We begonnen vandaag met een tripje naar de bergen Blue Ridge, natuurlijk was dat een enorme rit omhoog tot boven de laag hangende wolken. Het was een enorm prachtig zicht!
Na dat we genoten hebben van een prachtig uitzicht met enorm veel bomen zijn we vertrokken naar Cherokee, een Indianen-reservaat aan de voet van de Blue Ridge.
We hadden een lange busrit voor de boeg, de dag begon bewolk. Rond de middag zijn we gestopt in Williamsburg, het is een coloniaal stadje. Je kan het een beetje vergelijken met Bokrijk, oude huisjes. Daarna hebben we met de boot op de ferry het water over gestoken.
Dan zijn we doorgereden naar Roanork, onderweg hebben we een hevige regenbui gehad met onweer en bliksem.
's Ochtends hebben we een lokale gids met ons meegehad die ons door Washington zou leiden en ons wat ging vertellen over het verleden. Zo zijn we gaan kijken naar de bekendste militaire begraafplaats van Amerika gaan bezoeken, Arlington, er liggen zo'n 50.000 overleden en er was nog plaats voor +- 60 jaar.
Zo zijn we ook teweten gekomen dat op de 1 cent munten van Amerika het Lincoln Memorial staat en als je met dat muntstuk op de trap tikt het eigenlijk een geluks-munt word volgens de Amerikanen.
Tegenover het Lincoln Memorial heb je dan het bekende Washington Monument met het lange vijvertje waar het monument mooi in weerspiegeld.
Het Witte huis stond ook op de planning, het zag er kleiner uit als we hadden verwacht. Jammer genoeg konden we Obama niet zien, hij was op vakantie.
In de namiddag waren we vrij en zijn we naar de Nationale Zoo geweest, jammer genkeg hebben we niet zoveer dieren gezien maar de zoo was dan ook wel echt heel groot.
Ons eerste bezoek was aan een Amish 'museum' het was niet een museum als iedereen denkt, maar meer een Amish stad nagebouwd. Zo had je een huis met allerlei oude spulletjes, de typische kledij van de kinderen tot de ouderen, een boerderij met varkentjes, ezels, paarden, koeien en nog veel meer. Er was ook een schooltje met het Amish dat de mensen thuis spreken ( een soort Duits ) met het de Engelse vertaling bij, en een leuk winkeltje.
's Avonds zijn we dan aangekomen in ons hotel in Washington D.C, met onze avond excursie zijn we eerst iets gaan eten en daarna zijn we naar het monument van de 2e wereldoorlog geweest, en naar het Capitool geweest. Alles was mooi verlicht in het donker, het was dus wel de moeite waard.
Na een lange busrit zijn we in Gettysburg gaan kijken naar de monumenten van de burgeroorlog rond 1860, de oorlog was tegen de slavernij. Het ging tussen het noorden en het zuiden van Amerika, in de 3 dagen dat er oorlog was zijn daar ongeveer 50.000 mensen gesneuveld. Daaruit is the 4th of July independence day ontstaan.
Daarna zijn we verder gereden naar het hotel in York.
Onze dag begon met een stop aan zowel het oude als het nieuwe gemeentehuis en het stadhuis. Als we wouden konden we ook mee naar boven in de CN-towel, de CN-tower is een toren in Toronto van 553,33 meter hoog. Maar omdat die zo hoog was zijn we niet verder als de eerste verdieping geweest, mama had toen al schrik.
Daarna zijn we doorgereden naar de Niagara Falls, eerst hebben we een foto stop gemaakt en hebben we al prachtige foto's gemaakt. Toen was het hoogtijd dat we iets gingen eten, dus een lekker hapje eten in de Skylon Tower was perfect. De Skylon Tower is een toren van 236 meter hoog waar je op het bijna hoogste verdiep kan eten terwijl je ronddraait, op 45 minuten was de bol helemaal rondgedraaid, was een super uitzicht tijdens het eten.
Na het eten stond er een boottocht naar de watervallen zelf op de planning. Van de mist naar de regen, we waren klets nat toen we van de boot af konden. Maar het was prachtig om het van zo dichtbij te kunnen zien, GE-WEL-DIG !!
Vandaag stond er weer een lange busrit op de planning, een rit van ongeveer 800 km.
Na 2uur 30min bus zitten hebben we een stop gemaakt en hebben we nog kunnen meegenieten van de wacht wissel van de royal guard, prachtig.
's Middags hebben we een boottocht gemaakt op de rivier van de Thousand Islands, jammer genoeg hadden we niet genoeg geld bij om een eilandje te kopen. Er stonden natuurlijk al mooie huizen op enkele eilanden, onderanderen een kasteel van de eigenaar van de Waldorf hotels.
's Avonds zijn we dan aangekomen in Toronto en morgen zullen we dan meer van de stad bekijken, eerst goed uitrusten om er morgen weer volledig tegen aan te gaan.
's Avonds met de avond excursie zijn we naar de grootste basiliek van Canada geweest, de St. Josefs basiliek, daar had je van op het hoogste punt van de basiliek een prachtig uitzicht!!
Vandaag hebben we ongeveer 650 á 700 km met de bus gereden, dat wil zeggen de ganse dag! Onze middag picknick hebben we doorgebracht aan een leuk riviertje in Littletone aan de Canadese grens, dat was wel heel gezellig.
Voor de rest hebben we niet veel gezien vanuit de bus.
Na een tripje met de bus van ongeveer 412 km zijn we aangekomen in Boston.
We hebben veel uitleg gekregen over de geschiedenis van Boston, bv. over het nieuwe en het oude stadhuis, waarom dat er gevochten werd en de verschillende culturen.
We zijn ook naar het oudste oorlogschip geweest en dat was echt prachtig.
Als avond excursie zijn we naar de universiteit van Harvard geweest, daar hebben we de grootste bibliotheek van de wereld bezocht, The Harry Elkins Widener Memorial Library genaamd.
Onze dag begon met een rit met de hop-on hop-off bus, daarna hebben we een boot tocht gemaakt over de Hudson en hebben we het vrijheidsbeeld van redelijk dichtbij gezien. Wanneer we van de ferry af kwamen stond er een groepje zeer grappige 'black guys,' natuurlijk hebben we ook even gekeken naar hun show. Voor een stunt hadden ze enkele mensen uit het publiek nodig en hadden ze mama eruit gekozen, het was echt geweldig om te zien!
Een stevige wandeling over Time Square hoort er natuurlijk ook bij, en wat winkels kijken. In de m&m-store hebben we gepersonaliseerde m&m's kunnen laten maken in de kleuren die we bij ons niet vinden, we waren allemaal enorm onder de indruk.
Om de dag te eindigen gaan we nog even opfrissen en dan een hapje eten.
Day 1: New York, Manhattan.
De vlucht is perfect verlopen, we waren zelfs een half uur vroeger in de luchthaven van JFK. De lange rit met de shuttle viel een beetje tegen, maar eens aangekomen in het hotel waren we toch opgelucht. Even opfrissen en rusten om daarna de stad verder te gaan verkennen. Broadway en Wallstreet hebben we al deels gekeken en het 9/11 memorial was ook heel erg mooi maar ook pakkend om te zien.