'A journey of a thousand miles begins with a single step..'
27-06-2010
Hallo!
Internationale pas & visum: check! Inentingen: check! Malarone & muskietennet: dubbel check! Imodium, Enterol & antibiotica: driemaal check! Reisroute, fototoestel en een Lonely Planet: nogmaals check! Fie & Do en plaine forme: check, check, check! Jawel, op 11 juli vertrekken wij om 10h05 in Zaventem, om 'even later' (lees: 21h40, Indiase tijd) te landen op de luchthaven van Delhi! Drie weken lang zullen wij met ons rugzakje door Rajasthan en de Noord-Indiase Koningssteden trekken.Via deze blog willen wij jullie, onze nieuwsgierige collega's, vrienden & familie, op de hoogte houden van ons Indiaas avontuur! Bij deze dus: veel leesplezier! Namaste!
Na 2 daagjes 'ghats-watchen' namen we gisteren afscheid van onze voorlaatste stad, Varanasi. Sofie dacht er plots aan nog even te blijven hangen aan een of andere plaatselijke rickshaw... :) Maar uiteindelijk bleef het bij een ieniemienie blauwe plek en 10 bezorgde Indiers rond ons hoofd.. 'There is doctor mam. Are you OK?!' Na 14uurtjes in ons treinbedje en 'Massala-tea? Nescafe? Omelet? MickeyMangoJuice?', arriveerden we met a little bit delay (lees 2h vertraging) in Delhi. Een verkwikkend ontbijt en een verfrissende douche gaven ons superwomankracht voor een laatste dag Indische -o zo vrouwvriendelijke-mannenaandacht. 'I want a picture with you.' En dat zijn dan nog de beleefde die het aan durven die Westerse dames de vraag te stellen, de anderen nemen liever in het geniep hun mobile phone.. We bezochten nog 4 culturele toppers: Red Fort, Gandhi Smriti, Qutb Minar en The Lotus Temple.. Ook konden we voor ons laatste dagje nog volop genieten van de Indische weersomstandigheden: Zon, moesson, donder, bliksem.. Samen onder 1 poncho: dat schept een band: Dat heet dan gelukkig zijn! Doorweekt kwamen we aan in ons hotel, douchen, nog even internetten en dan op naar de luchthaven: We're leaving Indian ground.. :(
We genoten met volle teugen: India, we gonna miss you!
PS. Aan alle mensen die kaartjes verwachten: We moeten jullie zwaar ontgoochelen. De post blijkt hier zo corrupt als maar kan zijn..
Lekker uitgebreid ontbeten, dat was lang geleden! En het bleef niet bij toastjes en cornflakes alleen! Ok, we zijn er klaar voor. Op onze bike verkennen we de erotische tempels van Kajuraho. Blijkbaar heel grappig, want ja, blanke meisjes kunnen ook met de fiets rijden! Wie is hier de attractie? De tempels of wij? Genoeg gezweet, tijd voor een verfrissende duik in het zwembad... Telkens we ons aan onze bikini wagen krijgen we te kampen met die verdomde moesson! Damn You! Tijd voor wat plaatselijke indische volksdans voor een uur! Man, 30 min was voldoende geweest! Opgefrist zijn we klaar voor een nachtrit van 12u (lees 14u door de stroompannes) richting Varanasi. Onze bedjes in onze suite worden netjes opgemaakt met lakentjes witter dan wit :). Slaapwel! Het gewieg laat ons snel en diep in slaap vallen. Goedemorgen Varanasi, wat ruik je lekker! We zijn beremoe, maar wagen ons toch even aan de Ganges. Niet voor lang, want we zijn ver uitgerookt! Een etentje voor het goede doel, kwestie van ons good karma nog wat op te krikken ;)
