Foto
Foto
Agenda

Gastenboek
  • Bedankt voor jullie berichtjes
  • zeeklas 2014
  • Zeeklassen
  • groetjes
  • Groetjes aan alle zeebonken

    SBS De Lettertuin - 3de leerjaar

    07-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Reeds enkele kaartjes aangekomen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Vandaag was er post voor Arnout…

    Een familie uit de Okegembaan heeft immers Arnouts ballon gevonden en was zo vriendelijk het kaartje terug te sturen.

    Er werd ook reeds een ballon (uit andere klassen) gevonden in Okegem, Liedekerke en zelfs één in Wolvertem.

     

    07-09-2009 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    04-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Openklasdag
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Na ons turnuurtje werden de mama’s en papa’s in onze klas verwacht. We werkten eerst ons lesje taalbeschouwing over zender en ontvanger af. We zongen het klaslied (Alles goedeldoedeldoedie) om daarna een naamgedicht te maken. Het klassikaal gedichtje kwam niet goed op gang. We zaten allemaal met wat zenuwen omdat al die mama’s en papa’s ons zaten aan te kijken. Toen we ons eigen gedichtje mochten maken, lukte het veel beter.


    Na de speeltijd gingen onze ouders alleen naar de klas. Wij mochten met juf Ann wat werken rond het schoolproject en wat spelen.

    Onze ouders kregen uitleg over hoe de juf lesgeeft en wat we dit jaar allemaal zullen leren.

    04-09-2009 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze eerste knutselactivteit
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    We maakten vandaag een kunstwerk over de eerste schoolweek met viltstift, potlood en wasco. Je zal in onze werkjes zeker het schoolproject (de 4 natuurelementen) en onze herinneringen aan de eerste schooldag ontdekken.

    Wil je ze komen bewonderen? Stop dan zeker eens voor ons raam in de Seringenstraat!

    04-09-2009 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    03-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe dingen op de speelplaats
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Heb je de nieuwe dingen op onze speelplaats ontdekt?

    Op de grote speelplaats staan er 2 mooie picknicktafels en een paardenspel (volgende week legt onze juf de regels uit).

    De kleuters kregen een heuse terreinwagen waar ze naar hartenlust kunnen op spelen.

    Bedankt aan alle sponsors van de taartenverkoop want door die centjes zijn al deze verfraaiingen mogelijk gemaakt!

    03-09-2009 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    01-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Joepie, ik mag terug naar school!

    Wat waren we deze ochtend blij… Het was immers de eerste schooldag!

    Toen we de schoolpoort binnen kwamen zagen we onmiddellijk enkele prenten over het schoolproject aan het schoolhek. We wandelden binnen onder een grote boog waarop “WELKOM” stond.

    Vooraan op de speelplaats stonden vier tafels. Op de eerste stonden dingen die ons deden denken aan aarde, op de tweede vuur, op de derde lucht en op de laatste water. Toen de schoolbel ging nam juf Ann het woord. Ze verwelkomde iedereen en gaf wat uitleg over ons nieuwe schoolproject ‘De 4 natuurelementen”. Er kwam zelfs een aardekind, een vuurkind, een luchtkind en een waterkind aan het woord. Samen zongen we een liedje van Urbanus.

     

    Na de kennismaking in de klas kregen we een kaartje. Hierop schreven we een wens. Om 15u15 gingen alle leerlingen naar buiten met hun wens aan een witte ballon (die gevuld was met helium). We lieten ze samen op.

    Wij zijn heel benieuwd waar onze ballonnen zullen neerkomen en of de mensen ons kaartje terugsturen…



















    01-09-2009 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    19-08-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Weetje
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Wisten jullie dat de medewerkers van de stad Ninove reeds een hele vakantie heel hard aan het werk zijn. Alle kleuterklassen, het eerste, tweede en vierde leerjaar hadden immers nood aan een nieuwe vloer. Het resultaat mag er zijn.

    Goed gewerkt, mannen!

    19-08-2009 om 15:35 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Speelplaats wordt wat verfraaid...
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Dag lieve derdeklassertjes!

    De juffen zijn reeds volop bezig om het komende schooljaar te plannen…

    Met de opbrengst de taartenverkoop (twee jaar), zijn we onze speelplaatsen aan het verfraaien. Op de grote speelplaats is reeds één ding te zien. Op de kleine speelplaats (van de kleuters) volgt nog een grote verrassing en op de grote speelplaats nog twee!

    Worden jullie al wat benieuwd?

    Tot snel….

     

    19-08-2009 om 15:08 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (1)
    30-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laatste HALVE schooldag
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Lieve derdeklassertjes, ons schooljaar zit erop! Ik wil jullie bedanken voor de fijne tijd! Het ga jullie goed!

     

    30-06-2009 om 06:34 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    29-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.We gingen op bezoek in het vierde leerjaar (de juf kenden we al...)
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Deze voormiddag mochten we al eens ‘proeven’ van het vierde leerjaar.

    We leerden bij juf Lotte rekenen met kommagetallen en getallen tot 10 000. We mochten zelfs al eens cijferen met die grote getallen! Daarna deden we een spelletje waarbij we iets héél belangrijk leerden. Namelijk: "Met twee weet je meer dan alleen!". Als afsluiter speelden we het aandachtsspel. We vonden het best wel leuk in het vierde maar zijn erg benieuwd wie onze juf zal worden (want zoals jullie al weten doet juf Lotte volgende jaar enkele het derde leerjaar.)

    Na de middag mochten we kiezen uit twee films: High School Musical 3 of Hondenhotel. We kozen voor High School Musical 3! Het was heel mooi.

     

    29-06-2009 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    27-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe naam voor de school!

    Vandaag, bij het begin van het schoolfeest, kondigde de directeur (eindelijk) onze nieuwe naam aan.

    Voortaan zijn wij…

     

    DE LETTERTUIN

     

    Wij bedanken nogmaals alle ‘naam-bedenkers’ voor de vele originele namen.

    Nu nog een fantastisch logo…

    27-06-2009 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schoolfeest

    Stralend weer, lachende gezichten, veel helpende handen, ….

    Alles was van de partij om er opnieuw een spetterend schoolfeest van te maken!

    Ik wil via deze weg mijn rakkers nogmaals proficiat wensen met hun spetterende optreden! Jullie hebben het prachtig gedaan!

    27-06-2009 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    25-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gordel voor scholen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Vandaag reden we (na wat vertraging) richting Overijse. Daar aangekomen begonnen we aan een dorstige tocht van 10 km…

    Juist in de helft hielden we pauze om onze boterhammen op te eten. Aangekomen in Tervuren (dat was zo rond 14u) konden we onze ogen haast niet geloven. Wat een hoop leuke activiteiten bij elkaar!

    We kregen twee uur de tijd om dingen te doen die we wilden doen: vlotten, speleo, paardrijden, dansen, tennis,….

    Rondom 4 uur verzamelden we terug bij de juffen en de meester want we vertrokken wat vroeger (door het vele verkeer).  Hierdoor misten we wel het optreden van Lasgo maar onze zesdeklassers (en de juffen) moesten tijdig terug zijn voor de uitwuiving J

     

    25-06-2009 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    24-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Juf Bernadet stopt met werken

    Vandaag kwam juf Bernadet voor de laatste dag ‘lesgeven’ in Seringen. Omdat we deze dag niet zomaar zouden laten voorbijgaan gingen we haar ’s ochtends al vroeg halen voor een champagneontbijt. Daarna had elke klas iets voorbereid om haar te ‘eren’. Wij maakten een tekeningen-boekje en deden met haar twee keer de 'gymgein'. Juf Bernadet genoot en wij ook…

    24-06-2009 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    22-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eindelijk, de foto's van de reclameboodschappen




































    22-06-2009 om 21:13 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    21-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wie wordt de 1000ste bezoeker?

    Staat bij jouw bezoekje de (bezoek)teller op 1000, laat dan zeker weten wie je bent via ‘reageer’. Wij zijn benieuwd…

    21-06-2009 om 21:43 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (2)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Waar blijven de foto's van de reclameboodschappen...

    Jullie zullen zich wel afvragen: “Waar blijven die foto’s toch?” Door ons drukke programma hebben we helaas nog maar één groepje aan het werk kunnen zien. Maandag of dinsdag komt de rest aan de beurt en dan volgen de foto’s.

    Nog eventjes geduld dus…

    21-06-2009 om 21:42 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    19-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laatste wero-toetsen

    Het laatste wero-thema van dit schooljaar (Derde cursorische periode)  is ook afgewerkt.

    Dinsdag is het reeds toets. Je zal denken: “Zo snel al!”. Maar … je hoeft eigenlijk vooral de provincies en hun hoofdplaatsen en enkele planten te kennen. Een makkie, toch!?

    Hieronder vind je de toetsenwijzer en de oefentoetsen. Veel succes!

     

    Bijlagen:
    4. Oefentoets gesl. 3de curso.pdf (587.4 KB)   
    4. Oefentoets open. 3de curso.pdf (724.5 KB)   
    Derde cursorische periode (4).doc (117 KB)   

    19-06-2009 om 00:00 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    15-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Drama
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Vrijdag mochten we voor (eindtoets) drama een tableau vivant doen. We zochten  een sprookje uit om daaruit een scene te kiezen. We maakten hiervan een stilstaand (levend) beeld. Er waren echte pareltjes bij (Wat spijtig dat de juf haar fototoestel niet bij had!)


    Morgen mogen we ook voor (eindtoets) drama een reclameboodschap (van de televisie of een eigen idee) brengen. We zijn dolenthousiast!
    (En de juf zal deze keer wel voor de fotootjes zorgen  
    J)

    15-06-2009 om 21:54 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    03-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Binnenkort opnieuw een toets van wero

    De toetsen van ‘Proeven van proefjes’ zijn nog maar net achter de rug en er zit weeral een wero-toets aan te komen… Omdat de volgende weken heel druk zijn krijg je deze toetsenwijzer morgen reeds mee. Hierdoor heb je tijd om zelf wat te plannen wanneer je eraan werkt (uiteraard zit er nog steeds een leerschema bij).

    De toetsen zelf gaan door op 16 juni 2009.

    Heel véél succes!

    Bijlagen:
    4.9. Oefentoets gesl In vuur en vlam.pdf (576 KB)   
    4.9. Oefentoets open In vuur en vlam.pdf (544.8 KB)   
    In vuur en vlam 4.9.doc (180 KB)   

    03-06-2009 om 15:11 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)
    22-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Luchtdruk-proefje

    Heb je het proefje met de zak en de boeken reeds gedaan? Verstond je niet zo goed hoe het komt. Met deze filmpjes snap je het volledig!


    22-05-2009 om 22:44 geschreven door Juf Lotte  


    » Reageer (0)


    Website school en blog van andere juffen
  • Website school
  • Blog peuterklas
  • Blog eerste kleuterklas
  • Blog tweede kleuterklas
  • Blog derde kleuterklas
  • Blog eerste leerjaar
  • Blog tweede leerjaar
  • Blog vierde leerjaar
  • Blog vijfde leerjaar
  • Blog zesde leerjaar

    Geluid
  • Geluid

  • Bingel
  • Bingel

  • Kweetet
  • Kweetet.be

  • Avi
  • Avi-oefenen

  • Wij oefenen de tafels
  • Verschillende oefeningen (onlineklas)
  • Mollen meppen
  • Otters
  • Autorace
  • Onderwatersnelweg
  • Carwash
  • Modellen
  • Meteoren vernietigen
  • Ballonnen prikken

    Rekenen
  • Openleerhuis
  • Kabage
  • Doornstraat
  • Rekentaal
  • Digischool
  • Rekenweb
  • HotPotatoes
  • Rekenen-oefenen
  • Zouaafsoft

    Taal
  • Openleerhuis
  • Kabage
  • Doornstraat
  • Rekentaal
  • Digischool
  • HotPotatoes
  • Taal-oefenen
  • Zouaafsoft
  • Taalspel

    Wero
  • Kabage
  • Karrewiet
  • Rekentaal (kies allerlei)
  • Digischool
  • Encyclopedie
  • Mikado

  • Muzische
  • Leuk voor kids
  • Mandala's
  • Liedjes


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs