De 10-jarige Amerikaanse Kayden Culp ligt in kritieke toestand in het ziekenhuis. Dat meldt de Huston Chronicle. De jongen met beperkingen raakte zwaargewond, nadat pestkoppen hem overgoten hadden met benzine en in brand hadden gestoken. De brandwonden zijn verspreid over 20 procent van zijn lichaam, van zijn oren tot aan zijn navel.
Het voorval gebeurde dit weekend toen Kayden met drie andere jongens in een park vlakbij zijn huis was. Hij dacht dat die andere jongens zijn vrienden waren, maar ze lachten hem uit en plaagden hem. Hij was vaak het mikpunt van hun pesterijen, maar toch bleef hij met ze spelen, vertelt zijn moeder Trysten Hatchett.
Een geplande aanval
De jongen zou al jaren gepest worden omdat hij een spraak- en hoorprobleem heeft. Telkens als hij naar het park gaat om te spelen, slaan ze hem in elkaar, vertelt zijn tante Alike Richardson. Die kinderen zijn echt gemeen. De familie van Kayden diende dan ook een klacht in voor een geplande aanval.
Volgens getuigen zouden twee jongens met Kayden aan het spelen geweest zijn, toen een derde benzine over hem heen gooide en een vierde hem in brand stak. Die laatste is aangehouden en blijft voorlopig opgesloten.
Inzamelactie
De volledige aandacht gaat nu naar zijn herstel. Daarvoor is er ook een crowdfundingsactie opgestart via YouCaring. Op het platform staat te lezen: Kayden gaat nu voor een hele lange periode in het ziekenhuis moeten liggen. De jongen moet iets door maken dat niemand zou mogen meemaken. Laat staan een kind! De kaap van 10.000 euro was al snel overschreden en nu is er al meer dan 35.000 euro ingezameld om de familie te helpen.
objectief, subjectief of neutraal?
Dit is een subjectieve tekst omdat er feiten/bewijzen in staan over de gebeurtenis.
Meningen:
Djennie: Het is onacceptabel wat ze hebben gedaan. waarschijnlijk weten de ouders niet wat hun kinderen allemaal uitspoken. Ik geloof niet dat pestgedrag vanzelf komt maar ergens wordt aangeleerd. Die kinderen wat benzine hebben gegooid moeten boeten voor hun daden. Het maak niet uit hoe oud ze zijn. Ze moeten realiseren dat wat ze hebben gedaan dat het totaal niet kan.
Silvana: Ik vind het echt belachelijk die jongen had een hele toekomst voor zich. Ik vind dat zo'n mensen voor altijd opgesloten moeten zitten. Hoe oud of jong ze ook zijn. Anders leren ze er niet uit. Ik hoop dat hij er nog uitkomt. En dat ze hem accepteren ongeacht zijn beperking. Niemand verdiend het om zo behandeld te worden!
Marleen: Ze hebben het met 4 jongens gedaan en 1 jongen moet ervoor boeten. Als ze nu al met benzine beginnen wat gaat het dan binnenkort zijn?. Deze jongen moet nu voor maanden lang in het ziekenhuis liggen om te revalideren. Wie weet hoe hij er uit komt?. Hij had al een beperking waardoor vrienden maken al moeilijk is en nu hij voor het leven verminkt nu gaat het nog moeilijker gaan om vrienden te maken. Hopelijk komt het allemaal goed met deze jongen.
|