Op dit berichtje kan je je mail versturen bij de opdracht uit je boek.
Je moet reageren op een van de 3 mails die de jeugd- en kindertelefoon zogezegd heeft gekregen.
We maakten het eerst reeds in het klad, aan jou om het nu in het net te versturen naar dit adres.
Je doet dit door op 'reactie' hieronder te drukken en dan het bericht in te voeren. Vergeet niet je naam en andere gegevens ook in te voeren boven het bericht.
Begin er op tijd aan, want als je er problemen mee hebt kan je me nog vragen om te helpen.
Ik moet de mail ten laatste vrijdag 25 september in de mailbox hebben.
Na de tentoonstelling in Halle over de Groote Oorlog in Halle gingen we vandaag naar het legermuseum in Brussel voor een tentoonstelling over de hele wereldoorlog. Van de invasie tot de loopgravenoorlog en tot het einde van WOI.
We leerden ook hoe het was om te leven in bezet Belgiƫ. Het was afschuwelijk. Niet de tentoonstelling, maar de oorlog. Hoe kunnen mensen elkaar zoiets aandoen? De tentoonstelling in het museum was super. We wandelden over een megagrote kaart van Belgiƫ, gingen door de loopgraven, leerden de kostuums van alle verschillende legers kennen, belandden in de gevangenis en moesten boodschappen doen in rantsoenwinkels. Het was echt wel knap.
In het stadhuis van Halle was een tentoonstelling over de eerste wereldoorlog in Halle en omstreken. Het was klein, maar heel interessant en plezant. We kregen een blad met een aantal opdrachten die we konden oplossen met de borden die er stonden. Er waren ook kranten, viewmasters (dat hadden we nog nooit gezien), telefoontjes en kleine tv'tjes. Spijtig dat we maar een uurtje konden blijven.
We wandelden vandaag een hele dag in de natuur. We gingen daarvoor niet naar het bos, maar deden een hele toer ten noorden van onze school. We wisten niet dat er zoveel natuur in onze omgeving was. Het was een keileuke dag. In het begin van de dag regende het een beetje, maar daarna bleef het droog. We hebben ook mogen spelen.