Dagboek van een golden retriever
De wereld gezien door de ogen van een hond
27-03-2015
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Van zelfmoord naar massamoord!

Wat bezielt een 28 jarige om zelfmoord te plegen maar met zijn daad massamoordenaar te worden?Afgrijselijk en voor de nabestaanden een nog groter verdriet en onbegrip.

Met onderzoeken en uitpluizen van het verleden van de man mag men zoveel redenen en bewijzen vinden als men kan, het leed en de verwerking zal er niet beter door worden.

Geen enkele psychiater kan in het brein van zo iemand doordringen.

Alle mogelijke theorieën ten spijt zal dat ene woordje ‘WAAROM’ nooit een antwoord krijgen.

Ook het waarom wie me lief was op dat vliegtuig moest zitten zal nooit een antwoord krijgen.

Nabestaanden van die 150 slachtoffers zullen tot het einde van hun leven worstelen met het waarom…

Met de nagenoeg zekerheid dat de crash geen ongeval was zal er nog een grotere verdeeldheid volgen over zelfmoord.

Voor de enen is zelfmoord moedig en voor lefgozers, terwijl voor anderen het een laffe daad is. In het geval van de copiloot zal het de geschiedenis ingaan van een laffe daad.

Beslissingen over je leven moet men voor zichzelf nemen en men mag daarbij geen slachtoffers maken, zeker niet bij onschuldigen die niks met je probleem te maken hebben.

De nabestaanden van de copiloot hun leven zal eveneens een hel op deze aarde worden.

Nabestaanden verwerken elk op hun manier de tragedie.

De huidige crash zal ook bij vorige ongevallen een twijfel doen ontstaan. De slachtoffers van de busramp in Zwitserland, nu drie jaar geleden, zullen opnieuw de wonden voelen. Sommigen die reeds extra onderzoek willen zullen nu met de vraag zitten of de buschauffeur ook geen zelfmoord wilde plegen en hun dierbaren daarvan het slachtoffer werden.

Piloten mogen zich verzetten tegen een vroegtijdige lekkage van de feiten voor het afronden van het onderzoek. Voor de nabestaanden neemt het een denkpiste weg van een ongeval. Het verzacht het leed en verdriet niet en mogelijks zullen er wraakgevoelens ontstaan tegenover de dader. Dit kan geen kwaad want de nabestaanden hebben het recht om hun gevoelens te uiten.

 Een oplossing om dergelijke drama’s te voorkomen bestaan niet.

Wanneer stoppen doorslaan dan zijn drama’s niet te vermijden. Men kan proberen risico’s uit te sluiten maar het is onmogelijk om alles en iedereen in te schatten.

De enige les die we moeten trekken uit drama’s is: waarom maken we ons druk over futiliteiten wanneer anderen een waarom om de oren krijgen waarop ze nooit een antwoord zullen krijgen!



Geef hier uw reactie door
Uw naam *
Uw e-mail
URL
Titel *
Reactie *
  Persoonlijke gegevens onthouden?
(* = verplicht!)
Reacties op bericht (1)

03-04-2015
De Germanwings crash !

Als iemand de intentie heeft om zich van het leven te beroven,moet hij dat wel weten,maar al die onschuldige mensen meenemen in de dood is onrechtvaardig.Het getuigt van enorme egoisme,maar was de man wel gezond in zijn hoofd ?? Het brengt de slachtoffers niet terug en het leed van de nabestaanden nog minder.

Mijn zus heeft voor 6 jaren zelfmoord gepleegd,maar deed het alleen.Toch spijtig dat ze geen briefje naliet maar was ze wel helder van geest op het ogenblik van haar daad ??? Niemand zal het weten,ik ook nog niet,maar ze laat mij achter met een heel wrang gevoel.Wat moet de familie van die copiloot wel denken ???

03-04-2015 om 14:37 geschreven door Christian De Jonghe




Foto
Beoordeel dit blog
  Zeer goed
  Goed
  Voldoende
  Nog wat bijwerken
  Nog veel werk aan
 
E-mail mij

Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

Gastenboek
  • Hallo medeblogvriend(en) in de komende feestdagen
  • Prettige zomerse zonnige dag
  • Goedemiddag blogmaatje
  • voyeurisme?
  • Deal!

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Foto
    Blog als favoriet !

    Startpagina !

    Zoeken in blog



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!