Naar aanleiding van de schaapjes en lammetjes in de wei tegenover onze school hebben we gisteren en eergisteren gewerkt rond thema 'Het schaap'.
De juf las het boekje van Laura haar verjaardag voor: 'Daar is de lente' aangezien deze bijna in aantocht is en er schaapjes en lammetjes in voor kwamen.
Ook het bijbelverhaal van de herder en het verloren schaap kwam aan bod, en we tekenden ook krullen bij een schaapjes die zijn wol kwijt was, we stempelden met witte verf wol bij een schaapje en we brachten een bezoekje aan de schaapjes rechtover de school.
De mama van Arne (een vriendje uit de klas van juf Jeanine en juf Vanessa) wist ons te vertellen dat schapen graag bieten lust, dus sneed de juf een biet in kleine stukjes en mochten de kleuters dit aan de schaapjes geven. Juf Ilse ging met ons mee.
Vorige week werkten we rond 'Broederlijk delen'. De juf vertelde een fotoverhaal voor over Abbas, een jongen die in Boerkina Fasso woont, we leerden wat meer over hoe hij daar leefde. We bespraken de verschillen met ons eigen leven hier. De kleuters merkten op dat ze in Boerkina Fasso minder luxe hebben en eten. Op vrijdag hielden we een sobere rijst maaltijd met maïs, dat eten ze vaak in Boerkina Fasso. We aten het net zoals de kindjes daar met onze handen.
Meester Kenny kwam langs en gaf ICT les aan de peuter- en eerste kleuterklas, wat was dat leuk! We gingen hiervoor in groepjes naar de klas van juf Jeanine, daar stonden laptops op ons te wachten met allemaal leuke spelletjes op! Bedankt meester Kenny!
De derde jarige tijdens de krokusvakantie was Kalie, ook zij werd VIER jaar! Hoera voor Kalie! Kalie bracht een lekkere traktatie mee en een mooi boekje voor de klas.
Vrijdagochtend was het weer tijd voor ons maandelijks koffermoment, de wist-je-datjes van de maand werden verteld, er werd een valentijnspolonaise gedanst waarbij je een vriendje mochten knuffelen als de muziek stopte, he kiva-lied wer gezongen en gedanst, we zongen voor alle jarigen van de maand februari, ...
Dit weekend was Matthias jarig! Hij werd 1 , 2 , 3 VIER jaar ! Hoera voor Matthias, gelukkige verjaardag! Zijn verjaardag werd dan ook gevierd in onze klas. Matthias had verschillende lekkere koekjes meegebracht, super lekker! Dankjewel Matthias
Hij had ook een heel mooi boekje mee voor de klas, bedankt!
Ook vorige week kwamen Cas en Lisa nog eens langs, ze hadden opnieuw foto's meegebracht van in hun klasje.
Deze keer waren het foto's over goede dingen die gebeuren in hun klas zoals foto's van Cas die samen in een prentenboek kijkt met vriendjes, Lisa die in de poppenhoek een zoentje krijgt op de wang, ... maar ook foto's van wat minder leuke dingen die kunnen gebeuren in een klasje zoals: duwen en trekken aan elkaar op de speelplaats, een pop afnemen van elkaar in de poppenhoek, ... .
We bespraken deze foto's uitgebreid en dachten erbij na hoe wij ons zouden voelen als dit met ons gebeurt.
Nadien werden de foto's verdeeld over de kleuters, de foto's moesten namelijk gesorteerd worden volgens goed gedrag (bij het groene blad), fout gedrag (bij het rode papier).