Inhoud blog
  • 919 Foto's erfgoedmeise
  • 918 Gids van Vlaanderen
  • 916 Verzamelingen
  • 920 Pers. archief Meise na 1945
  • 087 Roothuisje Plantentuin
    Zoeken in blog

    Foto
    Foto
    Foto
    erfgoedmeise
    Sib
    16-04-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.421 Burm Jef

    Acteur Jef Burm is op 87-jarige leeftijd overleden aan een hersenbloeding. Hij verbleef in een rusthuis in Sint-Pieters-Leeuw, maar werd ereburger van Meise in 2004 waar hij jarenlang woonde sedert 1971. Hij was ook ereburger van Sint-Niklaas, zijn geboortestad.
    Hij was lid van de Kunstkring en droeg het GC De Muze een warm hart toe.
    Jef Burm speelde mee in tal van tv-series en Vlaamse films. Hij is te zien in onder andere 'Slisse en Cesar', 'Boerenpsalm', 'Het pleintje' - waar hij de immens populaire koster 'Felix' speelde - en 'De paradijsvogels'.
    Bij VTM speelde hij mee in reeksen als 'Wittekerke' en 'Nonkel Jef'.
    Hij speelde mee in films als 'Zware jongens', 'Boerenpsalm' en 'Blinker’ en ‘het Bagbag-juweel'. Vriendin Conny Neefs van Jef Burm noemde hem 'de Toon Hermans van bij ons'.
    In “Zonen over hun vaders” werd hij samen met mij, Stef De Ridder en … geïnterviewd.  Dit werd gefilmd.  Zijn 70ste verjaardag werd door VTM gevierd met een opname van zijn bekendste nummers.  Hierover bezitten wij ook de DVD-opname.

    Cassette over Golfbreker Meise met het Meiselied van Jef Burm

    Film van zijn begrafenis

    Film : vaders van ...

    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.420 De Boeck August

    Deze componist werd geboren in Merchtem op 9.5.1865 en stierf er op 13.10.1937.  Hij was de zoon van Florimond (Humbeek 18.11.1826) en zijn 2de vrouw Petronella Amelia Briers.
    Hij gaf pianolessen in Opwijk en was orgelist in de  O.L.V.-kerk in Merchtem tot 1895 en van de St.-Bonifaciuskerk in Elsene.

    Ik had de eer en het genoegen een oproep te mogen doen op Ring-TV om bij de Clara 100 verkiezing te stemmen voor August De Boeck uit Merchtem.
    Waarom, zou je zeggen.  August De Boeck is de componist van de cantate van de
    Baron d’Hoogvorstcantate (1893) die op 24.9.1893 uitgevoerd werd bij de inhuldiging van het standbeeld van de baron in Meise.  De tekst was van J. De Smedt, onderwijzer in Merchtem (Wie is die felle jonkheid daar?   Bezetting: zangstemmen (meisjes, knapen, mannen), fanfareorkest (piano).  Uitgebreid voorspel. Dominerend is het militaristische karakter (Baron d’Hoogvorst was ‘Generaal hoofd van de Burgerwacht van België’), afgewisseld met lyrische passages.
    Inhuldiging  10 september 1893.  Baron d’Hoogvorst was burgemeester van Meise van 1807 – 1866. Geschreven voor de onthulling van het standbeeld van Baron Emmanuel van der Linden- d’Hoogvorst op 9 oktober 1893 te Meise.

    Er is in Meise een tweede cantate opgevoerd : de cantate van Ba-tist (1926), de dirigent van de fanfare Concordia (de ëzzeëls – ë = doffe e).   Tekst van Jef Lettens (Hoe zonnig breekt de dageraad). Bezetting: zangstemmen (kinderen, vrouwen, mannen, de dichter), fanfareorkest (piano). Jubelcantate ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan der fanfare Concordia te Meysse, opgedragen aan haar dirigent (‘muziekbestuurder’) Baptist De Donder. Uitvoering op zondag 30 mei 1926.  Eenvoudige gelegenheidscantate.  In Meise was De Boeck erelid van de fanfare Concordia o.l.v. Baptist De Donder.
    Ik heb reeds de cantate van Baptist, waarvan ik de tekst heb, laten zingen en gefilmd.  Twee koorleden van destijds Celine Van Doorslaer en haar zus zorgden hiervoor.  Via mijn contacten kreeg ik ondertussen de partituur toegestuurd.

     

    De derde cantate op tekst van Jan De Smedt werd uitgevoerd bij de inhuldiging van de gedenksteen boven de deur van de St.-Maartenschool, ter ere van de stichtster van de school : gravin Roose – de Beauffort op 12 oktober 1902.

    Een van de kunsttoeren van A. De Boeck was de Brabançonne op piano spelen en bij elke maat van toonaard te veranderen, een halve toon hoger, om het stuk een paar octazven hoger te eindigen dan in het begin.

    Bijlage :

    Ik kreeg een e-mail van Pol Feytens (kenner van August De Boeck) : De partituur van d'Hoogvorst ligt bij het Archief en Museum voor het Vlaams Cultuurleven  Minderbroedersstraat 22  2000 Antwerpen  tel 03/222.93.20
    Van dit contact kreeg ik snel antwoord :
    Het gezochte zit in de verzameling handschriften (doos 7) van De Boeck. Het gaat om het originele handschrift van de componist, de zgn. dirigentenpartituur en omvat in totaal 118 bladzijden. Partijen zijn er niet. Het werk is zeer fragiel en het papier bepaald sprok. Fotocopiëren is een heikel werk met zulke historisch kostbare handschriften. Uitlenen voor uitvoering is niet mogelijk.
    August De Boeck

     

     

    Cantates

     

    De partituur van d'Hoogvorst ligt bij het Archief en Museum vvoor het Vlaams Cultuurleven  Minderbroedersstraat 22  2000 Antwerpen  tel 03/222.93.20 Marc Somers amvc.letterenhuis@stad.antwerpen.be

    schreef hij naar aanleiding van haar 50jarig bestaan de jubelcantate Ba-tist.

    Luc Vetrommen, dirigent van Brassband Buizingen is ook bezig met de studie van de cantates omdat hij te Merchtem wellicht een tweetal cantates in 2012 zal uitvoeren en hij bestudeerde de partituren.

     Michaël Scheck mscheck@yucom.be  luc.vertommen@telenet.be

    De Boeckjaar 2012 : Frank.teirlinck@scarlet.be

    Beste,

    Ik heb je prachtige website eens doorgenomen en zie dat je op vele domeinen actief bent.

    De Boeck had veel contacten met Meise. Ik heb er een paragraaf aan gewijd in de monografie.

    Meise zou wel een mooie plaats zijn om een De Boeckconcert te realiseren.

    Zelf heb ik daarvoor geen middelen. Ik ben de bezieler achter het De Boeckjaar en ken vele musici die De Boeck op hun programma hebben, zowel koren als solisten.

    De Boeck sprak liever over zijn tuin met prachtige bloemen , bomen, cactussen, duiven...dan over zijn composities.

    Misschien krijg jij wel inspiratie om iets te doen in 2012....

    Hartelijk,

    Frank Teirlinck

    ps. De Monografie verschijnt in oktober 2012 waar alle aspecten van zijn leven en werk uitvoerig worden belicht (ca.550 blz.)


    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.419 Boon Herman (Bie) pastoor

    Hij werd geboren in Jette op 28 februari 1931, als vierde in een gezin van zeven kinderen. Zijn vader was Marcel Boon, een arts en afkomstig uit de Rupelstreek. Zijn moeder kwam uit Merchtem. Zij waren goede pianisten en gaven hun gave door aan de  kinderen. Lager onderwijs: Sint-Pieterscollege te Jette.
    Hij studeerde aan het H.Hartcollege te Ganshoren en ging naar het daarna naar het Seminarie bij de  Witte Paters van Afrika.
    Hij werd  priester gewijd op 1 april 1956.

    Hij kreeg de kans om aan de UCL geschiedenis te studeren.   Op 11 juli 1964 verdedigt hij zijn doctoraat. Drie jaar later krijgt hij daarvoor de Prijs Burggraaf Terlinden.

    Daarnna wordt hij benoemd in Burundi aan de Université Officielle de Bujumbura (UOB), een stichting van de Jezuieten, om er Hedendaagse Geschiedenis, Geschiedenis van de Moderne Tijden en Encyclopedie van de Geschiedenis te doceren, aan studenten van de Rechten, de Economie en Letteren en Wijsbegeerte .

    In september 1970wordt hij bevorderd tot  Decaan van de faculteit Letteren en Wijsbegeerte van de UOB, en lid van de Academische Raad.  Hij nam ondertussen deel aan zeer interessante congressen: Cambridge (1968) (Over de Verlichting), Moscou (1970) (Ideologieën en Kapitalisme), Quebec (1972) (Rol van de universiteiten in de ontwikkelingslanden).

    In mei 1972 moest hij Burundi verlaten omwille van de onlusten in de streek van de Grote Meren waarbij een hel.  Er vond daar eeen genocides plaat.  Op een week tijd werden er ongeveer 150 studenten van de universiteit vermoord, samen met enkele Afrikaanse collega's en mensen van de administratie. In enkele maanden tijd werden er naar schatting 200.000 mensen vermoord.

    Daarna volgt zijn carrière in Vlaanderen.  Begin 1973 wordt hij benoemd aan de  UFSAL ( later KUB of Katholieke Universiteit Brussel, met ongeveer dezelfde opdrachten als in Bujumbura.
    Gedurende enkele jaren was hij lid van de priesterraad van Vicariaat Brussel.

    In 1987 wordt hij benoemd als pastoor in Sint-Martinus Meise, waar hij Louis Geysen opvolgt. Zijn opdrachten aan de KUB werden geleidelijke verminded tot 1992. Vanaf 1996 is hij officieel emeritus.

    Tot zijn 75 plus 6 maanden blijft hij pastoor van Sint-Martinus Meise. "De mooiste tijd van zijn leven!" naar eigen zeggen.
    Hij stierf op 27 september 2012.


    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.417 Leemans Raymond

    Een tweede erevoorzitter van de fanfare De Verenigde Broeders overleed op 24 juni.  Hij was 83 jaar.  Hij was tevens lid van de koninklijke fanfare De Vrije Vrienden uit Wolvertem.  Velen zullen zich Raymond herinneren als de joviale beenhouwer in de Boechtstraat, schoonzoon van Michel Van der Veken, één van de markante figuren uit de Cuyperstraat (nu Boechtstraat).  Zijn dochter Marie –Elise baatte tot voor kort nog een delicatessenzaak uit met vooral kaas in de vroegere beenhouwerij.  Zij stopte de zaak om zich volledig te kunnen wijden aan de verzorging van haar zieke vader.

    Raymond kwam uit een gezin van acht, authentieke Meisenaars, en groeide op in een klein boerderijtje op de hoek van de haagweg (kleine weg tussen de Nieuwelaan en het Willy Van den Berghecentrum.  Zijn vader was ook een gekende en pittoreske figuur uit het oude Meise, maar wie hierover meer wenst te weten kan de brochure hierover lezen van de hand van ex. gemeenteraadslid Piet De Cuyper.(Jef L DC)


    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.416 Van Dievoet

    Op 6 juni 1998 overleed Jean Van Dievoet in de Sint-Jozefkliniek in Vilvoorde op de gezegende leeftijd van 89 jaar.  Hij beloofde de vijf laatste jaren nochtans ,tijdens het teerfeest van de Koninklijke Maatschappij de Gewezen Soldaten 1903 ,erbij te zullen zijn in 2003, als deze vereniging , waarvan hij de erevoorzitter was haar 100-jarig bestaan zou vieren.  Van iemand zoals Jean Van Dievoet kun je geen afscheid nemen op traditionele wijze.  Daarom volgt hier de strofe van het stamlied die aan hem gewijd is en die op een beknopte wijze samenvat wie en hoe Jean was (het wordt gezongen op de tonen van “Achter de kazerne” :

    En de Jean Van Dievoet, die schiet er niet naast.
    Met pijl en boog gewapend, staat hij nog steeds paraat
    Hij is er al jaren bij,
    met mop en grap – dikke sigaar
    En vrolijk klinkt zijn lied : de vrienden treuren niet !

    Zijn familie en vrienden, en zijn vrienden boogschutters uit het hele land, missen hem, maar zullen niet treuren.  Zij gedenken hem met bloemen die hij als botanicus koesterde.  En via zijn moppen, waarvan wij een video-opname maakten en het interview over de stamenees van Meise, dat wij opnamen op geluidscassette, zullen wij hem steeds onder ons kunnen terugbrengen zoals hij was : vrolijk en ten volle van het leven genietend ! (Jef L DC)

    Cassette met interview over "de stamënees van Meise"

    Video met moppen 

    http://nl.wikipedia.org/wiki/Dievoet

    Henricus (Hendrik) Van Dievoet was burgemeester van Meise van 1891 to 1904, boomkweker en bloemist; in de Eerste Wereldoorlog werd hij als gijzelaar door de Duitsers gefusilleerd.

    Hij heeft zijn naam aan de Van Dievoetlaan in Meise gegeven.

    Hij heeft ook zijn naam gegeven aan een soort appel "President van Dievoet": Malus domestica "Président van Dievoet" (syn. "Cabarette", "President van Dyvoet") is een oud appelras met grote, platte, groene vruchten. Afkomstig uit Noord-Frankrijk, bijzonder geschikt voor biologische teelt op sterkere onderstammen en gemakkelijk te bewaren tot einde mei. De vrij grote appel is geschikt voor verse consumptie, keukengebruik en voor verwerking tot sap, cider of appelmoes.

    In mijn streekboek "Meise, onder de toren van St.-Martinus" staat Henricus Van Dievoet alleszins in de lijst van de burgemeesters van 1891 tot 1904. 
    In "Meise, van oorsprong tot 1940" van Jef Heyvaert staat hij op pag. 220. 
    In "Meise" van Achiel Bettesone vinden wij hem in 1891.


    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.413 Schoeppen Bobbejaan

    Deze fluitende en jodelende zanger woonde, voor hij Bobbejaanland betrok in Meise in de d’ Hoogvorstlaan 23  sedert 1951.  Hij werd echter geboren in Boom.
    Ik herinner mij Bobbejaan Schoepen uit mijn jeugd.  Ik was zelfs op zijn trouwfeest in Meise in het Kursaal (nu Carpet De Donder).  Louis Neefs zorgde daar toen voor de animatie.  Alle inwoners van Meise waren uitgenodigd op het volksbal.  Collega’s zangers traden er op.  Ik mocht met mijn ouders mee en keek toe van op het “hoogsaal”, dat was de promenade op het eerste verdiep.  Via een trap kon je die bereiken en die liep heel de zaal rond, behalve over het podium. 
    Wij zullen hem blijvend herinneren in zijn liedjes “
    ‘k Zie zo gêre main doivëkot”, “De jodelende fluiter”, “Zie ik de lichtjes van de Schelde” en “Café zonder bier” of was het “Stamënee zonder bie”?  Zijn realisatie van Bobbejaanland in Lichtaart is uiteraard zijn levenswerk.
    Het  is minder geweten dat onze zanger in 1957 deelnam aan het Eurovisie songfestival, waar hij 8ste eindigde met “Straatdeuntje”.
    Onze burgemeester Marcel Belgrado nodigde hem destijds uit voor de opening van een kanarievogelshow in het Kursaal in Meise.  Hij bezit daar nog een foto van, waarop hij fier poseert naast Bobbejaan en het bestuur van de club.
    Schelmen uit Meise noemden hem ook “Schobbejak Poeppe”.  Je moet dit eerder als een koosnaam beschouwen, want de humor van de autochtone Meisenaars kent geen grenzen.
    Meise mag zoals voor Ann Christy ook voor Bobbejaan Schoepen


    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.411 De Cuyper

    Waar momenteel het funerarium gebouwd werd, stond vroeger een “stamënee” die uitgebaat werd door drie ongehuwde dames “dë maskës tërps” of de gezusters De Cuyper.  Dat waren de tantes van mijn vader Jean De Cuyper, 3 van de 9 kinderen van Josephus De Cuyper          ° Wemmel31.7.1848 en Hellinckx Anna Maria.  De moeder werd snel weduwe en moest het alleen rooien.  Bovendien had zij een ongeluk en werd haar een arm afgezet.
    De herberg was in feite ook een kleine boerderij.  De herberg noemde niet voor niets “Laiterie impériale”. In een van de houten luiken zaten achter glas toeristische kaarten over het oude Meise van voor de fuzie.  Er was een foto van keizerin Charlotte bij en verschillende kaarten met afbeelding van de twee kastelen van toen in de Plantentuin.  Hier was reeds een toeristische activiteit en ik kreeg deze prenten toen ik onderwijzer werd in 1960.
    Catharina De Cuyper was de oudste ° Meysse 5.6.1890 en + Meise 12.6.1963.  Zij bewerkte het veld en ik mocht samen met haar optrekken om de kleine werkjes op te knappen op hun veld aan de hazenbos.  Anna De Cuyper ° Meysse 24.3.1893 en + Meise 6.2.1983 was naaister en knapte heel wat klusjes op voor de Meisenaars.  Zij was slecht te been.  Maria De Cuyper ° Meysse 31.1.1896 en + Meise 18.1.1990 hield tot de sluiting het “stamënee” open verzorgde het onthaal.  Pastoor Louis Geysen wist haar zelfs te strikken als kerkbewaardster, een taak die ze gewetensvol vervulde tot ze niet meer kon.  Zij behoorden tot de trouwe kerkgangsters.
    Het gebouw kreeg elk jaar voor de kermis een beurt.  De muren werden gewitkalkt en onderaan voorzien tot 1 m hoog met zwarte teer.  Dat was toen de jaarlijkse kermisopsmuk van de boerderijen.

    De ouders van de gezusters De Cuyper kwamen uit Wemmel : De Cuyper Josephus ° Wemmel 31.7.1848.  Joannes  ° Meise 15.8.1882 huwde met De Groof Elisabeth en zij betrokken de Rozenboom (boerderij met herberg), toen Boechtstraat 21.  Toen hij overleed trokken de kinderen Jean, Josephus en Amelie erin.  Jean was reeds gehuwd Van Keer Ludovica en had 4 kinderen : Jean Pierre, Frans, Josephus en Marie Jeanne.


    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.410 Naessens Maurits

    Toen wij destijds een samenwerking opzetten met de Kunstkring, kreeg ik toelating van de weduwe van Maurits Naessens, om de naam van haar man te gebruiken voor onze jaarlijkse prijs voor plastische kunst, die al jaren gesponsord werd door het Mercatorfonds.
    Ik leerde deze kunstmecenas kennen  toen het Davidsfond Meise een 11 juliviering organiseerde in zijn domein.  Later vroeg ik hem om als Meisenaar in de jury te zetelen van de toen nog Jules Van Campenhoutprijs voor plastische kunst van het Audiovisueel Centrum in Meise.  Het toeval wou dat een andere bank dan de zijne, de Generale Bank, sponsor was in 1981.
    Hij steunde, ondanks zijn andere overtuiging Jules Van Campenhout als burgemeester van Meise en vooral Herman Boon pr., toen die er onderpastoor was.
    Hij was de eerste Vlaming die directeur werd van een Franse bank, de Parisbas of Bank van Parijs en de Nederlanden, die opnieuw in de running is in de Fortis – saga.  Hij verzamelde kunstwerken en richtte het Osterieth huis op en het Mercatorfonds in Antwerpen.  Legendarisch zijn de uitgaven over schilderkunst, dikke en vooral dure boeken over verschillende strekkingen in de kunst door de eeuwen heen.
    Zijn “Liber Amicorum” “Maurits Naessens 70.  Het boek van de vriendschap” werd in 1978 uitgegeven bij Lannoo en daarin vinden wij nadere details over zijn leven en werk.


    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.409 Christy Ann

    Zangeres Ann Christy (° 1945 + 7.8.1984) trad regelmatig op in de tent op de jaarmarkt van Eversem.  Haar eigenlijke naam was Christiane Lenaerts.
    Zij kwam later in Meise wonen, eerst in de Zonnelaan en daarna op de Brusselsesteenweg.  Zij was er  samen met Eddy Merckx te gast op de zesurenloop in het centrum van Meise (foto) in 1984.
    De Cultuurraad van Meise hield een hommage aan de zangeres en gaf een C.D. uit met vertolkingen.  Jurgen De Kerf van theatercafé De Gekke Haan in Kallo geeft een muziektheatervoorstelling (http://www.de gekkehaan.be)  
    Wij kunnen haar omschrijven als een vechtster (zij stierf aan baarmoederhalskanker), sprankelende persoonlijkheid, indrukwekkende podiumverschijning, mooie stem en azuurblauwe ogen.
    De 25-jarige verjaardag van haar overlijden werd opgefleurd door het hommageproject van Free Souffriau.  Haar lievelingsnummer is “Bla, bla,bla”.


    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.408 Lettens

    Jozef Lettens was de zoon van Joannes Carolus Lettens, een handelaar uit Imde.  Hij werd daar geboren op 8 december 1876, was ook handelaar en vestigde zich in de St.-Elooistraat 2 in Meise.  Hij groeide op in een gezin met nog 3 broers en 2 zusters.  Dus zij waren met 6 kinderen.  In Meise werkte hij samen met zijn broer Filibert (zie St.-Elooigezellen).  Jef Lettens maakte een reeks gedichten, waarvan de manuscripten en de rechten in mijn bezit zijn.
    Later zou hij zich in Grimbergen vestigen waar hij te maken kreeg met de plaatselijke politiek en de abdij, waar hij brood leverde.  Hierover schreef hij een politiek getint pamflet “Het oordeel van Sinte Pieter (Gevolg aan een artikel “Peper en zout”, brief aan Bolle voor de Zwijgende Denker – zie Koornbloem – augustus 1926).  Hij onderhield contacten met Ernest Claes.  Zijn gedichten over het landelijke Meise belandden op de kaft van de schriften in de gemeenteschool.  Hij schreef ook de tekst van de Cantate van Baptist van fanfare Concordia, waar hij met zijn broer actief lid was.
    Zijn verzamelde gedichten werden door mij gebundeld en in hedendaagse spelling gezet (Sib P.M. 1.11.2.1999.  De bedoeling is ze uit te geven voor een welbepaald goed doel : “hulp aan mishandelde vrouwen”.

    Stamboom
    gedichten
    vermeld op de beiaardbanken met Jos

     http://blog.seniorennet.be/beiaardmeise

    Stamboom van de familie Lettens


    I              Jan Baptist Lettens, geboren te Wolvertem op 27 november 1811, molenaar wonende te Imde.
    Hij was gehuwd met Marianne De Greef, geboren te Wolvertem op 10 december 1920.
    Uit dit huwelijk :
    1. Josephus Cornelius, geboren op 5 mei 1848, molenaar, wonende te Imde, overleden te Wolvertem op 20 januari 1856, 7 jaar oud.
    2. Joannes Carolus, geboren te Wolvertem op 24 december 1850, volgt onder II
    3. Franciscus, geboren te Wolvertem op 19 maart 1853.
    4. Carolus Ludovicus, geboren te Wolvertem op 17 juni 1855.
    5. Barbara, geboren te Wolvertem op 19 december 1856.

    II            Joannes Carolus Lettens, zoon van I, geboren te Wolvertem 24 december 1850, handelaar, wonende te Meise.
    Hij was gehuwd met Nathalia Raes, geboren tussen 1843 en 1858.
    Uit dit huwelijk :
    1.
    Jozef (Jef), geboren te Wolvertem op 8 december 1876, handelaar, wonende te Meise, St.-Elooiweg 2
    Hij is getrouwd op 29 november 1905, op 28 jarige leeftijd met Amelia Adolfina Van Doorslaer, dochter van Petrus August Van Doorslaer en Maria Terwecoren, geboren te Meise op 4 april 1874.
    2. Filibert, geboren te Wolvertem op 13 februari 1888, volgt onder III
    3. Frans (zie steen Imde)
    4. Henricus, geboren in Imde op 23.3.1875 en gestorven op 11.10.31
    5. Marie
    6. Barbara

    III           Filibert Lettens, zoon van II, geboren te Wolvertem op 13 februari 1888 en overleden te Oppem op 23 september 1961, 73 jaar oud.
    Hij is getrouwd op 22 januari 1913, op 24 jarige leeftijd met Elisa Van Doorslaer, 24 jaar, dochter van Petrus August Van Doorslaer en Maria Terwecoren, geboren te Meise op (23 augustus 1888 ?)
    Uit dit huwelijk :
    1. Jan Corneel (
    Jos) Lettens, geboren te Etterbeek op 11 februari 1919, volgt onder IV

    IV           Jan Corneel (Jos) Lettens, zoon van III, geboren te Ettebeek op 11 februari 1919.
    Hij is getrouwd op 22 maart 1943, op 24 jarige leeftijd met Maria Elisabeth Maes, 22 jaar, geboren te Brussegem op 28 augustus 1920.
    Uit dit huwelijk :
    1. Anna Maria, geboren te Elsene op 27 december 1943.
    2. Filibert Benedictus, geboren op 15 december 1947.
    3. Margareta Josefa, geboren op 2 mei 1955.

    I   Jan Baptist Lettens

     

    II  Joannes Carolus Lettens

     

    III Jozef (Jef) Lettens

    III Filibert Lettens

     

    IV Jan Corneel (Jos) Lettens

    Deze stamboom moet nog verbeterd worden.

    Jos Lettens was de zoon van Filibert en betrok de ouderlijke boerderij in de Kardinaal Sterckxlaan, nu omgebouwd tot dierenvoederbedrijf.  Hij was onze eerste belleman in de beiaardfeesten.  Hij volgde toneel aan de Academie in Meise en werd een verwoed toneelspeler in Kris Kras.  Later zou hij met enkele vrienden het cabaretgezelschap Sympatica oprichten, dat regelmatig optrad voor het goede doel.
    Hun namen werden op een van de beiaardbanken op de luisterplaats tussen de bibliotheek en de pastorie St.-Martinus aangebracht
    op de beiaardbanken met Jos.

    In memoriam Jos Lettens

    Op mijn 59ste verjaardag verloor ik een van mijn beste vrienden.  Ik leerde Jos beter kennen tijdens de werkzaamheden voor het omvormen van het podium van het Willy Van den Berghecentrum tot het Spinet in het kader van toneelkring Kris Kras.  Samen met Louis Dierickx, mijn broer Piet en andere Kris Krassers hebben wij de sportzaal afgesloten van het podium met cyproc platen.  De Jos en ik werden belast met het afhalen van zetels van een failliete cinemazaal in Antwerpen.  Onderweg is een spontane vriendschap ontstaan.

    Toen zijn vrouw Alice nog leefde ging ik regelmatig langs op de boerderij (nu winkel voor dierenvoeding).  Achter het houtstoofje beleefde ik daar de sfeer van vroeger op onze boerderij Boechtstraat 21 (de Rozenboom).

    Toen Up with people de eerste keer te gast was in Meise trokken de Jos en ik naar Esch sur Sûre (Luxemburg).  De reden was dat een Luxemburgse T.V.-zender het optreden van de wereldvermaarde groep uitzond en dat wij dat niet konden ontvangen  in Meise.  Ik beloofde onze logés van Up with people een copie van hun optreden.  Maar daarom moesten wij tot ginder.  De plaatselijke dorpsonderwijzer had een video en nam de show voor ons op.  Wij logeerden toen in een appartement van Joséke, de dochter van de vrienden van Jos.  Bij zijn overhaast vertrek was de Jos vergeten verse kousen aan te trekken.  Hij vreesde dat deze kousen op de stoel voor zijn bed enige reukhinder zou opleveren.  Wij sliepen in dezelfde kamer.  Daarom kieperde hij zijn kousen in de papierbak voor de hele nacht.

    De Jos was daar zowat vriend aan huis bij al die stijve Luxemburgers.  Want die mannen en vrouwen  ontdooien is geen lachertje.  Anna en Frank en hun kinderen, die een groot stuk van het toerisme in die streek beheren, waren ons vertrekpunt.  De Jos had daar zijn eigen kamer, waar zijn pantoffels onder het bed stonden.  Hij ging daar prat op.  Maar bij ons volgend bezoek legde Anna de Jos voor de gelegenheid op de mansarde (een kamer waar de buitenmuur bestond uit de natuurlijke rotsen).  Ik kreeg zijn kamer en voelde mij er onmiddellijk thuis.  Toen werd ik ’s avonds in het Hotel de la Gare ingelijfd als ingezetene van Esch.  Ik werd daar prompt aan de stamtisch, een ronde tafel naast de toog, geïnstalleerd en kreeg een rondje van al de aanwezigen.  De lokale drank is de Quetsch (jenever 50 graden) van kleine blauwe pruimpjes.  ’s Anderendaags gingen wij de afvaart doen van de Moezel.  De hele voormiddag had ik een eigenaardig gevoel.  De lucht en de bodem schommelden zoals het water in de zee.  Dat werd echter deels gecompenseerd door de deining van het schip.  Maar toen ’s middags het gastronomisch maal geserveerd werd op het dek, was alles bij toverslag over.  De organisatie van de tocht was in handen van de tuindersclub waar Frank voorzitter van was.  En wij werden lid gemaakt van deze vereniging.




    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.407 Van den Berghe Willy

    In 1966, het jaar dat ik voorzitter werd van Jeugdraad Meise, trad een nieuwe voorzitter aan voor de Christelijke Volkspartij in Meise : Willy Van den Berghe.  Hij zou een onuitwisbare stempel drukken op de ontwikkeling van onze gemeente.
    Hij was toen 35 en verdiende reeds zijn sporen in de C.V.P.-jongeren van Mechelen.  Hij was burgerlijk ingenieur architect en volgde vervolmakingscursussen in operationeel onderzoek in Gent.  Hij was tevens oud K.S.A.-‘er.
    Hij werd productieleider, zeg maar manager, bij Procter &Gamble.
    Hij bouwde nauwgezet gedurende 10 jaar aan een eendrachtig partij-apparaat, waarvoor hij zich dag en nacht inzette.  De oprichting van de V.Z.W. Sport en Recreatie was van zijn hand.  Hij was tevens voorzitter van de V.Z.W. Boechout, het beheersorgaan van de Beschuttende Werkplaats voor Gehandicapten.  In dat verband zorgde hij ook voor de eerste samenwerking tussen Meise en Wolvertem.  De inplanting van de Parnassus school in het Openluchtsportcentrum De Nekker, werd door tegenkanting uit liberale hoek gekelderd.  Dat had alleszins een serieuze meerwaarde geweest voor onze gemeente.  Helaas onbegrip en zinloos partijbelang haalde hier de bovenhand.
    Bij de verkiezingscampagnes van Jos Chabert herinneren wij ons de zeeptonnetjes, die her en der opdoken, met een affiche op, van het hoofd van onze kandidaat.  Zo kreeg baron d’Hoogvorst een nieuw hoofd en dat zorgde voor heel wat wrevel bij de blauwe partij, die later zelf uitpakte met een blauwe Sint.
    Bij zijn overlijden in 1976 juist voor de fuzieverkiezingen, werd het Sport-, Recreatie en Onderwijscentrum naar hem genoemd op initiatief van Jos Chabert.  Een herinneringsplaat in de hal van de sporthal herinnert hieraan.  De naam zou in grote letters op het centrum moeten prijken als verzamelnaam voor alle latere initiatieven.  Zo zou men een man die dat verdient eren.  “Just do it” en “do it in excellency”.

    Zie  “Schoon Meise” maart 1967 en maart 1976 en daartussen regelmatig bijdragen van zijn hand over de C.V.P Meise.


    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.405 d' Hoogvorst

    Over baron d’Hoogvorst gaf Berla een kleine brochure uit die samengesteld werd door Raoul Moyson.  Op zijn doodsprentje staan zijn voornaamste titels : graaf van Hombeeck, generaal en inspecteur – generaal van de burgerwacht van het koninkrijk.  Hij behoorde in 1830 tot het voorlopig bewind.
    De familie d’Hoogvost (Barbara van der Linden) bezat het kasteel van Meysse in 1671 en behield het tot baron d’Hoogvorst het verkocht aan Z.M.Leopold II in 1883. (zie aflevering 56).
    Het standbeeld van baron van der Linden – d’ Hoogvorst kwam er op 24.9.1893 door het Brussels stadsbestuur.  Het is 3 m hoog en zou van beeldhouwer Laumans zijn.
    Er werd een cantate opgevoerd, bij de inhuldiging op 9.10.1893, waarvan de tekst geschreven werd door J. De Smedt uit Merchtem en de muziek werd gecomponeerd door A.DeBoeck uit Merchtem.
    Op 22 september 1930 werd een betoging van hulde en dankbaarheid gehouden ter ere van Generaal (van de Burgerwacht) Baron van der Linden – d’Hoogvorst, burgemeester van Meise van 1807 tot 1866.  Bij zijn standbeeld sprak Luitenant Baron Keucker de Watlet :
    “Baron Emmanuël van der Linden – d’ Hoogvorst werd te Brussel geboren in1781.  Hij was oud – lid van de provinciale staten van Zuid – Brabant en nam deel aan de omwenteling van 1830 en aan de opwekking van het Belgische vaderland, met grote invloed, milde toewijding en vastberaden wilsktracht.
    In de augustus – septemberdagen 1830 hadden de hoofdstad en het land vooral behoefte aan tucht en betrouwen.  Door de inwoners van Brussel uitgeroepen tot opperbevelhebber van de Burgerwacht, wist baron d’Hoogvorst weldra de netelige toestand te beheersen door zijn populariteit, zijn openhartigheid en zijn onbaatzuchtig karakter en zijn onverschrokken moed : het volksgewoel werd geremd en de orde hersteld en gehandhaafd.”
    Het is baron d’Hoogvorst die, op 21  september1830, te drie uur ’s namiddags, op het stadhuis van Brussel, het Voorlopig Bewind stichtte met Rogier en Jolly.  Later werden Copain, de Merode, de Potter enz. geroepen om er deel van uit te maken.  Dit blijkt uit de mededeling die Max uitsprak in dezelfde zaal van het stadhuis, op 21 september 1930, te drie uur ’s namiddags, in tegenwoordigheid van de d.rie families : d’Hoogvorst, Rogier en Jolly.
    In 1826 stond een deel van Meise in blakende gloed.  Baron d’Hoogvorst, ware burgervader, rekent niet als de nood klaagt en doet, op eigen kosten, de 32 afgebrande huizen herbouwen.
    Door zijn hoge gestalte en zijn felgebouwd lichaam, boezemde hij bij het volk ontzag in en won tevens zijn eerbied en genegenheid.  Edelheer, in de breedste zin van het woord : dit was Generaal Baron d’ Hoogvorst, burgemeester van Meise.
    In 1893 werd het standbeeld ingehuldigd en dat werd 100 jaar later door Berla gevierd.  Hierover bestaat een kleine brochure van Raoul Moyson, uitgegeven door Berla.  Bij die gelegenheid werd de d’ Hoogvorstcantate uitgevoerd.
    Hij was burgemeester van Meise, Wolvertem en Nieuwenrode.
    Hij legde de steenweg Wolvertem – Laken (nu Nieuwelaan)aan om de werkloosheid in te dijken.
    In 1816 schold hij de landpacht kwijt en legde de Koninklijke Kasteeldreef aan.

    Er verschenen in het tijdschrift Berla 4 artikelen over de baron :
    83 Foto’s inwijding standbeeld baron d’ Hoogvorst
    167 Een gemiste kans huis d’ Hoogvorst Brussel
    264 Een merkwaardige vrouw barones d’Hoogvorst
    442 Baron van der Linden – d’ Hoogvorst
    Ik heb de stamboom van de familie van der  Linden – d’ Hoogvorst op grond van mijn beschikbare gegevens samengesteld.
    Er is een wandelgids “d’Hoogvorstpad” uitgegeven door de gemeente in 1996 en er werd door de provincie met de gemeente een plaat gezet voor het standbeeld.
    In 2005 werd Christine van der Linden d’Hoogvorst ° Limoges 16.6.1946 en + St.-Lamberts Woluwe 23.7.2005 bijgezet in de crypte in de St.-Martinuskerk.

    Over baron d’Hoogvorst gaf Berla een kleine brochure uit die samengesteld werd door Raoul Moyson.  Op zijn doodsprentje staan zijn voornaamste titels : graaf van Hombeeck, generaal en inspecteur – generaal van de burgerwacht van het koninkrijk.  Hij behoorde in 1830 tot het voorlopig bewind.
    De familie d’Hoogvost (Barbara van der Linden) bezat het kasteel van Meysse in 1671 en behield het tot baron d’Hoogvorst het verkocht aan Z.M.Leopold II in 1883. (zie aflevering 56).
    Het standbeeld van baron van der Linden – d’ Hoogvorst kwam er op 24.9.1893 door het Brussels stadsbestuur.  Het is 3 m hoog en zou van beeldhouwer Laumans zijn.
    Er werd een cantate opgevoerd, bij de inhuldiging op 9.10.1893, waarvan de tekst geschreven werd door J. De Smedt uit Merchtem en de muziek werd gecomponeerd door A.DeBoeck uit Merchtem.
    Op 22 september 1930 werd een betoging van hulde en dankbaarheid gehouden ter ere van Generaal (van de Burgerwacht) Baron van der Linden – d’Hoogvorst, burgemeester van Meise van 1807 tot 1866.  Bij zijn standbeeld sprak Luitenant Baron Keucker de Watlet :
    “Baron Emmanuël van der Linden – d’ Hoogvorst werd te Brussel geboren in1781.  Hij was oud – lid van de provinciale staten van Zuid – Brabant en nam deel aan de omwenteling van 1830 en aan de opwekking van het Belgische vaderland, met grote invloed, milde toewijding en vastberaden wilsktracht.
    In de augustus – septemberdagen 1830 hadden de hoofdstad en het land vooral behoefte aan tucht en betrouwen.  Door de inwoners van Brussel uitgeroepen tot opperbevelhebber van de Burgerwacht, wist baron d’Hoogvorst weldra de netelige toestand te beheersen door zijn populariteit, zijn openhartigheid en zijn onbaatzuchtig karakter en zijn onverschrokken moed : het volksgewoel werd geremd en de orde hersteld en gehandhaafd.”
    Het is baron d’Hoogvorst die, op 21  september1830, te drie uur ’s namiddags, op het stadhuis van Brussel, het Voorlopig Bewind stichtte met Rogier en Jolly.  Later werden Copain, de Merode, de Potter enz. geroepen om er deel van uit te maken.  Dit blijkt uit de mededeling die Max uitsprak in dezelfde zaal van het stadhuis, op 21 september 1930, te drie uur ’s namiddags, in tegenwoordigheid van de d.rie families : d’Hoogvorst, Rogier en Jolly.
    In 1826 stond een deel van Meise in blakende gloed.  Baron d’Hoogvorst, ware burgervader, rekent niet als de nood klaagt en doet, op eigen kosten, de 32 afgebrande huizen herbouwen.
    Door zijn hoge gestalte en zijn felgebouwd lichaam, boezemde hij bij het volk ontzag in en won tevens zijn eerbied en genegenheid.  Edelheer, in de breedste zin van het woord : dit was Generaal Baron d’ Hoogvorst, burgemeester van Meise.
    In 1893 werd het standbeeld ingehuldigd en dat werd 100 jaar later door Berla gevierd.  Hierover bestaat een kleine brochure van Raoul Moyson, uitgegeven door Berla.  Bij die gelegenheid werd de d’ Hoogvorstcantate uitgevoerd.
    Hij was burgemeester van Meise, Wolvertem en Nieuwenrode.
    Hij legde de steenweg Wolvertem – Laken (nu Nieuwelaan)aan om de werkloosheid in te dijken.
    In 1816 schold hij de landpacht kwijt en legde de Koninklijke Kasteeldreef aan.

    Er verschenen in het tijdschrift Berla 4 artikelen over de baron :
    83 Foto’s inwijding standbeeld baron d’ Hoogvorst
    167 Een gemiste kans huis d’ Hoogvorst Brussel
    264 Een merkwaardige vrouw barones d’Hoogvorst
    442 Baron van der Linden – d’ Hoogvorst
    Ik heb de stamboom van de familie van der  Linden – d’ Hoogvorst op grond van mijn beschikbare gegevens samengesteld.
    Er is een wandelgids “d’Hoogvorstpad” uitgegeven door de gemeente in 1996 en er werd door de provincie met de gemeente een plaat gezet voor het standbeeld.
    In 2005 werd Christine van der Linden d’Hoogvorst ° Limoges 16.6.1946 en + St.-Lamberts Woluwe 23.7.2005 bijgezet in de crypte in de St.-Martinuskerk.S

    Stamboom Parenteel op Aldfear

    II (330) Op 22 september 1930 werd een betoging van hulde en dankbaarheid gehouden ter ere van generaal baron d’ Hoogvorst, burgemeester van Meise van 1807  tot 1866.  Bij zijn standbeeld sprak Luitenant baron Keucker de Watlet :

    “ Baron Emmanuël van der Linden – d’Hoogvorst werd te Brussel geboren op 7/6/1781.  Hij was oud-lid van de provinciale staten van Zuid-Brabant en nam deel aan de omwenteling van 1830 en aan de opwekking van het Belgisch vaderland, met grote invloed, milde toewijding en vastberaden wilskracht.
    In de augustus- en septemberdagen 1830, hadden de hoofdstad en het land vooral behoefte aan tucht en betrouwen.  Door de inwoners van Brussel uitgeroepen tot opperbevelhebber van de burgerwacht, wist baron d’Hoogvorst weldra de netelige toestand te beheersen door zijn populariteit, zijn openhartigheid en zijn onbaatzuchtig karakter en zijn onverschrokken moed.  Het volksgewoel werd geremd, de orde hersteld een gehandhaafd.”

     Het is baron d’Hoogvorst die op 21 september 1830 om 3 u. ’s namiddags op het stadhuis van Brussel, het Voorlopig Bewind stichtte, met Rogier en Jolly.  Later werden Copain, de Merode, de Potter enz. geroepen om er deel van uit te maken.  Dit blijkt uit de mededeling die Max uitsprak in dezelfde zaal van het stadhuis, op 21 september 1930, te 3 u. ’s namiddags in tegenwoordigheid van de drie families : d’Hoogvorst, Rogier en Jolly.

    In 1826 stond een deel van Meise in blakende gloed.  Baron d’Hoogvorst, ware burgervader, rekent niet als de nood klaagt en doet, op eigen kosten, de 32 huizen herbouwen.

    Door zijn  hoge gestalte en zijn fel gebouwd lichaam, boezemde hij aan ’t volk ontzag in en won tevens zijn eerbied en genegenheid, in de breedste zin van het woord : dit was generaal Baron d’Hoogvorst, burgemeester van Meise.

    Edwin Ganz


    XVI (344) d’Hoogvorst cantate

    Bij de inhuldiging van het standbeeld van baron d’ Hoogvorst werd een cantate van August De Boeck op tekst van J. De Smedt, beiden uit Merchtem.  De partituur van d'Hoogvorst ligt bij het Archief en Museum voor het Vlaams Cultuurleven amvc.letterenhuis@stad.antwerpen.be




    XVIII (346) Literatuurlijst

    Archief van de gemeente Meise
    Sylvain Balau, D’Histoire Contemporaine de Belgique 1815 – 1885
    A. Bartels, Révolution Belge
    M. Bologne, De proletarische opstand van 1830 in België
    C. Bronne, L’amalgame, la Belgique de 1814 à 1830
    Ch. De Leutre, Révolution de 1830
    H. Depester, 1830 Grandes figures
    De Potter, Révolution Belge de 1828 à 1839
    E. Ganz, Le domaine de Boechout
    C. Huysmans, La révolution de 1830 et le mouvement politique
    Th. Juste, Le congrés national
    J. Lefèvre, L. Verhasselt, J. t’ Kint, Wolvertem
    Prof. Dr. Theo Luyckx, Politieke geschiedenis van België
    C.Noppen, De heren van Boechout en hun waterburcht te Meise
    Ch. Polimont, Révolution belge 1830 – 1848
    H. Spinnael, Nieuwenrode, Kapelle op den Bos 1974
    J.J. Thonissen, La Belgique sous le règne de Leopold I
    Dr. J. Van den Eynde, Meise
     L. Van Neck, 1830 geïllustreerd
    A. Verhaegen, 1830
    Willemsfonds, Vlaamsch België sedert 1830
    J.Van den Eynde, Onze helden, Drukkerij Jammaer – Pulinx Wolverthem 1919
    Jan Van den Eynde, Meise, Nevada Brussel
    R. van den Haute, Meise in oude prentkaarten, Europese Bibliotheek Zaltbommel 1973
    Jef Heyvaert, Meise van oorsprong tot 1940,  Gemeente Meise, 2005
    Jef De Cuyper, Meise onder de toren van St.-Martinus, Het Streekboek, 2001
    A. Bettesone, Meise, Schoon Meise 3 Vakantiegenoegens Meise, 1997
    A. Bettesone, Meise, Schoon Meise 4 Vakantiegenoegens Meise, 1998
    A. Bettesone, De heerlijkheid van Boechout te Meise, Vakantiegenoegens Meise 1995
    Berla, tijdschrift ,Heemkundige kring Meise,
    L. Van Hemeldonck, Baron d’Hoogvorst, 892701
    E. Van Hemeldonck, d’ Hoogvorst hulde, 933301
    E. Van Hemeldonck,d’ Hoogvorst cantate, 933320
    E. Van Hemeldonck, Het standbeeld van baron d’ Hoogvorst, 006103

    Jef De Cuyper , http://blog.seniorennet.be/erfgoedmeise

    C83     Foto’s inwijding standbeeld baron d’Hoogvorst
    C167   Een gemiste kans : huis d’Hoogvorst Brussel
    C264   Een merkwaardige vrouw : barones d’Hoogvorst
    C442   Baron Vander Linden d’Hoogvorst







    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.404 Ganz Edwin

    In 1902 verleende baron Goffinet een verblijfsvergunning aan Edwin Ganz in het koninklijk domein van Boechout.  In het begin woonde hij boven de stallingen, achter de boerderij.  Later zou hij verhuizen naar de zolder van de Oranjerie waar hij op 20 augustus 1948 op 77 jarige leeftijd overleed.
    In 1986 hield de heemkundige kring Berla een retrospectieve in het kasteel van Boechout.  Deze tentoonstelling had beter in de Oranjerie plaats gevonden.  De kring gaf toen een brochure uit “Edwin Ganz” waarin naast een volledige biografie een overzicht van zijn werken werd opgenomen.  Er werden toen uit privé collecties werken opgehaald en tentoon gesteld.
    Er bestaat ook een Edwin Ganz trekpaardenroute van Meise naar Ossel.
    Het tijdschrift Berla publiceerde volgende artikels over de schilder :
    71   Foto’s werken Edwin Ganz
    73   Edwin Ganz
    74   Edwin Ganz
    76   Toespreken Edwin Ganz tentoonstelling
    285 Edwin Ganz en het Brabants trekpaard
    Hij ontwierp het eerste wapenschild van de gemeente Meise.
    Hij schreef ook “Le domaine royale de Boechout et ses chateaux” dat vertaald werd door Jean VanGijseghem.
    Le peintre Edwin Ganz van Lucien Jottrand, Maurice Rassenfossen en Georges Verdavaine uit 1931 Ed.  Belge expansion.

    In E.S.B. verscheen wat volgt :
    Een minister van staat stelde onlangs de vraag :”Wanneer gaat men Edwin Ganz, de onbekende, eens herdenken?”.  Reeds geruime tijd dachten wij eraan.  Toeval of niet, tegelijkertijd opperde R.Bellemans, voorzitter van de heemkring Berla van Meise hetzelfde idee.
    Wie is Edwin Ganz?  Niemand wist nog waar en wanneer hij geboren was en of er nog een foto van de man bewaard bleef.  Men herinnerde zich dat hij jaren lang ergens op het kasteel van Boechout (Oranjerie Kasteel te Meysse!) had gewoond; dat hij paarden en boerentypen had geschilderd; dat er ergens een koffer was.  Een paar oude getrouwen van ESB wisten dat er tekeningen van Edwin Ganz waren verschenen.  Maar wie was hij, wat had hij voort gebracht en welke was zijn betekenis?  Waar was zijn werk?  Een grote onbekende.
    De heemkring van Meise is op zoek gegaan; heeft ondertussen reeds heel wat terug gevonden, tot de bewuste ‘laatste koffer’.  De kring plant voor mei 1985 een tentoonstelling Edwin Ganz, een catalogus van zijn werk, een herdenkingsplechtigheid en in samenwerking met het genootschap een brochure “Edwin Ganz, de onbekende”.
    Graag werken wij samen en plannen een bijzonder ‘Edwin Ganz huldenummer’.  Hij heeft er recht op.
    Wie was Edwin Ganz ?  Een buitenlander, een Zwitser, die zich te Meise vestigde, er schilderde en tekende en zoals niemand in de periode 1920 – 1940 beter “de Brabander” – de mens, zijn omgeving en zijn paarden heeft getypeerd.  Een buitenlander die meer dan de eigen kunstenaars het volk van Brabant heeft aangevoeld.  Wij zijn geen kunstcriticus, maar geen van zijn tijdsgenoten heeft zoveel kracht en lijn gezet in “Paarden op hol”, “het vijfspan”.  Hij typeerde de “facteur, de koeter, meneer François” enz. de man van bij ons.
    Edwin Ganz verdient dat wij hem uit het onbekende halen en een plaats geven in de galerij van Brabantse kunstenaars.
    J.V. E.S. en de B. LXVII Jg. 10-11-12 1984

    Edwin Ganz Vraag

    In nr.4 van Eigen Schoon jg.1913 lezen wij volgende mededeling :
    Postkaarten.  De Brabantse typen getekend door Edwin Ganz zijn te verkrijgen bij de uitgever van Eigen Schoon, Mr. Frans Van Achter, te Asse.  De volledige reeks zal minstens twaalf nummers beslaan.  Zij worden verkocht aan de prijs van 2 fr. De 100, 1.25 de 50, 0.75 fr. De 25 en 0.5 fr. Het dozijn, 0.05 fr. het stuk; buiten verzendingskosten.  Iedereen zal eraan houden deze welgeslaagde tekeningen te bezitten; door het rond sturen bij middel van postkaarten, kan eenieder mede werken aan de propaganda van ons tijdschrift.
    Volgens de inhoud van de jg. 1913 werden volgende tekeningen van Edwin Ganz in Eigen Schoon gepubliceerd :
    Brabantse typen
    1. De trombalslager der Koninklijke Fanfaremaatschappij “De lustige trompetters”
    3de.afl. bijlage 1 E.S.B.maart 1913
    2. Jonge boer 4de afl.
    3. De oude schooier 5de afl.
    4. De koopman 8ste afl.
    5. De boerenknecht
    6. De paardenknecht bijlage 6 ESB februari 1914 9de – 10de afl.
    september naar de schilderij van Edwin Ganz 11de afl. bijlage ESB mei 1914
    7. De pachter
    De wildstroper, tekening van Edwin Ganz 12de afl.
    Wij bezitten 6 van de 7 tekeningen; nr. 2 Jonge boer ontbreekt.  Wie kan nr. 2 aan de redactie in bruikleen geven om de reeks in E.S.B. af te drukken ter gelegenheid van het Edwin Ganz huldenummer, voorzien voor mei-juni?  De bibliotheek van de abdij van Affligem of Grimbergen, de familie Jan en Paul Lindemans ?
    Bezit nog iemand de reeks, uitgegeven door drukker Frans Van Achter van Asse, opdat wij ze zouden kunnen afdrukken in E.S.B. ?
    Wij doen een dringende oproep tot onze oude leden en allen die E.S.B. 1911 – 1914 bezitten; tot geïnteresseerden uit Asse en omgeving.
    Wie bezit tekeningen en schilderijen van Edwin Ganz ?

    De redactie.  J. Verbesselt

    Deze tekst bevestigt mijn stelling, dat een meer pragmatische aanpak nodig is.

    MEI erf 69 Foto’s werken Edwin Ganz                                                                  85.13.11
    MEI erf 71 Ganz Edwin Bettesone Achiel                                                              85.14.01
    MEI erf 72 Ganz Edwin Van den Broeck Michel                                                   85.15.01
    MEI erf 74 Toespraken Edwin Ganz – tentoonstelling                                           86.16.04
    MEI erf 283 Edwin Ganz en het Brabantse trekpaard Van den Eynde Maurits     98.52.15

    Op het internet krijg je een reeks bronnen over Edwin Ganz.  Het zijn vooral verkopers van kunst die werken in hun aanbieding hebben.  Zo vond ik : Edwin Ganz (1871 - 1948) ‘Départ pour le pélerinage de St.-Eloy (1935) Canvas.  Signed ‘Edwin Ganz’.  Period frame in gilt wood. 103x72  Sale date : 08/02/2010  Result : 2200 €


    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.403 Beekman Jan

    In mijn Streekboek “Meise, onder de toren van St.-Martinus” vermeldde ik deze schilder.  Er staat een afbeelding van het monumentale schilderij “De verrijzenis” uit het Chiroheem, dat hij op vraag van Herman Boon pr. zaliger schilderde.  Er staat tevens een foto van een tentoonstelling in Meise in het Willy Van den Berghecentrum.  Bij de stichting Veranneman in 2002 stelde Jan zijn werken nog eens tentoon.
    Jan Beekman werd geboren in Meise in 1929 en leefde en werkte later in Connecticut (USA).  Hij maakte het daar als constructivist en had een eigen website.
    De gemeente Meise kocht van hem twee moderne schilderijen, die vroeger in het talenpracticum van het Audiovisueel Centrum hingen(waar nu De Muze van Meise gevestigd is).  Zij werden na een kleine passage in de huidige lokalen in Wolvertem overgebracht naar het oude gemeentehuis in Wolvertem.  Of ze daar blijven zullen wij in het oog houden.


    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.402 Lenaerts Henri

    Toen deze kunstenaar 80 werd, gaf  de gemeente Meise een korte autobiografie uit, in het Frans, vertaald door Guido De Henau.
    Zijn beeldhouwwerken werden tentoon gesteld in de Plantentuin van Meise.  Daarna schonk hij er twee aan deze wetenshappelijke instelling  :  ‘De vorser’ en ‘Menselijke bestemming’.   De gemeente kreeg er 4.  Aan de bibliotheek werd ‘Levensvreugde’ en ‘Eenzaamheid’ geplaatst.  Aan het Willy Van den Berghecentrum vonden ‘De vlucht van Icarus’ en ‘De geboorte van Venus’ hun vaste stek.
    Aan de ingang Meise - dorp van de Plantentuin stond reeds lang ‘De vruchtbaarheid’ (door de gemeente weinig creatief ‘Zittende boerin’  herdoopt.  Voor het standbeeld van baron d’ Hoogvorst, tussen de monumentale Amerikaanse eiken, troont ook nog een Mariakapel van zijn hand.  Het Mariabeeld van de  wijkkapel van het Kasteelveld werd gestolen en vervangen.
    De beelden van Henri Lenaerts zouden stijlvoller tot hun recht komen, moesten ze alle 8 hetzelfde naamplaatje krijgen, naar het voorbeeld van de 4 van de gemeente.  Die in de Plantentuin zijn verdwenen en de oude beelden kregen er nooit een.  Het is ook hoog tijd dat Henri Lenaerts, die enkele maanden geleden overleed, ereburger wordt van de keizerlijke gemeente Meise.
    De gemeente zou een reeks kleinere beelden krijgen, op voorwaarde dat ze die permanent tentoon stelt in de Pastorie St.-Martinus (weinig creatief door de gemeente helaas na gemeentehuis tot Cultuurhuis herdoopt).  Klassering houdt in dat men de oorspronkelijke benaming bewaard!  Anders doet men aan cultuurbarbarisme!
    Ik bezit een ets van de kunstenaar met de St.-Martinuskerk van de parochie Meise.  Als kleine jongen had ik de eer te mogen poseren voor Henri in 1949 in zijn klein huisje in een zijstraatje van de Boechtstraat.  Hij schetste mij in houtskool.  Toen hij tachtig werd heb ik hem naast de Mariakapel gefotografeerd.

    Hierop reageerde bart.teerlinck@scarlet.be , wiens vader een 10 tal beelden van Henri wil verkopen en misschien een tentoonstelling wil inrichten .


    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.401 Mensen

    Wij zijn in onze wandeling door het erfgoed van het keizerlijke Meise op een punt gekomen, waar wij in het immaterieel erfgoed beland zijn : de inbreng van mensen die iets betekend hebben en een ernstige bijdrage geleverd hebben tot de kwaliteitsverbetering van onze biotoop, door wat ze waren of deden.  We beperken ons voorlopig tot zij die niet meer bij ons zijn, maar hun stempel drukten op wat ons erfgoed momenteel betekent.
    Een long - list zou hier op haar plaats zijn.  Maar de lijst is lang en de gegadigden, die voor zichzelf uitmaakten dat zij erin passen, is lang.  Velen voelen zich geroepen, maar nog meer voelen zich snel voorbijgelopen.
    Aangezien nominaties, laureaten, gulden boek ondertekenaars, ereburgers ... welig tieren in onze gemeente, gaan wij ons daar niet aan wagen.  Af en toe een hint naar een objectief en doorzichtig systeem met criteria die afleesbaar zijn, kunnen wij wel geven.
    Tot nu toe beperkten wij ons tot 3 kunstenaars, waarvan 1 nog in leven : Henri Lenaerts, Edwin Ganz en Jan Beekman.  Op het politieke forum behandelden wij, door de vraag van de heemkundige kring van Hombeek, tot baron d'Hoogvorst, al dan niet graaf van Hombeek.  Op parochiaal vlak kunnen wij niet rond Herman Boon pr., waarover wij echter reeds een volledig blog
    http://blog.seniorennet.be/hermanboonpr vulden en een publicatie uitgaven "Het leven is te kort om klein te zijn".
    Laat ons eens rustig nadenken hoe wij dit verder aanpakken.

    De inwijkelingen worden met voornaam genoemd.  De autochtone Meisenaars krijgen enkel de familienaam als titel, omdat we de stamboom behandelen. 


    16-04-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    23-03-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.323 Gypsy

    Gypsy

    In 1965 stichtte Herman Boon pr., onderpastoor in Meise de jeugdraad.  Een onderdeel daarvan waren de Jongerenklubs voor 12 tot 18 jarigen.  De eerste voorzitter werd Leo Lambeets.
    In 1966 gingen wij met deze groep naar de bergen in Aosta onder het motto “Alles wat klimt komt samen”.  Dit was het erste kamp dat zonder deficit doorging.  Het echtpaar Leo en Luitgart Lambeets en Jef en Linda De Cuyper waren kookouders.
    Michel Wijns hield zich toen bezig in de kelder van het parochiehuis (Sinte-Maarten) met de radioclub.  Toen bouwden wij een go-cart met een chassis dat we dank zij Paul Claes in Brussel op de kop tikten en ze plaatsten er een Vespa-motor op.
    Later werd dat T.A.M. (Technisch Atelier Meise) met Eddy Van der Veken, … ,
    Dat evolueerde tot de eerste pop-band Gyspsy toen de gebroeders Loots toetraden.
    Later richtte Jef De Cuyper de Jeugdclub Gypsy op nadat de Jeugdgemeenschap (18 – 25 jarigen) weigerde 16-jarigen toe te laten in Knodde.  Ze kregen hun lokaal in de kelder van de Gemeentelijke Jongensschool (nu Muziekacademie).  Vader Arnoeyts werd de volwassen begeleider.

    De archieven van de eerste periode bevinden zich in het archief van Berla.


    23-03-2014 om 10:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    08-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.900 Inventaris tijdschrift Berla

    47 Berla tijdschrift :

                     Thema     Titel                                                                                        auteur                             jaartal/nummer/bladzijde

    MEI Berla of waterken Van Hemeldonck L. 83.01.02
    MEI erf 1 De pastorij van St.-Martinus Van Hemeldonck L. 83.01.04
    MEI 2 Naamgenoten Meise 83.01.07
    MEI gen 6 Gheeraet Van Hemelrijck Van Hemeldonck L. 83.02.06
    MEI 9 Splintergeschiedenis benamingen Van Hemeldonck L. 83.02.14
    MEI 15 Splintergeschiedenis inschriften Van Hemeldonck L. 83.03.18
    MEI 16 De zavelput Van Hemeldonck L. 83.04.03
    MEI 21 De scherprechter Van Hemeldonck L. 83.04.23
    MEI 22 In memoriam Lucien Van Hemeldonck Bellemans René 84.05.01
    MEI 23 Pastoors te Meise St.-Martinus 84.05.04
    MEI ver 24 Onze muziekmaatschappijen 1 84.05.12
    MEI ond 25 Het schoolwezen te Meise 84.05.14
    MEI 26 De kartuizers te Meise 84.05.18
    MEI ver 27 Ruzie tussen de gildebroeders 84.05.24
    MEI 29 Het hof te Gindertaelen 84.05.29
    MEI 30 In memoriam Jan Van den Eynde 84.06.01
    MEI ver 31 De schuttersgilde van Meise-dorp Van Hemeldonck L. 84.06.02
    MEI 32 Gouden bruiloft Heyvaert-Van Hoeymissen 84.06.14
    MEI 37 Onderpastoor Bellemans Daniel 84.07.12
    MEI 40 d' Herberghe genaempt Ste-Merten 84.08.12
    MEI 41 De kasteelklok van Bouchout 84.08.13
    MEI ver 43 Oude foto's gilde 84.08.18
    MEI 45 Het archief van Meise Van Hemeldonck L. 85.09.01
    MEI erf 50 Oude foto's kiosk dorpsplein De Mol Jean 85.09.14
    MEI 52 Kosters en kosterschap te Meise Van Hemeldonck Lucien 85.10.02
    MEI erf 53 De fresco's (muurschilderingen) van de St.-Martinuskerk Noppen C. 85.10.07
    MEI 55 Eligius, patroon van de 'hazepoten' Van Hemeldonck G.V. 85.11.02
    MEI 56 Volkstelling 31.12.1900 R.B. 85.11.07
    MEI 57 De drie tamboers 85.11.09
    MEI 61 De schrikkelijke misdaad te Meysse R.B. 85.12.09
    MEI ver 63 Onze muziekmaatschappijen 2 85.12.13
    MEI 64 Meise miste een kans Van Hemelconck L. 85.12.16
    MEI ver 65 De 'Garde-Civique' van Meise Van Hemeldonck L. 85.12.19
    MEI erf 69 Foto's werken Edwin Ganz 85.13.11
    MEI erf 71 Ganz Edwin Bettesone Achiel 85.14.01
    MEI erf 72 Ganz Edwin Van den Broeck Michel 85.15.01
    MEI 73 Dag Sylvie Haeck Vos Herman 85.15.12
    MEI erf 74 Toespraken Edwin Ganz-tentoonstelling 86.16.04
    MEI erf 76 Mgr Alfred Daelemans, doctor honoris causa 87.17.01
    MEI taa 78 Het dialect van Meise 1 De Cuyper Jef 87.17.07
    MEI erf 79 Gedenkpenningen 1 De Cuyper Jef 87.17.13
    MEI erf 81 Foto's inwijding standbeeld d'Hoogvorst 87.17.18
    MEI 82 Een musicus uit Meise Van Hemeldonck E.V. 87.17.19
    MEI ver 83 Foto jubelfeest Ba-tist 30 mei 1926 87.17.19
    MEI par 84 Afscheid pastoor Geysen 87.18.00
    MEI erf 87 Gedenkpenningen 2 De Cuyper Jef 87.18.05
    MEI 89 Kapellekensdag V.H.E. 87.18.10
    MEI ver 92 Fanfare Concordia brieven en foto's Beeckman Louis 87.18.15
    MEI 95 Bie Boon, nieuwe pastoor in Meise Boon Bie 88.20.03
    MEI 98 Zo maar ...dorpsfiguren Cornelissen Julia 88.20.15
    MEI taa 100 Het dialect van Meise 3 De Cuyper Jef 88.20.20
    MEI 103 Toen kwam de greef ... Cornelissen Julia 88.21.05
    MEI taa 104 Oude spreuken en gewoonten V.H.E. 88.21.14
    MEI erf 106 Meise historische stoet rond de heren van Bouchout Cornelissen Julia 88.22.01
    MEI erf 114 De slotkapel van Boechout Van Hemeldonck S. 88.24.09
    MEI 116 Uit de exellente cronycke van Brabant V.H.E. 89.25.01
    MEI par 122 Beiaard 10 juni 1951 89.26.01
    MEI gen 123 Baron d' Hoogvorst Van Hemeldonck L. 89.27.01
    MEI gen 129 Gillisjans Jaak 22.7.1896 - 25.9.1989 Gillijans Marc 89.28.05
    MEI 133 de la Marck Cornelissen Julia 89.28.18
    MEI 134 Cost ick, mocht ick, dorst ick, wist ick, so sou ick V.H.E. 92.29.01
    MEI erf 138 Van de Woestijne Karel in Meise Van Hemeldonck E. 92.29.11
    MEI gen 143 De Cuyper Maria Cornelissen Julia 92.29.29
    MEI 145 Een soldaat van Napoleon uit Meise 1 Coene Florent 92.29.34
    MEI 155 Een tikkeltje ondeugend maar waar Cornelissen Julia 93.31.15
    MEI erf 158 Het hof van Meise Van Hemeldonck E. 93.32.02
    MEI 162 d' Hoogvorst hulde Van Hemeldonck E. 93.33.01
    MEI 163 d' Hoogvorst cantate 93.33.20
    MEI 165 Een gemiste kans huis d'Hoogvorst Brussel Van Hemeldonck E. 93.34.09
    MEI erf 166 Prinses Charlotte, keizerin van Mexico Cornelissen Julia 93.34.10
    MEI 08-02-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC

    >> Reageer (0)
    08-01-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.321 Joggingclub Meise

    In 1980 werd in het kader van de Sportraad een Joggingclub opgericht door Linda Van Keymolen.  Er werd wekelijks getraind in het sportcentrum De Nekker.  De sponsor was Stella-Artois, die voor de uitrusting zorgde.  
    Zeer snel kwamen een 120tal deelnemers opdagen, waaronder het politiecorps en het rijkswachtcorps.  Er was toen nog geen eengemaakte politie.  Trainers waren : Louis van Schel en Patrick Roelants.  Na drie jaar nam Lieven Annemans het trainersschap over.  Daarna volgde Valère Goossens hem op.

    Naast de deelname aan de happy-joggings her en der namen we in groep deel aan de 20 km van Brussel met Jean Leemans, Herman Stylemans, Linda Van Keymolen, Jef De Cuyper Katleen De Cuyper, Adrienne Van Hoof en Gilbert Borremans.
    De deelnames met de gelopen kilometers werden zorgvuldig genoteerd in “Loop voor je leven”, een actie van de Vlaamse Atletiekliga en het Gemeentekrediet.  Daarbij kon men t’shirts winnen.
    Al snel kregen wij eigen sponsoring voor het inrichten van Joggings in Meise van Wagner.  Daarom werd de Jogclub later omgedoopt naar Jogklub Meira, dat staat voor Meise en Ramsdonk.  De directeur van Wagner woonde in Ramsdonk en de halve marathon van de Beker van Vlaanderen ging van het Neromhof in Meise  via Ramsonk en terug. 

    Elke dinsdag werd er in groep getraind.

    In 1983 won Jef De Cuyper in Dilbeek de deelname aan de marathon van New-York.  Hij stond in de breakfast-run op de cover van de New-York times.
    Op 3.3.1984 namen wij met een delegatie deel aan de halve marathon van Saint-Witz (tegen Paris France).  Wij zouden 10 keer deelnemen :

    Onze eerste eigen loopwedstrijd was de Katuitjogging in Meise op 16 augustus 1984.  Om organisatorische redenen en om wille van het  prachtig parcours verhuisden we met onze Joggings naar Ossel.  We zorgden voor de band Ossel – Oppem in Meise.  We beschikten dank zij sponsoring over een eigen wedstrijdklok (La vie Claire en Eurosan).  Luc Ooms van het AVC zorgde voor de software op P.C. voor de uitslagen voor alle afstanden en triatlon.

    9.8.1985 De 10 hellingen van Ossel
    10.8.1986 7,14 en 21 km van Ossel – Meise op de kalender van Joggings en Marathons
     8.8.1987 ,5.8.1988, 6.8.1989 5de natuurloop, 5.8.1990, 4.8.1991 FVL
    De duurlopen werden ook niet vergeten met de 6 urenloop :
    Meise dorp met Eddy Merckx en An Christy als gasten en sponsoring van het  Gemeentekrediet en Wagner, 13.10.1985, 19.9.1987 6 urenloop en 21 km in het Neromhof in het kader van de Beker van Vlaanderenen 1988.
    Als training voor de marathon richtten wij op 22.6.1985 de 8 kerkenloop over 30 km in.

    In 1992 namen Jef De Cuyper, Roland Van Rompaey en Jaak De Backer met de Lopers voor Artsen zonder Grenzen deel aan de marathon van New-York.

    Vanaf … werd deze discipline overgenomen door de dienst Sport  en de Sportraad, op initiatief van Dany Gheyssels en werd in dat kader enkele jaren later “De Meelopers” opgericht, die de traditie voort zetten.  De wedstrijdklok en het tijdopname-apparaat werden geschonken aan de Meelopers.


    08-01-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)
    01-01-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.320 K.A.V.

    Gesticht op 28.9.1959 door Herman boon pr. en Irma Claes
    K.A.V. Meise (Femma) hield op 25 december 2013 op.
    De afdeling werd opgericht in de jaren 60

    Voorzitsters :

    1958 Luypaert met 16 wijkmeesteressen
    1959 Irma Claes
    1960 Eliane Petit
    1968 mevrouw Gierts
    1986 Martha Van Lerberghe
    1990 Liliane Mullie
    2013 Femma

    In Schoon Meise
    1968 1210 Voorzitster Mevrouw Gierts
    1968 1225 Turnen 50 tal vrouwen gedurende 10 weken
    1969 0315 Kookcursus gedurende 13 weken
    1969 1229 Toneel op 20.12 “En waar de ster bleef stille staan”
    1975 0316 Kerstfeest




    01-01-2014 om 00:00 geschreven door Jef L. DC


    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 07/11-13/11 2022
  • 31/10-06/11 2022
  • 24/10-30/10 2022
  • 18/05-24/05 2020
  • 11/05-17/05 2020
  • 04/05-10/05 2020
  • 14/10-20/10 2019
  • 07/10-13/10 2019
  • 28/08-03/09 2017
  • 08/05-14/05 2017
  • 03/10-09/10 2016
  • 01/08-07/08 2016
  • 13/07-19/07 2015
  • 06/04-12/04 2015
  • 26/01-01/02 2015
  • 01/12-07/12 2014
  • 13/10-19/10 2014
  • 08/09-14/09 2014
  • 11/08-17/08 2014
  • 04/08-10/08 2014
  • 07/07-13/07 2014
  • 30/06-06/07 2014
  • 16/06-22/06 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 28/04-04/05 2014
  • 21/04-27/04 2014
  • 14/04-20/04 2014
  • 17/03-23/03 2014
  • 03/02-09/02 2014
  • 06/01-12/01 2014
  • 30/12-05/01 2014
  • 04/11-10/11 2013
  • 28/10-03/11 2013
  • 23/09-29/09 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 26/08-01/09 2013
  • 01/07-07/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs