WEDSTRIJDEN EN UITSLAGEN DOORSTUREN A.U.B.

Weg

Katrijn De Clercq

Julie De Wilde

Sara Maes

Jade Linthoudt

Veld

Julie De Wilde

Piste

Katrijn De Clercq

Sara Maes


Aspiranten


Jade Linthout (U15)



Nieuwelingen


Katrijn De Clercq


Julie De Wilde


Sara Maes  

Juniors


x


IN ACTIE
Leuke links
  • VD HAUWE CT - GENTSE VS
  • Wielerbond Vlaanderen
  • Meg De Bruyne
  • Wielerbond Oostvlaanderen
  • KBWB
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Van den Hauwe Cycling Team - Koninklijke Gentse Velosport
    DAMES
    WIELERSEIZOEN 2018
    31-08-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rumbeke 28 augustus

    Eind augustus, dat betekent ook einde pisteseizoen in Rumbeke, de enige open wielerbaan in Vlaanderen waar met pistefietsen wordt gestreden.
    Dit jaar was de sluitingsmeeting opgevat als sprinttornooi, eerst een baanronde (167m) met vliegende start en dan een sprinttornooi over 4 ronden in poules van 3 renners. Deze renners sprinten over 3 ronden en na elke sprint stijgt de eerste een poule en zakt de derde om dan na 4 heats een einduitslag op te maken. Om zoveel mogelijk gelijkwaardige sprinters bij elkaar te krijgen wordt de poule-indeling louter op basis van de baanronde opgemaakt los van leeftijd en geslacht, op het einde wordt de hoogst gerangschikte van elke categorie gelauwerd met een mooie bos bloemen.
    Er zijn 37 deelnemers, daaronder 5 dames jeugd. Voor ons team zijn pistiers Sara en Katrijn aanwezig, voor Katrijn meteen de laatste keer dit jaar dat ze in een tricolore outfit mag strijden.
    Het baanrecord stond sinds 2015 op 11,35”. Vorig jaar strandde Katrijn op 4/100” van deze tijd en dus wou ze er nu onder. Sara mag als derde van de dames jeugd de baan op en zet met 11,54” meteen een zeer scherpe tijd neer. Na haar komt Marith Vanhove die met 11,05” Katrijn onder druk zet om als hoogst gerangschikte aan het tornooi te starten. Zij haalt al haar ervaring boven en klokt af in 10,72”, dat is een gemiddelde van 55,97 km/h. 
    Nadat ook de jongens nieuwelingen en junioren hun baanronde hebben afgewerkt worden de poules ingedeeld. Katrijn komt met de vijfde tijd uit in poule 2, Sara met de dertiende tijd in poule 5.
    In de eerste heat worden ze beiden tweede en blijven zo in hun poule. In de tweede heat weet Sara dit resultaat te evenaren, maar Katrijn wordt pas derde en wordt zo naar poule 3 verwezen. Het is intussen duidelijk dat de sprints meer als een korte scratch worden gereden, weinig tactiek en snel uit de pijp komen is de boodschap, op een enkel keer na is het de eerste die aanzet die ook wint. Onze meisjes wachten keer op keer net te lang en laten zich zo steeds verrassen. In heat 3 wordt Sara derde en zakt naar poule 6, Katrijn wordt tweede en kan zo haar plaats in poule 2 niet heroveren. In de laatste heat worden ze beiden tweede van hun poule en zo wordt finaal Katrijn 8stealgemeen en tweede bij de dames jeugd, Sara 17deen derde bij de dames jeugd.
    Mooie resultaten en in elk geval zeer leerrijk want sprinttornooien op de piste zijn zeer zeldzaam, zeker in België en dus is het goed om elke gelegenheid aan te grijpen om ervaring op te doen. Dit alles met dank aan de vele vrijwilligers die ook dit jaar weer voor een mooi aanbod zorgden op de mooie piste Defraeye-Sercu. Onze meisjes konden door externe omstandigheden dit jaar maar 2 van de 4 meetings rijden maar hadden ze wel alle 4 met stip in de agenda.

     







    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie *
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Ploegleider
    Geert Hendrikx
     geert.hendrikx@telenet.be
     +32 477 372 316

    Begeleiding
    Jonas Van Hecke
     vanheckejonas@hotmail.com
     +32 496 059 158

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Startpagina !

    Klik hier
    om dit blog als uw startpagina in te stellen!

    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs