Ik ben Van de Sande Petra, en gebruik soms ook wel de schuilnaam juf Petra.
Ik ben een vrouw en woon in Lichtervelde (België) en mijn beroep is .
Ik ben geboren op 02/01/1970 en ben nu dus 55 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: toneelspelen en lezen.
De eerste kleuterklas
VBS 'De Kiem' Ruddervoorde
27-11-2007
Piet was er!
Vanmorgen gingen we kijken of Zwarte Piet nog in zijn bed lag. Gelukkig was hij al verdwenen, maar wat een rommel had hij daar gemaakt . Zijn bed was niet opgemaakt, zijn diabolo en zijn gitaar lagen zomaar onder en naast zijn bed, zijn speelgoedboekjes lagen lukraak op de tafel en zijn pyama ..... die hing aan een draad. We dachten dat Zwarte Piet misschien een ongelukje had , maar na even aan het bed te voelen bleek alles droog. Gelukkig! Morgen beter opruimen hé, Zwarte Piet!
26-11-2007
een brief
Vandaag gebeurde iets speciaals : Directeur Nicole kreeg een brief ... van Sinterklaas. De lieve Sint was een beetje boos. Nee....niet op ons, maar op speelpiet! Speelpiet had de mijter verstopt, zout in de koffie gedaan, koekjes in het bed van Sint gestrooid en nog allerlei andere pietenstreken. En Sint kon er niet meer om lachen. Daarom stuurde hij Piet weg uit het kasteel, hij mag daar niet meer slapen. Gelukkig vonden we in de klassen allerlei materiaal om een slaapplaatsje voor Piet klaar te maken. Benieuwd als hij zal komen.
25-11-2007
Vandaag,donderdag 22 november, was het de internationale Comeniusdag.
In de 6 landen (Noorwegen, Ijsland, Tjechië, Groot-Brittanië, Frankrijk en België) is de dag op dezelfde manier gestart.
Met de hele school verzamelden we rond de vlaggen van de verschillende landen en luisterden naar de Europese hymne.
We plantten een boom, een sierperelaar. Voortaan noemen we hem Pyrus Comenius. Hopelijk gaat de boom goed groeien.
Daarna dansten we op het lied Hands up.
In de klas hebben we nog eens gekeken naar de filmpjes uit de andere landen.
Het is fijn om te weten dat ook de kinderen hier ver vandaan dezelfde dingen doen als wij.
20-11-2007
Vorige week kwamen de mensen van Noorwegen, Ijsland, Tjechië en Groot-Brittannië bij ons op bezoek. We hoorden een verhaaltje uit deze landen en juf moest dit telkens vertalen. Wat spreken die mensen toch raar, we begrepen er niets van.
Jules, onze klaspop, maakte kennis met de pinguïn uit Noorwegen. Belgjos was zijn naam. Ze konden het goed met elkaar vinden en werden al vlug vriendjes.
We hebben samen gedanst en gezongen.
De bezoekers waren vooral onder de indruk dat wij allemaal zo flink waren. Maar ja, we hebben dan ook heel hard ons best gedaan .
Het waren 2 heel drukke dagen maar wel leuk om mee te maken.
Op vrijdag sloten we het bezoek af met de inzegening van onze school De Kiem. Met alle kinderen samen hebben we gezongen en gedanst. Hou alvast maar de kranten in het oog want de pers heeft heel wat fotos gemaakt.
Onze leerkrachten hebben, samen met de leerkrachten van de andere landen nog even nagepraat, terwijl we genoten van een heerlijke Belgische maaltijd (stoofvlees en frietjes).
Moe maar voldaan keerden de bezoekers terug naar Brugge waar ze nog een dagje verbleven. Natuurlijk hadden ze van iedereen wat tips mee om het een en ander te bezoeken. Het werd ongetwijfeld nog een drukke dag vooraleer ze weer naar huis toe gingen.
11-11-2007
zin in meer foto's van werelddierendag ....
neem dan vlug een kijkje op de website van de school!
bezoek in onze school
Op donderdag 15/11 en vrijdag 16/11 komt er bezoek in onze school. Een groep leerkrachten uit Tjechië, Noorwegen, Ijsland, Groot-Brittanië en Frankrijk komt kijken in onze klas hoe wij te werk gaan. Natuurlijk zullen wij ons beste beentje voorzetten. Dit bezoek kadert in het Comenius-project. Een project die de samenwerking tussen verschillende scholen, uit verschillende landen ondersteund. In dit project hebben we al heel wat videobeelden bekeken en we merkten dat het er in al deze landen toch wel anders aan toe gaat dan bij ons. Wij maakten ook een video-opname in onze school terwijl de kinderen op de speelplaats aan het spelen zijn. Nu zijn we bezig om verhalen uit te wisselen. Elk land kiest een (volks)verhaal en de kinderen zetten dit om in beeldmateriaal. Deze beelden (zonder tekst) werden doorgestuurd naar alle deelnemende scholen waar de kinderen proberen het verhaal weer op te bouwen. Later wordt het echte verhaal opgestuurd. Benieuwd wat de kleuters er van terecht gebracht hebben.
07-11-2007
maandoverzicht oktober
Maandoverzicht oktober
Oktober is de maand waarin de herfst begint. Ook wij gingen ons verdiepen in die gebeurtenis. We stapten naar de boomgaard, gewapend met ladder en emmer en klommen er in de bomen om de mooiste, grootste of lekkerste appel te plukken. Natuurlijk hebben we de appels dan geproefd en we makten er zelfs appelmoes mee. Lekker !!!
We sorteerden de appels volgens grootte. We onderzochten de schil, het klokhuis en het steeltje.
Daarna was het de beurt aan de bomen. De bladeren veranderen van kleur en vallen af, precies toverbomen. We schilderden met herfstkleuren en versierden zo onze klas.
Ook de dieren kregen extra aandacht, de eekhoorn, de egel en het konijn. Op een dag kwam zelfs een hele grote spin (vogelspin) op bezoek in onze klas. Brrr, best eng hoor! Gelukkig bleef ze veilig in haar terrarium zitten.
We knutselden zelf een spin en kleefden een spinnenweb.
Ook konijn Stampertje (van Benjamin) mocht een dagje bij ons logeren. Wat vonden we dit allen fijn, zo'n lief konijn in onze klas.
Die leuke periode sloten we af met een lange herfstwandeling. We stapten tot aan het kasteel van baron Pecsteen. We zochten beukenootjes en proefden naar hartelust. Moe en tevreden begonnen we de vakantie!
Nog even dit, juf Anneleen (onze kinderverzorgster) moest deze week een operatie ondergaan en zal een paar weken in ziekteverlof zijn. Ze wordt vervangen door juf Katrijn.
Maandoverzicht november
Na een deugddoende vakantie zijn we weer klaar om er tegen aan te gaan.
Eerst en vooral verwelkomen we 3 nieuwe vriendjes in onze klas. Welkom, Lieze, Margot en Sjana.
Spijtig genoeg kregen we ook triestig nieuws te horen. Stampertje, het konijn van Benjamin, is overleden. We lieten de hele dag een kaarsje branden en gingen op bezoek naar het kerkhof. Daar waren we onder de indruk van de vele grafstenen en de mooie bloemen. We werden er even stil en konden bidden voor Stamper en al de overleden mensen.
De komende weken werken we rond het thema zakdoeken. We leren onze neus snuiten en versieren zelf een papieren zakdoek. We gaan ook schilderen met papieren zakdoekjes.
In de turnzaal gaan we spelen met doekjes.
Volgende week krijgen we bezoek van de juffen uit de andere landen (het Comeniusproject). Zij komen eens kijken hoe wij werken in de klas.
En dan is het zover, het hoogtepunt voor een kleuter : Sinterklaas komt op bezoek.
De volgende weken zullen wij dit bezoek voorbereiden.
Op 3 december is het dan zover, Sint komt op bezoek. We nodigen graag de grootouders uit om dit feest mee te maken. Een persoonlijke uitnodiging volgt nog.
15-10-2007
fruit
Begin oktober trokken we, gewapend met ladder en emmer, naar de boomgaard van onze school. De schapen graasden er rustig maar dat belette ons niet om de lekkerste appels uit te kiezen. Al gauw kropen we hoog in de boom om toch maar het sappigste exemplaar te plukken. Geladen met een volle emmer keerden we terug naar de klas. Daar ontdekten we dat er grote en kleine appels waren, we gingen ze direct sorteren, groot bij groot, klein bij klein. We zagen ook groene, gele en rode appels en leerden daar een versje over. We knutselden een appelboom en maakten er een echt herfsttafereeltje van. Benieuwd om het te zien? Nog even geduld...
Op werelddierendag, 4 oktober, kwam Stampertje bij ons op bezoek. Dat is het dwergkonijntje van Benjamin. Iedereen mocht het lieve konijn eens vasthouden en daarna mocht Stamper nog wat rond huppelen in de bouwhoek.
Op maandag 15 oktober zat er een echte vogelspin in onze klas. Met een bang hart gingen we eens dicht bij het terrarium kijken. Amai, wat een harige poten en zoveel..... iedereen was het met elkaar eens, het bakje moest dicht blijven, zodat de spin niet kon ontsnappen. Eng, maar interessant. De komende dagen gaan we de dieren uit het bos wat beter leren kennen. Hopelijk zijn ze niet allemaal zo eng als die spin.
welkom op de klassite van de eerste kleuterklas. Regelmatig zal je hier het nieuws uit de klas kunnen lezen. Veel plezier alvast, juf Petra.
Verzamel je mee? - plastieken dopjes : voor de opleiding van blindegeleidehonden - batterijen en inktpatronen : voor schoolmateriaal Bedankt voor het mee helpen verzamelen!!!