Onze collega-wielertoeristen van de Preutestampers organiseren aanstaande zaterdag vanaf 20h hun eerste Preutestampersbal. Een ongetwijfeld gezellig bal met verschillende dj's, een reuzetombola en ongetwijfeld veel verassingen. Met je ingangsticket (5) neem je automatisch deel aan de tombola en heb je recht op een gratis consumptie. Allen daarheen!!
In de laatse rit van de Ronde Van Turkije trekt de Nederlander Theo Bos de leider Daryl Impey in volle spurt neer. Bos valt zelf ook zwaar maar komt er vrij goed vanaf.Impey wordt eerst nog over de eindmeet geduwd door een ploegmaat om dan onmiddelijk naar het ziekenhuis overbebracht te worden.
Steeds meer wielertoeristen dragen een valhelm tijdens het fietsen.Iets wat alleen maar toegejuicht kan worden wanneer je de val van Mcewen bekijkt in de Scheldeprijs.Een echt doodssmak maar Mcewen kwam er vanaf met een lichte hersenschudding. Een valhelm kan de kans op een ernstig hoofdletsel met 80(!) procent doen afnemen. Zet 'm op!
Vorige zondag is gebleken dat ritten van 80km iets te veel is, enerzijds voor sommige leden en anderzijds ook naar tijd toe daar we maar na twaalven terug waren in 't dorp.
Daarom zullen we voorlopig de ritten ietwat inkorten zodat we terug ritten van rond de 60km rijden.Misschien gaan we later op het seizoen iets makkelijker langere afstanden kunnen afleggen.
Normaal gezien staat er zondag een rit van 80km op het programma naar Tielt maar deze zal dus naar alle waarschijnlijkheid wegvallen of ingekort worden.
Grinta!, het magazine voor de actieve fietser, lanceert ik fiets proper, een sensibiliseringsactie vanuit en voor de fietscommunity. De actie wordt in een eerste fase gegangmaakt door een ledengroep op Facebook.
Wie fietst (is het nu een wielrenner of een wielertoerist) krijgt het vandaag soms hard te verduren. Dan hebben we het niet alleen over de reacties na een nieuw dopinggeval in het peloton. Wielertoeristen worden ook met een scheef oog bekeken voor de rommel op de openbare weg tijdens toertochten of na zondagse ritjes. Of ze worden gebrandmerkt als wielerterrorist voor onvoorzichtig fietsgedrag.
Grinta!, het magazine voor de actieve fietser, erkent deze problematieken en lanceert aan de vooravond van het nieuwe wieler(toerisme)seizoen de actie ik fiets proper. Dit is één slogan voor drie boodschappen. Ten eerste is proper fietsen dopingvrij fietsen. Ten tweede is het milieuvriendelijk fietsen. Ten derde is het hoffelijk, correct en dus verkeersveilig fietsen. Via de ledengroep ik fiets proper op de populaire sociale netwerksite Facebook werd de actie op gang getrokken. Intussen schaarden zich al een pak mensen achter het statement ik fiets proper, onder wie wielerkampioen Freddy Maertens en de profrenners Gianni Meersman, Sven Vanthourenhout, Tom Stubbe, Serge Pauwels, Olivier Kaisen, Pieter Jacobs, Bert Scheirlinckx en Nic Ingels.
Grinta! en de hele fietscommunity breken een lans voor een mooiere fietswereld! Ik fiets proper promoot een cleane fietssport. Clean in al zijn betekenissen: een sport zonder doping, met een veilig fietsgedrag van al zijn beoefenaars op een openbare weg die vrij is van afval van energierepen of gelletjes, kapotte binnenbanden,
In het buitenland kwamen al gelijkaardige acties tot stand. Al zijn veel van hen alleen gericht op het overbrengen van de antidopingboodschap. Ik fiets proper gaat verder: proper fietsen is immers méér dan dopingvrij fietsen. Ik fiets proper is een knipoog naar de actie Je roule propre die in Frankrijk louter gepromoot werd in de cyclosportieve fietswereld. Ik fiets proper gaat ook hierin verder en wil àlle actieve fietsers aanspreken
*1 maart: eigen rit +/- 55km vertrek: 8.30 't Dorp
*8 maart: Molentocht, Emelgem +/- 55km vertrek 8.30 't Dorp
*15 maart: eigen rit +/- 60 km vertrek: 8.30 't Dorp
*22 maart Roeselare-Heuvelland +/- 80 km vertrek: 8.30 't Dorp
*29 maart Oostvlaamse wegen +/- 80 km vertrek 8.30 ' t Dorp
-rit van 8maart,molentocht, start in Emelgem.Beveren-Emelgem +/- 10km + rit 35km
- voor de rit van 22 maart,Tussen Roeselare en Heuvelland, kan ook geopteerd worden om de rit van 55km te rijden als 80km teveel zou blijken voor de meeste toeristen.We zullen de ochtend zelf beslissen welke afstand we zullen nemen.
-ook de eigen ritten kunnen we aanpassen naar het kunnen van de deelnemende leden
-rit 29 maart start in Tielt.Beveren-Tielt +/- 13km + 50 km rit
Wat vinden jullie van de kalender? Blijkbaar vinden velen dat deze te zwaar is omwille van het hoge aantal km's. Wat denk jij? Stem en reageer ook gerust op dit bericht als je daarover nog wat kwijt wilt.
Vlaanderen kruipt massaal op de fiets. Meer dan 67.000 Vlamingen waren eind 2008 aangesloten bij De Wielerbond Vlaanderen, de officiële bond, of de Vlaamse Wielrijdersbond. Dat zijn er 18.000 of goed 25 procent meer dan in 2007. Dat is onder meer te danken aan een ster als Tom Boonen. Van voetbal moeten we dan weer minder weten. "De Rode Duivels moeten dringend nog eens deelnemen aan een wereldbeker", zegt de voetbalbond in de Corelio-kranten.
Profwielrenner Frederiek Nolf sterft in zijn slaap
De Belgische profwielrenner Frederiek Nolf (Topsport Vlaanderen-Mercator) is op de nacht van 4 op 5 februariin zijn slaap overleden. De 21-jarige renner verbleef op dat moment in Qatar, waar hij met zijn team deelnam aan de Ronde van Qatar. De vijfde etappe werd geneutraliseerd: na een minuut stilte reden de renners na een ritje van dertig kilometer in blok over de finish. Topsport Vlaanderen heeft de wedstrijd inmiddels verlaten. De opleidingsploeg trekt zich ook terug uit de Franse rittenkoers Ster van Bessèges. Vanaf morgen zal in het gemeentehuis van Kuurne een rouwregister liggen.
Op 15 februari is er weer onze receptie om het begin van het nieuwe seizoen te vieren. Alle leden en hun partner zijn welkom vanf 19u voor een hapje en een drankje in café 't Dorp.