Vandaag mocht elk groepje met bepaald materiaal een compositie maken. Het was materiaal omtrent sinterklaas. Een groepje maakte iets met wortelen, een ander groepje met snoepgoed. Weer een ander groepje met schoenen. Ook het speelgoed ontbrak niet. Ook de prachtige knutselwerkjes van het 5de lj. werden van de muur gehaald. Daarna dacht elk groepje na over een coole foto. Elke leerling trok dan zelf een foto. Inzoomen, uitzoomen, dichtbij, veraf, vogelperspectief...alles kwam aan bod. Daarna leerde juf Lieve om de foto's in een map op de computer te zetten en ze ook eerst te bewerken. Nu worden de foto's verwerkt in een leuke sint-en pietbrief. Wat zullen sint en piet trots op jullie zijn? Hier al een voorsmaakje. Bedankt juf Lieve voor de hulp. Bedankt juf Gonda en het 5de lj. voor de mooie knutselwerkjes.
Op vrijdag de dertiende zijn we van start gegaan met ons eerste muzisch atelier omtrent "Net even anders". Eerst maakten we een webschema. Waaraan denken we allemaal bij net even anders? Heel het bord stond vol met antwoorden . Daarna kregen we per groep een foto en we moesten de uiterlijke kenmerken van die persoon geven. We kwamen tot het besluit dat we de persoon op de foto nog niet goed kennen. De binnenkant zien we niet. We dachten na over onze eigen binnenkant. Welk type ben ik eigenlijk? Het uitbundige type, het verlegen type, de denker... Daarna vertelde de juf een verhaal over een klas vol kinderen met een kroontje op. Iedereen is immers heel bijzonder. We maakten ook een kroon en lieten die bij onze klasgenootjes rondgaan. Op het einde had je een kroon met allemaal goede karaktertrekken. Fier met onze kroon op ons hoofd stapten we het weekend in. Vrijdag, 20 november kijken we al uit naar ons tweede atelier.
Seppe, Bas, Jef en Wout van het vijfde leerjaar hebben vrijdagavond, 13 november meegedaan met de juniorquiz in Minderhout. Hun ploegnaam was "de bliksemschichten". Ze stonden bijna de hele quiz op de eerste plaats maar de laatste vragenronde zat hen niet mee. Ook bij de schiftingsvraag zaten ze er heel wat naast. Ze moesten raden hoeveel smarties er in een potje zaten. Ze eindigden toch nog op een elfde plaats van de twintig groepen. Een pluim voor de leerlingen van het vijfde leerjaar. Maar ook een pluim voor de supporters: Thimo en Sterre. En doen jullie volgend jaar weer mee? Een tip voor een leuke herfstavond... Er volgt nog een foto.
In ons klassenraadboek kwam vandaag een leuke vraag van Floor. Ze vroeg of het derde leerjaar niet in groepjes mocht zitten. In het derde leerjaar zitten we nog gewoon op rijen. Maar... de vrijdag voor een vakantie mogen jullie wel in groepjes zitten. Is dat geen goed idee? Wie nog leuke ideetjes heeft, schrijft ze maar op in het klassenraadboek. Oké? Juf Griet
Morgen gaan we knutselen over de verschillende lagen van het bos. We zullen een kijkdoos maken waarin je de strooisellaag, de kruidlaag, de struiklaag en de boomlaag zult zien. Breng zeker je schildershemd mee want het wordt gezellig kliederen met verf en allerhande andere materialen. Foto's worden er morgen ook getrokken. Dus kom snel nog eens naar de blog terug kijken. Het wordt een superleuke namiddag. Daar ben ik zeker van.
We deden met het derde leerjaar een leuke bosquiz. Elk groepje moest een leuke naam bedenken. Er waren de bosbrandjes, de boseikeltjes, de eekhoorntjes staan paraat, de coole groep 4 en de egeltjes. Als huistaak moesten de leerlingen drie vragen zoeken over het bos. Geen te gemakkelijke vragen, maar ook niet te moeilijk. Ook het correcte antwoord moest erbij genoteerd worden. Vele kinderen brachten foto's, herfstvruchten, bladeren... mee om het allemaal nog leuker te maken. We gingen van start en bijna elke dag deden we verder aan onze bosquiz. Op vrijdag 23/10 werd de winnende groep bekend gemaakt. Het waren de boseikeltjes. Het waren Thimo, Niels, Thijs en Gwen. Een pluim voor alle andere groepjes. Dankjewel derdeklassers om er een leuke quiz van te maken.