De Dondermond
xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Hotnieuws
Film, muziekgroep, overstroming.
Film
Binnenkort komt er een nieuwe film uit in Ramaia, Foot Random: De film gaar over een 17 jarige jongen, Lars, die een voetbalploeg moet trainen, normaal gezien is dat niet zo moeilijk, maar zijn ploeg blijkt spelers te hebben die van allemaal andere sporten komen: Een basketballer, een hockeyer, een circusatleet, een turner, een baseballer, een golfer, een tennisser, een rugbyspeler, een zwemmer, een bowler en een atleet van de vierhonderd meter lopen. Zijn droom was om een voetbalploeg te coachen en dit was zijn enigen kans, maar zijn ploeg bakte er niets van en verloor iedere match met minstens 7-0. Maar op een nacht kreeg Lars een droom. Daarin zag hij hoe dat hij zijn ploeg naar de top kon leiden. De volgende dag begon hij er direct mee. En als je wilt weten hoe het verder gaat, lees dan volgende week weer De Dondermond, Hotnieuws, Film.
Muziekgroep
In Ramaia is er sinds kort een nieuwe muziekgroep, The Pickless.
De groep bestaat uit 5 leden, de zanger Jo, de gitaarspeler André, de trompetspeler Alex, de pianospeler Zico en de drummer cristof. Ze werden ontdekt door een manager van een groep die onlangs stopte, De BrandBoys. Hun eerste twee songs, The Ketchup Splach en Das meer vandaag, waren al een razend succes. Momenteel wordt er gewerkt aan hun derde song, De Banananananas. Er wordt verwacht dat het tegen midden oktober klaar is, en dan geven ze een concert in de grootste zaal van Ramaia, De Zadelzaal.
Overstroming
In Zorgora zijn er meer dan tienduizend mensen die hun huis moesten verlaten, omdat heel hun stad of dorp onderwater liep. In Avior stond het water wel drie meter hoog. De dorpen Rant en Kiel stonden ook onder water. Er is gelukkig niemand vermist en er zijn ook geen mensen verdronken. De burgemeester van Muizenaar, een stad dat op twee kilometer van Avior ligt, stelt tweehonderd tenten voor noodhulp ter beschikking. Er moeten dringend dammen gebouwd worden, wij kunnen niet altijd al deze mensen opvangen, zegt de directeur van het Rode Kruis. Wij zullen zo snel mogelijk beginnen met de dammen, is dan het antwoord van de minister van binnenlandse zaken. Maar er moet geld voor zijn. De burgemeester van Avior zegt dat hij zal laten besparen, zodat de Avioren zelf kunnen kiezen of dat de dam er snel komt of niet.
|