Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
E-mail mij
Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.
Beoordeel dit blog
De Pettemesjudders
Wielertoeristenclub uit Diepenbeek
07-08-2011
Verslag rit van zondag 07-08-2011
Met armstukken aan en regenjasjes in de camionette vertrokken we naar de Maaskant voor een vlakke rit. Nog voor de rit had het Rowa-team al een toertje van 30 km aan koerstempo in de benen. Elk moment gebruiken ze om hun conditie te verbeteren. Rob wist te vertellen dat hij de afgelopen week al 4 kg was afgevallen. Als hij aan dit tempo blijft afvallen vliegt hij binnenkort de bergen op!
We waren nog geen 2 km ver en onze super pechvogel reed lek. Je ziet op de foto dat hij met raad en daad bijgestaan werd.
Charly poseert tijdens het herstellen fier met zijn nieuwe fiets die woensdag ingezegend werd in Scherpenheuvel. Nog voor we Boxbergheide bereikten haakten de sturen van Luk J en Ronny in elkaar. Gelukkig belandden ze in het struikgewas dat ter plaatse 2 kontjes hoog was; Luk lag bovenop Ronny en vond dat best gezellig.Ze konden er beiden mee lachen.
Chauffeur Luk is een echte all-rounder: hij rijdt met de camionette, helpt met fietsherstellingen en maakt af en toe een foto zoals hierboven te zien is. Onderweg kwamen we een peloton tegen met een "volgbrommer". De bestuurder had enkele reservewielen en een pomp gemonteerd achter op zijn vehikel.
Na de bananenstop reden we richting Dilsen-Stokkem waar we even verder op het parcours van "de tocht der lage landen" terecht kwamen. Vanaf Stokkem kregen we te kampen met tegenwind. Via Eisden reden we naar Opgrimbie de Duivelsberg op.
In het Paenhuys werden we weer getrakteerd op lekkere taart, ditmaal door jarige Liliane. Een dikke proficiat Liliane en bedankt voor de lekkere taart!
Verslag rit van zondag 31-07-2011 Als leider in de tussenstand van het clubkampioenschap startte Jan in een prachtige gele trui. Het rittenprogramma zou ons naar Oteppe leiden maar om tijdig terug te zijn werd de rit een beetje verkort door leider Edgard.
Door een kermis in Bergilers moesten enkele nadarafsluitingen verplaatst worden om onze volgwagen doorgang te verlenen. Wellicht genoot de plaatselijke politie van een welverdiende zondagsrust...
De bananenstop werd ongeveer halfweg gehouden in de Rue de Rosoux bij enkele windmolens op een Luminus pleintje. Sportdirecteur Jos riep in zijn megafoon dat het hoog tijd was om te vertrekken aangezien zijn sigaren bijna op waren.
Net voorbij het hoogste punt in Wellen reed Edgard lek, sommige clubleden vonden dit het ideale moment voor een plaspauze.
Aan 't Paenhuys wachtte Lisianne ons op met lekkere taart omdat haar ventje Luc jarig was. Een dikke proficiat Luc en bedankt voor de lekkere taart.
In een gietende regen werden de camionetten van Luc en Jan geladen voor een trip van 150 km. Bestemming was Werkendam 'gelegen tussen Rotterdam en Utrecht ' om onze fietstocht te starten. Het parcours was vlak en liep langs waterwegen en oude Nederlandse windmolens. Edgard die deze route al meermaals verkende wist ons als een echte gids over de geschiedenis van de streek te vertellen.
Onderweg werden veel reigers en enkele ooievaars gespot. Enkel een kleine regenbui kon even de pret bederven. De tocht was 146 km lang. De deelnemers waren: Jan B, Luc J, Ronny, Erik, Edgard, Annemie en J-P.
Ondanks de negatieve signalen van buienradar beslisten we toch richting Averbode te fietsen. Mocht het onderweg beginnen regenen zouden we de rit wel inkorten. Onderweg naar Averbode viel er gelukkig geen spatje regen.
Tijdens de gebruikelijke bananenstop in Averbode moest Jan spijtig genoeg vaststellen dat er geen enkele 'crème-car' stond, dat ijsje was eigenlijk zijn grootste motivatie om in dit kwakkelweer op de fiets te stappen...
Op de terugweg vond Ronny dat zijn achterbandje gerust wat meer druk mocht hebben, geen probleem voor chauffeur Luc die ook de taak van mecanicien voor zijn rekening nam.
In de buurt van Lummen werden we dan toch getrakteerd op wat lichte regen, voor Edgard en mij een reden om langs het kanaal het gashendel even naar de 37 km per uur te draaien om niet al te nat te moeten arriveren.
De 13 vertrekkers waren toch tevreden dat ze ondanks de mindere weersomstandigheden de rit tot een goed eind brachten.
In 't Paenhuys waar Stephan en Bart ons opwachtten werd de verplaatsing naar Schoonhoven voor woensdag aanstaande geregeld.
Flink wat Pettemesjudders maakten van deze nationale feestdag gebruik om de 'Tocht der lage landen' te fietsen. Zoals afgesproken verzamelden we aan 't monument van de Pettemesjudders om vandaar naar zaal Beterveld in Schoonbeek te rijden om ons in te schrijven. Met 14 ploegmaten vertrokken we samen voor de opdracht op Limburgse vlakke wegen. De 4 Rowa turbo-team leden beslisten aan 'Terlaemen' tempo te fietsen.
Bij de splitsing na 28 km beslisten 4 clubmaten voor de 90 km.Voor de anderen kreeg de 130 km de voorkeur.
Na 53 km kregen we de eerste bevoorrading in de kantine van de plaatselijke voetbalclub in Wurfeld.
Bij de 2de bevoorrading in Opoeteren na 93 km stonden onze 4 Rowa maten die al met 3 lekke banden af te rekenen hadden. Rob, die net 2 weken vakantie zonder fiets achter de rug had besliste om de laatste 40 km met ons af te leggen.
Een pluim op de hoed voor iedereen die betrokken is bij de organisatie van de 'Tocht'. Zowel het uitpijlen van het parcours als de bevoorradingen waren perfect in orde.
In zaal Beterveld werd nog wat nagekaart over de rit bij een glas en al plannen gesmeed voor de rit van woensdag 27 juli met start in Schoonhoven in de Nederlandse provincie Zuid- Holland.
Met de regenjasjes aan vertrokken we richting Vostert- Bree. Leider Jan nam samen met Luc de leiding via Termien, Zwartberg, Houthalen-Oost, Nieuwe-Kempen, Plokrooi, Gruitrode,Vostert en Wijshagen.
Aan de sportvelden van Wijshagen werd even halt gehouden voor de traditionele bananenstop. Ter plaatse werd een gemiddelde geconstateerd van net geen 29 dankzij de rugwind en het werk van de kopmannen van dienst.
Op de terugweg namen Edgard en ikzelf de kop over, het tempo zakte wegens de felle tegenwind. In de buurt van Sonnis kwam Danny me aflossen aan de leiding terwijl Jan B. geregeld een duwtje gaf aan een vermoeide teammaat.
Een vlakke rit die door de tegenwind en het strakke tempo toch knap lastig was. Ondanks slechte weersvoorspellingen bleef het de ganse rit droog.
Ondanks dreigende wolken stonden er weer 26 Pettemesjudders klaar om de trip naar Bettencourt aan te vatten. Iedereen met de nieuwe outfit om na de rit bij hoofdsponsor 'Zakenkantoor Voets' een groepsfoto te maken.
Via Kortessem, Heers, de beklimming in Opheers bereikten we Oley- Bettencourt, waar de 'bananenstop' gehouden werd.
Na de korte rustpauze van ritleider Stefan die weer een mooi parcours uitgestippeld had fietsten we in volle vaart naar Diepenbeek .
We werden door de familie Voets zeer goed ontvangen waarvoor onze oprechte dank.
In aanwezigheid van kandidate miss Limburg Lindsey Goffinghs, werd de sponsoravond geopend. Presentatrice van dienst Paula verwelkomde de talrijk opgekomen sponsors , clubleden met familie en vrienden.
Ondertussen werd buiten alles in gereedheid gesteld om het vuurwerk veilig te laten verlopen.Onder luid geknal en spectaculaire beelden stopten 2 mooie cabrio's voor het Paenhuys.
Vijf mooie jonge meisjes stapten uit en onder een grote regenjas zat de nieuwe clubkledij verscholen. Zoals het bij echte modellen verloopt, mochten ook deze beginnelingen over een rode loper de kledij onder ruime belangstelling showen.
Oranje , wit en hemelsblauw zal voortaan op zondagmorgen rond 't Paenhuys het straatbeeld kleuren.
Vervolgens zette Paula de sponsors één voor één in het daglicht en bedankte hun uitdrukkelijk.
De avond werd verdergezet met een hapje en een drankje aangeboden door de club.
Woensdag 27-07-2011 : Fietsen in Zuid-Holland onder begeleiding van Edgard.
We vertrekken om 6u30 aan 't Paenhuys met auto's richting Antwerpen, Breda, Tilburg, Utrecht en nemen de afrit Nieuwendijk. In Werkendam start onze fietstocht langs typische Hollandse dorpjes. De tocht is 140 km. lang en is volledig vlak. Onderweg zullen we 3 x een veerboot nemen. We houden onze middagpauze in het dorpje Oudewater.
Zondag 03-07-2011 De 4 Rowa teamleden waren net op tijd om de pittige rit, die Jan op ons menu zette, mee af te haspelen. Via Terlogt, Schalkhoven, café de metser, Henis en Berg reden we recht naar den Hautain om na een signaal van Jan in koerstempo de top te bereiken. Zoals afgesproken hergroepeerden we boven om onze weg verder te zetten richting Hallembay, die ook aan 'Filip Gilbert' tempo beklommen werd.
Na een korte bananenstop werd de laatste kuitenbijter 'de Muizenberg' aangevat. Ook hier werd weer aan een flink tempo naar boven gekoerst.
Eens gehergroepeerd reden we over Vroenhoven, Rosmeer, Eigenbilzen en Munster naar 't Paenhuys. Jan denkt er al aan om volgend jaar nog een bergske meer op 't menu te zetten...
Remi wist me te vertellen dat ze op Standard nu Luikse wafels met appelmoes serveren.
Rob was zeer tevreden over zijne splinternieuwe Specialized, volgens mij heeft Ward Vdb. hier een motortje in gemonteerd.
Iedereen wil ik feliciteren met zijn prestatie in deze toch wel lastige rit.
Gelukkig geen materiaal- of andere pech; zelfs Ward R. zijn nieuwe ketting begaf niet onder zijn ongekende power.
Dit was de allerlaatste rit in onze oude outfit. Volgende week steken we allemaal " in 't nieuw " !
Deelnemers: 26 Afstand: 74,5 km Hoogtemeters: 497 m Gemiddelde: 26
Een dikke proficiat voor het Rowa Cycling Team die een prachtprestatie neerzetten.
Ward brak in volle finale zijn ketting maar kon dankzij een sportieve toeschouwer die hem een fiets over de omheining aanreikte toch zijn weg verderzetten.
Zij behaalden de 55ste plaats op 211 teams en fietsten 231 ronden in 24u 5min.en 13 sec.
Zondag 26-06-2011 Ondanks de deelname van 4 clubleden aan de 24 uren van Zolder stonden er toch weer 20 pettemesjudders startklaar aan 't Paenhuys. Edgard had een mooi parcours badacht dat ons bracht naar het prachtige marktplein van Zoutleeuw.
Op de terugweg in Wilderen waar we linksaf naar Duras wilden fietsen werden we door recent geplaatste paaltjes gedwongen een andere route te nemen. Door een misverstand kwamen we via Stayen "dat nu plotseling meer rood-wit dan geel-blauw kleurde" toch weer op het geplande traject terecht.
Een dikke proficiat voor jarige Edgard die met zijn 65 lentes nu 'officieel' het leger der gepensioneerden aanvult.
Een mooie rit over een prachtig parcours zonder lekke banden of andere ongemakken.
Slechte weersvoorspellingen en dreigende wolken volstonden niet om 20 pettemesjudders thuis te houden. Gelijk kregen ze want buiten wat licht gedruppel bij de start werd de rest van de rit droog afgewerkt. Met Jan en Danny aan de leiding werd er tegen een stevig tempo richting Eisden gefietst. De hevige rugwind zorgde ervoor dat we aan de 'bananenstop' een hoog gemiddelde hadden.
Op de terugweg richting Opoeteren, Opglabbeek en Zwartberg kregen we met een flinke tegenwind te kampen. Met aflossing aan de leiding en wat hand en spandiensten in de groep bereikten we moe maar voldaan onze thuisbasis 't Paenhuys.
datum: 30-10-2011 leider: allen km: van 9 tot 99 vertrek: 9u SLOTRIT: ge zult wel zien !! _______________________________________________________________________________________________
Met 23 bedevaarders stonden we klaar op het beregende marktplein van Diepenbeek voor een fietstocht georganiseerd door Edgard en Marcel . Banneux was de bestemming en André had de route weer perfect uitgestippeld. In Hoeselt waren de wegen al droog en voor de rest van de dag kregen we geen spatje regen meer te verduren.Na de beklimming van de Leten en Winterberg pikten we een eindje verder nog iemend op die de tocht met ons verder zette. Op de top van de Hautain draaiden we rechtsaf naar Oupeye, 2 deelnemers reden rechtdoor maar kwamen ons toch vervoegen in Dahlem. Hier besliste 1 deelnemer terug huiswaarts te keren zodat we met 23 de tocht verder zetten.
Over een golvend parcours fietsten we verder om via de 4,5 km lange klim van Trasenster Banneux te bereiken.
Na wat eten en kaarsjes branden keerden we terug over een wat makkelijker parcours richting Paenhuys waar Jan iedereen van drank, wafels en cake voorzag. ' Bedankt voor de wafels en cake Jan' .
Een mooie rit waar ik weer wat oude bekenden terug zag en kennis mocht maken met voor mij nieuwe gezichten. Deelnemende Pettemesjudders: Danny Vdcb., André, Ward R, Ward Vdb, Rob, Bart, Willy, Ronny, J-P. Afstand: 148km Hoogtemeters: 1553 Gemiddelde: 26,2
Om 8u30 stonden we met 28 sportievelingen weer klaar aan 't Paenhuys. Zelfs Theo 'Salou reiziger' was speciaal van Borgloon gekomen om mee te fietsen. Hilde, de vrouw van Rob, was er ook bij om eens te proberen of ze de Pettemesjudders kon volgen.
Langs de Lutselusstraat fietsten we richting kanaal, via Wiemesmeer naar As. Dan passeerden we Niel-bij-As, Opglabbeek en Opoeteren, In Opitter hielden we onze gebruikelijke bananenstop.
Dan fietsten we terug naar Gruitrode, Opglabbeek over Zwartberg en Genk naar Diepenbeek.
Een prachtig parcours, mooi weer en geen lekke banden vandaag.
Proficiat voor Hilde die de ganse rit moeiteloos volgde, Rob zal moeten bijtrainen...
Met 6 stonden we aan 't Hukske met voor het eerst dit seizoen Valère S. aan de start. Valère had een interessant ritje in gedachten. We fietsten naar Diepenbeek sluis richting Stokrooie waar we met een flinke tegenwind te kampen kregen. Bert kwam zich spontaan aanbieden om de rest van het traject samen met mij op kop te rijden. Yves was tevreden dat hij van dat 'ambetant' geluidje verlost is aan zijne fiets, fietsenmaker Ward heeft weer eens laten zien dat vakmanschap meesterschap is. Van Stokrooie reden we naar Schulen, Berbroek, Stevoort, Alken, Wellen, Wimmertingen om zo Diepenbeek te bereiken.
Bèr en Valère rondden de rit het liefst af in 'café Ganzenbroek', de anderen reden liever naar huis want morgen wacht weer een werkdag. Een mooi ritje dat perfekt past in het rittenprogramma van de Pettemesjudders. Deelnemers Bèr de coiffeur, Valère, Bert, Yves, AM en J-P.
Km 0 07u30 start Paenhuys Via Vliermaalroot-Schalkhoven-St Huibrechts Hern (klim naar "De Metser")
Km 15 links richting Henis-Berg-Sluizen-Glons Bassenge
Km 29 Hautain-berg (klim 1.8 km - 3° Cat)
Km 36 Visé-centrum rechts richting Dalhem (klim 1.5 km - 2° Cat-opgepast voor afdaling) Hier houden we een "bananenstop".
Km 40.5 Rond punt richting Blegny
Km 43 Klim 1.5 km - 3° Cat
Km 47 Rondpunt aan de mijnlamp links richting Blegny - klim 500 m - 2° Cat - Blegny
Km 50 Rondpunt richting Aubel - klim 800 m - 3° Cat - rechts richting Charneux
Km 58 Charneux kruispunt rechtover en na 300 m links aanhouden richting Thimister
Km 61 Rondpunt recht oversteken en na 2.5 km rechts richting Verviers (klim 1 km - 2° Cat) Aan het grote kruispunt naar links richting Aken (grote baan)
Km 66 Rondpunt rechts richting Limbourg. Vanaf hier Limbourg aanhouden!
Km 69.5 Klim 700 m - 3° Cat
Km 73 Limbourg - eetstop op marktpleintje van ong. 45 min Bij vertrek rechtover richting Jalhay en na 3 km rechts (Jalhay aanhouden)
Km 77 Klim 2.5 km - 3° Cat - langs de Gileppe - rechtdoor richting Solwaster
Km 85.5 Steile afdaling! - in Solwaster richting Sart - klim 600 m (2° Cat) - bovenaan links richting Francorchamps
Km 88 Klim 6 km - 3° Cat - op km 92 links richting Xhoffraix - blijft nog klimmen! - Hockay
Km 96 Malmedy - door de Hoge Venen - prachtige weg!
Km 100.5 Rechtover richting Ovivat - links richting Robertville
Km 102 Klim 1 km - 2° Cat - Longfaye - gevolgd door steile afdaling
Km 104.5 Steile klim 1.5 km - 1° Cat - rechts richting Robertville
Km 107.5 T- kruispunt - rechts richting Malmedy langs meer van Robertville In Champagne stoppen we voor een middagpauze Links richting Waimes