We zijn al actief gestart dit jaar . We telden vogels tijdens de vogeltelweek , we kweken witloof in de klas en Sandra kwam op bezoek met de lammetjes ! Allemaal heel interessant , kijk maar mee !
Donderdag 18 december werd een gezellige dag , helemaal in kerstsfeer ! Saar speelde voor ons kerstliedjes op haar gitaar . Mooi ! We mochten daarna in groepjes doorschuiven . Bij juf Karen gingen we knutselen , bij juf Fauve en juf Lindsy lekkere wafels bakken en bij juf Mieke het spel van de muzikale kerstmuts ! Tot slot zaten we gezellig samen in de eetzaal : we zongen liedjes en kregen chocomelk en wafels , mmm !
Met onze zelfgemaakte kerstkribben wensen we iedereen een Zalige Kerst en Gelukkig Nieuwjaar toe !
17 december 2014 Op bezoek bij de bejaarden van 't Hoge .
Op 17 december waren we te gast in het bejaardentehuis 't Hoge . We hadden elk drie Kerstkaarten geknutseld en gingen die persoonlijk brengen bij alle bewoners . We mochten ook onze nieuwjaarsbrief opzeggen en liedjes zingen . De bejaarden waren heel dankbaar en ook voor de kinderen werd het een bijzondere ervaring die nog lang zal bijblijven . We kregen tot slot nog een drankje en koekjes. Met dank aan het personeel - o.a. de mama van Lucas en Louis - voor de vlotte samenwerking .
Op 1 december mochten we samen met de klas van meester naar de Fabulabus : een bus vol vertellingen over Wereldoorlog 1 .
De verteller las voor uit 4 boeken : De vijand, Het meisje en de oorlog , Prutske en Niet welkom. Stuk voor stuk boeiende verhalen die we niet gauw zullen vergeten.
Op 20 nov bezochten we de Caterpillar Crator, Hill 60 en de Palingbeek. We leerden heel veel bij en we kregen zelfs echte soldaten-koeken als tussendoortje ! Het werd een boeiende uitstap en we maakten het ook even stil op het kerkhof in het domein van de Palingbeek. We gaven de vredes-kaars door aan elkaar . We reden terug naar huis door de Menenpoort in Ieper . Een uitstap om niet gauw te vergeten .
Op 14 november was er de " Dag van de Natuur " op onze school . We kregen eerst wat uitleg van Anja in de klas. Iedereen hielp daarna mee met de bouw van het insectenhotel . Tof hé !
De burgemeester kwam om 14 u om het lint door te knippen . Bedankt aan iedereen die hieraan meewerkte . Zo zijn we nu echt een " beestige" school !
Juf Eline kwam op bezoek met Finn . Hij is nu al een maand ! Hij was heel rustig in de klas . Nog eens een dikke proficiat voor juf Eline en haar man Wouter !
We leerden heel wat bij in het verkeerspark . We kregen eerst les van een echte agent . Daarna kwam de proef ; dat was niet zo gemakkelijk hoor ! Na de theorie volgde de praktijk : leren fietsen op een parcours met echte lichten en verkeersborden.
Op 6 oktober fietsten we met de klas naar Eversam bos . Gids Anja leerde ons heel wat bij over paddenstoelen, bladeren, spinnen... We speelden zelfs een heel leuk spinnenspel ! Het werd een boeiende uitstap met dank aan gids Anja !
Op 3 oktober gingen alle kinderen rond de boom staan en we lieten de bel wat langer klinken . We denken hierbij aan de miljoenen kinderen op de wereldbol die niet naar school kunnen . We duimen voor scholen voor alle kinderen !
1 september 2014 : Start van het nieuwe schooljaar !
Op 1 september mochten alle kinderen van Stavele starten op de kermis ! Zo zijn we het nieuwe schooljaar begonnen op de draaimolen ...Leuk ! Ook in de klas gaat alles prima . Goed begonnen is half gewonnen.
Ook dit jaar wonnen we de beker omdat we meest pluimen verdienden tijdens de turnlessen. Die pluimen kregen we door eerlijk te sporten en geen ruzie te maken enz... Juf Katrien overhandigde de beker op 19 juni ; proficiat !!!