Foto
Foto
Agenda

Gastenboek
  • Bedankt voor jullie berichtjes
  • zeeklas 2014
  • Zeeklassen
  • groetjes
  • Groetjes aan alle zeebonken

    SBS De Lettertuin - 3de leerjaar

    19-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen."Hoera, nieuw leven!", bijna af...

    Op woensdag werken we ons derde werothema af. Zoals jullie wel al hadden gedacht volgt er dan een toets. Deze gaat door op donderdag 29 oktober 2009.

    Woensdag krijgen jullie de toetsenwijzer en de oefentoetsen. Hier kan je ze reeds downloaden.

    Studeer ze!

    Bijlagen:
    3.3 Hoera, nieuw leven (geslotenboek).pdf (462.1 KB)   
    3.3 Hoera, nieuw leven (openboek).pdf (530.9 KB)   
    Hoera, nieuw leven 3.3.doc (135 KB)   

    19-10-2009 om 19:59 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    16-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoera, nieuw leven!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Zowel tijdens de lessen wero als tijdens de lessen taal gaat het over ‘Nieuw leven’. De knutselles van vandaag kon dan ook niet achterblijven…

    We kregen de opdracht een geboortekaartje te maken voor een babydier. We kregen een A4’tje dat we vouwden tot een kaart, tekenden een speciale vlakke figuur en schilderden die. Daarop schilderen we volgende week ,zeer fijn en in een contrasterende kleur, een voorwerp voor ons babydier (een aangepaste fopspeen, een speciaal wiegje,…).

    Ook benieuwd naar de foto’s? Kom dan zeker volgende week nog eens een kijkje nemen.

    16-10-2009 om 19:58 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.STEFFI is jarig!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Hoera, Steffi is jarig. Zij is 9 jaar geworden!

    Proficiat!!

    16-10-2009 om 19:48 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    14-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De groene ridder kwam op bezoek op onze site!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De groene ridder zelf (!) heeft een boodschap geschreven in ons gastenboek! Zeker eens gaan lezen!

    De derdeklassers en hun juf zijn reuzefier!

    14-10-2009 om 14:22 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    09-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Werelddierendag

    Onze knutselactiviteit stond in het teken van Werelddierendag (04/10/09). We brachten een prent van ons lievelingsdier mee en krasten dit in een piepschuimbakje. Daarna verfden we dit bakje en drukten we op papier. Een goedkope vorm van linodruk met een prachtig resultaat.

    Twee kinderen waren nog niet klaar, hun werkjes komen later op de site.





















    09-10-2009 om 21:38 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laatste groeitaak

    Onze laatste groeitaak werd ook een succes. Gisteren maakten we op het bord een rijmwoorden-spin over bomen. Hiermee gingen we deze ochtend aan het werk om samen een bomengedicht te maken. Het werd écht een mooi gedichtje, lees maar even mee.

    We schreven het daarna voor punten (schrift) over.





    09-10-2009 om 21:34 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ZJEF is jarig!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Hoera, Zjef is jarig. Hij is 8 jaar geworden!

    Proficiat!!

    09-10-2009 om 21:29 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (1)
    08-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mierenhotel?

    Weeral een groeitaak volbracht.

    Vandaag maakten we een mierenhotel. We gingen dolenthousiast op zoek naar mieren op de speelplaats. We vonden er zeker 10. In ons potje legden we aarde, een stukje koek, een beetje boterham en wat suiker. We maakten de zijkant van onze pot zwart zodat het voor de mieren ‘echt’ lijkt.

    We zijn benieuwd hoe het morgen met hen gaat….

    Onze boom is er weeral door gegroeid, hij heeft reeds vier takken!





    08-10-2009 om 17:48 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Les 1 en 2 downloadbaar

    Wil je thuis oefenen met de computer? Hieronder vind je les 1 en 2 die we vandaag deden.

    Veel plezier!

    Bijlagen:
    Les 1.doc (622.5 KB)   
    Les 2.doc (79.5 KB)   

    08-10-2009 om 07:14 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    07-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Morgen eerste computerles
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Morgen krijgen onze derdeklassers hun eerste computerles. We leren de computer correct aan- en uitschakelen. We maken onze eigen map op het bureaublad, leren Microsoft Word opstarten en maken er een snelkoppeling voor.
    Voor sommigen iets wat ze al heel goed kunnen, voor anderen een nieuwe ervaring.

    Hopelijk mogen de kinderen thuis (onder toeziend oog) hun vaardigheden eens tonen (en oefenen).

    07-10-2009 om 18:22 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe links aan de rechterkant
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Aan de rechterkant staan een heleboel links naar sites waarop geoefend kan worden.

    Hieronder kan je ook een document downloaden waarop al die internetadressen staan.

    Veel leer- en speelplezier!

    Bijlagen:
    Websites derde leerjaar.doc (34 KB)   

    07-10-2009 om 18:20 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bomenlied

    Opnieuw een groeitaak afgewerkt!

    De juf liet ons op de computer luisteren naar het liedje van “Zeppe en Zikki”. Met dat deuntje in ons hoofd moesten we zelf een lied over bomen, dieren, … maken. We begonnen in groepjes van 3. Het vlotte niet supergoed waardoor we beslisten het dan maar samen te doen.

    We schreven één strofe en het refrein en oefenden dan op het zingen.

    De juf nam het twee keer op. De eerste versie zong de juf nog mee, de tweede versie zijn wij alleen!

    Geniet ervan! Wie weet wordt het ook een hit…. Zowiezo zal onze boom erdoor groeien!













    07-10-2009 om 15:25 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    04-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Thema 'In de buurt' is (bijna) af

    Dinsdag werken we ons wero-thema ‘In de buurt’ af. Die dag krijg je dan ook je nieuwe toetsenwijzer én de oefentoetsen mee naar huis.

    Hieronder kan je ze reeds downloaden.

    Veel leergenot!

    Bijlagen:
    3.2 In de buurt (geslotenboek).pdf (506.8 KB)   
    3.2. In de buurt (openboek).pdf (511.5 KB)   
    In de buurt 3.2.doc (428 KB)   

    04-10-2009 om 17:51 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    02-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Klasoverschrijdend knutselen

    Vandaag mochten we ‘klasoverschrijdend” knutselen. Dat wil zeggen dat we mochten samenwerken met een leerling(e) uit het vierde leerjaar.

    We kregen de opdracht een postzegel te ontwerpen met als thema ‘Red de aarde’. We verdeelden ons zeer snel in groepjes en konden aan het werk. De helft van de kinderen zat bij juf Stefanie, de andere helft in onze klas.
    Onze werkjes zijn heel mooi (al zeggen we het zelf). De helft kan je vanaf maandag aan ons raam in de Seringenstraat bewonderen (de andere helft hangt in de klas van juf Stefanie).

    Zeker de moeite waard…

























    02-10-2009 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    30-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sites te vinden aan de linkerkant
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Voortaan staan er aan de rechterkant links naar sites waar je leerstof kan oefenen. Zeker een aanrader dus!!

    Uw kind zal in de klas ook via deze links oefenen op de computer.

    Veel plezier!

    30-09-2009 om 21:26 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    29-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Loopcross - bomenwandeling

    Vandaag gingen we samen met het vierde leerjaar naar de loopcross in het park. Eerst was het vierde aan de beurt, na wat supporteren begonnen we aan onze boomzoektocht. We zochten immers voor de les wero een plataan en een tamme kastanje.

    Nadat we de blaadjes van deze twee bomen hadden verzameld, was het aan ons om te lopen. Eerst mochten de jongens. Iedereen deed heel erg zijn best. Gregory werd zelfs vierde!

    Onze twee meisjes startten in de laatste groep. Ze bleven bij elkaar en behaalde uiteraard ook een mooi resultaat!

    Wat ben ik trots op jullie goede prestaties!



























    29-09-2009 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (2)
    25-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Recycleren...

    Onze namiddag begonnen we met een vuilbakken-spelletje. Op het bord hingen de verschillende soorten bakken (die eerst nog eens samen werden besproken). Daarna kregen we elk twee kaartjes met afval. De bedoeling was dat we ons kaartje onder de juiste vuilnisbak gingen hangen.

    Na dit kort lesje over recycleren gingen we aan de slag met ons brik. We maakten er een heuse ‘gerecycleerde – portefeuille’ van.

    (Mooi he! Juf Lien vond ze zo super, dat we er haar eentje cadeau deden).

    Daarna ontworpen we ook nog een affiche om onze medeleerlingen aan te zetten om beter te recycleren tijdens de speeltijden en in de klas. (We zijn hiermee nog niet klaar zoals je op de foto’s kan zien…).

























    25-09-2009 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    24-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een natuurmuur?

    Vandaag ‘volbrachten’ we onze eerste groeitaak. We trokken op natuurwandeling doorheen de wijk. We zochten naar verschillende bomen, planten en dieren zodat we later in de klas een heuse natuur-muur konden samenstellen. Hiervan moeten we een foto uploaden om zo onze virtuele boom te doen groeien. Wil je hem even bekijken?

    Ga naar http://www.degroeneridder.be/#/nl/contest/tree

    Log in (email: derdelettertuin@hotmail.com

               Paswoord: derdeleerjaar)

    Ga naar "virtuele boom bezoeken" (code is CM3).


    Wat vind je van onze gele boom met rode blaadjes? Mooi he?!



























    24-09-2009 om 22:13 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    22-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Derde graad is op natuurklassen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Volg de avonturen van onze vijfde- en zesdeklassers op www.bloggen.be/zesdeseringen

    22-09-2009 om 20:55 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wij planten een virtuele boom
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Zoals jullie ondertussen al weten werken we dit jaar rond de 4 natuurelementen. September en oktober staan ik het teken van ‘AARDE’.

    De juf vond hiervoor iets leuk (alle dat vindt ze zelf toch….).

    We kunnen door gedurende vier weken een ‘groeitaak’ te maken, een virtuele boom laten groeien. Als we volhouden en alle taken afwerken zal ‘De groene ridder’ onze boom écht planten in het Faber-Castell-bos in Tildonk (Haacht) op 29 oktober 2009.

    Dé manier om de aarde een handje te helpen, vind je ook niet?


    Wil je onze boom eens gaan bezoeken? Volg dan even alle stapjes hieronder…

    -         Ga naar http://www.degroeneridder.be/

    -         Kies voor Nederlands (links)

    -         Onderaan links staat een konijn met een bordje LOGIN, druk hierop.

    -         Ze vragen: emailadres: derdelettertuin@hotmail.com

    Wachtwoord: derdeleerjaar

    -         Ze vertellen je dat je bent ingelogd als juf Lotte Fonck. Klik op sluiten

    -         Klik aan de rechterkant op ‘Het virtuele bos’.

    -         Klik nu op ‘naar wedstrijd’

    -         Kik nu op ‘ik wil een virtuele boom bezoeken’.

    -         De code is CM3

    -         Voila, je bent er!

     

    22-09-2009 om 20:28 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)


    Website school en blog van andere juffen
  • Website school
  • Blog peuterklas
  • Blog eerste kleuterklas
  • Blog tweede kleuterklas
  • Blog derde kleuterklas
  • Blog eerste leerjaar
  • Blog tweede leerjaar
  • Blog vierde leerjaar
  • Blog vijfde leerjaar
  • Blog zesde leerjaar

    Geluid
  • Geluid

  • Bingel
  • Bingel

  • Kweetet
  • Kweetet.be

  • Avi
  • Avi-oefenen

  • Wij oefenen de tafels
  • Verschillende oefeningen (onlineklas)
  • Mollen meppen
  • Otters
  • Autorace
  • Onderwatersnelweg
  • Carwash
  • Modellen
  • Meteoren vernietigen
  • Ballonnen prikken

    Rekenen
  • Openleerhuis
  • Kabage
  • Doornstraat
  • Rekentaal
  • Digischool
  • Rekenweb
  • HotPotatoes
  • Rekenen-oefenen
  • Zouaafsoft

    Taal
  • Openleerhuis
  • Kabage
  • Doornstraat
  • Rekentaal
  • Digischool
  • HotPotatoes
  • Taal-oefenen
  • Zouaafsoft
  • Taalspel

    Wero
  • Kabage
  • Karrewiet
  • Rekentaal (kies allerlei)
  • Digischool
  • Encyclopedie
  • Mikado

  • Muzische
  • Leuk voor kids
  • Mandala's
  • Liedjes


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs