Dagboek van een golden retriever
De wereld gezien door de ogen van een hond
09-03-2017
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verloren veldslag?

Verkiezingen komen er in onze buurlanden aan. Nederland is reeds in de ban van de verkiezingskoorts evenals Frankrijk.

De praatprogramma’s volgen elkaar in razend tempo op. De ene straffe uitspraak volgt de andere op. De koorts zorgt ervoor dat politiekers uitspraken doen die ze nadien moeten inslikken. In Nederland schoot Wilders de hoofdvogel af door te verklaren dat de moordenaar van Fortuin een allochtoon was geweest. Dat in tegenspraak met de werkelijkheid. Met de moderne vorm van converseren, namelijk een tweet probeerde hij zijn ‘kemel’ uit te wissen.

Het is duidelijk dat Wilders met een obsessie zit tegen al wat met inwijkelingen en vreemdelingen te maken heeft. Het is erg dat men zijn wensen als waarheden aanziet. Voor Wilders had het duidelijk een vluchteling met moslimroots moeten zijn die de moord op Fortuin had moeten plegen.

Of het een fatale fout zal blijken te zijn geweest en of Wilders nu minder stemmen zal krijgen is zeker geen feit. De achterban van Wilders denken identiek zoals de man.

In Frankrijk kwam het tot zeer zware incidenten met tegenstanders van Marin Le Pen. Het werd in de buurt van Nantes een kleine boeren krijg en meerdere agenten werden gewond.

Een eenvoudige conclusie is dat racisme maar één ding tot gevolg heeft. Geweld. Racisme is een voedingsbodem om met veldslagen de strijd uit te vechten.

Tevens is de volgende vaststelling dat groeperingen zoals islamitische staat hun oorlog winnen, spijts ze in hun eigen streek worden verdreven.

Europa is de veldslag tegen geweld en aanslagen aan het verliezen.

Dat Europa zijn deuren niet wagenwijd moet openzetten en iedereen vrije toegang moet verlenen zal niemand ontkennen. Het optrekken van muren en zich opsluiten in een afgesloten deeltje van de wereld is ook geen oplossing.

De enige oplossing is de deur op een kier te laten zodat men na een grondige controle en doorlichting criminele ‘gekken’ de toegang kan ontzeggen. In tegenstelling tot racistische uitspraken is dit de enige manier om een volledige burgeroorlog te vermijden. Dat iedereen zal moeten aanvaarden dat er zal moeten overeengekomen worden met andere culturen is niet meer weg te denken in onze huidige wereld. Zoals onze voorouders hebben moeten toelaten dat inwijkelingen onze steenkool kwamen opgraven zo zullen we nu moeten toegeven dat met onze vergrijzing er inwijkelingen voor onze oude dag zullen moeten zorgen.

Indien we geen begrip willen opbrengen voor de realiteit dan gaan we de Amerikaanse toer op en zullen niet kunnen wat zij deden. Wij hebben niet de mogelijkheden om reservaten op te richten zoals men met de Indianen deed. Wij kunnen niet zoals de Amerikaan stukjes China Town starten. We probeerden dat met een stukje Brussel, de Matombewijk. Dergelijke wijken zijn een voedingsbodem voor racisme.

Elvis zong een mooi liedje in de getto maar getto’s doen ons denken aan wat de grootvader van Angela deed! Ook toen mochten we ondervinden dat er witte en zwarte waren en van het eigen volk bleef niet veel over dat deugde…

In ons land staan de verkiezingen nog niet onmiddellijk voor de deur. Er is wel reeds opkomende koorts en politiekers verhuizen van dorpen naar steden maar we hebben nog geen straffe uitspraken. Wij zouden kunnen leren van wat gaande is in onze buurlanden maar zullen we intelligent genoeg zijn om de juiste conclusies te trekken?

 



Geef hier uw reactie door
Uw naam *
Uw e-mail
URL
Titel *
Reactie *
  Persoonlijke gegevens onthouden?
(* = verplicht!)
Reacties op bericht (0)



Foto
Beoordeel dit blog
  Zeer goed
  Goed
  Voldoende
  Nog wat bijwerken
  Nog veel werk aan
 
E-mail mij

Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

Gastenboek
  • Hallo medeblogvriend(en) in de komende feestdagen
  • Prettige zomerse zonnige dag
  • Goedemiddag blogmaatje
  • voyeurisme?
  • Deal!

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Foto
    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!

    Startpagina !

    Klik hier
    om dit blog als uw startpagina in te stellen!

    Zoeken in blog



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!