Vierde dag van de BKs op de piste met scratch en puntenkoers op het programma. Onze drie pistiers op post op zoek naar verder eremetaal.
Bij de nieuwelingen staat Jade in een groep van 9 meisjes aan de start. In de scratch wordt er traag gereden met bijna geen tempoversnellingen. In de laatste ronden wordt het tempo fel opgedreven in voorbereiding van de sprint. Dit is voor Jade nog net iets te snel, maar zij weet zich wel als zevende te plaatsen. In de puntenkoers over 40 ronden waagt Jade haar kans na de eerste sprint maar heeft de pech gecounterd te worden door Marith Vanhove die geen zin heeft om met Jade door te gaan. Wat later vertrekt er een groepje en Jade, die nog recupereert van haar inspanning, moet hen laten rijden. Het gevolg is dat ze geen punten kan verzamelen waardoor ze haar moet plaatsen in de finale sprint met een tweede zevende plaats tot gevolg.
Bij de junioren zijn Sara en Katrijn op het appel op zoek naar meer eremetaal. In deze categorie staan er 14 dames aan de start. Na enkele verkenningsronden breekt de wedstrijd open met Katrijn en Sara betrokken in een aanval. Deze draagt niet ver en dan is het weer uitkijken. Op 8 ronden van het einde waagt Katrijn haar kans, zij rijdt enkele ronden solo voor het peloton uit maar kan onvoldoende afstand nemen, enkele ronden verder komt Jade Lenaers aansluiten en nog een ronde later Nele Van Assche, waarna het ganse peloton terugkeert. Drie ronden voor het einde springt Esmée Gielkens weg en niemand die reageert. In de sprint voor het zilver moet Katrijn de duimen leggen en moet zich zo tevreden stellen met het brons. Sara had onderweg hard gewerkt en bekoopt dit in de sprint waarin ze uiteindelijk tiende wordt. In de puntenkoers over slechts 40 ronden is er vrij snel animo en reeds voor de eerste sprint roert Katrijn zich in de debatten. De reactie is telkens fel maar in de eerste sprint is zij toch als eerste over de streep en verzamelt zo 5 punten, Sara schrijft er 1 op haar conto. Na de eerste sprint trekt Esmée Gielkens door en Katrijn gaat mee, zij begrijpen elkaar maar wat later is er reactie uit het peloton en is ook Sara bij de pinken. In de tweede sprint weet Katrijn opnieuw het volle pond te veroveren en is Sara dit keer tweede wat haar 3 punten oplevert. Er zijn daarna terug aanvallen te noteren en Katrijn is steeds op de barricaden te vinden, ofwel zelf mee ofwel in de tegenaanval, in de derde sprint moet Katrijn tevreden zijn met 2 punten, Sara met 1. In de finale sprint lijkt Katrijn het laken naar zich toe te trekken tot de renster onder haar met haar naar boven trekt, Nele Van Assche kan zo onderdoor komen en de eindsprint winnen en zo ook de titel in de puntenkoers veroveren. Katrijn weet nog als derde oer de streep te rijden en verovert zo met de 4 extra punten het zilver, Sara komt na haar over de streep en met de 2 laatste punten wordt ze vierde. Proficiat aan onze meisjes die het jaar afsloten op de BKs en daar 4 titels, 3 zilveren en een bronzen medaille wisten veroveren. Het vervolg van de BKs eind januari.
Dank aan de vele supporters om ons trio aan te moedigen en aan Marc voor de vele mooie fotos.












|