Inhoud blog
  • De laatste rechte lijn
  • Examens: Part II
  • Het Gouden Examen
  • Examenopdracht 1: Al Jazeera
  • Sverige: Week 1
    Zoeken in blog

    Mijn favorieten
  • KV Mechelen
  • Föllöw Fötsirk
    Volg de wilde avonturen van Fotsirk in Zweden
    10-02-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Examenopdracht 1: Al Jazeera

    Examenopdracht 1: Al Jazeera

     

    De derde week Sundsvall is al bijna halfweg als de eerste deadline voor de deur staat. Samen met vier klasgenoten moet ik de Zweeds/Amerikaanse docent uitleggen waarom Al Jazeera een Engelse zender oprichtte.

     

    Voor de intro van die opdracht lieten we ons inspireren door de terroristenboodschappen die door de eerder vernoemde zender de wereld in werden gestuurd. Enkele brainstormsessies, een pak knutselwerk en een verkleedpartijtje later was het finale resultaat klaar! Het meesterwerkje zal vanaf morgenavond terug te vinden zijn op facebook. De uiteindelijke presentatie is op 11 februari. Ikzelf zal het deel behandelen over de invloed van Al Jazeera op de politiek.

     

    De afgelopen week is een relatief kalme week geweest. Ongeveer acht uurtjes les voor de kiezen gekregen. We zijn tot de ontdekking gekomen dat ons eerste examen (Comperative Media Systems) op 19 februari gepland staat. De cursus ligt klaar om verteerd te worden en we krijgen de examenvragen op voorhand. Een hapje me dunkt! Er is toch tijd genoeg buiten de lessen om te studeren. Die vrije tijd vul ik vooral met het ontdekken van de stad en omgeving. ’s Avonds zit ik meestal op m’n kot om voetbal te kijken en/of luisteren. Ze zenden hier ongeveer 4 van de 7 dagen live voetbal uit plus ik volg zaterdagavond via de radioreflex livestream Malinwa op de voet! Afgelopen zaterdag ben ik, op m’n eentje (want de rest was gaan feesten) totaal los gegaan door de 1-5 overwinning van KVM! Wat me ineens brengt bij een belofte die ik gemaakt heb! Een gedicht, opgedragen aan mijn webteamvriendjes!

     

    Het Webteam,

     

    Op elke wedstrijddag

    Maken zij het matchverslag

    Met een nooit geziene motivatie

    Liggen zij in in ieders gratie

     

    Verslagen, interviews en zoveel meer

    Schrijven ze in hun heilig boekje neer

    Ze trekken langs alle Belgische velden

    Voor de verhalen over hun helden

     

    Door al dat harde, zware werk

    is het webteam net zo sterk

    Volg al hun avonturen mee

    Op www.kvmechelen.be

     


    Fotsirk

    10-02-2009 om 16:32 geschreven door Fotsirk  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    02-02-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sverige: Week 1

    Sverige: week 1

     

    Zo’n zeven dagen geleden zette ik m’n eerste stapjes op Zweedse grond. Zeven dagen en een heel pak nieuwe ervaringen later trekt het leven zich beetje bij beetje op gang in Sundsvall.

     

    Het moet gezegd, slechts vijf uurtjes les in die eerste week, het kan altijd erger. Zo had ik tijd genoeg om de stad en de omgeving wat te verkennen. Sundsvall is een klein, gezellig stadje dat je wat kan vergelijken met Lommel in België. Prachtige gebouwen met tal van leuke winkeltjes op wandelafstand van mijn kot. Samen met Hans heb ik al meermaals de jas aangetrokken om eens te gaan piepen in de lokale ‘stores’ op zoek naar fijne cadeautjes en goodies om het leven te vergemakkelijken.

     

    Al snel bleek dan ook dat de geruchten over Zweden maar de halve waarheid zijn. Het is hier echt niet duurder dan in België. Zo heb ik me een aangenaam warm en, al zeg ik het zelf, een bijzonder fraaie winterjas gekocht voor amper dertien eurotjes. Een peulschilletje me dunkt! De enige plaats waar je iets dieper in de buidel moet tasten is het ‘Karhuset’, dat is het plaatselijke jeugdhuis. Vrijdagavond zijn we na een gezellig Chilifestijn met alle kotgenoten gezamenlijk naar daar getrokken voor m’n eerste Zweedse feestje. Een biertje (al is het die naam onwaardig) kost hier net iets meer dan twee euro. Wetende dat je op de de bus van ’t Hoekske Walem voor één ‘eurio’ een kwaliteitsbiertje kan nuttigen is dat een behoorlijk dure aangelegenheid.

     

    De lessen op zich vallen zeer goed mee. Zweedse les is een lachertje en Comperative Media Systems is van hetzelfde kaliber als een klein vak uit België. Voor dat laatste vak kregen we ook meteen enkele opdrachtjes in groep. Hans en ikzelf maken deel uit van het groepje dat de oprichting van de Engelse Al Jazeera onder de loep zal nemen. Die presentatie telt voor een kwart van het eindtotaal. Dat zou ons normaliter met de vingers in de neus moeten lukken. Het enige gevaarpuntje ligt in de powerpointvoorstelling die samen gaat met dat werkje. Opnieuw ging mijn reputatie mij vooraf waardoor beslist werd dat ieder zijn eigen deel zal afwerken. Er zal dus geen gebrek zijn aan die – toch oh zo cruciale – woorden.

     

    Aan al m’n Belgische klasgenootjes voor wie het tweede semester net van start is gegaan, véél succes!

     

    Aan m’n liefje die ik enorm hard mis, ik zie je graag schat!

     

    Fotsirk

     

     

    02-02-2009 om 20:32 geschreven door Fotsirk  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    30-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Exödus

    Exödus: En Fotsirk zag dat het goed was!

     

    Wat zich vooraf al als een zware reis had aangekondigd werd een emotionele en fysieke uitputtingsslag. ’S Ochtends om 9 uur stipt vertrokken in Herenthout. Na tussenstops in Balen, Eindhoven, Skavsta, Stockholm en Gavle eindelijk toegekomen in Sundsvall omstreeks kwart na elf ’s avonds. Daar werden Lieve en ikzelf opgewacht door een niet onfrisse verschijning genaamd Hans. Alsof we nog niet genoeg hadden afgezien loodste de kwieke Lierenaar ons zwaar beladen door de meest besneeuwde straatjes. Mijn reeds loodzware koffer promoveerde zichzelf tot parttime sneeuwruimer in de golvende straatjes van Sundsvall. Een half uurtje, vijf sigaretten en héél wat gemekker later kwamen we eindelijk aan in Norrmalsmgatan, mijn verblijfplaats voor de volgende maanden.

     

    Alsof al dat reizen, heffen en sleuren nog niet genoeg was bleek eenmaal aangekomen nog eens dat ik mijn sleutel pas de volgende dag kon bemachtigen. Dat werd dus een nacht bij Hans & Lieve logeren. Het koppeltje had zich hun eerste nacht in Zweden wellicht wel anders voorgesteld dan samengepropt op een luchtmatras met een luid snurkende voetbalfreak in de buurt. Na de korte maar verfrissende nachtrust besloot ik het koppeltje te laten voor wat het is. De kuisvrouw was al druk in de weer en had m’n sleutel al klaar liggen zodat ik (eindelijk) in mijn kot kon! De poetsvrouw had zichzelf goed geïnformeerd dat ik eerder van het luie kaliber ben en bezorgde me een kamertje op het gelijkvloers. Een klein maar best gezellig kamertje voorzien van allerlei fijne Ikea-meubeltjes. Alsook een TV (met kabel), een wasbakje met spiegel en een superzalige zetel!

     

    Al vanaf dag één kwam de eerste gelijkenis tussen de Unief in Sundsvall en de KHM al boven water. Slechte communicatie. Bleek dat onze les verplaatst was maar, op enkele Nederlanders na, was niemand ingelicht over die wijziging. Eerste les in Zweden en al direct brossen, dat is al een mooi begin me dunkt. Maandagnamiddag om 4 uur was het dan eindelijk zover. Fotsirk zat voor de eerste keer in een Unieflokaal voor de les ‘Zweeds’. Ik waande me terug in de kleuterklas. Twee uur lang hebben we de Zweedse docent moeten nazeggen. Nut van de les? De melodie van de Zweedse taal onder de knie krijgen. Vrij vermoeid trokken we na twee uur terug richting onze verblijfplaats. Zelfs de best uitgeruste topsporter zou afgepeigerd zijn na twee uur lang een Limburger te imiteren.

     

    Meer Fotzanieuws dit weekend!

    30-01-2009 om 18:21 geschreven door Fotsirk  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    20-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De kruistocht
    Nog een goede vijf dagen en ik stap op het vliegtuig richting Zweden. De geplande afscheidstoernee is dan ook met verve ingezet. Achtereenvolgens is het AdjöFotsirkFestival  te bewonderen in Sint-Niklaas, Mechelen, Herenthout, Balen en Eindhoven.

    Voor mijn kot- en klasgenootjes staat er vrijdag na het examen  "Indesign" een klein afscheidsfeestje op het programma. Iedereen is welkom in café De Prof in Mechelen vanaf 14 u. Voor m'n dichte omgeving gaat het ietwat grotere afscheidsfeestje door op zaterdagavond Achter De Kazerne waar Malinwa de vloer zal aanvegen met Moeskroen.

    Zondag zelf zal ik dan door mijn geliefde richting Eindhoven gevoerd worden om vandaar op te stijgen richting Zweden. Na een relatief korte vlucht en nogal lange treinrit zal ik dan, als alles meezit, in Sundsvall arriveren omstreeks 23.00 u. Dan kan het Zweedse avontuur beginnen...

    20-01-2009 om 01:07 geschreven door Fotsirk  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Archief per week
  • 30/03-05/04 2009
  • 16/03-22/03 2009
  • 09/03-15/03 2009
  • 09/02-15/02 2009
  • 02/02-08/02 2009
  • 26/01-01/02 2009
  • 19/01-25/01 2009

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs