen is.