Jawel, gisteren zonder panne aangekomen in Orccha :). Een heel basisdorpje, maar wel super charmant! We maakten er kennis met een spanjaard (29j) en een hollands meisje (25j) die ook aan het rondtrekken zijn. Per fiets hebben we met z`n 4en het stadje verkend. Eerst wat tempels, dan het natuurreservaat ingetrokken. Leuke, rustige plaatsjes ontdekt! Uiteindelijk zijn we bij een gezin thuis beland waar we gezellig met de kinderen hebben gespeeld en wat konden koken. Echt relaxen! Vandaag trokken we met z`n allen naar Kajuraho, de kamasutra stad :) Op straat maakten we kennis met een Indische jongen die ons het oude gedeelte van de stad leerde kennen. Hier komen de verschillende kasten nog duidelijk tot uiting! We konden er een `schooltje` bezoeken, of wat er moest voor doorgaan. Morgen zijn de erotische tempels aan de beurt en misschien de watervallen als we nog tijd hebben. En dan, om 23u, nemen we de nachttrein richting Varanasi :)
Vol goede moed vertrokken we gisterenochtend met de auto vanuit Jaipur naar Agra.. We brachten eerst nog een kort bezoek aan het Ambrafort en the Monkey Temple. En toen, en route naar Agra! We vertrokken om 8h richting het hoogtepunt van onze reis, maar stonden om 11h al in panne! Problem 1: garage zoeken.. Na uren sleutelen aan de auto konden we eindelijk om 16h vertrekken, maar... nog geen halfuur verder en we stonden opnieuw in panne.. Dit scenario bleef de hele verdere rit aanhouden: stoppen betekende stil vallen. Na wel 20 keer stil vallen bereikten we uiteindelijk, moe en uitgeput, ons hotel. Resultaat. opstaan om 5h 's ochtends om de Taj Mahal te kunnen bewonderen! Het geluk was ons gegund, want we zagen dit wereldwonder bij een prachtige zonsopgang.. Dit had gerust ietsje langer mogen duren, want om 8h moesten we reeds op de trein zitten richting Orccha. Vandaag werd een rustig dagje, want we voelden beiden dat we wat te recupereren hadden. Beetje zwemmen, glaasje drinken en onze blog.. Morgen vliegen we er terug met volle moed in!
Moessongroetjes en vele stroompannes vanwege Do en Fie
* Om 10h vertrokken we richting Jaipur, waar onze driver ons 3h later veilig afleverde aan ons (alweer) sjiek hotel.. * Tijd voor een kleine middagdut, Fie werd ondertussen verleid door een plaatselijk 'lekker kontje'.. * Een kort bezoekje aan the City Palace.. * Zilver en stenen inslaan voor toekomstige nieuwe Fie-creaties.. * Zakenvrouwen wezen met ballen bij de aankoop van enkele sjaals (afdingen was our mission!)... * Whisky-soda drinken in het uiterst aangename gezelschap van onze chauffeur en zijn brother-in-law.. * Het wordt hier alsmaar leuker en leuker.. Kunnen we onze reis met een maand verlengen?!
Vandaag zetten we onze reis verder naar Pushkar, een heilig Hindu-oord. We brachten een offer aan de goden Brahma, Vishnu en Shiva en kregen onze 2de rode stip op het voorhoofd en een armbandje voor geluk op weg door het leven en de wereld. We slenterden nog wat door de straten van het dorpje en genoten van een eerste niet-Indische maaltijd.. Morgen trekken we verder naar Jaipur, the pink city. Meer nieuws volgt later...
Na anderhalf uur internetten, zijn we ontzettend teleurgesteld: onze foto's raken maar niet online.. Het spijt ons zeer! Hopelijk hebben we later meer geluk..
Hou julie goed daar in het Belgendland. Wij stellen het super! En Leentje, onze driver is een echt totaalpakket! ;)
We verlieten het zanderige India... Op naar de bergen... `Poepezeer` van de lange autorit (10u) namen we er maar al te graag bij, want de weg die we verderzetten richting Udiapur was adembenemend. Wat een uitzichten, wat een rust! We genoten van de bergdorpjes en het zeer primitieve leven op het land! We hadden geen tijd om te lezen, gewoon uit schrik iets te missen. Vandaag begonnen we uitstekend met het vieren van Do`s jaardag! Na het ontbijt verkenden we ten volle Udaipur. We begonnen met een hindu tempel, en ja hoor, we zijn de trotse eigenaars van onze eigen rode stip (wat betekent good luck!). Na een bezoekje aan het koninklijk paleis, werd het tijd om onze eerste souveniersslag te slaan. Afbieden deden we als de beste! In de namiddag bezochten we nog koninklijke tuinen, waarna we het stilletjesaan tijd vonden om op zoek te gaan naar rode wijn, Do's favoriet! Onze schitterende driver stelde ons voor om ons aperitief te drinken op het dakterras van zijn guesthouse en na 2 keer rondtoeren door de stad op zoek naar een wineshop vonden we wat we nodig hadden. Een gezellige babbel, met onze driver die we rode wijn leerden drinken, apprecieerden we ten zeerste. Top of the bill: Ons Do kreeg zelfs een kadootje van hem: een olifantje for good luck. Dat 26ste levensjaar wordt fantastischm met zoveel geluk! :) . Genieten van India met volle teugen! Tijd om de Lonely Planet te raadplegen en een restaurantje uit te kiezen. View op het Pichola-lake: we zijn niet moeilijk.. ;) En het eten smaakte zeer! Morgen reizen we door naar Pushkar, de dag erna trekken we naar Jaipur. WE beginnen ons volledig Indisch te voelen..
Tot dan! Hopelijk kunnen we dan ook wat foto's posten...
Zoenen
PS. Dank voor alle verjaardagswensen! En alweer heel fijne reacties, ze blijven deugd doen..
Onze eerste dagen in het land van 1000 en 1 nacht...
Namaste vrienden!
Internetten is hier niet zo evident als verwacht: De hotels rekenen serieus aan voor een minuut internet en de internetverbindingen in de steden zijn niet zo super.. Maar we doen ons uiterste best, want jullie reacties doen ons veel plezier! Zoals jullie reeds eerder konden lezen maakten we maandag Delhi onveilig.. We verlieten vol goede moed ons hotel, maar waren de straat nog niet uit of werden reeds aangeklampt en in allerlei 'toeristenbureautjes' binnen getrokken. Maar we hielden voet bij stuk, we gingen op eigen houtje New Delhi verkennen. Wat bleek: alles ligt kilometers uit elkaar, dus in zee gaan met een toeristenbureau was de beste optie. We bezochten Humayun's tomb, the India Gate, het verblijf van de president en een Hindu-tempel. We voelden ons overweldigd! En toen trokken we terug richting hotel om even later de nachttrein op te stappen richting Jasailmer. De rit was een unieke 17h-durende ervaring waar we kennis maakten met een Vlaams koppel en 2 Indische kinderen, Prince (14j) en zijn zus (12j). In Jasailmer genoten we van de rust in de tharwoestijn, het zwemmen in een oase, het rondtrekken op een kameel richting zonsondergang en smulden we van lekker 'dessertfood'. We bezochten de dag ervoor ook het Jasailmer-fort en de haveli's. Deze middag kwamen we aan in Jodhpur, bekend om zijn blauwe huisjes. We bezochten Mehrangarh-fort en liepen rond de Clocktower en de marktjes errond..
Kort samengevat: We genieten met volle teugen, maar we zijn nog steeds overweldigd door het straatleven hier.. En nu: Op naar spicy Indian food! :)
In afwachting van onze reisagent nog gauw een blogbericht.. Onze eerste dag India zit er bijna op.. En jawel, we werden overdonderd! Twee blonde jonge dames liggen blijkbaar goed in de markt bij de Indische mannen.. Iedereen probeerde ons wel de meest ideale autorit te verpatsen, maar we bleven op onze strepen staan! Assertiviteit is ons nieuwe handelsmerk! Op naar de trein nu, tot gauw! Zoenies